Alternatifim Cafe

hadi bunu açıklayın...

Discussion started on Zeka Oyunları

haklısın
#26 - Kasım 17 2006, 12:03:28
Okul dört tarafı duvarla çevrili bir bina değildir okul heryerdir kıymetini bilelim.

Lonelyboy

noluyo bakem burda. boşverin resim eklemeyi de benim yazdıklarıma mantıklı bir yorum yapmaya çalışın isterseniz  :muhah
#27 - Kasım 17 2006, 17:38:31

ben yorumumu yaptım
#28 - Kasım 17 2006, 17:42:50
Okul dört tarafı duvarla çevrili bir bina değildir okul heryerdir kıymetini bilelim.

ewt sen dedin ztn olmas hiçbir açıklaması die bide benim açtığım konunun en aşağısına yeni bilmeceler ekledim bakalım bulucakmısınız
#29 - Kasım 17 2006, 17:52:00
  Yaşamak ve iyiye dönüşmek için şimdi çok daha fazla olanaklarım var.Bunların , beni gerektiğinde daha becerikli bir katil yapacağından kuşkum yok.Bir tür din bu : Soluk almayı öğretiyor.Güneşe uzanıp uyumayı , müzik dinlemeyi ve bir kitabın nasıl okunacağını öğretiyor.Senin uygarlığın insana ne veriyor?

Lonelyboy

valla ne diyim siz de haklısınız  :muhah ben şöyle bir yorum yaptım
üstteki cümle alttaki cümlenin kendisi hakkında yanlış dediğini doğruluyor, alttaki cümle de ben böyle bir yorum yaptım ama ben doğru değilim o yalan söylüyor diyoo... iştee böyle bir yorum yaptım ben bilmem size mantıklı geldi mi yorumlarınızı beklerim
#30 - Kasım 17 2006, 18:03:09

walla olabilir
#31 - Kasım 17 2006, 18:05:48
  Yaşamak ve iyiye dönüşmek için şimdi çok daha fazla olanaklarım var.Bunların , beni gerektiğinde daha becerikli bir katil yapacağından kuşkum yok.Bir tür din bu : Soluk almayı öğretiyor.Güneşe uzanıp uyumayı , müzik dinlemeyi ve bir kitabın nasıl okunacağını öğretiyor.Senin uygarlığın insana ne veriyor?

cümlede düşüklük var lonely cümle konuşmaz cümle yorum yapamaz bunu daha güzel bi dille yazarsan sevinirim
#32 - Kasım 17 2006, 18:07:38

ewt ama yani düşüklük olmayınca mantıklı
#33 - Kasım 17 2006, 18:10:10

Lonelyboy

cümlede düşüklük var lonely cümle konuşmaz cümle yorum yapamaz bunu daha güzel bi dille yazarsan sevinirim
bunu başka bir şekilde nasıl açıklayabilirsin ki sonuçta yorum yapıyoruz.
#34 - Kasım 17 2006, 18:17:40

bunu başka bir şekilde nasıl açıklayabilirsin ki sonuçta yorum yapıyoruz.

tamam neyse sonuçta yorum yaptın bence mantıklı bir yorum
#35 - Kasım 17 2006, 18:42:45

2. cümle doğrudur çünkü 1.cümle 2.nin doğru olduğunu söylüyo ama 2. cümle doğru değildir yani 2. cümle bunu doğrulamış oluo 1. cümle yanlış dio çünkü 2. cümle doğru diell bilmem anlatabildim mi:D
 bu arada gönderilen 2. resim yani çocuk ve kızın olduğu resim ilüzyon yani göz yanılması paradoksla ilgili bişe yok bence çünkü dikkatli bakılırsa çocuk arkadaki sütunda oturuo ortadakinde deill :hönk
#36 - Kasım 19 2006, 01:09:07
Seviyorum.. Hepsi bu..

BU DAHİL,BÜTÜN GENELLEMELER YANLIŞTIR..bunu dikkatli okuyunca bununda paradoks olduğunu görceksiniz..yani bna öle geldi çok dikkatle okuyun anlicaksınız
#37 - Kasım 19 2006, 11:52:41
King of pop is not dead..!Micheal Jackson is live in his song..!

sende mi sevcan kardeş aklımızı iyice bulandırmaya meğillisin
#38 - Kasım 19 2006, 13:34:02

iki cümle de yanlıştır...
#39 - Kasım 19 2006, 20:46:19
Enjoy the silence.

yaa ztn yazıldı paradoks die kardeş
#40 - Kasım 20 2006, 17:35:03

çok basit bence
 ALTTAKİ CÜMLE DOĞRUDUR

ÜSTTEKİ CÜMLE YANLIŞTIR

hımm.. bi düşüneyim

alttaki cümle yani ÜSTTEKİ CÜMLE YANLIŞTIR cümlesi doğruymuş yani doğru olduğuna göre ALTTAKİ CÜMLE DOĞRUDUR cümlesi yanlış oluyor. hıı??? anlamadım tmm benimde kafam karıştı  :muhah
#41 - Kasım 21 2006, 16:41:06
Pembe Peri Gülçin Mavi Melek Cemre Yeşil Prenses Eren Mor Çiçek Yasemin
kendimi unutmak istiyorum yol kenarına biriken kuru yapraklar gibi günleri ayları yılları anıları hatta kendi devremi çehremi yakın çevremi dahi sen bir sırrı bile tutamadın artık neyi paylaşabiliriz candan ki esti rüzgar hiçlikistandan ölmek tatlıydı baldan serpilmiş hayalime gubar-ı gam ve ızdırap koleramın rapi zat hani nerde o eski rulo kat hababamın ruhu kaçtı gelde gör Rıfat halkım konuşuyor kendi dilini çat pat KOLAYSA ANLAT!

iLaHi aZRaiL,SeN aDaMı öLDüRüRSüN!!! :kop

Lonelyboy

valla ne diyim siz de haklısınız  :muhah ben şöyle bir yorum yaptım
üstteki cümle alttaki cümlenin kendisi hakkında yanlış dediğini doğruluyor, alttaki cümle de ben böyle bir yorum yaptım ama ben doğru değilim o yalan söylüyor diyoo... iştee böyle bir yorum yaptım ben bilmem size mantıklı geldi mi yorumlarınızı beklerim
#42 - Kasım 21 2006, 17:10:25

bence üstteki cümle yalan sölüo alttaki de doğru
#43 - Kasım 24 2006, 17:45:01
İnSaN VaR OlDuKçA EvRENdEkİ DüZeN DeĞiŞmEz

ALTTAKİ CÜMLE DOĞRUDUR

ÜSTTEKİ CÜMLE YANLIŞTIR

sindi sole bi durum far ; )
alttaki cumle usttekinin yanlis olduunu soluo; bu durumda ustteki dogru dedii icin;  alttkinin yanlis olduunu yane tam tersini dusunuorus bu durumda alttaki cumle; ustteki cumle dogrudur demis oluo ustteki cumle dogruusa alttaki de dogrudur bu durumda; iki cumle de dogruyu soluo ; ) birbirlerinin tezini kendileri yoq ediolar ;p
#44 - Aralık 03 2006, 04:51:41

[ кıяgıηlığι๓ι ђเς вเя zα๓αη ѕєνgเ๓є кαт๓α∂ι๓..! ]

fay phe dünyada neler var bea :D
#45 - Ocak 07 2007, 01:02:13
BiZi sAtAnLaRı BiZ BeDaVYa vErİyOrUz...

evanescence_bep

çözemedim uğraşıım bi
#46 - Ocak 09 2007, 23:48:40

altaki cümle dorusuyla üstteki de yanlışsa alttaki yanlış olur o zmn üsteki de yanlış olur her 2 side yanlış olur yok yok her 2 side doru olur ouff ne bilim ben yaaff
#47 - Ocak 10 2007, 21:30:41
İmza kural dışı.

BoUn

Üstteki cümleyi benim söylediğimi alttakini de alinin söylediğini farzedelim...
Şimdi ali benim yalan söylediğimi söylüyor, ben de alinin doğru söylediğini söylüyorum. Eğer alinin söylediği gibi ben yalancıysam alinin doğru söylediğini söylemem de bir yalan bu durumda alinin de yalancı olması gerekiyor ama benim yalancı olmam için alinin doğruyu söylüyor olması gerekiyor. Eğer benim dediğim gibi ali doğru söylüyorsa o zaman benim yalancı olmam gerekiyor ama ben yalancıysam alinin doğru olması mümkün değil çünkü ben ali doğru dedim. Yani hepinizin dediği gibi ben de bunun bir paradox olduğuna katılıyorum verilen şartlar aynı anda asla gerçekleşemez.

Umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi biraz karışık oldu gibi ama... ???
#48 - Ocak 12 2007, 03:57:59
« Son Düzenleme: Ocak 12 2007, 04:04:40 Gönderen: BoUn »

Lonelyboy

cevaplarınız süper arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkürler :D
#49 - Ocak 12 2007, 17:08:06

BoUn

Çok güzel bir soru ama inanaılmaz kafa karıştırıyor :S. Ben düşündüm düşündüm tam bişey buldum dedim yazmaya başladım cevap. Sonra hiçbişey bulamadığımı farkettim  :muhah 10 kere yazıp silmişimdir herhalde ama en sonunda sanırım buldum doğrusunu tekrar tekrar okudum hata bulamadım henüz.
#50 - Ocak 12 2007, 17:37:22

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.