Alternatifim Cafe

Kızların Otobüsdeki Cam Kenarı Sevdası

Discussion started on Komik Yazılar

sizce hangisi   (6)

1- otobüs yolculukları için alınan biletleri birer işkence seansına dönüştüren, "ben koridorda gidemem" durumudur

2- okulda da vardır aynı şey. dikkat edin, cam kenarını hep kızlar kapar. sonra camları açtırmazlar, "hastayız biz, üşüyoruz." derler. bunların yüzünden dört tarafı pencerelerle kaplı, ıssız bir sınıfta ders yapmak isterim. yanıma da üç şey alır, keyfime bakarım

3- kiz milletinin durduk yerde tribe girmeyi sevmesiyle alakali bir sevdadir.camdan disarda akan görüntülere otobüsteki müzik esliginde dalmak ve kendisini izleyenlerde ne kadar hüzülü bir bayan imajini vermek icin falan olabilir pekala..

4- toplu taşıma araçlarında koridor tarafına oturup gelen geçenin sürttürmesi, dayatmasına maruz kalmamak amacıyla düşülen bir sevda olabilir,

5- yalnızca kafayı cama dayayıp seyahati biraz daha çekilir hale getirmekle alakalı bir sevdadır,

6- öne oturma meraki ile de ilgili olan bir şey.şehirler arası otobüslerde otobüsün arka ya da orta kısmını beğenemeyen hanım hanımcık kızların çirkefleşerek muavinle laf dalaşına girdiğini bununla da yetinmeyip hem önde hem cam kenarı istediklerini gözlemledim ki bir kısım yaşlı teyzeler de bu gözleme dahildi.ha şehirler arası otobüste en kral yer 12 ile 16 numaralar arası cam kenarında olan bir yerdir en ön değildir onu da söylemiş olayım.

7- bu sevdanın çeşitli sebepleri vardır

uzun yolculuklarda cama yaslanıp uyuma rahatlığı vardır.
yanımdaki kalkarken kenara çekilicem derdi yoktur, rahatını bozmazsın.
zorunlu olarak biraraya gelmiş tanımadığın insanlardan kenidini izole etme yeridir.
dışarıyı izlemek içeriyi izlemekden iyidir.

8- cam kenarında oturan sevdiğiniz kızın yanınızda uyuklaması, uykusunda mırıldanarak başını omzunuza koymasıdır bu sevdanın tanımı...

9- bu sevdayı aşka dönüştürenleri metroda bile cam kenarına otururlar.

10- pencereden dışarı bakma,bir tür kendini güvende hissetme sevdasıdır..

11- efendim kizlar erkeklere göre daha çocuk ruhlu yaratiklardir. netekim bu cam kenari sevdasi da çocukluktan kalmadir. aynen denizi gorur gormez hemen girmek istemek, günes açti mi kirlara kosmak istemek, seker çikolata görünce isterim isterim diye tutturmak gibi çocukluk dönemine ait hezeyanlarin bir kismini kiz kismisi hayat boyu devam ettirir.

12- sadece kızlarda değil erkeklerde de bulunan ama dile getirilmeyen sevdadır. belediye otobüsünü ele alırsak, en arkada güneş almayan köşeyi kapmak için kaç kişinin omuzuna indirdiğimi ben bilirim. erkek de olsa kalabalık bir otobüste koridor tarafına oturup milletin orasının, burasının omuzuna değmesini kim ister ki, erkelerin böyle bir fetişi varsa o ayrı. halbuki otobüsün gürültüsünü bastıramasa da insanların sesini bastıran güzel müzik dinleyerek camdan dışarı bakıp, hayallere dalmak gibisi var mıdır.

13- özellikle şehirlerarası yolculuklarda pek çok çiftin cam kenarını elde etme uğruna şiddetli tartışmalar yaşadığı, gidilen yere varana kadar her molada "şimdi ben" diyerek yer değiştirdikleri hem gözlemle hem de deneyimle sabittir.

14- çok yaygın bi sevdadır, yok efendim ben almayayım; koridor kenarı daha cool diyen kız yoktur. böle bir arkasını yanını önünü olabildiğince kapatmak olsun, efendim bir kuşları kuzuları görmek olsun, o da olmadı "ahaaa adam refüj e işiyo" şeklindeki haberleri ilk ileten ağız olmak olsun ayrıca kızların hoşuna giden bişeydir. erkeklerin gitmez mi gider ama kızla tartışmaz "ben oturiim be bu seferde olur mu hıı?" şeklinde.

15- kızlar bu sevda uğruna seyahat tarihlerini bile hiç çekinmeden erteleyebildikleri için her daim koridora kalan erkeklerin içinde kalan uktedir. fakat deniz otobüslerinde bu sevdadaki kız erkek ayrımı ortadan kalkar. herkes cam kenarı kapabilmek için daha iskelenin kapılarının açılmasına yirmi dakka varken kapının önüne yığılmaya başlarlar cam kenarı uğruna. kapılar açıldıktan sonra otobüse koşmaya utansam da hep, olabildiğince hızlı yürürüm.

16- sırf bu sevda yüzünden kızların kafayı yapıştırmaları sonucunda cama yapışan saçlar... ve bu saçların kötü görünümü yüzünden kendi cam kenarı sevdama kavuşamamam..

17- aslında böyle bir sevda yerine bir ritüel vardır. kızlar hep cam kenarına oturtulur, erkek de koridor tarafına oturur eğer çiftlerse.. 2 farklı cins kardeşlerse, baba, erkek olana "oğlum ablan cam kenarına otursun" diyebilir. sebebi bittabi koridor kenarında oturan kızın daha fazla dikkat çekmesidir. biz böyle gördük atadan..

ekŞi sözlükten alıntıdır...

#1 - Temmuz 22 2007, 00:48:14
« Son Düzenleme: Haziran 10 2008, 16:10:38 Gönderen: BaTTerY »

>>.::Gripin Fun Club::.<<

zorunlu olarak biraraya gelmiş tanımadığın insanlardan kenidini izole etme yeridir.
dışarıyı izlemek içeriyi izlemekden iyidir

Aha valla bence bu  (6)
#2 - Temmuz 22 2007, 08:17:29
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

fena değildi ama paylaşım için teşekkürler
#3 - Temmuz 23 2007, 14:51:37
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

kesnlkle bu :P
#4 - Temmuz 26 2007, 15:01:41
imza kural dışı..

bi tek şuna katılmıyorum ''kızlar erkeklere göre daha çocuk ruhlu yaratıklardır''
bana göre tam tersi hatta herkes tarafından böle sölenir '' erkekler kadınlara göre dahageç olgunlaşır''

ayrıca paylaşım için tşkrler
#5 - Temmuz 28 2007, 18:18:35

sana ne zararı varki madem meraklı değilsin
#6 - Temmuz 29 2007, 14:26:44

14- çok yaygın bi sevdadır, yok efendim ben almayayım; koridor kenarı daha cool diyen kız yoktur. böle bir arkasını yanını önünü olabildiğince kapatmak olsun, efendim bir kuşları kuzuları görmek olsun, o da olmadı "ahaaa adam refüj e işiyo" şeklindeki haberleri ilk ileten ağız olmak olsun ayrıca kızların hoşuna giden bişeydir. erkeklerin gitmez mi gider ama kızla tartışmaz "ben oturiim be bu seferde olur mu hıı?" şeklinde

:D:D
#7 - Temmuz 29 2007, 14:38:49
.

dışarıyı izlemek içeriyi izlemekden iyidir.

wllhh bnm içn bu  :blush  :D
#8 - Ağustos 06 2007, 23:50:53
kaçıyoRum...
ve sessizLik beNi paRçaLayaRak açıyoR !
kaçıyoRum...
ve o beNi yeraLTına koyuyoR !
ama hiç pişmanLık yok,,
ve hiç yoL kaLmadı kaçacak ...

aman yarabbim bunlarda ne  (6)

bende cam kenarını severim çnkü otobs kalablk oldğnda cam kenarında o kalabalktan kopmuş oluyosun yanındaki kalkmak istediğinde rahatsız olmuyosun en güzelide müzükle birlikte etrafı izlemek çok eğlenceli  (6)
#9 - Ağustos 07 2007, 00:27:34
İmza kural dışı.

tR!gonometR!k

Napayım yani etrafı seyretmeyince midem bulanıyor. :dondurma
#10 - Ağustos 07 2007, 00:27:41

kesnlkle bu
#11 - Ağustos 23 2007, 00:50:55
hep yarınlar güzel olcak derler ya bugünlerde dünlerin yarınları değil mi!!!

arkadaşlara katılıyorum (6) saol paylaşm için ;)
#12 - Ağustos 23 2007, 12:03:45
Edebiyatın Bittiği Yerde Edepsizlik Başlar!  :okey

Anlamaya Çalışma, Anla...
*_* Beautiful Liar :band  

hitmancbb

bende hepsine katıldım şimdi :D
#13 - Ağustos 23 2007, 12:52:45

Ben şahsen bizzat yoldan gelip geçeni izlemek vs.. için otururm  :4 İlginç ya da benm tarz birisini görürsm yanımdaki muhtemelen kız olan şahsiyete bi' dirsek geçirip öteki şahısı gösteririm, yol boyuncan bu dirsek atmalar 10'la 50 arası değişir..  :4
#14 - Ağustos 26 2007, 00:00:13

aslında böyle bir sevda yerine bir ritüel vardır. kızlar hep cam kenarına oturtulur, erkek de koridor tarafına oturur eğer çiftlerse.. 2 farklı cins kardeşlerse, baba, erkek olana "oğlum ablan cam kenarına otursun" diyebilir. sebebi bittabi koridor kenarında oturan kızın daha fazla dikkat çekmesidir. biz böyle gördük atadan..
(şayet 2 bayan olarak çıkmışsak cam kenarı koridora yakın hiç farketmez sonuçda muhabbetten çevreyi izlemeye vakit bulamayacağımızdan rast gele otururum hiç farketmez )   :haydut   :okey
#15 - Nisan 12 2008, 12:36:19

aman yarabbim bunlarda ne  (6)

bende cam kenarını severim çnkü otobs kalablk oldğnda cam kenarında o kalabalktan kopmuş oluyosun yanındaki kalkmak istediğinde rahatsız olmuyosun en güzelide müzükle birlikte etrafı izlemek çok eğlenceli  (6)

bende aynen bu sebeplerden dolayı cam kenarını seviyorum :D
#16 - Nisan 13 2008, 13:56:42
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

11.maddeye katılmıorum efem..söle izah edeyim öhmm...

erkekler asıl kızlara göre daha cocuk ruhlularmıs..kızlar erkeklerden daha olgun..biras hayal gücümüz fazla o kadar..:D..ama süper bi yazı oLmuss..bnm böle takıntılarım yhoktur..:))
#17 - Nisan 13 2008, 14:41:20

9- bu sevdayı aşka dönüştürenleri metroda bile cam kenarına otururlar.

güzelmiş:D
#18 - Haziran 10 2008, 14:04:54

evet haklısınız .. ben çok severim cam kenarlarını yoldan geçenleri seyretmek çok hoş bişiii :dondurma
#19 - Haziran 10 2008, 18:31:41

evet haklısın bende çok severim illa cam kenarı olcak :Ç
#20 - Ağustos 24 2010, 19:18:10
''denize düşmüşüm,yılan da ben olmuşum.
kurtuluş iksirlerini yanlış kazana dökmüşüm.
sen bişey yapmamışsın ki elmayı parlatıp,
ben ısırmışım yine ben,yine ben ölmüşüm..''

Koridor tarafı güzel bence. İnsan manzarası, oh mis.
#21 - Mart 07 2011, 19:31:36
ஜ Buyum ben, sadece bu.
                                    ĢĬŻξM

1- otobüs yolculukları için alınan biletleri birer işkence seansına dönüştüren, "ben koridorda gidemem" durumudur

Ben Buna Uyuyorum , Tatlı Rüyalar ;p
#22 - Ağustos 15 2011, 04:09:00
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

uzun yola çıkmadan 2 koltuk ayırttım senin kisi cam kenarı sormana luzüm var mı?

emre aydın bile demiş kızlara senin ki cam kenarı diye hangi sebep acaba meçhul :)
#23 - Ağustos 21 2011, 18:26:34
Odamın hayaletisin sessizliğine aşığım

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.