Alternatifim Cafe

MİLLİYETÇİLİK NEDEN SUÇ...?

Discussion started on Milliyetçilik

İşet bildiklerin yanlış olduğu için kabullenmek istemiyorsun.Hayatta kateddiğin yıllar kadar uğraştım ben bu işlerle emin ol.
#26 - Temmuz 16 2007, 18:25:37

evanescence_bep

Tamam sizin görüşünüz bu...

Yanlış olduğunu kabullenmek??

Bir sebep olduğunu sanmıyorum bunun için...

Neyse yorumunuzu yapınız istediğiniz gibi...

Yeni bir olay olmadan 2li diyalogumuzu kessek iyi olacak..
#27 - Temmuz 16 2007, 18:28:07

Ne olay olabilir ki?Medeni insan gibi tartıştıktan sonra.
#28 - Temmuz 16 2007, 18:29:09

evanescence_bep

Olay medeni olmak zaten ....

Karşımdakini tanısam böyle konuşmazdım emin olunuz..
#29 - Temmuz 16 2007, 18:31:38

Yakında tanırsın.Neyse konu geyiğe dönmesin.İyi forumlar.
#30 - Temmuz 16 2007, 18:33:33

efendisiz

milliyetçilik neden suç ? sorusu benim gözümde laiklik neden suç ? veya devletçilik neden suç ? tan farksız bir soru ...
#31 - Temmuz 16 2007, 20:49:51

evanescence_bep

milliyetçilik neden suç ? sorusu benim gözümde laiklik neden suç ? veya devletçilik neden suç ? tan farksız bir soru ...
Haklısın ancak günümüzde Milliyetçi görüşü gericilik vb. gibi asılsız suçlamalara tabi tutanlar mevcut...
#32 - Temmuz 16 2007, 21:36:55

efendisiz

ama bunda milliyetçiyim diyen insanların tutumunun da faktörü var ... mesela milliyetçi derneklerden olan ülkü ocağı biraz daha reform yapsa ve içindeki milliyetçiliğin m sini bilmeyen sadece gürültü patırtı adamı olan insanları temizlese imajını tazeler .... ama yol geçen hanı gibi herkes ülkü ocağına giriyor , tamam ocağın sözlük anlamı pişmek kapısıda herkese açık ama içlerine aldıkları adamların kendilerine çeki düzen vermesi gerek ...

tabii bi yandan bakınca kitleden çok birey bazında düşünmek daha mantıklıdır ... yani sen milliyetçi misin ? evet  , milliyetçiliği suç kılacak birşey yaptınmı ? hayır ... o zaman sorunda yoktur ... sonuçta milliyetçilerin amacı ülkenin refağı ve yükselmesidir , ülkenin gerilemesi ve rejimde değişiklik değildir ...
#33 - Temmuz 16 2007, 21:57:54

evanescence_bep

Şöyle birşey var..

Ülkü ocaklarında son derece Milliyetçiliğin doruğunda kişiler de var ..

Bunu da göz önünde bulundurmak gerek....

Millliyetçiliğe suç bazında bakmak ???

Milli değerleri en üst noktasına ulaştırdığı sürece Milliyetçilik babında hatayapmadığı sürece her Milliyetçi en üst kesimdedir.
#34 - Temmuz 16 2007, 22:10:25

efendisiz

Milli değerleri en üst noktasına ulaştırdığı sürece Milliyetçilik babında hatayapmadığı sürece her Milliyetçi en üst kesimdedir.

ben buna birşey demem , benim için de milliyetçilik kutsaldır ... fakat işte bu en üst kesimdedir lafını kullandın ya budur insanları milliyetçilerden soğutan .. milliyetçiliğe karşı olan bi insan çıkar der ki ne münasebetle kendinizi üst kesim ilan edip bizi alt kesim ilan ederek sınıflaşma yaratıyorsunuz ... milliyetçiliği bir sınıfçılık kavramı olarak kullanmamak gerekir ...  ;)
#35 - Temmuz 16 2007, 22:39:00

barbie9138

milliyetçilik insanın içindedr. bunu ne bir kişiye bağlı olarak sahip olursun ne de bir partiyi aşırı bir şekilde tutarak.

meydana çıkıp da ''ben milliyetçiyim'' diye avazı çıktığı kadar bağırmak insanı milliyetçi yapmıyor. belki bu sözü başkasından da duydunuz  ama ben yine de söyleyeyim. asıl milliyetçi vergisini adam gibi veren,tarihini adam gibi bilen,görevini adam gibi yapandır.
#36 - Temmuz 16 2007, 22:47:35
« Son Düzenleme: Temmuz 16 2007, 22:48:44 Gönderen: garmel_den »

evanescence_bep

Bahsettiğim o değildi zaten... Milliyetçiler arasındakiydi kastım...

Milliyetçi kesimden soğutulmak için bir neden yok sanırım...

ben buna birşey demem , benim için de milliyetçilik kutsaldır ... fakat işte bu en üst kesimdedir lafını kullandın ya budur insanları milliyetçilerden soğutan .. milliyetçiliğe karşı olan bi insan çıkar der ki ne münasebetle kendinizi üst kesim ilan edip bizi alt kesim ilan ederek sınıflaşma yaratıyorsunuz ... milliyetçiliği bir sınıfçılık kavramı olarak kullanmamak gerekir ...  ;)
#37 - Temmuz 16 2007, 22:48:20

efendisiz

ben yanlış anladım ...  ;)  tebrik ediyorum seni davanı çok güzel savunuyor ve forumdaki zamanını gerekli konular üstüne harcıyorsun .. :okey
#38 - Temmuz 16 2007, 22:50:32

evanescence_bep

ben yanlış anladım ...  ;)  tebrik ediyorum seni davanı çok güzel savunuyor ve forumdaki zamanını gerekli konular üstüne harcıyorsun .. :okey

Teşekkür ederim...

Ancak dava kardeşimden biri de burda olsaydı daha güzel olacaktı...
#39 - Temmuz 16 2007, 22:53:29

emperyalist ideolojiye sahip genclerimiz var bizim.milliyetçilik kafa tascılık,ırk ayrımı yapmak,insanları aşalamak,küfür etmek,eline satır alıp adam dogramakonlar için.iyi olan hiç birşeyin içinde milliyetçilik olamaz zira genc castrolarımız varken.

#40 - Ocak 23 2008, 21:37:10
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Deyim Yerindeyse...;

Milliyetçilik out, Faşistçilik in..
#41 - Ocak 23 2008, 22:36:57
İmzanız kural dışı.

ama bak topic magazin topici değil yanlış adrestesin!!
#42 - Ocak 24 2008, 21:09:38

Biliyorum nerde olduğumu..!Konuyu özetleyen yazı yazdım ve örnekleyerek ne var bunda..!Anlama alanın darsa ben napayım..!
#43 - Ocak 25 2008, 18:09:51
İmzanız kural dışı.

Sana dar gelen bana bol gelir bu 1.

Saygı görmek istiyosan saygı göster bu 2.

Karalama calısmaların için resim defteri daha uygun bu 3.

#44 - Ocak 25 2008, 20:41:42

Ben gayet saygılıyım hele bu milliyetçilik konusu ise..!Güncel bir örnek vermek istedim sadece...

Resim defterine gerek yok, sen varsın ya..!
#45 - Ocak 25 2008, 21:17:03
« Son Düzenleme: Ocak 25 2008, 21:17:40 Gönderen: RoCk_and_OzGuRlUK »
İmzanız kural dışı.

güncel örnek derken kocakarı programlarından bahsediyosan ben pek ilgilenmiyorum.bana gelince; benim gömleğim sana 1 beden büyük gelir,sen dar gelenlerinle oyna.bu konudaki sana son cevabım.selametle.
#46 - Ocak 26 2008, 17:17:54

Ben koca-karı programlarından bahsetmedim ama kendın söylüyorsun o lafı..!Bak insan benimle uğraşma tamam mı?Bu konularda hele hiç uğraşma benle..Sen bak keyfıne ..

Ben o gömleği küçültmesini de bilirim..!
#47 - Ocak 26 2008, 22:29:00
İmzanız kural dışı.

essgi

selçuk 3-5 kendini bilmezin yaptıgı basit haramilikleri bütün milliyetçi kesime vurman ne kadar mantıklı?geçmişi geçmişle yargılamanın bi anlamı yok..

Yalnız o 3-5 kişinin yaptığını hangi milliyetçi kötüledi? Hepsi de katile destek verdi. Bunu yakalandıktan sonra türk bayrağı önünde çekilen resimlerden de gayet iyi anlayabiliriz.
dipnot: Bende bunları yazarken genelin düşüncesinden çevremden edindiğim izlenimlerle yazıyorum.
#48 - Şubat 08 2008, 13:25:33

selçuk 3-5 kendini bilmezin yaptıgı basit haramilikleri bütün milliyetçi kesime vurman ne kadar mantıklı?geçmişi geçmişle yargılamanın bi anlamı yok..

Yalnız o 3-5 kişinin yaptığını hangi milliyetçi kötüledi? Hepsi de katile destek verdi. Bunu yakalandıktan sonra türk bayrağı önünde çekilen resimlerden de gayet iyi anlayabiliriz.
dipnot: Bende bunları yazarken genelin düşüncesinden çevremden edindiğim izlenimlerle yazıyorum.
Milletin iyi gözle bakmadıgı baksa da gerceği göremediği sentezleri kötülemek gibi bir amacımız olmadı hiç bir zaman.Katil ile fotoraf cektirenlerin milliyetçi oldugunu sana kim söledi?yada ispat edebilirmisin böle bir hegamonyayı. Yaşadıgın yere göre degerlendirmen öznel olsa gerek.subjektif değerlendirmek istiyosanız üstünüzdekileri cıkarmanız lazım.
#49 - Şubat 09 2008, 18:48:25

essgi

Sence bayrağın önünde çekilen fotoğraflar nasıl bir amaç taşımış olabilir?
#50 - Şubat 09 2008, 20:24:55

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.