Alternatifim Cafe

Slayt Yapmak İsteyenler...

Discussion started on Slayt

ewet arkadaşlar burda slaytla ilgili sorularınız paylaşıyoruz...ayrıca konu açmayalım bunun için..slayt yapmak için yardım isteyenler burdan ulaşsın :))
#1 - Ağustos 15 2006, 13:17:19
Tahterevalliden ilk kim kalkarsa yırtar, öbürünün
kçı yere vurur!

Walla gozdecim şimdilik ihtiyacım yok ama işim duserse seni bulurum ben.  :okey
Konu guzel.
#2 - Ağustos 15 2006, 13:29:50
jetzt weiß ich, wie es ist, sterbend zu leben. Ich sehe meinem eigenen Tod zu. Ich danke dir.

delikadir

şuan ihtiyacım yok ama yapmayı çok istiyom yani öğrensem iyi olur bi ara yaparım  :Ç sağol konu için
#3 - Ağustos 15 2006, 13:32:26

walla herkes kendi çapında konu açıyodu yapmak isteyen bana söylesin diye bende böyle yaptım...aslında benimde soracak sorum war o konuda birini bulsam :alala ;)
#4 - Ağustos 15 2006, 13:40:35
« Son Düzenleme: Ağustos 15 2006, 16:38:16 Gönderen: bjk_girl »
kçı yere vurur!

delikadir

yani sen bilmiyon mu şimdi  :muhah :muhah
#5 - Ağustos 15 2006, 13:41:47

yani sen bilmiyon mu şimdi  :muhah :muhah
yok artık daha neler yaa...ben yaptımda kabul etmedi dosya biçiminden dolayı yoksa hazır bikaç tane :)) en yakın zamanda paylaşıcam inş.
#6 - Ağustos 15 2006, 13:43:24
« Son Düzenleme: Ağustos 15 2006, 13:44:24 Gönderen: bjk_girl »
kçı yere vurur!

arkadaşlar slayt hazırlamakla ilgili bir yazı var bende istersenizbelki işinize yarayabilir
PPS SUNUMU HAZIRLAMAK
Powerpoint sayfası açılır.
Sunum için hazırladığınız resmi yapıştırmak için, sayfanın üst tarafındaki EKLE sekmesinden ve RESİM seçeneğinden resmin kayıtlı olduğu dosyadan tasarlanan resim bulunur ve çift tıklanarak resim sayfaya yapıştırılır.
Eğer sunum birkaç sayfa olacaksa, yine EKLE sekmesinden  “YENİ SLAYT”  a tıklanarak 2. 3. 4. sayfalar açılır ve her birine tasarlanan resimler aynı yöntemle yapıştırılır.
Resmin üzerine yazı yazılacaksa Metin kutusundan (önce üzerine A harfi yazılı olan kutucuğa, sonrada slayttaki resim üzerine tıklanarak) pencere açılır ve metin oraya yazılır.
MÜZİK EKLEMEK:
PPS dosyalarına mp3 formatında müzik yapıştırsanız, sunumu  bir başkasına yolladığınızda müzikli olarak gönderemezsiniz.  PPS ler için wav formatında müzik gerekir. MP3 leri Wava dönüştüren programları internetten indirebilirsiniz.. (Örn: CDEX prog.)
Wav müziği eklemek için; sunum sayfasının üst tarafında göreceğiniz SLAYT GÖSTERİSİ sekmesini, ordan da,  SLAYT GEÇİŞİ’ni tıklayın.  Sayfanın sağında bir pencere açılacak.
SES bölümünü tıklayın. Aşağıya doğru inin. DİĞER SES ten; Wav müziğinizin kayıtlı olduğu dosyayı bulun ve müziğin üzerini çift tıklayın. Müzik yapıştı.
Müziğin diğer sayfalarda da kesintisiz devam etmesi için;  SES in hemen altındaki DİĞER SESE KADAR DÖN yazısının yanındaki kutucuk tıklı olmalı.
SLAYT GEÇİŞİ:
Sayfaların bir diğerine geçerken şekilli bir geçiş yapmasını istiyorsanız,  sağ tarafta göreceğiniz “Seçili slaytlara uygula”  panosunda kayıtlı şekillerden tercih yapabilirisiniz.
Sayfaların kendiliğinden değişmesini (tıklamadan) istiyorsanız; yine sağ taraftaki GELİŞMİŞ SLAYT kısmının altında bulunan “Fare tıkladığında” yazısının yanındaki kutucuktaki Tıkı kaldırıp,  “Otomatik olarak” yazısının yanındaki kutucuğa Tık koyun.
Ve bu yazının yanındaki pencereye slaytların kaç saniye gösterimde kalmasını istiyorsanız o süreyi yazın.
Hazırlanan sunumu PPS gösterisi haline getirmek için sol üst taraftaki DOSYA yı açın. Orada “Farklı kaydet” seçeneğini tıkladığınızda açılan pencerede “Dosya adı” kısmına sunuma verdiğiniz adı yazın.
Hemen altındaki “Kayıt türü” kısmından “PowerPoint Gösterisini” seçin. Ve pencerenin hemen sağındaki KAYDET tuşuna basın.

:yah
#7 - Ağustos 18 2006, 16:59:13
:öff

ama pp sunusu hazırladım kabul etmedi dosya biçimini o zaman nolcak??bunların hepsini biliyorum ama :alala
#8 - Ağustos 18 2006, 17:32:44
kçı yere vurur!

ama pp sunusu hazırladım kabul etmedi dosya biçimini o zaman nolcak??bunların hepsini biliyorum ama :alala
Eklemek istediğin dosya uzantısı tam olarak yazabilir misin?

Genellikle pps kullanıyoruz yada sıkıştırıp zip yada rar şeklindede slaytlarınızı ekleyebilirsiniz.
#9 - Eylül 05 2006, 17:23:45
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

ya bn yaptım baya da gsl olduda diğer arkadaşların yapmış oldukkları gibi bizimde resm üzerindeki yazılarımızın akarak vea dier animasyon lar yaparak resmin üzerine düşmesini nasıl sağlıycz şimdiden teşekkür ederm :::????
#10 - Eylül 07 2006, 19:12:00
İmzanız kural dışı

ya bn yaptım baya da gsl olduda diğer arkadaşların yapmış oldukkları gibi bizimde resm üzerindeki yazılarımızın akarak vea dier animasyon lar yaparak resmin üzerine düşmesini nasıl sağlıycz şimdiden teşekkür ederm :::????

üst tarafta tasarım yazıyo oraya tıklıyosun..animasyon düzenlerinden yapıyosun :))
#11 - Eylül 08 2006, 13:45:47
kçı yere vurur!

teşekkürler hallettim..

belki sizi fazla meşkul ediorm ama son bişi daha yaptıım slayt gösterisine tekrar edit lenmesine karşı nasıl şifreliye bilirim..?? :alala  ;)
#12 - Eylül 08 2006, 15:49:00
İmzanız kural dışı

ya bn slayt yapmayı bil. dersinde öğrenmiştimm.....
slayt hazırlamıştık o gün bu gündür cnm sıkıldıkca yaparımm
çokh kolay bişi satenn
#13 - Eylül 11 2006, 15:52:35

arkdaşlar resil nasıl koyuyoz ben yeniyimde
#14 - Eylül 24 2006, 20:08:34

sen nereye resim koymaktan bahsediyosun :alala

eğer slayta resim koyacaksan(ki konuyla alakalı olan bu) yukarda ekle seçeneği var ordan resim..bu kadar..

diğer resim koyma resimler bölümüne..
#15 - Eylül 25 2006, 16:15:25
kçı yere vurur!

ben movie makerda yaptım çok da güzel oldu
#16 - Ekim 09 2006, 19:14:03

ben movie makerda yaptım çok da güzel oldu

bende mocie makerdan yapıyorum arada güzeLde oLuyo powerpoint den yapmakta çoK zor deiL  :4  :öff
#17 - Ekim 10 2006, 15:06:23
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

ya benim bi sorum olcak ben slayt hazırladım ama müzik ekleyemedim. daha doğrusu ekledim ama sadece ilk resimdeb çaılıyo. ikinci resime geçmiyo bile sinir oldum lütfen yardım edin ya kafayı yiyecem yakında  :ban :ban :ban
#18 - Ekim 15 2006, 23:06:11
imza kural dışı

slm
müziği sadece ilk resime ekliyeceksin ve başkada bir işlem yapmıyacaksın sana tavsiyem slaytı bitirmeye yakın müziği ilk resime bırakmam ve müziği bıraktıktan sonra tüm slayta uygula demiyeceksin hadi kolay gelsin slayt çalışmalarında
 çalışmalarını görmek isterim
ya benim bi sorum olcak ben slayt hazırladım ama müzik ekleyemedim. daha doğrusu ekledim ama sadece ilk resimdeb çaılıyo. ikinci resime geçmiyo bile sinir oldum lütfen yardım edin ya kafayı yiyecem yakında  :ban :ban :ban
#19 - Ekim 18 2006, 03:07:46
Korkmakta Ar İlerlemekte Şeref vardır

bende slayt yapıyorum müziğide koyuyorum ama kbsi çok artıyor  6 tane resim bi tane müzik 66752 kb tutuyor ben bunu nasıl düşürecem
yardımın için şimdiden teşekürler :cicek
ewet arkadaşlar burda slaytla ilgili sorularınız paylaşıyoruz...ayrıca konu açmayalım bunun için..slayt yapmak için yardım isteyenler burdan ulaşsın :))
#20 - Ekim 18 2006, 03:41:30
Korkmakta Ar İlerlemekte Şeref vardır

aslında birasını biliyorum ama sonra nasıl oluyo bilmiyorum :Ç söyle  :hih:
#21 - Ekim 20 2006, 14:47:48
İmzanız kural dışı

ben acaip cok istiyorum slayt yapmayi ama movi maker la anlatabilirmi birisi allah askina  :hönk
#22 - Aralık 07 2006, 01:28:40

arkadaşlar slayt hazırlamakla ilgili bir yazı var bende istersenizbelki işinize yarayabilir
PPS SUNUMU HAZIRLAMAK
Powerpoint sayfası açılır.
Sunum için hazırladığınız resmi yapıştırmak için, sayfanın üst tarafındaki EKLE sekmesinden ve RESİM seçeneğinden resmin kayıtlı olduğu dosyadan tasarlanan resim bulunur ve çift tıklanarak resim sayfaya yapıştırılır.
Eğer sunum birkaç sayfa olacaksa, yine EKLE sekmesinden  “YENİ SLAYT”  a tıklanarak 2. 3. 4. sayfalar açılır ve her birine tasarlanan resimler aynı yöntemle yapıştırılır.
Resmin üzerine yazı yazılacaksa Metin kutusundan (önce üzerine A harfi yazılı olan kutucuğa, sonrada slayttaki resim üzerine tıklanarak) pencere açılır ve metin oraya yazılır.
MÜZİK EKLEMEK:
PPS dosyalarına mp3 formatında müzik yapıştırsanız, sunumu  bir başkasına yolladığınızda müzikli olarak gönderemezsiniz.  PPS ler için wav formatında müzik gerekir. MP3 leri Wava dönüştüren programları internetten indirebilirsiniz.. (Örn: CDEX prog.)
Wav müziği eklemek için; sunum sayfasının üst tarafında göreceğiniz SLAYT GÖSTERİSİ sekmesini, ordan da,  SLAYT GEÇİŞİ’ni tıklayın.  Sayfanın sağında bir pencere açılacak.
SES bölümünü tıklayın. Aşağıya doğru inin. DİĞER SES ten; Wav müziğinizin kayıtlı olduğu dosyayı bulun ve müziğin üzerini çift tıklayın. Müzik yapıştı.
Müziğin diğer sayfalarda da kesintisiz devam etmesi için;  SES in hemen altındaki DİĞER SESE KADAR DÖN yazısının yanındaki kutucuk tıklı olmalı.
SLAYT GEÇİŞİ:
Sayfaların bir diğerine geçerken şekilli bir geçiş yapmasını istiyorsanız,  sağ tarafta göreceğiniz “Seçili slaytlara uygula”  panosunda kayıtlı şekillerden tercih yapabilirisiniz.
Sayfaların kendiliğinden değişmesini (tıklamadan) istiyorsanız; yine sağ taraftaki GELİŞMİŞ SLAYT kısmının altında bulunan “Fare tıkladığında” yazısının yanındaki kutucuktaki Tıkı kaldırıp,  “Otomatik olarak” yazısının yanındaki kutucuğa Tık koyun.
Ve bu yazının yanındaki pencereye slaytların kaç saniye gösterimde kalmasını istiyorsanız o süreyi yazın.
Hazırlanan sunumu PPS gösterisi haline getirmek için sol üst taraftaki DOSYA yı açın. Orada “Farklı kaydet” seçeneğini tıkladığınızda açılan pencerede “Dosya adı” kısmına sunuma verdiğiniz adı yazın.
Hemen altındaki “Kayıt türü” kısmından “PowerPoint Gösterisini” seçin. Ve pencerenin hemen sağındaki KAYDET tuşuna basın.

:yah

bn de bilmimiyodum slayt yapmayı ve yarına ödevimiz vardı naı bulucam die düşünüyodum çok işime yaradı teşekkür ederim :D :D
#23 - Ocak 08 2007, 19:21:15

ya slayta müzik koyulduğunda sadece tıkladığımda çaldı ve bidaha tıkladığımda çalmadı nasıl ypıcaz?(pps)
#24 - Ocak 23 2007, 20:21:53
İmza kural dışı.

slaytları foruma nasıl atacağız yardım lütfen
#25 - Nisan 03 2007, 13:26:26
"BİZ ÇOĞALMADIKÇA, ONLAR AZALMAYACAK"

Lonelyboy

evet arkadaşlar foruma slayt eklemeyi de öğretirseniz sevinirim elimde manyak slaytlar var (6)
#26 - Mayıs 22 2007, 03:16:21

Lonelyboy

resim yükler gibi yani :Ç
ben de ayrıca başka şeyler yapcaz sanıyom (6)
saol abi
#27 - Mayıs 22 2007, 19:09:32

ADOBE OVATION:

http://www.adobe.com/products/ovation/

Ms Powerpoint sunumlarına harika efekler ekleyebilirsiniz. Efekler bir tema gibi tüm slaytlara sirayet ediyor. Sadece deneme sürümünün bir sıkıntısı var köşeye kendi hareketli logosunu ekliyor. Ama sunumlar gerçekten canlanıyor. Bi'hoş oluyor:)

Denemenizi tavsiye ederim. 'Proshow'dan başka kuş tanımam diyenler yine de bir göz gezdirsin derim ben...
#28 - Haziran 09 2007, 00:02:16

ya ben slayta müzik koymayı bilmiyorum
bilen bana öğretebilirmi??
#29 - Haziran 15 2007, 21:39:56
girl aysu

ben slyt yapmasını biliyorum bu konu ile bir çok slytım varr :okey
#30 - Haziran 27 2007, 18:51:02

delikadir

ya ben yaptım ama kendisi ilerlemiyo :D
#31 - Temmuz 01 2007, 13:12:14

içim olursa msj gönderirim kardes ok byee saol
#32 - Ekim 16 2007, 16:48:18
GeCeLeRi GeLMe JiLeT aTaRıM uZaTMa KoLuNu SaNa Da aTaRıM BeN HeRGeCe aGLaYıP KeNDMi DoGRaRm DeDiM Ya SaNa GüLüM ßêN PisKoPaTım.

arkdaslar power poınt slaytları bana cook sacma gelıyooo isteyen ark benım yaptıgım tarzda oretebılırım ben nasıl mı yapıyorum fotolar ıcınde vıdeo koyarak ısteyen arkadaslar www.metin2575@hotmail.com msn adresım ekleyıp yardım alabılır
#33 - Kasım 24 2007, 13:01:51

saolun
#34 - Ocak 06 2008, 15:47:28
Yalnız kalsın dediğin diline
Bedduadır sesinin teline

yha arkadaşlar ozr dilerm ama slayt yapmada ne warki zorlananlar hakanrencber_07@hotmail.com u eklesn yardm edebilirm...
#35 - Mart 09 2008, 11:14:45

ya ben slayta müzik koymayı bilmiyorum
bilen bana öğretebilirmi??

Ekle => Filim ve Sesler => Dosyadan Ses al..

ya ben yaptım ama kendisi ilerlemiyo :D

Fare Tıklaması Ile ayarladıgın ıcın Ilermıyor Ya Tıklaman Lazım Yada YOn  TUsları Ile Basman Lazım Yada Outo olarak ayarlaman lazım Kac Sanıye Istıyorsan Karsına Yazman Yeterli.

arkdaslar power poınt slaytları bana cook sacma gelıyooo isteyen ark benım yaptıgım tarzda oretebılırım ben nasıl mı yapıyorum fotolar ıcınde vıdeo koyarak ısteyen arkadaslar www.metin2575@hotmail.com msn adresım ekleyıp yardım alabılır

Warsa Bilgin Paylaş Üye Sansınlar Yoksa bilgin Adam Gibi Dinle. Msn adresi vermekle bu İş Yürümez. Şimdi Uzaklaş.

Slayt Yapmakta zorluk Ceken arkadaslar SOrunlarını bıldırırlerse Daha Cok Yardımcı Olmaya Calısacaz . ıyı  Forumlar

#36 - Mart 09 2008, 11:26:23
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.