Alternatifim Cafe

İnsanlar eşit midir?

Discussion started on Felsefe

??
#26 - Ekim 07 2006, 16:30:47
« Son Düzenleme: Ekim 09 2012, 17:18:57 Gönderen: yamuk_prenses »

insanlar eşit değildir

eşitlik kavramı bile insanların kafasında eksik

ne bakımdan eşit üstelik?

eksik olan eşitsizliğin olmamasımı?

peki sadece eşitsizlikmi var? adaletsizlik yokmu?

var.. eşitlik olmasnda zaten

siz kendinizden milyonlarca görmek istermiydiniz?

sadece adaletsizlik olmasın-ki buda paranın konuştuğu bir dünyada imkansızz

yaratan eşit yarattıysa bile kullarına verdiği düşünme yeteneği bunu art niyete kullanmıştır, kullanmayada devam ediyordur, edecektir..

o yüzden eşitlik kavramı bile yetersiz..
#27 - Ekim 08 2006, 18:46:40
๒єภเ รєש๓єк เçเภ קг๏ﻮгค๓lคภ๓ค ๔єשгєlєгเภเ אคкคгı๓!!

UYARILDIM : ))) İMZA YOK: )) Üstad Kafamı Bozma :sopa Yap Bi İmza En Şekilinden :urfa By TrAiToR :artis

...LaL...

kime göre iyi,kime göre kötü tartışılır.
Eşit değiliz.Çünkü aynı değiliz.Çünkü herkesin ameli,yaptığı farklı.Ve sonuçları da yaşayacaklarımızda saklı...
#28 - Ekim 21 2006, 23:00:49

bence her insan yaradılışın bi parçası olduğu bi amacı olduğu için saygı görmeli ama kimse eşit deildir. eğer öyle olsaydı hepimiz klon gibi birbirimizin aynısı olurduk.
#29 - Temmuz 15 2007, 12:03:46
bir süredir yoktum... GERİ DÖNDÜMMMMM :)

sadece hiç bir iş yapamayan insanlar hata işlemez ;)

bence kesinlkle esit deildr insanlar zatn olmazki tum hersey ona gre duznlenmis cnk komnzme inanmm_
#30 - Temmuz 15 2007, 12:25:42

C_R_A_Z_Y

görüntüde eşit icraata gelindiğinde hayır...
#31 - Temmuz 15 2007, 12:29:43
« Son Düzenleme: Temmuz 15 2007, 14:44:38 Gönderen: öMeRÇip »

bence herkes eşittir.belki adaletsizlik varıdr ama herkes eşittir.
#32 - Temmuz 15 2007, 12:30:41
« Son Düzenleme: Temmuz 15 2007, 12:31:42 Gönderen: seda_agsl »
Dokunduğunda yaşarsın mutluluğu,
O an gökyüzü senindir,ruhunsa ebediyetin

teoride evet pratikte hayır
#33 - Temmuz 15 2007, 12:35:00
Hangi Dünyayı Vaad Ediyorsunuz Bana?
Bir Bardak Menfaat Uğruna Ne Büyük Savaşlar Verdiniz...
Ve Görmediğimiz Zannettiniz...
Yanıldınız Hepsini Gördüm!

Bence Oyna

evanescence_bep

görüntüde eşit icraata gelindiğinde hayır...
#34 - Temmuz 16 2007, 22:24:34

bakın bu evren üstünde kimse eşit deildir arkadaşlar güzeli var çirkini var akıllısı var zekisi var zengini var fakiri var özürlüsü var düzgünü var bunların hepsi insanların eşit olmadığını gösteriyor
#35 - Temmuz 22 2007, 13:30:26

fortune

eşit olmalıydı,tabi ama malesef oldurulmuyor.
madem kimini cennet!!!!e atıp mutlulandırcak,kimini cehennem!!!!!e atıp acı çektircek olan,neden böyle bişi yapıyo ki.beni hiç var etmeseydi madem.cennet de cehennem de olsun kim istiyorsa onun.üzgünüm,ama böyle.
#36 - Eylül 06 2007, 14:24:32

insanlar hiç bir zaman eşit olmamıştır ne cinsiyet olarak ne iş meslek sahibi olarak nede kabiliyet ve varlık olarak....  insanlar tek bir kişi önünde eşittir iiiiside kötüsüde...ama o da ahirete gidene kadar... ordan sorada herkes asıl haketiği yerde olacak zaten

ama dünyada hiç bir yerde hiç kimse eşit değildir olamamıştır hak ve hukuk yönünden bile anayasaya yazmışlar zamanında bişe uygulamaya sıra gelince hangisinin daha çok parası varsa o daha pahalı bi avukatla bariz gerçekleri soyutlşatırabilio...  ulan sırf parsının olmaması bile yeter her türlü sosyal aktivite, iş, ev, arkadaşlık edinme konusunda eşitliğin bozulması için....
#37 - Eylül 06 2007, 17:32:40
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

fortune

insan tanrısal\tanrımsı bir varlık.ve hep yaptığı\yapageldiği tarih boyunca,O'nu(Tanrı'yı) taklit edegelmek olmuştur.öyle de gidecek.
imtihan,imtihan,imtihan...................başka ne biliyoruz\...yorsunuz ki?beni bu okula kimyazdırdı?ben istemedim yazilmak,hatta okumak...o istemedi yoksul olmak,o haketmedi belki varsıllığı,vs.vs.vs.kim karar verdi,ve neden??*
eşit olmayacaksam türümle neden?neden ben bu türün içindeyim?amaçsız,bilinçsiz vs. bir molekül,hatta o da kalsın.yokluk olma hakkı\seçme\isteme hakkı neden..........????*
seçmediğim bir bölümü,neden???*buna isyan mı diyorlar o mahallede?öyleyse sordum gitti...NEDEN?eşit olmayacağım-ki istemiyorum da iğrençliklerle eşit,hatta yakın bile olmayı-bu türün bir ögesiyim????*
SEN Tanrı,Sana soruyorum.NEDEN????varettin madem beni???ya da, dedikleri gibi biliyordun da nereyi hakedeceğimi,niye orda bir kor olarak varetmedin???çok mu gerekti bu aptal dünyayı yaşatman?evet,Beni en eşit omayan olarak vareden!!!!! NEDEN????
#38 - Eylül 06 2007, 23:09:26

insan tanrısal\tanrımsı bir varlık.ve hep yaptığı\yapageldiği tarih boyunca,O'nu(Tanrı'yı) taklit edegelmek olmuştur.öyle de gidecek.
imtihan,imtihan,imtihan...................başka ne biliyoruz\...yorsunuz ki?beni bu okula kimyazdırdı?ben istemedim yazilmak,hatta okumak...o istemedi yoksul olmak,o haketmedi belki varsıllığı,vs.vs.vs.kim karar verdi,ve neden??*
eşit olmayacaksam türümle neden?neden ben bu türün içindeyim?amaçsız,bilinçsiz vs. bir molekül,hatta o da kalsın.yokluk olma hakkı\seçme\isteme hakkı neden..........????*
seçmediğim bir bölümü,neden???*buna isyan mı diyorlar o mahallede?öyleyse sordum gitti...NEDEN?eşit olmayacağım-ki istemiyorum da iğrençliklerle eşit,hatta yakın bile olmayı-bu türün bir ögesiyim????*
SEN Tanrı,Sana soruyorum.NEDEN????varettin madem beni???ya da, dedikleri gibi biliyordun da nereyi hakedeceğimi,niye orda bir kor olarak varetmedin???çok mu gerekti bu aptal dünyayı yaşatman?evet,Beni en eşit omayan olarak vareden!!!!! NEDEN????

senin tanrıya seslenil tarzın neden hep isyan ve sitem dolu... etrafa insanlara karşı büyük bi kin ve karamsarlıkla dolusun...   bu lafları kendine sorduğunda düşün bakalım içinden bi ses bikez olsun sana yapma öle deme şükret diomu aslında merak ettiğim şükretmeyi ne kadar sıklıkla kullandığınn...

hayırlı geceler
#39 - Eylül 06 2007, 23:58:17
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

fortune

öncelikle size de ışıklı geceler!!!!
kimseye kinim yok aksine,dokunmasın\lar yeter.demiş ya:'gölge etme başka ihsan istemem...'''
Ve sesleniş tarzım,o benimle O'nun arasında.daha iyi anlar beni.
#40 - Eylül 07 2007, 00:03:55

insanların esit olduğu yerler vardır muhakkak ama türkiye de insanlar eşit değil bu bi gercek ....
#41 - Eylül 11 2007, 14:06:18

Yok öyle bi Dünya.!  

fortune

asla hiçbiryerde eşit değildir
#42 - Eylül 11 2007, 15:24:33

insanların esit olduğu yerler vardır muhakkak ama türkiye de insanlar eşit değil bu bi gercek ....

insanların eşit olduğu yer varsa ben zaten dişi kılığında gezen bi erkeğim hemde her erkeğin sahip olduğu haklara sahip olarak yaşayan...
#43 - Eylül 11 2007, 21:40:50

MİNİMUM NORMALLER VARDIR. YA DA MİNİMUM MECBURİYETLER. İŞTE HERKES O ZAMAN EŞİTTİR. MESELA KIRMIZI IŞIKTA GEÇEN HERKES CEZA YER, O KADAR BU EŞİTLİKTİR.
EŞİTLİK BU KADAR BASİT BİŞEY...
#44 - Eylül 12 2007, 18:14:17
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

duruma göre değişir bu eşitlik meselesi... yukarıda ki arkadaşımızın dediği gibi kırmızı ışıkta geçen her insan ceza yer... fakat diğer farklı durumlarda insan kendi eşitliği yada eşitsizliğini kendi yaratır... örn: okumuş ve okumamış insan ;)
#45 - Eylül 12 2007, 18:20:41
Karyolama oturup kendime bir içki koydum. Kapımı açık bırakmıştım. Şehrin gürültüsüyle beraber ay ışığı sızıyordu odama: müzik dolapları, otomobiller, küfürler, köpek havlamaları,radyolar... Hep beraberdik, aynı b*k çukurunun içindeydik hepimiz. Kaçış yoktu. Zamanı geldiğinde sifonumuz çekilecekti.

Charles Bukowski

fortune

ama daha çok eşitsizliği dışsal etkenler (bilinçsiz toplum,kanunlar,gelenekler,din,acımasız ekonomik yapı vb.gibi) belirler.insanın elinde olan,küçücük birşeydir.ve bir anlamı da asla yoktur.
#46 - Eylül 12 2007, 19:53:48

sorunun yanıtı gözler önunde bir ajans dinlediğinizde uçurumun büyüklüğünü görebiliyorsunuz
#47 - Eylül 17 2007, 13:38:16

fortune

çok yakın çevrene bile bakmak yetmez mi?
#48 - Eylül 17 2007, 14:14:05

eşitliğe en uzak olan türkiye diyebiliriz.
#49 - Eylül 17 2007, 19:13:03

fortune

yo,tüm yeryüzü itibariyle aynı.hatta bu ülke (ne kadar kızsam da bazen. [ama hepsi,yol aldığım geminin konfor ve güvenliği içindir sırf.] ) olaya salt,siyasi veya demokratik vb. haklar yönünden bakmıyorum.'İNSAN OLABİLME' açısından bakıyorum.
ve malesef insanlar eşit değildir.
#50 - Eylül 17 2007, 20:01:56

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.