Alternatifim Cafe

Tarihte Türklere Yapılan Katliamlar...

Discussion started on Ermeni Sorunu

GÖKBÖRÜ

Tarihte Türklere uygulanan soykırımlar:

1) Rumların Türklere uyguladıkları soykırım.
Times muhabiri bizzat Kıbrıs’ta Türk kadınlarının tecavüze ve çocukların katledilmesine seyirci olmuştur. 1974 yılında Türklere soykırım uygulayan Rum lideri günümüz AB ülkesi olan Yunanistan tarafınca kaçırılarak, Yunanistan’a getirilmiştir. Türklere ölüm emrini veren Papadoupoulos maalesef şu anda Güney Kıbrıs lideridir. Neden yargılanmıyor ama onore ediliyor?

2) Karabağlar/Azerbaycan: Robert Koceryen: Ermenistan başkanı bu soykırım emrini vermiştir. Ne tesadüftür ki o da yargılanmıyor ve onore ediliyor. Türkiye’de Ermeni vakkası Amerikan devlet başkanı Wilson Ermenilerce referans olarak gösterilen Morgenthal’i İstanbul’a elci olarak göndermesinden sonra
başladı.

Dünyada hiçbir Devlet azınlıklara bizim kadar hoşgörü ile bakmamıştır. Osmanlıda Ermenilerden 29 paşa 29 bakan 32 elçi yüzlerce subay, öğretmen, öğrenci mevcut idi. Anadolu da 166 ithalatçıdan 142 tanesi Ermeni idi. Hangi millet azınlıklara bu kadar kucak açmıştır?

Rus belgelerine göre 600.000 Türk katledilmiştir. Balkanlardan Anadolu’ya kaçan 5 milyon Türk te katledilmiştir.

Talat Paşa 600.000 Türk öldükten sonra tedbirsel tehcir uygulamıştır. Bu tehcirdeki amaç koruma nedeniyle Ermenilerin başka bir yere sürülmesidir. Osmanlı Ermenilerin mallarını satmalarına müsaade ediyor ve cep harçlığı veriyor tehcir başlangıç aşamasında. İleride dönebilirler düşüncesi ile mal tespiti yaptırıyor. Yani bundaki amaç Ermenilerin Türkiye’ye geri döndüklerinde mallarının kaybolmamasıdır. Bunun adi soykırım mıdır???

Osmanlının iyi niyetinden faydalanarak kıllarına bile zarar gelmeyen Ermeniler günümüzde canlarını zor kurtardıklarını iddia ederek Fransa Amerika Irak gibi ülkelerde soykırım demagojisi yapmaktadırlar ve bir çoğu da kendilerini olmuş olarak kaydettirmişlerdir. Ermeniler cephede asırlardır beraber yaşadıkları Türklere ihanet ederek karşı düşman saflarında Türklere karşı savaştıklarında 300.000 Ermeni savaş esnasında öldürülmüştür. Tespit edilen hainler idam edilmişlerdir.

Soykırımı kim kime yapmıştır?

#1 - Haziran 26 2006, 22:13:44
« Son Düzenleme: Ağustos 20 2006, 21:13:06 Gönderen: _TrAiToR_ »

Ms.ExtacY

Biz biliorz ama kimse anlamadktn sonra ne işe yrar..
#2 - Haziran 27 2006, 15:40:14

GÖKBÖRÜ

Biz biliorz ama kimse anlamadktn sonra ne işe yrar..
o dediğin bi yerde doğru tabi.adamlar bütün dünya ya kendilerini ifade etti.biz hala yerimizde sayıyoruz.ama tabi böyle bizim yaptığımız gibi boş konuşmaklada olmaz herkes elini taşın altına sokmalı..bide türkiye de şöyle bir olay var gençlik ne zaman sesini yükseltmeye başlasa o ses bir yerlerden kesilmeye çalışıyor.ama ATATÜRK ün koca bir devlet bıraktığı türk gençliği tepki göstermekten çekinmemeli hakkına,değerlerine sahip çıkmalıdır
#3 - Haziran 27 2006, 15:51:33

Ms.ExtacY

Evet..Kelime anlamı yanlış kullanılıyo..Asılda her yerde böyle..Soykırım yapıldı dmek için soyun cddi anlamda 'kırılması' yok edilmesi lazım..
Yahudilere de yapılan soykırım değil katliam..Ama amaç soykırım..
#4 - Ağustos 20 2006, 18:24:06

GÖKBÖRÜ

Zaten soykırım yapılmış olsaydı şu am burda olmazdık....

O yüzden başlığı değiştiriyorum şimdi...  :)

soykırım bir ırkı illa yok etmek değildir ... yok etmeye teşebbüstür ...   :öff

#5 - Ağustos 21 2006, 20:24:29

GÖKBÖRÜ

Hade yaa...

Bak ben bunu bilmiodum cahilliğime ver.....  :öff :öff

bilmiyormuşsun ki ; şuan burada olmazdık .. demişsin ...
#6 - Ağustos 21 2006, 20:31:37

GÖKBÖRÜ

Offf Offf....

Nasıl anlatayım ben size derdimi...Ya ben hiçbişey bilmiyorum..

Ya da siz çok şey biliyosunuz...

Açıkla bana tarihte Türklere yapılan soykırımlar başlığını açıkla..

Bize soykırım yapılsa ne işimiz var burda dedim...

dicemde...

teşebbüs etmek soykırım kavramına giriyor..

ama kavramlara bağlı şekilde ne kadar yaşayabilirsin...

gerçekçi olup...kendin açıklamasın bazı şeyleri..

ben ne kendimin çok şey bildiğini söylüyorum , ne de senin hiçbirşey bilmediğini , öyle bir ukelalık peşinde değilim ... ama bana hiçbirşey bilmiyormuş gibi davranılırsa bununda adına ukelalık derim ...

şöyle bir olay var , senin soykırım anlayışına göre miloseviç te boşnaklara soykırım yapmamıştır,hitler de yahudilere , hatta yeryüzünde şimdiye kadar hiç soykırım olmamıştır ... çünkü katliam yapılarak tüketilmiş bir millet hiç olmamıştır ...

#7 - Ağustos 21 2006, 20:45:15

GÖKBÖRÜ

TDK sözlük anlamı ; Bir insan topluluğunu ulusal, dinsel vb. sebeplerle yok etme, jenosit

kelime anlamından yola çıktığın zaman bir aileyi bile ulusal,dinsel sebepten yok etmek soykırıma giriyor ..

ancak hiçbir yerde karşına soykırımın kelime anlamı bir ırkı yok etmek şeklinde çıkmaz ....
#8 - Ağustos 21 2006, 21:07:18

GÖKBÖRÜ

ZORUNDAYIZ .. diyorsun ...

tamam da zaten kelime anlamında bir milleti yok etmekten bahsetmiyor ki ... bir topluluğu yok etmekten bahsediyor ...
#9 - Ağustos 21 2006, 23:25:10

evet ya bir topluluk belli bir bölgeyi yok etmek istemişler bütün milleti kapsamıyor ki...
#10 - Aralık 04 2006, 13:34:49
"Kücük seylere gereginden cok önem verenler, elinden büyük is gelmeyenlerdir."

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.