Alternatifim Cafe

Romantik komedi filmlerindeki harika kombinler

Discussion started on Konu Dışı


Bugün size romantik komedi filmlerindeki giyim modasından bahsedeceğim. Hem de bu konu üzerine fikir alışverişi yapmış oluruz. Belki bazı noktalarda yanılıyorumdur beni düzeltirsiniz. Bir filmde kullanılan giysiler daima o filmin dönemini, kişiliğini ve anlatmak istediği duyguyu destekler. Ama gelin görün ki romantik komedi filmlerindeki giyim tarzı resmen insana ilham veriyor. Yazsa yaz mevsimi kışsa kış sezon kıyafetleri insanın aklını başından alıyor. Odak noktası moda olmamasına rağmen çoğu film, kendini ifade ederken belli bir ölçüde bundan beslenir. İşte bu yüzden modayla ilgilenenler, aslında izledikleri çoğu filmden bekledikleri ilhamı alırlar.
Mesela Şeytan Marka Giyer filmini hatırlamayan yoktur. Oradaki kızdın dönüşümü hangimize ilham vermedi ki? Birazcık sert bir moda tasarımcısı olan Vogue dergisinin genel yayın yönetmeni Anna Wintour’un çalışanı olmak için tepinen o kızcağıza hepimiz acıdık ama günün sonunda tarzını örnek aldık mı almadık mı? Kimi zaman bir pantolon ile kombineyerek sade bir kazağı uydurdu kimi zaman özenerek giydiği bir elbise ile bütünleşti.
2012 yılında değişik bir konseptle tv filmi gibi çekilen ve hepimizin byük beğenisini toplayan  In Vogue da da  aynı şekilde kızların giydikleri montlar, pantolonlar ayakkabılar, oo çantalar falan... Hepimizin aklını başından aldı. Hepimiz o kombinlerden biraz biraz kendimize özel bir pay çıkardık mı çıkarmadık mı?? 
50 İlk öpücük filmi de soğuk bir yerde kış ayında geçmesine rağmen baş roldeki kızın saçları kıyafetleri hepimizi etkiledi. Özellikle renkli giysilerin ve canlı renklerin hakim olduğu bu koleksiyonlar kim tarafından hazırlanıyor bilmiyorum ama bizim türk yapımı filmlerde de var bu durum. Demek ki tüm dünya bu konuda özenli davranıyor.
Demem o ki pahalı pahalı kıyafetlerle harika ötesi kombinler yapıp bizi etkileyen filmlerin tuzağına düşmemek lazım. Bunun için outlet giyim yerler var. belki buralardan alışveriş falan yapabilme şansımız olabilir. 
#1 - Kasım 29 2017, 09:34:16

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.