Alternatifim Cafe

Gelin Makyajında Yeni Trendler

Discussion started on Bayan

sabunkopugu

Göz ve ten rengine göre makyaj sadece düğün gününde değil, tüm hayatın boyunca dikkat etmen gereken bir kural. İnsanlar sana makyajın ne kadar güzel olmuş yerine ne kadar güzelsin demeli! Çünkü yüzüne oturmayan bir makyaj senin değil, sadece makyajın güzelliğini ortaya çıkarır. Bu yüzden mutlaka ten rengine göre makyaj ve göz rengine göre makyaj yapımı hakkında tüm detayları öğrenmelisin! „

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri

Mavi Göz Rengine Göre Makyaj

Mavi gözlerin varsa bej ve toprak tonları gözlerini olduğundan daha iri gösterecektir. Fakat koyu gri göz makyajı yaparsan gözlerindeki buğuyla tüm davetlileri etkileyebilirsin.

Mavi gözü ortaya çıkartmak için altın tonlarda bir rengi, bronzlaştırıcı pudra  ve pembe tonlarda ruj idealdir.

Göz kapağına altın tonlarda, kirpik diplerine bronz tonlarda, gözün dış kısımlarına ise kahve tonlarında ışıltılı bir göz farı uygulanırsa mavi göz rengini ortaya çıkaran bir makyaj tamamlanmış olur.

Yeşil Göz Rengine Göre Makyaj

Makyaj sanatçılarına göre en sık yapılan hatalardan biri de yeşil gözlülerin mavi ve yeşil gibi göz renginin önüne geçecek tonlarda göz makyajı yapmaları. Göz renginle aynı renkte yani yeşil ve mavi far kullanmamalısın.

Bu renkler yerine mor, kahve tonları, toprak tonları, göz renginden farklı bir tonda yeşil gibi renklere yönelebilirsin.

Metalik gri, gümüş ve grinin diğer tonları yeşil gözü donuklaştırır ve mekanikleştirir. Bu yüzden gümüş tonlarından uzak durmalısın.

Kahverengi Göz Rengine Göre Makyaj

Öncelikle aynı oval yüz tipi gibi kahverengi gözün de en şanslı göz rengi olduğunun söyleyebilirim. O yüzden için rahat olsun.

En doğal göz rengi olduğu için bu gözle hemen hemen tüm tonlar uyumlu ve güzel durur. Lacivert, mor, yeşil ve açık kahve tonları en iyi sonuç veren tonlardır.

Bu göz rengini belirginleştirmek için kendi göz renginden daha koyu bir eyeliner kullanabilirsin. Kendi tonundan daha koyu bir kahve veya siyah eyeliner ve aynı tonlarda rimel gözlerini ortaya çıkartacaktır.

Kahverengi gözleri ön plana çıkartmak için sıcak tonlara yönelebilirsin. Örneğin toprak tonları, bakır ve altın tonları kahverengi gözler için ideal tonlardır. Hafif hafif ışıltılı, sedefli ve parıltılı farlar göz rengindeki sıcaklığı ortaya çıkartır.

Ten Rengine Göre Makyaj Önerileri

Beyaz Ten Rengine Göre Makyaj

Bu ton benim de sahip olduğum Anne Hathaway rengi. Tenin tam olarak bu renk ve gözlerin kahverengiyse kahve tonları gelin makyajı sana en çok yakışan renkler olacaktır. Hatta gözlerinde toprak tonlarının tümünü kullanabilirsin. Mesela gözlerin açık kahverengiyse siyah yerine kahve eyeliner kullanman bakışlarını yumuşatacaktır. Yanaklarını en çok bal, şeftali ve kayısı renklerinde allık ile renklendirmeli ve dudaklarında ise parlatıcılar, pembe ve açık tonlarda rujlar kullanmalısın. Mesela ben, düğün günüm ile fotoğraf çekimim ayrı günlerde olduğu için iki ayrı makyaj yaptırmıştım. Çekim günü yapılan toprak tonlarındaki makyajım düğün gününde yapılana göre daha çok beğenildi.

Bu ton benim de sahip olduğum Anne Hathaway rengi. Tenin tam olarak bu renk ve gözlerin kahverengiyse kahve tonları gelin makyajı sana en çok yakışan renkler olacaktır. Hatta gözlerinde toprak tonlarının tümünü kullanabilirsin. Mesela gözlerin açık kahverengiyse siyah yerine kahve eyeliner kullanman bakışlarını yumuşatacaktır. Yanaklarını en çok bal, şeftali ve kayısı renklerinde allık ile renklendirmeli ve dudaklarında ise parlatıcılar, pembe ve açık tonlarda rujlar kullanmalısın. Mesela ben, düğün günüm ile fotoğraf çekimim ayrı günlerde olduğu için iki ayrı makyaj yaptırmıştım. Çekim günü yapılan toprak tonlarındaki makyajım düğün gününde yapılana göre daha çok beğenildi.

#1 - Haziran 21 2016, 10:38:18

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.