Alternatifim Cafe

Hopa'da plajda voleybol heyecanı!

Discussion started on Diğer Spor Dalları

Hopa'da her yıl düzenlenen Kültür-Sanat ve Deniz Festivali'nin 11.'si bu yıl da büyük bir heyecan ile devam ederken, plajda büyük heyecan yaşanıyor.

Bir tarafta plaj voleybolu maçları yapılırken, sahanın hemen yanı başında da sanatçılar eserlerini icra ediyor. Hopa halkı ise üç günden beri tribünleri dolduruyor. Plaj voleybolunda şampiyonluk kovalayan bayan ve erkek sporcuları izliyorlar. Takım tutmayan seyirciler iyi oyun çıkartan, güzel hareketler yapan sporcuları avuçları patlayıncaya kadar alkışlıyorlar. Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu ve Hopa Kaymakamı mesaileri biter bitmez soluğu sahada alıyorlar. Halkla birlikte maçları izliyorlar. Plaj Voleybolu Koordinatörü emektar voleybolcu ve voleybol antrenörü İbrahim Dağıstanlı'ya nefes almak dahi yok. Gece gündüz turnuvanın sağlıklı olması için bütün gücünü ortaya koyuyor. Ekibi ile birlikte turnuvanın eksiksiz olmasını sağlıyor.

BAYANLARDA YARI FİNALE GELİNDİ

Hopa Plaj Voleybolu Turnuvası'nda üçüncü gün maçları tamamlandı. Bayanlarda 4 maç oynandı. Yenilgisiz takımlardan Özge-Özgün, Zerintaç-Feride çiftini 2-0, Renata-Beyaz da, Gamze-Özge çiftini 2-1 mağlup edip yarı finale yükseldiler. Mağluplar gurubundan da Ana T.-Ana K., Zerintaç-Feride çiftini, Gamze-Özge de, Madzeuri-Nana çiftini aynı skorla 2-0 mağlup edip yarı finale yükselen diğer iki takım oldular. Mağlup olanlar ise şampiyonaya veda etti.

Yarı finalde galip gelecek olan takımlar final, mağlup olanlar da 25 Temmuz Pazar günü üçüncülük maçı oynayacaklar.

ERKEKLERDE HEYECAN DORUKTA

Erkeklerde ise galipler grubundan Ali-Adem, Soso-Tengo çiftini, Can-İsmail de, Bilal-Soner çiftini aynı skorla 2-0 mağlup edip yarı finalin yolunu tuttular. Mağluplar grubunda ise Fikri- Eren, Deniz-Erdem'i 2-0, Aslan-Batuhan da Sabig- Ferit çiftini aynı skorla 2-0 yenip çeyrek finale yükseldiler. Çeyrek finalde Fikri-Eren, Bilal Soner ile karşılaşacak. Galip gelen yarı finalde Ali-Adem ile, çeyrek finalin diğer karşılaşmasında Aslan-Batuhan, Soso-Tengo ile karşılaşacak. Galip gelen yarı finalde Can -İsmail'in rakibi olacak. Mağlup olanlar elenecek. 25 Temmuz Pazar günü yarı finalden galip çıkan takımlar finalde şampiyonluk, mağlup olanlar da üçüncülük için mücadele edecekler. Turnuva ödül töreni ile sona erecek.
#1 - Temmuz 25 2010, 16:18:45
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.