Alternatifim Cafe

Büyükuncu'ya tepki..

Discussion started on Diğer Spor Dalları

Galatasaray Kulübü'nün milli yüzücüsü Derya Büyükuncu'nun, sarı-kırmızılılarda görevden alınan antrenör Yılmaz Özüak'a yönelik yaptığı eleştiri dolu açıklamaya, kulübün eski yöneticilerinden tepki geldi.

Sarı-kırmızılı kulüpte 1990-92 döneminde su sporlarından sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Mehmet Bilen, yaptığı değerlendirmede, hem Derya Büyükuncu'nun, hem de Yılmaz Özüak'ın kendisine bağlı olarak kulüpte yer aldıklarını belirtirken, her iki kişiyi de çok iyi tanıdığını aktardı.

Derya Büyükuncu'nun sözlerinin aksine, bu sporcuyu yetiştiren kişinin Yılmaz Özüak olduğunu anlatan Bilen, ''Yılmaz Özüak'ın Derya ve kardeşi üzerinde büyük emeği vardır. Derya yanlış yapıyor. Bu çocuğun daha önce buna benzer yanlış davranışları oldu. Derya gibi bir sporcunun, Galatasaray içindeki malum kişilerin Yılmaz Özüak'ı karalama kampanyasına alet olmaması gerekir'' dedi.

-İRDELP: ''ORGANİZE EDİLDİĞİ KANAATİNDEYİM''-
Galatasaray'da 2006-08 döneminde yöneticilik yapan ve su sporlarından sorumlu olan Vedat İrdelp de yaptığı açıklamada, hem Derya Büyükuncu'yu, hem de Adnan Polat yönetimini hedef aldı.

Derya Büyükuncu'nun, Galatasaray'ın efsane yüzme antrenörü Yılmaz Özüak'la ilgili sözlerini, yine eski bir yüzücü olarak üzüntüyle okuduğunu vurgulayan İrdelp, şunları söyledi:
''Daha kısa süre önce gazetelerde çıkan beyanatlarında, mevcut Galatasaray yönetimini suçlayan ifadeler kullanan Derya Büyükuncu'nun, şimdi de kendisini yetiştiren hocamızla ilgili bazı açıklamalar yapması, Galatasaray değerlerine ters düşmektedir. Böyle bir açıklamanın çarşamba günkü Divan Kurulu Toplantısı'nda ağır eleştirilere uğrayan şu anki su sporlarından sorumlu yöneticinin kaldığı müşkül durumdan kurtulması için, birileri tarafından organize edildiği kanaatindeyim. Mevcut yönetim, amatör branşlara çoğu idarecilik ve ağabeylik vasıflarına haiz olmayan kişileri maaşla göreve getirmesi, Galatasaray'da daha büyük sıkıntılara sebebiyet verecektir.''
#1 - Mayıs 16 2010, 16:27:26
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.