Alternatifim Cafe

Nokia'dan N900'e doping!

Discussion started on Nokia

Nokia'dan N900'e firmware dopingi!

Nokia'nın Linux tabanlı dokunmatik bombası yeni yazılımına kavuştu. İşte bilmeniz gerekenler.

İş telefonu Nokia N900 için yeni bir firmware kullanıma sunuldu. 3.2010.2-8 nolu güncelleme OTA (Over the Air) üzerinden direkt cep telefona indirilebiliyor ve kurulabiliyor. Firmware'in tam olarak neleri değiştirdiği hakkında henüz bir bilgi yok. Dosyanın sadece 16 MB büyüklüğünde olduğu göz önünde bulundurulursa yazılımın cep telefonunu sadece bir sonraki büyük güncellemeye hazırladığı söylenebilir.

Nokia geçen hafta gerçekleşen Mobile World Congress etkinliğinde N900'de çalışan işletim sistemi Maemo OS'a devam etmeyeceği hakkında açıklama yaptı. Firma bundan ziyade MeeGo ismindeki yeni bir platform üzerine gitmek istiyor. Nokia'ya göre açık kaynaklı işletim sistemi MeeGo'nun notebook, netbook, cep telefonu, akıllı telefon, televizyon ve diğer mobil cihazlarda kullanılabilecek. Ek olarak mobil işletim sistemi çoklu görev yürütmeyi de (Multitasking) destekleyecek.
#1 - Şubat 28 2010, 15:00:37
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.