Alternatifim Cafe

Yeni Jaguar 2010 model XJ-0

Discussion started on Tuning

Jaguar 2010 model XJ'sini tanıttı, geleceğin e-otomobilleri hakkında önemli ipuçları verdi...

2010 model yeni Jaguar XJ'nin tanıtımında Jaguar, geleceğin e-arabaları için projelerinden de bahsetti.

Jaguar'ın Programlar Direktörü Michael Mohan, Jaguar'ın bir takım gelecek teknolojiler üzerinde çalıştığını söyledi. Hibrit elektrikli araçlar, volanla enerji toplama ve menzili uzatılmış şarjlı hibrit elektrik araçların da bunlara dahil olduğunu söyledi.

Mohan yeni şarjlı hibrit üzerine pek detay vermedi Ancak bu aracın XJ'de kullanılan hafif aliminyum alaşımdan faydalanması gayet olası. Şarjlı elektrikli araçların özelliği fişe takılarak şarj edilmeleri. İlk prototiplerin 24 saat şarj süreleri büyük bir sorunda; ancak artık pratik sürelerde şarj edilebiliyorlar. Volan ise kinetik enerjiyi dönmeye devam ederek depolayan ve istenildiğinde aktaran bir teknoloji.

Elektrikli araçların güçsüz olduğu yönündeki önyargıları yıkmak isteyen otomobil üreticileri, yeni teknolojilere popülerlik kazandırmak için güçlü spor otomobiller üretiyor. Mesela Fisker'ın Karma modeli 150 kilowattlık elektrik motoruyla 403 beygirlik güç üretiyor. 2010 yılında ilk siparişler teslim edilecek.

Devamı için tıklayınız.
#1 - Ağustos 04 2009, 22:55:20
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Süper gözüküyor, özelliklerinden anlamam. :okey
Yandaki hatun da baya ilgi çeker (6)
#2 - Ağustos 04 2009, 22:58:18

Ön kesime bakınca aklıma ilk volvo geldi nedense.Girinti ve çıkıntı kısmı.
#3 - Ağustos 04 2009, 23:07:13
Zifir.

Benim aklıma da aston martin'in ön yüzü geldi nedense.
Arkası ise iğrenç bi tasarımın sonucu bana göre. g.tüme bile benzememiş.

Benim bu resimlerde ilgilendiğim tek şey hatunun bacakları oldu.
#4 - Ağustos 05 2009, 00:45:54
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.