Alternatifim Cafe

Kız İçin Gösterdiğin Sabır Seni Kurtaracak Mı .?

Discussion started on Dinî Hikâyeler

Sadece o kız için gösterdiğin gayreti, sabrı, edebi, aşkı, benim dinim için, benim rızam için niye göstermedin?

Bir gün askerler bir mahkumu meydana çıkarırlar. Suçu ağır olmalı ki çok kırbaç vururlar, derileri yarılır. Etlerinden kan sızmaya başlar. Lakin genç bir kere bile sesini çıkarmaz. Muhafızlar dinlenmek için bir kenara çekilirler. Bu arada kalabalığın arasında meydanda olan Bişr-i Hafi hazretleri gence yaklaşıp sorar:
- Tahammülüne hayran kaldım.
- Nasıl ağlayıp bağırabilirim ki, kalabalığın içinde sevdiğim kız var ve şu an beni görüyor.
- İyi ama ALLAHü teâlâ seni her an görüyor. Onun edebini gözetmeyi hiç düşünmedin mi? ALLAHü teâlâ yarın ahirette,
(Fazlasını istemiyorum ey kulum, sadece o kız için gösterdiğin gayreti, sabrı, edebi, aşkı, benim dinim için, benim rızam için niye göstermedin?) dese ne cevap vereceksin?

Genç öyle bir (ALLAH) der ki kendinden geçer. O kadar kırbaca direnen vücut bu ilahi aşka, bu Rabbinden utanma duygusuna takat getiremez. Muhafızlar yanına koştuğunda çoktan can vermiştir. 

alıntı
#1 - Ocak 13 2008, 12:06:11
« Son Düzenleme: Mayıs 09 2008, 21:22:35 Gönderen: kuRRet-üL ayn »

AFYOK ... 03-35

Yeni!
-
#2 - Mayıs 09 2008, 13:54:06
« Son Düzenleme: Kasım 03 2009, 02:16:06 Gönderen: hebâL-i fesâne »
Hakk ulaşır. Hakkı bırakmaz, alır.

night

Bazıları Müslümanlığı yaşamanın ot gibi yaşamak olduğunu düşünür halbuki Müslümanlığı yaşamamak ot olmaktan da beterdir.
Hikaye çok güzel Allah razı olsun.
#3 - Mayıs 09 2008, 21:36:31

ALLAH razı olsun kuzen , hikaye utandırıyo insanı....
#4 - Mart 18 2009, 17:07:02
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raksını,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

Gerçekten insanlar kimi zaman unutabiliyor Allah'ın bizi her zaman takip ettiğini.. Unutmamak lazım. Herhangi bir insan için gösterdğimiz gayreti, sabrı, edebi, aşkı Allah için degöstermemiz gerekir. :)

Sağ ol paylaşım için.. :)
#5 - Nisan 10 2009, 09:41:45
Sakalını orantılı kesebilen adamla, sağ elinin tırnaklarına düzgün oje sürebilen kadının birleşmesine 'örnek çift' denir.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.