Alternatifim Cafe

Okul-Öğrenci Fıkraları..

Discussion started on Fıkra

Kadeş Savaşı

Tarih dersinde öğretmen birini tahtaya kaldırmış ve sormuş:
-Oğlum Kadeş Savaşını kim yaptı?
Çocuk hemen yanıtlamış:
-Hocam vallahi billahi ben yapmadım.
Hoca sinirinden çıldıracak. O sinirle dışarıya çıkmış, koridorda Matematik öğretmenini görmüş ve durumu Matematik öğretmenine anlatmış:
-Hoca hanım bu öğrenciler beni çıldırtacak; Kadeş Savaşını kim yaptı diye soruyorum, vallahi billahi ben yapmadım diye yanıt veriyorlar, çıldıracağım...
-Hocam üzülmeyin çocuktur bunlar hem yaparlar hem de yapmadım derler... Tarihçinin sinirleri iyice tepesine çıkmış ve soluğu Müdür Beyin odasında almış.
-Müdür Bey bu nasıl bir okul, ne öğrencisinde hayır var, ne de öğretmeninde; öğrenciye Kadeş Savaşını kim yaptı diye soruyorum, ben yapmadım diyor, öğretmene durumu anlatıyorum, bunlar çocuktur hem yaparlar hem de yapmadım derler diyor, kafayı yiyeceğim.
Müdür Bey: Siz hiç kendinizi üzmeyin Hocam, bunda merak edilecek birşey yok, şimdi Bakanlığa bir yazı yazar ve Kadeş Savaşını kimin yaptığını sorarız... Tarih Öğretmeni aldığı yanıt ile oracığa yığılıp kalmış ve Müdürden bir hafta izin almış...
Bir hafta sonra Bakanlıktan bir yazı:
Bu yıl ödenek olmadığı için Kadeş Savaşı yapılamayacaktır. Bilginize...
#51 - Haziran 10 2006, 21:13:02

Selamı Var

Öğrencinin biri Mısır'da üniversite okuyormuş. Yazılılar bittikten sonra sömestır tatili olmuş. Arkadaşı Ali'ye, ben memleketime gidiyorum sen bana notlarımı iletirsin: Eğer bir zayıfım varsa Ali'nin selamı var, iki zayıfım varsa Muhammed'in selamı var, üç zayıfım var ise Muhammet Emin'in selamı var dersin demiş. Arkadaşı notlara baktıktan sonra evini aramış, babası çıkmış telefona. Ali orada mı diye sormuş; babası, yok demiş, o da notu bırakmış:
- Ali geldiğinde söyleyin, ümmeti Muhammed'in selamı var.
#52 - Haziran 10 2006, 21:14:33

Elektirik

Bir gün öğrenciler sınav oluyorlarmış.
Öğretmen bir öğrencisini kaldırarak ona şu soruyu sormuş:
-Oğlum söyle bakalım elektirik nelerden geçmez?
Çocuk şöyle cevap vermiş:
-Lastikten, camdan ve tahtadan.
-Başka?
Çocuk biraz düşündükten sonra:
-Birde yoksul mahallererden geçmez öğretmenim diye cevap vermiş.
#53 - Haziran 10 2006, 21:16:48

Pazarlık

Küçük Kayseriliye hocası sormuş :
- Altı kere altı?
- Otuz dokuz.
- Otur, sıfır.
Arkadaşı sorar :
- Bildiğin halde neden otuz dokuz dedin?
- Pazarlık edecektim, anlamadı...
#54 - Haziran 10 2006, 21:18:33

Karne

Karne günüydü.Küçük oğlan okuldan döndü.
Annesi "Karnen nerede?" diye sordu.
Çocuk güldü :
-Arkadaşıma ödünç verdim. Babasını korkutacak...
#55 - Haziran 10 2006, 21:20:32

öğrenci

Bir Öğrenci Evinin Anatomisi
Her öğrenci evinde muhakkak 'nöbetçi sistemi' uygulanır ve günün nöbetçisi, resmi köle statüsünde kullanılır. Yemek sırasında en az elli kere mutfağa gönderilir.

· Evdekilerin temel gıda maddeleri yumurta ve patatestir. Bu ikisinin birleşiminden 12 çeşit yemek yapılabilir. Çay yemekten sonra değil, yemekle birlikte içilir.

· Her gece kesinlikle saçma sapan bir tartışma konusu açılır. (Düşünmüyorum o halde yok muyum yani? Dünya döndüğü için mi güzel? Attan inip eşeğe binilir mi?)

· Her evin muhakkak suyu, çayı deviren bir sakarı vardır. Ha bir de işlerden kaytaran tembeli bulunmaktadır.

· Yemek yapmaya karar verilir ve yemek yapmaya başlandığında eksikler ortaya çıkar, zamanla yarışarak yemek tamamlanır.

· Kesinlikle ama kesinlikle temiz çatal, kaşık, tava kalmayıncaya kadar bulaşıklar yıkanmaz.

· Her sabah derse geç kalınır ve öğle kalkıp okula yemek yemeğe gidilir. (Okulun yemeği ucuz olduğu için...)

· Sınav dönemlerinin favori cümlesi "bu gece yatmıycam ders çalışcam"dır. Gece yatılmaz ama ders de çalışılmaz.

· Evin duvarları vize-final tarihleri, ilginç sözler, nöbetçi listesi, harcama listesi gibi yazılı belgelerle süslüdür.

· Öğrenci evinin, öğrenci misafirleri de eksik olmaz ve gelen misafire önce "bir kola al da içelim"diye başlanılan ısmarlatma olayına, iyice sövüşleninceye kadar devam edilir.

· Ev genelde bodrum ve giriş katta olduğundan, pencereden girilebilir özelliktedir. (Her ihtimale karşı bi pencere muhakkak içeriden kilitlenmeyerek açık bırakılır.) Dış kapı ise zaten kilitlenmez.

· Ev fertlerinin aşağı yukarı tamamı leyla gibidir, yani aşk trafiği yoğundur. Kimininki platoniktir, kafayı yer ve yedirtir, kimi romantik takılır, şiirler ezberlenir, kimi ise akşam ansızın nişanlı olarak eve dönebilir.

#56 - Haziran 10 2006, 21:22:02

Sıpa

Köylü, yeni doğan bir sıpayı kucağına almış evine dönerken,iki ortaokul öğrencisi kendisine takılır ve:
- Hayrola amca, derler. Oğlunu nereye götürüyorsun böyle?
- Adam, kendine yapılan bu terbiyesizliğe aldırmamış görünerek cevap verir:
- Gittiğiniz okula kaydını yaptıracağım..
#57 - Haziran 10 2006, 21:25:53

Tam Olarak Bilmiyorum Ama

Öğretmen derste Ali'ye sorar:
- İngiltere nerededir?
Ali:
- Bilmiyorum, öğretmenim.
Öğretmen:
- Git evdekilere sor, yarın tekrar soracağım.
Ali eve gelir ve babasına sorar.
Babasi:
- Tam olarak bende bilmiyorum nerde diye, ama çok uzakta olamaz, çünkü bizim şirkette bir tane İngiliz calışıyor, işe yürüyerek geliyor.
#58 - Haziran 10 2006, 21:26:59

Kimya Dersi

Kimya dersinde öğretmen, elindeki metal parayı gösterdi:
-Şimdi bu beşyüzlüğü asite batırıyorum. Ne dersiniz eriyecek mi?
Nuri parmak kaldırıp cevapladı:
-Erimez, öğretmenim:
-Evet erimez, neden erimez?
-Eriyecek olsa asite atmazdınız da ondan...
#59 - Haziran 10 2006, 21:28:21

Yerçekimi Kanunu
Çocuklar biliyormusunuz?Dünya üzerinde,yerçekimi kanunu sayesinde duruyoruz.
-Peki öğretmenim bu kanun kabul edilmeden önce nasıl duruyorduk?
#60 - Haziran 10 2006, 21:29:05

Yalan Makinesi

Adamın birinin kızı babasına hep yalan söylüyormuş.Adam sinirlenmiş bi yalan makinesi almış bu makine biri yalan söyleyince dıttt.. diye ötüyormuş.Adamın kızı bi gün okuldan gelmiş.Adam sormuş:
"Kaç aldın kızım yazılıdan?"
Kızı:
"5" demiş...
Makine dıttt ötmüş, daha sonra "4" demiş, "3" demiş, "2" demiş hepsinde ötmüş...
Adam sinirlenmiş demiş ki:
"KIZIM YİNE Mİ 1 ALDIN BEN SENİN YAŞINDAYKEN HEP 5 ALIRDIM" demiş...
Makine "GÜüüüMMMMMM" patlamışşş...
#61 - Haziran 10 2006, 21:29:53

Kimin Karnesi

Bir gün Hasan koşarak odaya girdi ve elindeki karneyi babasına uzattı. Baba karneye şöyle bir göz
attı, suratı asıldı, kaşları çatıldı, sertçe:
-İyi bir iş yapmış gibi bu karneyi bana gösteriyor
sun değil mi? dedi. Şu karnenin haline bak!..Beden
Eğitiminden başka iyi bir not var mı şunda?..
-Ama babacığım kızma!..Bu benim değil, senin,
tavan arasında bulduğum eski karnenmiş.
#62 - Haziran 10 2006, 21:31:10

hocanın ilk dersi
derste gözüne bi öğrenci çarpıyor.çocuk çok tatlı.öğretmende dur senin adını tahmin etmek istiyorum.sadece bana isminin ilk harfini söyle diyor.çocukta 'y' diyor.öğretmen y ile başlayan bütün isimleri sayıyor ama bulamıyor.sonunda dayanamayıp senin adın ne yavrum diye soruyor artık.
çocukta tüm tatlılığıyla yamazan diyor. muhaha :ban
#63 - Haziran 10 2006, 22:02:34

ZzZeYNePpP_

ay süperler yaa koptum resmen :muhah :kop paylaşımınız için çok saoluuuuun :muhah :kop
#64 - Haziran 11 2006, 12:50:31

Dilbilgisi dersinde ögretmen:

"Sarı saçlı kız elleri pencerenin pervazına dayalı halde dışarı

baktı ve güldü." cümlesini kim bana kısaltıp söyler?" diye sorunca,

Temel;hemen ayaga kalkar ve söyle der:

- Orospi
#65 - Haziran 12 2006, 12:49:39
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!   

asenaa....

Gunes ve Ay

NİÇİN?
Öğretmen sordu:
-Söyleyin bakalım çocuklar,balıklar niçin konuşmaz?
Çocuklardan biri yanıt verdi:
-Sizin de başınızı suya soksak konuşabilir misiniz,öğretmenim? :nohashas
#66 - Haziran 19 2006, 12:25:03

Ah oglum ah   
gunlerden bigun baba oglunu alir karsina oturtur derki;oglum iki senedir ayni okula gidip geliyorsun sadece ona kadar sayabiliyorsun ne olacan sen bu gidisle bilmem.....cocukta babasina gulumsiyerek;babacigim merak etme ben *** hakemi olmaya karar verdim der :)
#67 - Haziran 19 2006, 20:06:16
İmzanız kural dışı.

Öğretmen   
Ahmet ilkokul gününden geldikden sonra cantasInI fIrlatIr. Bunun üzerine Annesi cocuga sorar neoldu diye. Cocuk da derki: Anne ben okula gitmek istemiyorum. Ögretmenim zaten hicbirsey bilmiyor. Herseyi bize Soruyor. NasIl Ögretmen yaptilarsa onu. :kop 
#68 - Haziran 19 2006, 20:09:59
İmzanız kural dışı.

Üçgenin Alan Hesabı   
İlkokulda, matematik dersinde öretmen üçgenin alanını, çocuklara şu şekilde öğretmiş:'bir üç kenarlının alanı, yatayımı ile dikleşiminin vuruşumunun, ikiye bölümüdür.' çocuk bunu güzelce ezberlemiş. akşam babası evde sormuş:'bugün okulda ne öğrendiniz?' matematik dersinde, bir üç kenarlının alanını öğrendik babacığım. 'yaa öyle mi, peki nasıl?' bir üçkenarlının alanı, yatayımı ile dikleşiminin vuruşumunun, ikiye bölümüdür. 'yavrum, yanlış öğretmişler size. doğrusu şöyle: bir üçgenin alanı, tabanı ile yüksekliğinin çarpımının yarısına eşittir. O sırada, bir yandan gazetesini okuyan, bir yandan da torunuyla oğlunun konuşmasını dinleyen dede, dayanamayıp söze girmiş:' İkinizin de tarifi yanlış! 'Bir müsellesin mesaha-i sathiyesi, kaidesiyle irtifaının hasıl-ı darpının nısfına müsavidir.  :muhah

#69 - Haziran 19 2006, 21:11:02
İmzanız kural dışı.

İçi Boş   
Çocuğun biri bir gün annesinin yanına gitmiş ve "anne karnım çok ağrıyor" demiş.Annesi de çocuğa:
-"İçi boş olduğu içindir,içi dolu olsaydı ağrımazdı" demiş.
Ertesi çocuk okuldayken sınıftaki gürültüden rahatsız olan öğretmen öğrencilere "Susun artık başım ağrıyor" demiş.Bunun üzerine bizim çocuk hemen atlamış:
-İçi boş olduğu içindir örtmenim,dolu olsaydı ağrımazdı. :4
#70 - Haziran 19 2006, 21:12:25
İmzanız kural dışı.

Dikkat   
Eğitmen doktor senenin ilk günü tıp fakultesi öğrencilerini etrafına toplamış, bir kadavranın başında derse başlamış.
Bakın arkadaşlar, tüm doktorluk hayatınızda önem vermeniz gereken iki nokta vardir:
Birincisi; 'kesinlikle ve kesinlikle iğrenmeyeceksiniz' der ve parmağını kadavranın kıçına soktuktan sonra ağzına sokar! Sonra da öğrencilere dönüp, 'haydi bakalım aynısını yapın' der. Öğrenciler sırayla aynı hareketi tekrarlarlar. Bu arada kusanlar ve hatta bayılanlar olur. Bitince eğitmen doktor konusmasına
devam eder:
İkinci önemli nokta ise 'DİKKAT'dir der.. Ben biraz önce kadavranın kıçına işaret parmağımı, ağzıma orta parmağımı sokmuştum .....  (6)

#71 - Haziran 19 2006, 21:13:20
İmzanız kural dışı.

Öğretmen tahtaya "kedi sütü iç" yazdı ve peltek olan öğrencisine bunu okumasını söyledi.
Çocuk "tedi tütü it" diye okur.öğretmen çocuğun peltek olduğunu bilmediğinden kendisiyle dalga geçtiğini düşünür.
oğlum sen benimle dalga mı geçiyorsun düzgünce oku şunu der
çocuk yine "tedi tütü it" der
bu sefer öğretmen sinirlenir ve çocuğun üzerine yürümeye başlar
öğretmenden korkan çocuk " tittiğimin tedisi itsene tu tütü"....      (6)
#72 - Haziran 25 2006, 10:59:22
>>TIKLA>>

Ronaldinho Fan Club
<<TIKLA<<

Öğretmen tahtaya "kedi sütü iç" yazdı ve peltek olan öğrencisine bunu okumasını söyledi.
Çocuk "tedi tütü it" diye okur.öğretmen çocuğun peltek olduğunu bilmediğinden kendisiyle dalga geçtiğini düşünür.
oğlum sen benimle dalga mı geçiyorsun düzgünce oku şunu der
çocuk yine "tedi tütü it" der
bu sefer öğretmen sinirlenir ve çocuğun üzerine yürümeye başlar
öğretmenden korkan çocuk " tittiğimin tedisi itsene tu tütü"....      (6)
Manyak bişi yaa sağoL :okey
#73 - Haziran 28 2006, 23:33:34

ÇOCUK

çocuk daha yeni okula başlamıştı. babası ona;
-öğretmen ne yapıyorsa sende aynısını yap
-tamam babacığım demiş.
ve okuldan sonra çocuk eve gelmiş babası defterini getirmesini istemiş ve çocuk getirmiş.babası bakmış ve şok olmuş.çünkü defterde hiçbirşey yazmamaktaydı.çocuğa sordu;
-olum ben sana demedim mi öğretmen ne yaparsa sende onu yap diye..!
çocuk;
-yaptım baba.öğretmen yazdı ben de yazdım, öğretmen sildi ben de sildim :kop
#74 - Temmuz 04 2006, 20:39:01
İmzanız kural dışı.

Nuri okuldan eve bir gözü mosmor dönmüştü. annesi çıkıştı:
"aşk olsun yine mi dövüştün okulda? "şey büyük bir çocuğun küçüğü dövmesine engel olmaya çalıştım da anneciğim."
"aferin bak bu cesaret işi. kimdi o küçük?"
Nuri gayet sakin;
" Ben! "
    :4
#75 - Temmuz 10 2006, 19:42:53
İmza Kural Dışı

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.