Alternatifim Cafe

Allahın varlığına bir kez daha inandım

Discussion started on Dinî Hikâyeler

kelis

Bu olay gerçek çokta etkileyici değildir belki ama ben bu olay sayesinde ALLAH ın varlığına bir kez daha inandım

Sanırım geçen yıldı.Babamın işyerinden bir arkadaşının bağırsak kanseri olduğunu öğrenmiştim.Hastalığı yüzünden adam çalışamıyordu,küçük çocukları olduğu ve eşinin bakıma ihtiyacı olduğu için evin anneside çalışamıyordu.Fabrikada para toplanıyor,hasta olan adamın yiyebileceği yiyecekler kilolarca alınıyordu.Kiralarını ödeiyemiyorlardı ev sahibi onlardan kira istemiyordu.Arkadaşları adama her konuda destek oldular.Ben öğrendiğim zaman ağladım.Hemde çok ağladım.Öğrendiğimden bir sonraki gün Allahıma mektup yazdım.Allah yazdığım mektubu biliyordu.Her gece,aklıma geldikçe dua ettim.Adam için yardımlar devam ediyordu.Belkide hayatımda hiç bu kadar yalvarmamıştım Allaha.Kurtulması çok zor deniyordu.Üç çocuğu ve eşi ortada kalacaktı.Babasız büyüyeceklerdi.Babalar gününde boynuna sarılıp onun kokusuyla dolmayacaklardı.Bunları düşündükçe daha çok ağlıyordum.
     Birgün aile arasında konuşmalar sırasında babama hasta olan adamın durumunu sordum.Babam ise 'Bağırsağının bir bölümü çürümüş sadece orayıda kestiler şuan durmu çok iyi ayaklandı bile' dedi.
     O an ne hastanın iyileşip ayaklanmış olmasına sevindim,ne çocuklarının babasız kalmayacağnı düşndüm.Oan sadece duanın değerini bir kez daha inandım.İÇİM ALLAH SEVGİSİYLE DOLDU.Allahımı hiç bu kadar sevdiğimi hatırlamıyorum.Bu olay aklıma gelince gözlerim doluyor.Bu olayı sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum.Beni en çok etkileyen ise ölür denilen bi hastanın belki bizim dualarımızla,belki çocukları olduğu için,ne için olduğunu kestiremiyorum ama bir kaç ay sonra sapasağlam oluşunu öğrenmek.

:)) :agla
#1 - Temmuz 11 2006, 12:16:35

çok iyi bir paylasıııımmmm
çok saoll gercekten çok saol
insanın allahın varlığından süphe etmesi gibi bir durum olamaz (özellikle biz müslümanlar icin)
ama böyle basıbos bırakılmadığımız anlatılıyo o yüzden çok anlamlı
tesekkür ediyorum (a) :)
#2 - Temmuz 16 2006, 00:17:04
Bir gün  :rusruleti ZBAM!!!

Bana göre isteyen ve gayret eden herkes maddi olarak olmasada manevi olarak Allahı görebilir ...
#3 - Temmuz 23 2006, 01:37:40

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.