Alternatifim Cafe

Eric Bana

Discussion started on Yerli Sanatçılar

Gerçek Adı:    Eric Banadinovich
Doğum Yeri:   Melbourne, Victoria, Avusturalya
Doğum Tarihi:   09.08.1968

Boy : 1.91 m

Onu Ünlü Yapan Ne?   Hulk (2003) filmiyle ünlendi.

Ailesi: 
Annesi: Alman
Babası: Hırvat
Oğlu: Klaus
Kızı: Sophia

Ödüllerinden Bazıları:   -

Eğitim:   -

Meraklısına...

*  Melbourne'de Castle Otelinde 1991'de barmenlik yapmaya başladı.
    *   Burada komedlik de yapıyordu
    *   Marvel çizgi kahramanlarından Hulk'u oynamayı tercih etti.
    *   Hulk filmi için anlaşma yaptığında ikinci film için de yeterli bir maaş karşılığında sözleşme yapıldı.
    *  Hiçbir aktörlük eğitimi almadan kendiliğinden oyunculuğu öğrendi.
    *  Marvel çizgi kahramanlarını oynayan ikinci Avusturalyalı aktör (Hugh Jackman ilkiydi.).
    *  Silahlardan nefret ediyor.
    *  Truva filminden önce hiç ata binmemişti, bu yüzden sıfırdan başlayarak ata binmeyi öğrendi.
    *  Chopper (2000) filminde Chopper karakterini canlandırmak için 4 hafta boyunca yemek yiyip kilo almayı kabul etmişti.
    *  Truva filminde Hektor karakterini canlandırmak için ağırlık ve dövüş antremanları yapmıştı.
    *  Sam Elliott ve Nick Nolte'nin beğendiği oyuncular olduğunu ve onlarla Hulk filminde beraber oynamaktan çok mutlu olduğunu söylemişti.
    *  Hulk filminin çekimlerinin bitmesinden sonra evinde ailesiyle 9 ay geçirmişti.
    *  İlk yaptığı iş araba yıkamakmış.
    *  Avusturalya'da araba ve bisiklet sürmeye bayılıyor.

Filmografi

Yıl        Yapım                              Rol                                                   Diğer Notlar
1993-1996    Full Frontal                                                                                                 TV dizisi
1997                The Eric Bana Show                                                                                       TV dizisi
                        The Castle                                    Con Petropoulous    
2000                Chopper                                        Chopper Read    
                        Something in the Air                      Joe Sabatini                                                   TV dizisi
2001                Black Hawk Down                         Sergeant First Class Norm 'Hoot' Hooten    
2002                The Nugget                                      Lotto    
2003                Finding Nemo                            Anchor                                                          seslendirme
                        Hulk                                               Bruce Banner    
2004                Truva                                           Hector    
2005                Münih                                         Avner    
2006                Romulus, My Father                         Romulus    
2007                Lucky You                                        Huck Cheever    
                       The Other Boleyn Girl                      Kral Henry VIII    
                       Kath & Kim                                                                                                 TV dizisi
2008               Factor X                                          Ken Landwehr    
                       The Time Traveler's Wife             Henry DeTamble

#1 - Haziran 22 2008, 19:57:07
Sabrı öğütler zaman
Oysa odur durmyan
Ben beklerim de
Zaman beklemez ki beni

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.