Alternatifim Cafe

Metal Müzik Dinleyenler Genelde Karamsardır Ya Siz?

Discussion started on Metal

tR!gonometR!k

Hani istatistik bir bilgiyle söylemiyorum bunu fakat görülenler bariz.Genelllikle metal dinleyenler (ben,sen,o vs...) hayata daha bir karamsar bakıyor gibi geldi bana. : p Bilmiyorum ama ben böyleyim.Metal müzikte de bunu görüyorum.(Şahsi düşüncemdir).Metalde ayrı bir karamsarlık, ayrı bir tat, ayrı bir dünya var.İyiler dinlemesin der gibi oldum. : p Hani geleceğe iyi yönden bakanlar falan dinlemesin dersem beni ne yaparsınız bilmem. ; p Karanlıkların müziği bu. =)Screamların arasında bağırırken coşan beyinlerimiz ne kadar optimist olabilir ki? : p
#1 - Temmuz 30 2007, 14:58:05
« Son Düzenleme: Temmuz 31 2007, 16:53:01 Gönderen: poisOFsoul »

karamsarlık var olmalı da zaten ama genel olarak değil bence
#2 - Temmuz 30 2007, 15:36:08
« Son Düzenleme: Ekim 25 2007, 17:08:55 Gönderen: _violet_ »

Yok öyle bi Dünya.!  

tR!gonometR!k

Aslında belli bir yaştayken olur bu durum.Hele ki ergenlik döneminde dinliyorsan bu müziği artık hayaller kalır ne umutlar. : p
#3 - Temmuz 30 2007, 15:40:00

Deniz'im yaş olayına katılıyorum.Ergenlik döneminde insanı dinlediği müzik etkiliyor.Fevrî, asabi bir genç oluşuyor.(Ha iyi kötü bir ergenlik dönemi geçirmemek için Pop müzik mi dinlemek gerekir?...Tabiki hayır.Aslında bu dönemde genç, çevresinde ne olursa olsun ya da ne dinlerse dinlesin sergilediği tavırlar depresyon halinde olduğu için olumsuz oluyor.Sadece demek istediğim müzik, burda ufakda olsa etkiliyor.)

Yalnız karamsarlık sadece metal müziğin içine soktuğu bir kavram değildir.Rap müzik dinleyen, hatta Arabesk müzik dinleyenlerde bile bu boyuta geçiş söz konusu olabilir.Sanırım her şey insanın içinde bulunduğu durumlarla ilgili.Dinlediği müzik, takıldığı ortamlar, hayata bakış açısı bunlar pessimistlik konusunda ilerlemesini tetikler tabi.
Mesela; her gün Müslüm babayla jilet atarak kendinden geçen kesim bir Pollyanna rolü sergileyemez heralde.Bu benim görüşüme göre kesinleşmiş bir noktadadır.
Ama Rap ve Rock/Metal bu iki müzik türünde dinlediğin sanatçıya, o an dinlediğin şarkıya göre de değişebilir.
Rap için bir örnek vereyim; Sagopa Kajmer dinlersin belki hüzün basar, düşüncelerin karanlıklaşır.
İstanbul Attack/Karargah dinlersin coşarsın.Sanırım müzik türleride kendi arasında bu konuyu bölüyor.
#4 - Temmuz 30 2007, 15:54:50
||  İçimde bir yerde düello var, seyredaldı elalem.  ||

barbie9138

ben sevincimi de üzüntümü de metalde buluyorum.
#5 - Temmuz 30 2007, 16:02:03

metal ya da rock müziğin o kadar cok secenekleri varki o an hangi ruh halinde olursanız olun mutlaka bi sarkı bulabiliyorsunuz
#6 - Temmuz 30 2007, 16:59:59
« Son Düzenleme: Ekim 25 2007, 17:10:52 Gönderen: _violet_ »

Yok öyle bi Dünya.!  

_BoDdAh_

Mesela Thrash ve Death metal’de konular genellikle gelişen modern toplumun teknolojik zararları, yani nükleer tehlike, politik yaşamdaki olumsuzluklardı.. Bu nükleer zararların eleştirilmesiyle karşımıza onu temsil eden iskelet, kurukafa, eriyen suratlar gibi sürrealist figürleri de çıkardı.. Slayer da hayattaki herşeyin karanlık olduğunu belirtmiştir.. Sözler karanlık, öfe ve nefret dolu, çığlıklar acı, ele alınan konular mistik, karabüyü tarzında olunca ister istemez bir karamsarlık ortaya çıkıyor..
#7 - Temmuz 30 2007, 17:19:38

tR!gonometR!k

Mesela Paradise Lost vardır.Karamsarlıkları öyle büyüktür ki bu şekilde adlarını duyurmuşlardır.Yine de her ne kadar
karamsar bir müzik olsa da mutlu olmayı , iyi bakmayı bilen insan için bu önemli değildir.Yani metal dinliyorsun diye karalar bağlamana gerek yok. : p
#8 - Temmuz 31 2007, 16:50:55

walla bence metal veya rock müzik insanın ruh haline göre değişen müzikler.her iki ruh halinde de çeşit çeşit şarkılar bulunur???
#9 - Temmuz 31 2007, 21:20:30
...ben qaliba özledm seni seni bu yüzden bu kadar sitemlerim sen üzülme acıdan bu sözlerim karşımda görsem dolar gözlerim...

metalle ilgili bi yorum yapamıcam ama bunu punk olarak yorumlayayım...

mesela sex pistols öncesi punk die bişey vardır benm içn ve gerçekten punktan anlayan ve sex pistols u tanıyanlar içn çnkü sex pistols öncesi punkta şiddet yoktu karamsarlık yoktu hakaret yoktu... ama johnny rotten no future no future die baırmaya başlayınca ramones ve dierlerinin birz daa soft bakış açısı deişti tabiki sex pistolstan önce hiçkimse karamsar diildi die bi tanı yok... punk ın douşundan bu yana hep bi karamsarlık vardır son yıllarda pop punk gbi aptal bi akım ortaya çıksada bu hep vardır ve devam da edecektir(inş.  :Ç)...

sonuç olarak bu karamsar bakış açısı dünyayı ve sistemi yargılama. anarşizm önyargısı; sex pistols, misfits, exploited, black flag ve dahası bir çok post punk ve hardcore punk grupları sayesinde hep var olmuştur...
#10 - Temmuz 31 2007, 22:15:33
God Save The Sex Pistols

ruh haline göre deişir bnce:S :icon
#11 - Ağustos 07 2007, 11:40:39

Zaten karamsardım, metale başlayınca iyice karamsar oldum :D
#12 - Ağustos 09 2007, 17:42:10
İmza kural dışı.

karamsar biraz hafif kalır.daha çk melankolik bi şahsım :D
#13 - Ağustos 09 2007, 17:48:46
I'm too weird to live,but much too rare to die...

bence metal dinlendiriyo puhahaha
yaa bazı kişiler karamsar olabilr ama niye genelleme yapıyoz ki mesela ben bayaa bi pozitifim hatta arkyler dalga geçiyo benle "sen bunu bile takmassın" diye

ayrıyeten de arabeskçilerde de karamsarlığın kralı var bnce..
#14 - Ağustos 09 2007, 20:01:32
I wiLL find something more
Smeone I am made for
Shame on u babyy
    _____fOR€V€R YOURSS_____

metal dinleyenlerin karamsar değilde gerçekçi olduğunu düşünüyorum ..

bir bardak düşün yarısı dolu yarısı boş .. ben dolu tarafını görsem niye seviniyim ki .. o bardak yarıya kadar dolu ve benim susuzluğumu gidermeyecek .. boş tarafını görüp doldurmak için elimden geleni yapmak zorundayım ..

bunu karamsarlıkla alakası var mı sizce ?

karamsarlık şudur .. hiç kimsenin iyiliğini istememek, hep olumsuzluklar içinde yaşamak istemek ama bunu dışarıya "ben ümitsizim" sözleriyle göstermek ..

bu gereksiz düşünceleri bir beynin üretmesi için yüksek dozda metal müziğe mahrum bırakılmasına veya yıllarca hapishane de kalmasına vs. ( örnekler çoğaltılabilir ) gerek yok .. insan sağlıksız düşünüyorsa karamsar olur ..

nefes alıyorsun, düşünebiliyorsun, planlar yapabiliyorsun .. o planları niye karartmaya ihtiyaç duyuyorsun ki ..
#15 - Ağustos 09 2007, 23:27:37
A child: What is democracy?
RTE: It must have sometihng to distribute coal when the election season comes..

tR!gonometR!k

Sayende metalcilerin felsefi yanını da görmüş olduk. :4
#16 - Ağustos 10 2007, 00:10:08

kendiyle barışık bi insan metal veya rock dinleyince karamsar olmaz bence ancak arabesk dinlerse olur :)
#17 - Ağustos 13 2007, 13:53:20

karamsarlıkta üstüme yoktur
#18 - Ağustos 13 2007, 14:20:51
Gel sende kopar bir parça tozum bile kalmasın elimde boş bir tabanca dua et ki patlasın kör bahtıma...!!

fortune

o dinleyenden kaynaklanmıyo be.zaten öyle hayat,dinleyen de görüyo.o kadar.
#19 - Ağustos 15 2007, 02:00:40

hyr karamsarLıktan nefRet ederM

#20 - Ağustos 15 2007, 08:13:46
KeLimeLeriN asLı YokTur Be KanKa
esKiMiş OnLar YuH De SalLa

yapmayın abi cidden insanın ruhaline bağlı
mutluykende kızgınkende
mutsuzkende metal dinliorum ben

mutlu olduum zamanda yok ben metalciim karamsar olmam gerekiomu dicem  :Ç

Heavy Metal; kan,şiddet ve ölüm üçgenini benimseyen,şeytana ve kötülüğe tapan bağnaz bir inanç sistemi değil;hayatın kötü yönlerini anlatarak iyilik ve de doğruluğa teşvik eden bir ironidir.(her kafa bu ironiyi anlayacak kadar basmaz)
 :yeah
#21 - Ağustos 15 2007, 11:39:01
Yokluğunu seviyorum
Sana ulaşamadığım dakikalarda.
Seni duymayı
Seni özlemeyi
Hiç görmesem bile seninle olmayı seviyorum.
Hiç korkmuyorum seni sevmekten.
Senin gülüşünü seviyorum.

Aksine hayat doluyum, polyannacılık benim yaşam felsefem.. :haydut
#22 - Ağustos 15 2007, 11:42:20
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

karamsarlık mı???bunu benden daha ii yapablck olan yoktr dünyada!!!her zmn negatif düşünrm, herşeyin en kötüsünü düşünrm, sölerm ve arkadaşlarn moralini hep bozarım!!!ama gerçektn istiyerek deil  zuhaha
#23 - Eylül 09 2007, 22:20:36

Dinlemesem de karamsarım anam :dondurma Metal + bir etki yapmıyor bende. :ehem
#24 - Eylül 10 2007, 01:59:54
İçimde şefini kaybeden bir orkestranın hüznü var
dışımda Charlie Chaplin gülüşü.

faitHleSs

Bende herşey ters tepki yaratıyo :Ç
Müzik ( metaL ) dinLediğim zamanLarda deiL dinLemediğim zamanLarda karamsarLık çöküyo üstüme .. :Ç
#25 - Eylül 10 2007, 15:21:26

karamsar olmamak elimde değil  :Ç
#26 - Eylül 10 2007, 15:25:24
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

Bu vatanın ekmeğini yiyip bu vatana ihanet edenlerle işim olmaz

_DaRkdreams_

Ben punk rock dinliyorum
Ama çok karamsarımdır normalde
Soğuk nevale ya da negatif insan derler bana hatta çok sevgili akrabalarım :4
Arkadaşlarımda çok neşelisin derler
Bilmiyorum ben neyim kimim :Ç
Ama insanın dinlediği müzik ile "pek" alakası yok
Aslında alakası olabilir
Alice in Chains dinlerken kendimi jiletleyesim gelir
Biliyorum çok çelişkili konuştum
susuyorum :D
#27 - Eylül 10 2007, 15:43:46

faitHleSs

Tırstık senden Ceren :P
#28 - Eylül 10 2007, 15:46:15

_DaRkdreams_

Çift karakterliyim ben :Ç
Korkun benden :Ç
#29 - Eylül 10 2007, 15:47:32

faitHleSs

(6)
#30 - Eylül 10 2007, 15:50:20

ben metal dinlerim cokda karamsarım.. dogru bi bağdaştırma.
#31 - Eylül 11 2007, 14:23:02
...ne

aslında bu insanın ruh haline kişiliğine göre değişen bişey bence...  çünkü zamanla yaptığımız dinlediğimiz şeylere bakıcaz ve karamsarlığa neden bu kadar meyilli bi toplum olduğumuzu düşünücez
bendede karamsarlık var ve genelde dinlediğim müsiğe hak verdiğim için değil
ben dinlediğim müzikle bütünleşir ve muhakkak olmasını istediğim vede istemediğim şeyleri düşünür ve önüme engel çıkabilecek herşey için ön hazırlık gibi bişey yaparım yani nekadar üzülebileceğimi kestirebilirsem hakkattende baya baya karamsar olduğumu anlarsınız yani konuya göre karamsarımdır.... olay başıma gelmeden önce kötü yakalanmamak için aldığım bi önlemdir diebilirim.. oda bana müsikle gelmes ben onu müzik dinlerken çağırırım..
#32 - Eylül 12 2007, 14:19:26
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

tipimde olabiler ama içimde aslaa :D
#33 - Eylül 12 2007, 15:13:06
İmzam kural tanımaz! (x

positive forever :D
#34 - Eylül 12 2007, 16:18:11
I wiLL find something more
Smeone I am made for
Shame on u babyy
    _____fOR€V€R YOURSS_____

Karamasar Olunması Gerektiği İçin Öyleyiz...!'O! Öle İsityo... :rusruleti
#35 - Eylül 12 2007, 19:43:31
İmzanız kural dışı.

mutluyken dinlerim daa da mutlu olurum mutsuzken dinlerim yine mutlu olurum...

rock/metal müzikten haz alıyorsam eğer dinlerim. sırf onu dinlediğim için karamsar rolü oynamam yada karamsar olmam gerekmiyo
#36 - Eylül 13 2007, 14:53:25
imzanız kural dışı

yemişim beeee peeeeeeeehhhhhh

rock/metal müzikten haz alıyorsam eğer dinlerim. sırf onu dinlediğim için karamsar rolü oynamam yada karamsar olmam gerekmiyo
en güzel cevabı vermişş yani
#37 - Eylül 13 2007, 14:56:38
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

teşekkür ederim tatlım
#38 - Eylül 13 2007, 15:03:32
imzanız kural dışı

yemişim beeee peeeeeeeehhhhhh

teşekkür ederim tatlım
rica ederim doğru söze ne denir
#39 - Eylül 13 2007, 15:05:15
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

genelde ya ruh hlaime göre etkisi olur yada bazı şarkılar ruh halimi deiştirir öle sölim
#40 - Eylül 13 2007, 21:16:33
bip bip

Ben senaryo yazmaya başladığım zaman millet hayattan soğuyo  :Ç Bide ergenlik dönemindeyim yanıma yaklaşılmaz yani  :yah
#41 - Eylül 27 2007, 22:20:26

yaa bana gore rock muzıın temelı ölüm,karanlık,sonsuzluk,terımlerıne dayandıı ıcın sözlerıde o terimlere göre yazldıından dolayı ınsan etkılenıo ıster ıstemez o yusden bncee... :öff
#42 - Ekim 12 2007, 22:47:11

evet gerçekten bir karamsarlık var olabilir arkadaşların en kötümseri,sessizi,melankoliği ben oldum
#43 - Ekim 14 2011, 15:48:57

genelde gaz olmakla birlikte çoğu zaman karanlığa sürükleyen yanları da var,belki de bende öyle bi retkisi var,ergen de değilim ama yaş oldu .... neyse ...
#44 - Aralık 23 2011, 20:25:38

o grubun dinleyiciye aktardığı tarzla da ilişkili sonuçta Goth Metal dinliyosan ( ve felsefesini benimsemişsen) karamsardırsın.ama benim gibi 12 Stones dinliyosan sert müziğinin altında pozitif şeylerden bahseden bir Christian band olarak tam tersi pozitifliğe iter
#45 - Şubat 11 2012, 04:00:47
You've been a fallen angel, ripped out of the sky. But as your wings grew strong enough...you left me behind to die. ♫♫♪

bence bu bir karamsarlık değil dünyayı gerçek gözlerle görmeye başlamak , pembe gözlükleri atmak  :okey   ::yea
#46 - Temmuz 04 2012, 18:47:27

Metal isyanın ve hertürlü zulüme karşı baş kaldırıdır.. Sadece bir müzikten ibaret değil, başlı başına bir yaşam tarzıdır.. Metal türlerinde Karamsarlık yerine göre gerçekleşir.. Özellikle silencer gibi depresif black metal yapan türlerde gerçekleşir..  ::yea
#47 - Aralık 21 2012, 11:05:19
If you still care, don't ever let me know !!!..

ahahah bence kişiye bağlı kimi karamsar olduğu için müziği dinler , ben müziği sevdim için dinliyorum yok ben güler yüzlüsü  ::yea :yeah
#48 - Ağustos 27 2013, 00:10:21

Metal yaşam biçimidir be karamsar yapamaz bence, tamam bi balad dinlersin hüzünlenirsin ama thrash metal mesela ya da heavy gayet mutlu oluyorum ben ahaha
#49 - Eylül 07 2013, 16:46:31

Erkenlik dönemi olayına katılıyorum

Zaten ergenlikteki o asiliği yansıttığı için dinler çoğu genç
ve ergenlikle beraber uçar gider

Ama bunu gerçekten hissederek dinleyen kişiler ne düşünüyor bilmiyorum

Kendi adıma konuşursam

İsyan etmek için de dinlerim
Hayata karşı kafa tutup
Yıkılmadığımı göstermek için de

Karamsarlık olarak genellememek lazım diye düşünüyorum..

#50 - Nisan 07 2014, 21:47:48
. ..  7h!5 p4!n !5 ju57 700 r341 . . .

BEN tam bir metal hastasiyim metal rock sarkilari cok severim ve o sarkilari sevmemin sebebi sarkidaki ritmi sevmem ben rock sarkilarinin ritmine bayiliyorum bana enerji veriyo ve bu vurdulu kirdili ritmi sevmemin sebebi eylenceli ,enerjik, hayat dolu biri olmam yani bence her metal seven karamsar diyildir ama etrafimdakiler bu muzik zevkimi olumlu karsilamiyorlar  metalciler karamsardir mezarliklarda uyurlar falan sacmaliyolar ben onlara katilmiyorum bem hem mutlu hem uzgun olduyumda metal ruh halimi doruluyo o ritmiyle 
#51 - Ağustos 19 2014, 12:59:52

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.