Alternatifim Cafe

Aşk gerçekten var mıdır,yoksa var olan geçici bir hayranlık mıdır?

Discussion started on Felsefe

M.A.V.I_21

Aşk gerçekten var mıdır,yoksa var olan geçici bir hayranlık mıdır? aşık oluyosak bunun kaynağı nedir?yani insan neden ve neye aşık olur? evet sorum bu...
#1 - Mart 12 2007, 18:22:52
« Son Düzenleme: Mart 12 2007, 18:28:30 Gönderen: _M.A.V.I_ »

gusel soruu :dede cavebını bulursan benide haberdar edin bilseydim boyle olmandıkkkk :4 :4
#2 - Mart 12 2007, 18:26:35

bence aşk vardırr çünkü taa eski insanlar bile birbirlerinee aşık olmuşlardır bunnarın örnekleri vardır
bence aşk geçiçi bi hayranlık diildir eğer gerçek aşksa herşeyden farklıdır bencee ne engel tanır nede başka bişii herşeye göğüs gerer ve uğrunda ölümü bile göze aldırır edb da çok güsel örnekler vardır leyla ile mecnun ferhat ile şirin aslı ile kerem bunnar hep birbirlerinee olan aşkları için mücadele etmiş vee herşeyi göze almışlardır.aşkın kaynağı bence yaratılışla ilgilidir yane doğuştan var olan bi duygudur vee karşılıklı iki insanın hissetti yoğun ve eksilmez duygulardırr neden sorurusuna gelince odaa insanın varoluşundan gelen sevgidir benceee herkes umarım bigün aşık olurr umarımm :)
#3 - Mart 12 2007, 18:40:05
Hani ansızın kaçar gidersin bütün dostlardan
Hani gün gelir, uzaklaşırsın bütün aynalardan
Hani gözlerin, hani gözlerin
Uzaklara dalar, suskun bakar
İçinde kalanları anlatamazsın O suskunluk bir hastalık gibi sarar vücudunu kurtulamazsın

aşk vardır geçıcı bı hayranlık değildir eğer geçıcı bı hayranlık olsaydı eskıden yaşanan aşkları duşunursek geçıcı olmadığını anlarız ama bu devırde böyle bı aşka azrastlıyoruz bugun bırıne aşığım dıyolar ayrılınca yenı bırını bulu ona aşığım dıyolar işte buda aşk değildır sadece geçıcı bı heves oluyor gerçek aşk sevdığın kışı için herşeyı yaparsın hıç bır engele takılmamalı herşeye göğus germelı işte bunları yaptıktan sonra aşkın var olduğunu anlarız bende inşallah böyle bı aşk yaşarım
#4 - Mart 21 2007, 12:00:16
İmzanız kural dışı.

Bence A$k gerçek vardır..
Sadece zamanLa hasara uğrar ve hayranLık yada sevgi biçimini aLır  ;)
#5 - Nisan 08 2007, 22:43:07
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

evanescence_bep

Bence A$k gerçek vardır..
Sadece zamanLa hasara uğrar ve hayranLık yada sevgi biçimini aLır  ;)

Katılıyorum .
#6 - Nisan 15 2007, 13:04:49

Fenerli-Cadi

vardIr eLbet :alala
#7 - Nisan 15 2007, 13:05:57

AŞK insanlar arasındA Yoqtur..insanlar arasındaki sevgi dir beğenidir ama aşk değildr bence.. aşk ın gerçek anlamı ilahi aşktır..kulun Allah'ına duyduğu yada duyması gerektiği histir..insanlar aşkı çok basite indirgemişler bukadar bast şey deil bu aşk.. size çok saçma gelebilir bu düşünce ama biraz araştrma yaparsınız anlarsınız ne demek istediğimi..psikolojide dahil insanların karşı cinsi beğenebileceğini söyler ve buda bi gerçektr ama buna aşk demez!!
#8 - Nisan 30 2007, 15:31:10
bir ilişkide araya özlem girsin iyidir, ilişki kuvvetlenir falan diye düşünülür ama araya sadece özlem girmez! buse girer, selin girer, melis girer, ece girer... girerde girer =)

ask ve tutku hep karıstırılmıstır. asıl olanın ask mı yoksa tutku mu oldugunu ancak ondan uzun bir sure ondan uzak kalarak anlayabilirsiniz. gozden ırak gonulden de ırak sozunu tam olarak reddedemesem de boyle dusunuyorum. ama belki de ben gercek askı yakalayamadıgım icin boyledir :S
ama kesin birsey soylemek imkansız diye de dusunuyorum...
#9 - Mayıs 18 2007, 15:51:31
Bir gün  :rusruleti ZBAM!!!

Aşk gerçekten var-dır ! Geçici Bir Hayranlık değildir.

Çünkü, gerçek Aşk Gerçek ise Gerçekten Seviyor-Seviliyorsan ( Aldatma Vs... Gibi Zırvalık olan şeyler yok ise) Geçici hayranlık Değil Ölümsüz Bir Sevgidir !
#10 - Mayıs 18 2007, 16:13:46
Hayat benim dürüstlüğümü hakedecek ne yaptı ?

söylemem (6)
#11 - Mayıs 18 2007, 16:18:42
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

barbie9138

AŞK insanlar arasındA Yoqtur..insanlar arasındaki sevgi dir beğenidir ama aşk değildr bence.. aşk ın gerçek anlamı ilahi aşktır..kulun Allah'ına duyduğu yada duyması gerektiği histir..insanlar aşkı çok basite indirgemişler bukadar bast şey deil bu aşk.. size çok saçma gelebilir bu düşünce ama biraz araştrma yaparsınız anlarsınız ne demek istediğimi..psikolojide dahil insanların karşı cinsi beğenebileceğini söyler ve buda bi gerçektr ama buna aşk demez!!
düşüncelerine katılıyorum. insanlar arasındaki sevgiye aşk diyemeyiz. o tutkudur. alışkanlıktır. ama allaha duyulan aşk başka birşeydir. bir tutulmaya gör onun için yanmayı bile göze alırsın. mesela mevlana,yunus emre. allah hepimizi bu aşkla yaksın.
#12 - Haziran 12 2007, 22:40:45

Gerçek aşk allah aşkıdır. Huzur islamda.
#13 - Haziran 13 2007, 02:22:45

Gerçek aşk allah aşkıdır. Huzur islamda.

+1

aşk ruhsal bir hastalıktır; takıntıdır...
#14 - Haziran 15 2007, 14:26:13
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

freedom59

Zeynepim güzel soru sormuşun canım :D

arkadaşlar yazmış insanlar arasında aşk yoktur
evet doğru demişler
insanlar arasında aşk yoktur gerçek aşk İlah-i Aşk tır.
benim düşüncemde budur insanlardaki hoşlantı beğeni genellikle de alışkanlıktır
aşk bu kadar basit ve kolay bir şey değildir
gerçek aşkı bilenler bilir nasıl yanıldığını
ve burda sözlerimi noktalarım  :kisss Zeynepim
#15 - Haziran 15 2007, 14:53:00

MeLaNkOlİk!

aşk bence hayranlıktır ama geçmeyenidir..
geçerse o hayranlık sadece hayranlık olarak kalır
#16 - Haziran 18 2007, 22:18:35

--MaVi--

peki insanlar neden ozaman ilk başta aşık olduklarını zannederler ve hayatlarında en büyük aşkın kendisininki olduğunu düşünürler ve zamanla aşık oldukları kişileri hayatlarından çıkarmaya bakarlar.bittiğindede ayy ben buna aşık olmuştum derler ....
#17 - Haziran 18 2007, 22:32:19

freedom59

peki insanlar neden ozaman ilk başta aşık olduklarını zannederler ve hayatlarında en büyük aşkın kendisininki olduğunu düşünürler ve zamanla aşık oldukları kişileri hayatlarından çıkarmaya bakarlar.bittiğindede ayy ben buna aşık olmuştum derler ....
bu kesinlikle hormonel birşey Zeynepim
#18 - Haziran 18 2007, 22:34:41

Yunus Emre
Gönlüm düştü bu sevdaya
Gel gör beni aşk neyledi.

Ömer Hayyam
Benim halimden haber sorarsan,
Bir cift sozum var sana, yurekten
Sevginle girecegim topraga,
Sevginle cikacagım topraktan.

Evet, evet. Sanırım var.
#19 - Haziran 18 2007, 22:35:15
enteresan...

Fenerli-Cadi

Ask ne demek Asktan yanmak ne demek kenarindan bile gecmiyorsun :manyak

yoktur.... hersey yalan.. !
#20 - Haziran 18 2007, 22:35:49

GüZeLLiĞiN on par'eTMeZ bu beNDeKi aŞk oLmAsA
eĞLeNeCeK yEr BuLaMaM,GöNLüMdEki kÖşK oLmAsA...  (6)
#21 - Haziran 18 2007, 22:37:39
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

barbie9138

insanların düştükleri yanılgıdır o.
daha sonra anlıyorlar gerçek aşkın olmayışını.
#22 - Haziran 18 2007, 22:38:15

aşk biyolojik bişey, psikolojik bişey
#23 - Haziran 20 2007, 15:21:26
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

__ tuRşU __

aşk boşLuktayken bi daLa tutunMAktır  ;)
#24 - Haziran 20 2007, 15:27:00

bnc geçiçi bi hayranlıktır sadece...eer gerçek aşk olsaydı sonsuz olurdu aynı zamanda!hiçbiaşkta sonsuza kadar dewam etmio...hepsinin bi süresi,bi bedeli war!hepsi çıkar ilişkisi zaten :( nse yane hayranlıktan öte bşi diil ...
#25 - Ağustos 03 2007, 19:35:23
kaçıyoRum...
ve sessizLik beNi paRçaLayaRak açıyoR !
kaçıyoRum...
ve o beNi yeraLTına koyuyoR !
ama hiç pişmanLık yok,,
ve hiç yoL kaLmadı kaçacak ...

aşk boşLuktayken bi daLa tutunMAktır  ;)
bakk bu da güselmşşş :D
#26 - Ağustos 03 2007, 19:36:17
kaçıyoRum...
ve sessizLik beNi paRçaLayaRak açıyoR !
kaçıyoRum...
ve o beNi yeraLTına koyuyoR !
ama hiç pişmanLık yok,,
ve hiç yoL kaLmadı kaçacak ...

Aşk yoktur tutku vardır. İnsan sadece kendine aşıktır.Çünkü aşık olduğunu sandığı kişiden aslında kendisini mutlu ettiği için tutulmasından dolayı ilgileniyordur. Eğer insan kendine aşık olmasaydı dişi ağrıyınca dünyuadan vazgeçmezdi.Aşk diye bilinen şey aslında sadece tutkudan ibarettir.Aşk insanın kendisinedir ancakİtiraz eden varsa (yanlış anlamayın,ben sadece emin olduğumdan eminim) kesinlikle ikna edebilirim.Şimdi işyerindeyim eve gidicem yoksa uzun cevap yazardım ama neyse eve gidince yazarım artık:)
#27 - Eylül 04 2007, 18:30:54
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

bence ask geçici bi hayranlıktır.....tutkudur...ondan daha yüce olan bişiy var sevgi bitmeyen odur...
#28 - Eylül 06 2007, 12:43:01

fortune

AŞK, kesinlikle, ne bir sarılıp yatmakla,ne  evlenmekle,ne de bilmem ne ile geçmez\bitmez.Ki gerçekten AŞK sa.ama AŞK sandığımız o türlü dürtü ya da adrenalin yükselmeleri,biten odur.
Vardır gerçekten AŞK kesinlikle.
#29 - Eylül 07 2007, 20:40:24

_DaRkdreams_

Bu zamandaki aşklara inanmıyorum öncelikle :dondurma

Aşka da inanmıyorum :dondurma
Aşk büyük birşeydir onu da kimse kaldıramaz :dondurma
Ama sevgiye inanırım tabiikide :dondurma
#30 - Eylül 07 2007, 21:00:07

fortune

iyi
#31 - Eylül 08 2007, 21:33:46

Herkes kendine aşıktır. Aşk karşılıklı fayda ve memnuniyet ilişkisidir. Karşı cinsler birbirinin maddi manevi ve cinsel tüm ihtiyaçlarını karşılar.Eğer biri eksik olursa problemler ortaya çıkar.Çünkü kişinin kendisi fayda göremiyordur.Mesela birbirine aşık olmuş bi çift düşünelim.Bir süre sonra birinin cinsel problemi olduğu ortaya çıkarsa karşı çift bi zaman sonra onu terkeder. İnsan olarak ihtiyaçlarını karşılaması lazım.

Ayrıca aşk diye tabir ettiğimiz şey sadece büyük bir tutukudur. Dişin ağrıdığnda tüm dünyadan vazgeçmenin kendine olan aşktan başka ne ile açıklanabilir?Ama sevgilinin dişi ağrısa dünyadan vazgeçmezsin...
#32 - Eylül 12 2007, 18:52:14
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

Sanırım geçici bi hayranlık hatta Anlık desem tam tarif etmiş olurum herhalde___  :haydut
#33 - Eylül 12 2007, 18:59:11
....
İnsanLar ToprakTaN YaratıLmıştıR HeraN ÇamurlaşaBiLiR.
....

NuRSeN_18

aşk diye bişi yoktur sadece sevgi vardır hoşlantı ise hayranılıktır oda gecicidir sadece sevgi kalıcıdr
#34 - Eylül 12 2007, 19:20:41

Bence cok ama cok saçma bi soru birbirlerine baglı olan seyleri ayrı gibi gosterip sormuşşun

Hayrınlık dogar düşünce büyütür ve  geçmeyen yada uzun süre hayranlık yane aşk deriz biz buna

Her aşkta bir hayranlık vardır ama her hayranlıkta da bir aşk olmayabilir   ( ayırmayın lütfennn )
#35 - Eylül 13 2007, 03:44:49
herkesin ağzında bir  fanilik dırıltısı
Sonunda tek bir şarkı tabutun gıcırtısı

fortune

aşk vardır
#36 - Eylül 13 2007, 18:05:50

aşkın olduğuna inanlardanım ama nadir aşk olsa bile iki tarfatan biri kıymet bilmiyor
#37 - Eylül 17 2007, 22:49:45
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

bılmem haberım yok :D gecıcı bı hayranlık odlugunu bırıne asık oldugunu sandıgım zaman kara vercem ama eger sanırsam zaten asık olmamısımdır bu bı paradoxmudur yoksa celıskımıdır yoksa bunlar bırere sacmalıkmıdır sızden bu ucunun cevabını ıstıroyum :Ç
#38 - Eylül 17 2007, 22:57:27
UNUTMA KURSUN HER GULUMSEDIGINDE BIR KALP AGLATIR!

hiç aşıköolanda mı yok çevrende aşkın sözlük anlamı dışındaki anlamını bilio musn??
#39 - Eylül 17 2007, 23:00:32
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

_BoDdAh_

Ömer Hayyam
Benim halimden haber sorarsan,
Bir cift sozum var sana, yurekten
Sevginle girecegim topraga,
Sevginle cikacagım topraktan.

Evet, evet. Sanırım var.

Ömer Hayyam'ı karıştırmayalım lütfen..
Onda ilahi aşk yoktur.. Onun aşkı kadınlar ve şaraptır özellikle şarap..
Alakasız bir örnek.. Cık cık cık..

Aşk var ya da yok.. Ben bilmem.. Beni alakadar etmez..
#40 - Eylül 17 2007, 23:26:37

bence varolan geçıcı bı hayranlık
#41 - Eylül 17 2007, 23:47:01
İmzanız kural dışı.

fortune

varolan,hissedilebilen,en gerçek olan,en kalıcı olan ve en yaşanılası olan AŞK'tır.
ve vardır.
#42 - Eylül 18 2007, 01:20:43

.
#43 - Eylül 18 2007, 01:57:32
« Son Düzenleme: Şubat 06 2008, 01:37:12 Gönderen: SuN_RiSe »
The spirit that guides you follow it through
To the spirit inside you always be true
You know you'll despair
If the spirit inside is used without care!

fortune

burda kişilerin yaşayıp tecrübe ettiklerini değil,inanagelgiği,hissedebildiği,düşündüğü gerçekleri yazdığını görebiliyorsundur ama en azından.di mi?
#44 - Eylül 18 2007, 02:48:37

aşk... bence aşk olmalıdır..ama öyle üstünkörü dğil .. sadece olması için hiç değil ... yani leylaya yada şirine duyulan bişeyse eğer evet aşk vardır.. ki yaşayan çokk azdır.. sadece tensel bişey sanki günümüzde yaşann ... birde leyladan mevlaya geçenler vardır, hamdım piştim ,oldum diyenler... o ise aşklar ötesi bir aşktır....
#45 - Eylül 18 2007, 03:03:45
İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın...

fortune

insan ne kadar gerçekse AŞK da sonuna kadar var ve o kadar gerçektir.başlangıcında hayranlık ya da bir başka duygu ve dürtü olabilir.
#46 - Eylül 24 2007, 19:46:32

aşk vardır çoğunlukla bittikten sonrada devam eder;aşk açıklanır birşey değil acı veriyor ama garip bir mutlulkta var ufak şeylerle bile mutlu olabiliyorsunuz aşık olunca kişiliğiniz değişiyor aşık olmadan ölecek olanlar için üzülüyorum yalnızca çünkü gerçekten özel bi duygu
#47 - Eylül 28 2007, 17:23:54
Ve

fortune

ve yaşamına yeni bir anlam,iyi bir amaç ve yaşama sevinci katmanın tek yolu bence.
#48 - Ekim 11 2007, 00:17:59

Eğer bir kişiyi sadece 5-10 defa gördüyseniz ona aşık olmuş olmazsınız, onun sadece binlerce hayranından biri olursunuz ..

Ama o kişiyle düzenli olarak bir sohbet ortamınız varsa, onun görüşleri sende hayranlık uyandırıyorsa, onun fikirlerini inanılmaz buluyorsan, onla göz göze gelebilmek için kendini onun baktığı yöne götürmek ihtiyacı duyuyorsan, ona daha yakın olmak için onun yaptıklarını yapmaya çalışıyorsan aşık olmuşsundur ..

Aşk elbete ki vardır ..

" Ne zaman Aşkın Gücü, güce aşık olmanın önüne geçerse dünya o zaman barışı öğrenecektir " demiş Jimi Hendrix ..

Bu sözden anlaşılacağı gibi bu devirde insanlar aşkı değil hayranlığı yaşıyorlar ..
#49 - Ekim 16 2007, 21:19:48
A child: What is democracy?
RTE: It must have sometihng to distribute coal when the election season comes..

poison_black!!

Aşk nedir ki?
herkes olduğunu sanır.
aşırı severim ben.Aşk kalıbına girmem.

biribilerini ölene dek seven insanların arasındaki bağ da aşk deil.aşk öyle milletin uydurduğu bir kelime işte.Sadece kelime.
fazlaca sevgi var.Aşk yok.
#50 - Kasım 17 2007, 22:22:16

Aşk vardır.. !
Aşık olmak yaşadığını hissettirir insana.
fortune arkadaşımn dediği gibi hayranlık sadece başlangıçta olabilir.
#51 - Kasım 27 2007, 12:13:18

fortune

Kesinlikle Aşk.....
#52 - Aralık 26 2007, 22:20:51

_DaRkdreams_

Kimse aşık olmaz , kendini kandırır , "Sana aşığım ölüyom tapıyom" diyenler iki gün sonra unutur sizi
#53 - Aralık 26 2007, 23:05:40

zsem

ask vardır...
#54 - Aralık 26 2007, 23:14:06

fortune

Kimse aşık olmaz , kendini kandırır , "Sana aşığım ölüyom tapıyom" diyenler iki gün sonra unutur sizi

zaten AŞK ve SEVGİLİ için ölünmez.YAŞANIR ve YAŞATILIR.
'Tapmak' konusu ise,hakkında laf etmeye bile degmez.....
#55 - Aralık 29 2007, 02:01:56

"Kimse aşık olmaz" lafı çok yanlış.. Sen sadece kendi düşüncelerini bilebilirsin, başkası herhangi bir konu hakkında ne düşünüyor bilemezsin.. Dolayısıyla "kimse aşık olmaz" lafı gerçeği yansıtmamaktadır.. Ayrıca zamanımızda gerçek aşkı yaşıyanlar istisna sayılacak kadar azaldılar.. Şu zamanda herkes birine hayran olduğunda, o kişiye aşık olduğunu sanıyor..

Ayrıca zaten "sana aşığım ölüyom, tapıyom" diyenlerden arkanıza bakmadan kaçmanızı tavsiye ederim..
#56 - Aralık 29 2007, 19:18:06
A child: What is democracy?
RTE: It must have sometihng to distribute coal when the election season comes..

_DaRkdreams_

"Kimse aşık olmaz" lafı çok yanlış.. Sen sadece kendi düşüncelerini bilebilirsin, başkası herhangi bir konu hakkında ne düşünüyor bilemezsin.. Dolayısıyla "kimse aşık olmaz" lafı gerçeği yansıtmamaktadır.. Ayrıca zamanımızda gerçek aşkı yaşıyanlar istisna sayılacak kadar azaldılar.. Şu zamanda herkes birine hayran olduğunda, o kişiye aşık olduğunu sanıyor..

Ayrıca zaten "sana aşığım ölüyom, tapıyom" diyenlerden arkanıza bakmadan kaçmanızı tavsiye ederim..

Bende ondan öyle dedim ya .
Eskilerdeki aşklar gerçekti , modern zamanlardaki aşkın varlığına saflığına inanmıyorum / inanmak istemiyorum .
#57 - Aralık 29 2007, 19:37:55

fortune

senin inanmadıgın ya da inanmak istemedigin birsey 'yok' demek mi oluyor?
#58 - Ocak 06 2008, 21:43:56

Aşk = sevgi + tutku

Aşk budur.

O insana karşı hep tutku ile kalacağını sanıp kalamamakta sadece hayranlıktır.
#59 - Mayıs 11 2008, 15:23:58
imza kuraldışı..

sürmeli çocuk

aşk vardır ve de kolay değildir aşkı  yaşamakta unutmakta
#60 - Mayıs 26 2008, 00:44:39

aşk geçiçi bir hayranlıktır
#61 - Temmuz 24 2008, 18:15:05
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

Aşk vardır ama aşk hiç bir zaman sonsuza dek sürmez
------Aşk biter,Sevgi kalır.--------
(bence)
#62 - Temmuz 24 2008, 20:54:23
4 gün 4 gece bekledim ben
4 gün çıkmadım hiç evimden
uyur gibi yapınca acım diner mi sence

yalan dostum aşk diye bir şey yok aşk dediğin üç günlük eğlence bilemedin beş gün sürsün kapılıpta sürünen çokk :Ç
#63 - Temmuz 24 2008, 22:22:51
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

aşk bir b*ktur yemeyen yoktur.
aşk=b*k ise gerçekten vardır :Ç
#64 - Temmuz 25 2008, 03:32:03
« Son Düzenleme: Temmuz 25 2008, 03:32:46 Gönderen: hiperpasif »
Ölümsüzlüğüyle çürümüş anıların öncüsüydü sadece kara karga,
milyonlarca insanın ölümünü gördü kara gözleriyle.
Sonra tuhaf uzak zamanlarda çırptı kara kanatlarını kara bir gökyüzünde kondu karaağacın dalına,
yumdu gözlerini ve kendi ölümünü bekledi sessizce..

Aşk bana göre yoktur. Sevgidir bana göre var olan. Çünkü sevgi insanları birleştirir , sevgi karşı taraftaki insanın yanlışlarını bile örtebilir.
#65 - Temmuz 25 2008, 12:33:47
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Motley

Aşk varmış ya , evet varmış ::)
Hayranlık başlarda olabilir ve geçicidir,dogru. Aşk nedense imkansızları bulur ve insan bir defa aşık olur bu da bitmeyen "aşk" tır. Sevgi ,hayranlık,hoşlantı bunlar normal birşey ama aşk anormal devasa birşey , erimeyen,bitmeyen,tükenmeyen tek şey.
#66 - Mart 02 2009, 12:49:19

Aşk varmış ya , evet varmış ::)
Hayranlık başlarda olabilir ve geçicidir,dogru. Aşk nedense imkansızları bulur ve insan bir defa aşık olur bu da bitmeyen "aşk" tır. Sevgi ,hayranlık,hoşlantı bunlar normal birşey ama aşk anormal devasa birşey , erimeyen,bitmeyen,tükenmeyen tek şey.

Tamamen katılıyorum
#67 - Mart 02 2009, 13:14:42
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

hayranlıktır var olan yaşanandır aşk. olsa su gibi içsek aşkı...

hayranlıktır karamsarlık düşüren insanı ben nediyorum allahım bilmiyorumm.. piri beni durdursunn :Ç :Ç

kendimden iğreniommm yahaaaa (6)
#68 - Mart 02 2009, 13:23:17
]]]]]__Y@pTıĞıM i$€ iMZ@Mı @T@RıM @RK@D@$__[[[[[

türkiyem_sercan DeMirTaŞ

@)--',----

((*_*))                  ((*-*))

BİLMİYORSAN SEVMEYİ.. TAŞIMA O YÜREĞİ

Kesinlikle Aşk.....

ya evet kesinlikle aşk(!) soru o ztn :F
#69 - Mart 07 2009, 19:06:28
Bir gün  :rusruleti ZBAM!!!

aşk;
hayranlıkla başlar, elde etme hırsıyla beslenir, tenle alevlenir, alevlendirir, sonra bağlılık getirir, ve sevgi hissettirir, tüm bunlardan sonra da nefret ettirir, intikam körüklenir ve benliğini kaybettirir.

sahi, aşk gerçekten bir his midir?
#70 - Kasım 28 2009, 21:18:40
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

''Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup 'aşk' sanıyorsunuz!" - W.Shakespeare

Aynen öyle işte.
#71 - Nisan 20 2010, 19:25:17
“Unutkanlar şanslıdır.Çünkü hatalarının acısını çekmezler.”

"Aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır. Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım, mecazi mi, yoksa dünyevi mi, semavi mi ya da cismani mi diye sorma! Ayrımlar ayrımları doğurur. AŞK'ın ise hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.
Başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındasındır, merkezinde, ya da dışındasındır, haseretinde."
Elif Şafak'ın Aşk romanında, Şems'in kırk kuralından sonuncusu. işte, kitap bunla bitiyor.
daha bugün bitirdim bu kitabı.
benim fikirlerime gelince, aşk biryerlerde var, ama bi dişiyle erkek arasındakini niteleyecek kadar küçük bir kelime değil aşk. evet en büyük aşk ilahi aşktır, Allah aşkıdır, insanlar birbirlerne aşık olduklarını söylerken sadece onlar için sevmenin en üstü sınırını ifade etmiş oluyorlar. Kimileri Aşka inanmamakta haklı olabilirler, ama onların inanmadıkları aşk, beşerle beşerin aşkı, beşerin Yaradan aşkı değil!
#72 - Nisan 20 2010, 19:59:28
ich warte hier
don't die before I do
ich warte hier
stirb nicht vor mir

Aşk bir mucizedir. Mucizelere inanırsanız aşık da olursunuz, aşka da inanırsınız...
#73 - Nisan 22 2010, 22:24:19

Vardır. Bazıları bulur, bazıları bulamaz.
#74 - Nisan 22 2010, 22:26:44
Başım dönsün, her şey dönsün, salla beni dünyam dönsün gönül salıncağında. :)

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.