Alternatifim Cafe

Atatürk SuçLudur ! (önce okuyun)

Discussion started on Atatürk Köşesi

EVET, ATATÜRK SUÇLUDUR !..

Biz, asıl suçluyu bir kenara bırakıp suçsuzlarla uğraşıyoruz!
Evet... Bugünkü ortamın tek suçlusu Atatürk'tür!..
Eğer bugün 60 milyon insanımız, Batı Trakya'daki Türkün durumunda değilse, bunun suçlusu odur!
Eğer 1923'te, kişi başına düşen ulusal geliri 70 dolar olan bir toplum,şimdi 2700 dolara ulaşmışsa; bunun suçlusu odur!

Eğer 1929 - 39 yılları arasında, bütün dünyada sanayi üretimi yüzde 19 artarken, Türkiye'de yüzde 96 artmışsa; bunun suçlusu odur!

Eğer Türk işçisi, Batı'daki gibi, çocuk yaşta yeraltında günde 14 - 16 saat çalıştığı dönemler yaşamamışsa; bir oy hakkı için bile, Fransız işçisi gibi,59 yıl kanlı bir savaşım vermek zorunda kalmamışsa; bunun suçlusu odur!

Eğer Türk kadını; yasal olarak erkeğine eşitse; "köle" değilse, seçme ve seçilme hakkını, Fransız kadınından bile önce elde etmişse; kadınlar bugün Türkiye'de vali, bakan, başbakan bile olabiliyorsa; bunun suçlusu odur!

Eğer 1923'te Darülfünun'daki öğrenci sayısı 2100 olan bir Türkiye'de, bugün yüzbinlerce genç üniversitelerde okuyorsa; bunun suçlusu odur!

Eğer açık havadaki klasik müzik konserlerini onbinlerce genç izliyorsa;bunun suçlusu odur!

Eğer şeyhülislamlar "fetva" verip Kuran'ın Türkçe basımını engelleyemiyorsa; ezanlar düşman bayraklarının gölgesinde okunmuyorsa; bunun suçlusu odur!

Eğer bugün, Köy Enstitülü binlerce köylü çocuğu, kültür yaşamımıza damgalarını vurabiliyorsa; bunun suçlusu odur!

Eğer 1923'lerde Ortaçağ karanlığında yaşayan bir toplum, bugün 21. yüzyılın aydınlığında bir ölçüde yaşayabilmişse; bunun suçlusu elbette ki odur!

Atatürk'ün suçları saymakla bitmez.

Bir zamanlar kralların, şahların, cumhurbaşkanları nın, başbakanların Ankara'yı ziyaret için kuyruk olmalarının sorumluluğu da Atatürk'e aittir...

Baskı rejimlerinden kaçan yüzbinlerce Batılı bilim adamının bir zamanlar Kemalist Türkiye'yi seçmesinin sorumluluğu da...

Faşit Mussolini'nin bile Türkiye'yi "Avrupalı" saymasının günahı da...

Ama suçlunun suçlarının iyi anlaşılabilmesi için, suçsuzların
suçsuzluklarını n da unutulmaması gerekir.

Sokaktaki adamın bile "miras hakkı"na dokunulamaz iken... Atatürk'ün vasiyetini çiğneyerek, Türk Dil ve Tarih Kurumlarını devletleştiren, Atatürk'ün miras gelirlerini, devletin aldığı memurlara dağıtan "beş general" suçsuzdur!

"Ben Atatürkçüyüm ve laikim" diyerek, din derslerinin zorunlu olması hükmünü anayasaya koydurtan, Alevi'nin, Hristiyan'ın, Yahudi'nin, "Sünni inancı"nı öğrenmesini zorunlu hale getiren Marmaris'teki emekli adam suçsuzdur!

Köy Enstitülerini kapatırken imam-hatip liseleri açanlar...
Laik liselerde eğitim görenlerin sayısı son 20 yılda 3 kat artarken,imam- hatip okullarını bitirenlerin sayısının 14 kat artmasını sağlayanlar.. .
Menderes'ten, Demirel'e, Özal'dan Yılmaz'a, tüm "Atatürkçü laik" başbakanlar suçsuzdur!

Milli Eğitim Bakanlığı'nı şeriat yanlılarının işgaline terk edenler...
Sağlık ve Tarım Bakanlıklarını şeriatçılara peşkeş çekenler...
İçişleri Bakanlığı'nın yapısını bozup valilerin, kaymakamların, emniyet müdürlerinin şeriatçı olması için kollarını sıvayanlar...

Hepsi, hepsi suçsuzdur!

Asıl suç, Harp Okulu'nu şeriatçılara açmamakta direnen Kemalistlerdir! ..
Sokaktaki adama küfreden suçludur; ama Atatürk'e küfreden suçsuzdur!..

Erbakanlar, Mezarcılar, Dicleler... Holding solcuları, numaracı cumhuriyetçi liboşlar... Şeriatçı, Kürt ırkçıları...

Hepsi de haklılar!

Onların ayaklarının altına halıları kim döşedi?
1950'den beri bu ülkeyi yönetenler değil mi?...

Not: BU YAZIDA ANLAŞILDIĞI ÜZERE TERS BİR YÖNTEM UYGULANMIŞTIR. YANLIŞ ANLAŞILMAMASINI RİCA EDER, ASIL BU YAZIYLA ATATÜRK'ÜN NELERİ DOĞRU YAPITIĞINI GÖREREK ANLAMANIZI RİCA EDERİZ. KARŞILAŞTIRMA SİTEM MAHİYETİNDE YAPILMIŞTIR.

aLıntıdır...

#1 - Mart 11 2007, 13:22:14
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

çok gsl bi yazı olmuş
#2 - Mart 26 2007, 22:19:56
Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir.

Atamızın ruhu şad olsun.Onun fikirlerini benimseyen izinde yürüyen bir genç olarak bu memlekete getirdiği yenilikleri devrimlerinin bekçisiyiz.İt ürür kervan yürür.

Paylaşım adına teşekkürler...
#3 - Mart 26 2007, 22:30:02

çok iyi bi yazı çook beğendim
#4 - Mart 27 2007, 17:30:12
Yine de ben toplardım yerlerden kalbimin kırıklarını!Sırf ayaklarına batmasın diye!!!

beğeNdiğiNize seviNdiM beNmde çok sevdiğiM bi yazı herkesiN okuması lazıM beNce aMa hiç uMruNda deiL kiMseniN  :öff
#5 - Mart 27 2007, 20:46:00

C_R_A_Z_Y

atasına küfür eden bir gençlik var bu ülkede.yazık yazık atamızın bize emanet ettiği t.c yükseltecek iken biz ona küfür ediyoruz..lanet olsun insanlıgınıza ..
#6 - Mart 27 2007, 20:51:21

Atamızın ruhu şad olsun.Onun fikirlerini benimseyen izinde yürüyen bir genç olarak bu memlekete getirdiği yenilikleri devrimlerinin bekçisiyiz.İt ürür kervan yürür.

bu yorumda süpper olmş yazı ztn acaip güzel bişi Atamız yattığı yerde rahat olsun bu ülke nolursa olsun arada belki içimizden bi kaçı yanlş yollarda da olasada doru yolu bulucak herkes
eyw. süpper bi yazı;)
#7 - Mart 27 2007, 21:11:40
En uzak mesafe
ne Afrika'dır
ne Çin
ne Hindistan
ne seyyareler
ne de yıldızlar geceleyin ışıldayan
en uzak mesafe iki kafa arasındadır
birbirini anlamayan..!

spr bi yazı bnde ilk bşlığı görnce tırstım :Dnoluyo fln :D
#8 - Mayıs 25 2007, 14:27:58

wayy be harika olmuş
#9 - Mayıs 25 2007, 15:08:59
İsteyipte Söyleyemediğim Çok Şey Var!..

atamın herzaman izindeyim

asla şaşmadan

bize nasıl bir türkiye cumhuriyeti bıraktı ama ne hale getirdiler yazık çok yazık
#10 - Mayıs 30 2007, 17:27:15
SeviyorumHerşeyimSensin...
VazgeçememBeniSenBilirsin...

spr bi yazı bnde ilk bşlığı görnce tırstım :Dnoluyo fln :D

tırsmayıN die yazdıM zateN "önce okuyuN" die :D nese beğeNmeNize seviNdiM
#11 - Haziran 01 2007, 22:16:22

Hakkaten kendini farklı göstermek uğruna Atatürk kavramını boşlayan atamızı suçlayanlara güzel bir cevap.Asıl bunu onların okuması lazım.
#12 - Haziran 23 2007, 10:50:37

Çok anlamlı bir yazı.. Saol.. ;)
#13 - Haziran 30 2007, 23:09:53
(=

çok güzel ve anlamlı bir yazı.paylaşım için teşekkürler
#14 - Haziran 30 2007, 23:14:01
And I'll smile and I'll learn to pretend
And I'll never be open again
And I'll have no more dreams to defend
And I'll never be open again...

önemLi deiL arkadaşLar umarım daha çok kişi okur ve bir şeylerin farkına varır ..  :öff
#15 - Ağustos 17 2007, 02:42:05

#16 - Ağustos 17 2007, 16:18:21

Bence de öyle...Açıkçası ben de ilk bir tırstım da :D o kadar da ileriye gidemezler diye düşündüm sonra...Hem seninde açmış olduğunu görünce girmeden sitem içerdiğini anladım... :)) sağol
#17 - Ağustos 18 2007, 16:11:04

Anti-tiKKy

cok gsl saol cok ii anlatmıs
#18 - Ağustos 20 2007, 00:44:34

bence harika bi yazı olmuş bu günümüzdeki suç kavramı buysa eğer evet atamız suçludur :okey
#19 - Eylül 03 2007, 17:17:35

Anaaamm nereye gidiyorum ben..

Hayat çok garip tavşanlar falan..

evet suc kawramı gercekten buysa dogrudur keske herkes böyle suclu olsa...

Kendisiyle konusan ciftciyle gayet nazik(!) bir biçimde konusan basbakanımız bu suc kawramına göre sucsuzdur...!
#20 - Eylül 03 2007, 19:37:10
dans cette classe il y a des imbeciles,
ce sont des imbeciles heureux,
ils sont heureux d'etre imbeciles...

Bizi yanlış yola yönlendiren soysuzlar, çok kere din perdesine bürünmüşler, saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz… görürsünüz ki milleti mahveden, tutsak eden, perişan eden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk...

ben bu yazıyı okulun ilk günü okulda müdüre inat okurdum ama sanırım atılmak hoş bişi değil....
yazıdaki özellikle Mustafa Kemal'in yaptıklarıyla dierlerinin yaptıklarının çarpıştırıldığı bölümleri beğendim paylaştığın için çok saol....
laik+eşitlikçi(!) tonton amcalar böle suçsuz olsun....
milleti ayıran+yobaz(!) Ata'da böle suçsuz olsun....
daha ne isteyelim ki...
#21 - Eylül 03 2007, 22:55:09
Önemli Olan Dış Güzelliği Değil,İç Güzelliğidir Derler Ya,Belki De Önemli Olan Düş Güzelliğidir...[G. Woodcock] [size]

ne kadar şuçumuz varmış utansakmı naapsak artıkın gzl paylaşım saol
#22 - Eylül 05 2007, 09:22:53
bip bip

Gerçekten çok güzel bir yazı ve güzel bir paylaşım viceza.
Yazının yanlış anlaşılmamasına dair not düşmesi de çok anlamlı olmuş. Burdaki insanlar yanlış anladı mı tabi ki HAYIR. Ama Atatürkçülüğe, Atatürk'e küfreden bir kesim var, bazı şeyleri anlayamayan, idrak edemeyen kesim.

Ulu önderimizi saygı ile anıyorum..

katiLiyorum ...
#23 - Eylül 06 2007, 20:31:53
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

:hea çok tesekkürler mükemmel olmus....
#24 - Eylül 10 2007, 22:48:35
c@n mı c@n KURB@N mı KURB@N!!!!!!

4ever.haiko

harika b yazıı olmşş..ama başlığı ilk gördüğümde deddm nolyo ne dio bnlr die ama gzlmş
#25 - Ekim 06 2007, 21:08:53

çok güzerl bir yazı olmuş ilk Atatürk suçLudur yazısını gördüümde ne diyo bu denyo dedimde okuyunca çok güzel bir yazı gerçekten
#26 - Ekim 06 2007, 21:19:37

#27 - Aralık 07 2007, 17:25:34

essgi

çok anlamlı bi yazı.. aslında kendine Atatürkçüyüm diyen herkesin okuması gereken bi yazı.. tşkler.
#28 - Aralık 08 2007, 17:29:53

Gerçekten de çok iyi hazırlanmış tşkler paylaşıma
#29 - Aralık 08 2007, 17:39:01
.

Zekice..
#30 - Aralık 09 2007, 17:54:15
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

yazıyı okumadan önce hack leyelm dedm ama sonra anladm.çok iyi olmuş
#31 - Aralık 09 2007, 20:33:00

yazının başları güzel ama sonralarına doğru çarpıtılmış...

ne diyelim...

bende suçsuzum...
#32 - Mart 14 2008, 19:06:50
kısmet

Çok Güzel yazmış kşm yazıysa
#33 - Temmuz 27 2008, 12:34:08

çok güzelmiş
#34 - Temmuz 27 2008, 12:56:56
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Böyle suçlara can kurban ..
:dondurma
#35 - Temmuz 27 2008, 13:05:01

Any_one

nerden nereye gelmişken Türkiye'miz geldiği yerden en aşağılara doğru yeniden inecektir Atatürk' ün izinden yürümedikçe.
ama korkmayalım biz yine her ne kadar kendini Atatürk'çü gösterip yaptıklarını anlayamadığımız insanlar var olsa da
bir o kadar da belki de çoğunlukta Atatürk'ün izinden ayrılmamaya çaba gösteren TÜRK ler de var.

teşekkürler paylaşım için.
#36 - Temmuz 30 2008, 21:15:04

çok güsel bir yazı teşekküler
#37 - Eylül 13 2008, 12:26:20
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.