Alternatifim Cafe

Harry Potter Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

ben bişey sölemek istiyorum eğer insanlar düzenli olarak burada harry potter hakkında yorum yaparlarsa o zaman burada bir tartışma başlatalım
mesela ben ilk tartışma konusunu başlatmak istiyorum
snape karakterini seviyo musunuz seviyosanız veya sevmiyosanız nedeni :D
#601 - Mart 08 2008, 18:03:05
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

ben bişey sölemek istiyorum eğer insanlar düzenli olarak burada harry potter hakkında yorum yaparlarsa o zaman burada bir tartışma başlatalım

:D :D :D valla sahsen ben sızın anlattıgınıza göre snape i severım :D yanı harry kötü davranmaktan haklı cunku sevdıgı kadını baskasına kaptırıyo galıba james pottera  ama genede bır yerden harryı koruyo aslında ıyı adamda bakmayın işte :D
#602 - Mart 10 2008, 16:15:45

:D :D :D valla sahsen ben sızın anlattıgınıza göre snape i severım :D yanı harry kötü davranmaktan haklı cunku sevdıgı kadını baskasına kaptırıyo galıba james pottera  ama genede bır yerden harryı koruyo aslında ıyı adamda bakmayın işte :D

evet ilk yorumumuz :)
başka yorum yapmak isteyen
en son yorumu da ben yapıcam :)
#603 - Mart 11 2008, 23:39:09

snape bilmiyorum aslında iyi biri olduğu çıktı ortaya aşkı için yapmış herşeyi yaptığı şeyi belli etmemek ve james potterdan nefret etmesi üzerine harry'ye sert davranmasıda mantıklı ama bilmiyorum yinede...
snape hakkında beni en çok etkileyen harry'yi koruması ve onun için yaptıkları değil aslında...
beni en çok etkileyen karanlık lord'a bile karşı duracak kadar ve bu kadar büyük bir planı yürütecek kadar cesaretli olması ve bu cesareti çocukluğundan beri aşık olduğu lily potter'dan alması....
"prens'in hikayesi" adlı bölüm bu son kitapta en sevdiğim bölümlerden biri olmuştur...
o bölümü okuduğum an daki heycanımı anlatamam...
maralı yollayanın snape olacağı aklımın ucundan geçmezdi...
snape beni çok etkiledi bu kitapta gerçekten çok etkiledi...
snape aslında şimdi düşününce bu kitapta ölüm yiyenliği dışında mükemmeli oynamış diyorum ben...
bu kitaptaki her karakterin bir kusuru var...mükenmmel zannettiğimiz dumbledore'un bile...
bu yüzden gwerçekten snape sözünün eri...aşkın adamı...lily potter'a başka birisini sevmesine rağmen delicesine aşık olan biri...
lord voldemort'a kafa tutan bir zihinbend ustası...dumbledore'un bir numaralı adamı...harry'nin koruyucusu...
ama diğer yandan lily ve james potter'ıbn sonu olacak kehanetin ispiyonlayıcısı...
bence bu son yaptığının telafisi yapıldı snape tarfından...
snape harry için pardon aslında lily için ölümü göze aldı bence bu takdire değer birşey en az dumbledore kadar saygı duyarım şimdi snape'e...
#604 - Mart 13 2008, 17:12:41
Sabrı öğütler zaman
Oysa odur durmyan
Ben beklerim de
Zaman beklemez ki beni

Sevınırmısınız uzulurmusunuz bılmıyorum ama..........

Harry Potter serisinin sonuncusu ‘Ölümcül Takdis'in sinema uyarlamasının 2 film olarak çekileceği açıklandı

Harry Potter serisinin sonuncusu ‘Ölümcül Takdis'in sinema uyarlamasının 2 film olarak çekileceği açıklandı. Los Angeles Times, serinin son kitabı Harry Potter-Ölümcül Takdis'in iki ayrı film olarak çekileceğini, kararın yapımcılar tarafından açıklanacağını yazdı. Gazetenin haberine göre, final serisinin ilki Kasım 2010, ikincisi Mayıs 2011'de gösterime girecek…

#605 - Mart 14 2008, 14:54:16

evet kuzencim çok güzel bir yorum yapmışsın bende sana birçok açıdan katılıyorum
aslında ilk kitaptan itibaren baktığımızda bir çok karakterin zayıf yanları kötü yanları olduğunu görüyoruz
weasley ailesinin siriusun hagridin hatta dumbledore un bile görüyoruz
ama hata yapıp yapmadığını önemsemediğimiz bir karakter var buda snape
kitapların çoğunda ondan o kadar nefret ediyoruz ki onun harry için kötü hiçbirşey yapmadığına fikkat etmiyoruz
yani ilk kitapta mesela süpürgesinden aslında kurtarmaya çalıştığını öğrendiğimizde onu sevmeye başlamıyoruz
yada ona zihinbende yardım etmeye çalıştığında sevmiyoruz onu aslında harrye birçok açından da yardım ediyo
bence de snape mükemmel bir karakter
aşkı uğruna sevmediği bir çocuğun hayatta kalmasını sağlamak çok zor bişey olmalı
üstelik bu çocuğun dünyanın en tehlikeli insanıyla başı dertte olduğu halde
herkes eninde sonunda hata yaptığını görüyo ya dubledore ron falan
son kitapta anlıyoruz ki snape o kadar önce anlamış ki hata yaptığını o kadar erken dönmüş ki ölüm yiyen olmaktan
onu suçlayamıyoruz bile
ben snape in bu kadar gizli bir şekilde çalışıp da tam istedği şeyi başarmasından çok etkilendim
öldürdü öldü kavga etti neler neler yaptı maralını yolladı
insan bunu sadece ölmüş bir sevdiğinin arkasından yapmaz yani
bu çok farklı bir şey bence ben o yüzden snape i sevmeye başladım
yani onun için bu kdar zor olabilecek şeyi çok pürüzsüz bir şekilde halletti
bence dumbledoredan çok daha zekice hareket etti
onun hatalarını kapadı ve harryi kendi istediği yere getirdi
asla snape e iyi bir demek aklımdan geçmezdi ama bence en az dumbledore kadar iyi biri
sonuçta o da gençliğinde hata yapmış biri
harrye sert davranmasının nedeni bence hem jamestan hoşlanmaması hemde aslında harryi zor şartlara ayarlaması
ben şöle düşünüyorum her sene snape harryle uğraşmasaydı ve ona sevgi gösterisi yapsaydı harry bu kadar zorluklara karşı kolay gelemezdi :)
neyse çok yazdım daha sonra düşüncelerimi anlatmaya devam ederim :)
#606 - Mart 15 2008, 14:25:24

evet kzuencim katılıyorum sana bende biz hiç iyi birşey yaptığında snape'i sevmeye çalışmadık...hep onun yaptığı iyilikleri gözardı ettik...neden çünkü snape harry'ye kötü davranıyo bi iyilik yaptıysa nolmuş huylu huyundan vazgeçmez eski ölüm yiyen işte...hep böyle düşündük,düşündüler,düşünüldü...
ama anlamadığımız birşey vardı her zaman snape'in lily'ye duyduğu aşkı anlamadık mesela...
son bi kez lily'nin gözlerini görebilmek için harry'ye bana bak demesi aşkının büyüklüğünü kanıtlıyordu...
snape hatasını daha önce farketti geçte olsa lily'yi kurtarmak için harekete geçti...bunu başaramasada onun bıraktığı çocuğu babasından nefret etmesine rağmen ölümüne korudu...
lord voldemort gibi bir kötünün karşısında durabilmek zordur...
dumbledore'un bile voldemort karşısında zayıf düştüğü anlar oldu...
ama snape'in değil...emirlerini bir bir yerine getirdiği ve getirmekte olduğu adamın mezarının açılışını ona yapılan saygısızlığı sanki bundan zevk alıyormuş gibi izledi...
bu çok zordur...kolay kolay herkesin yapabileceği bir iş değildir...snape'e saygı duyuyorum gerçekten hemde dumbledore'dan daha çok saygı duyuyorum...bence bu kitapta snape dumbledore'dan daha çok kayda değer şeyler yaptı...
evet dumbledore hortkulukları buldu keşfetti ama snape olmasaydı harry nsıl yok edecekti onları...maralı gönderip kılıcı bulmasını sağlamasaydı nasıl olacaktı bu...sırlar odasındaki basilisk dişleriyle mi hiç sanmıyorum bu harry'inn aköına bile gelmemeişti...sonuçta snape kitaptaki en önemli karakterlerden biri ve ben son kitabı tüm kitaplardan daha çok seviyorum özellikle prensin hikayrsi bölümünü...
#607 - Mart 15 2008, 19:09:14
Sabrı öğütler zaman
Oysa odur durmyan
Ben beklerim de
Zaman beklemez ki beni

Ölümcül Takdis değil Ölüm Yadigarları
#608 - Mart 15 2008, 19:14:02
Enjoy the silence.

düzelttiğin için teşekkürler ben hiç okumadığım için dikkatimi çekmemiş
ölümcül takdis olduğuna göre de artık bu tez çürüyo demektir çünkü eskiden kalma bi haber demektir
#609 - Mart 15 2008, 20:02:59

bence de öle kuzencim snape bu kitapta bence harrynin hayatına en çok etki eden insan
#610 - Mart 15 2008, 20:09:10

bılmıyorum canım ben kendım yazmadım kopyala yapıstır yaptım :D

bu arada gercektende çok yorum yazmıssınız sunu söylıyım evet snape son bolumlere dogru ıyılık yapmıs olabılır onu dumbledore dan ıyıde görebılırsınız ama sunu unutmayın dumbledore en basından berı harrye yardım etmese yanında hagrıd ve dıgerleri olmasa gene bı ıse yaramazdı sızı etkıleyn bence sonu cunku kımse snapeden böle bısı beklemezdı ama ben beklemıstım ve kıtapın sonunda snape azda olsa dusundugum gıbı çıktı benım aklıma lıly'ye aşık olacagı gelmemıstı ama harry korumak ıstedıgını anlamıstım neyse kıtap okumayan bırıne karsı bu kadar yorum yeter sanırım :)
#611 - Mart 17 2008, 18:34:42

bu arada gercektende çok yorum yazmıssınız sunu söylıyım evet snape son bolumlere dogru ıyılık yapmıs olabılır onu dumbledore dan ıyıde görebılırsınız ama sunu unutmayın dumbledore en basından berı harrye yardım etmese yanında hagrıd ve dıgerleri olmasa gene bı ıse yaramazdı sızı etkıleyn bence sonu cunku kımse snapeden böle bısı beklemezdı ama ben beklemıstım ve kıtapın sonunda snape azda olsa dusundugum gıbı çıktı benım aklıma lıly'ye aşık olacagı gelmemıstı ama harry korumak ıstedıgını anlamıstım neyse kıtap okumayan bırıne karsı bu kadar yorum yeter sanırım :)
[/quote]

diğerlerinin yardımları tabii ki gözardı ed,ilemez ama burada tartışılan snape olduğu için bunu burada konuşuyoruz ayrıca ben hagrid'in o kadar yardımcı olduğunu düşünmüyorum evet iyi biri olabilir harry'ye yakında olabilir ama kayda değer bi yardımı aklıma gelmiyor şu anda...yardımları gözardı edilemeyecek insanlar başta eron hermione  olmak üzere sirius lupin tonks deli göz vs...dir...
snpe'ten ben işin sonunda etkilenmedim snape'te beni etkileyen hikayesidir...yaptıkları değil o büyük cesareti veren o cesaret kadar büyük aşkıdır...ben sadece bunu okuduğumda şaşırmıştım ama zaten lily'ye aşık olduğu konusunda birsürü teori okumuştrum ve kafama yatmıştı cidden olabilirdi ve oldu da...
evet şu anda konuşunca snape'in dumbledore'dan çok daha önemli şeyler yaptığını düşünüyorum...dumbledore bilgilerine dayanarak yaptı herşeyi ama çokta işe yarar şeyler bvuldu uyguladı harry'ye öğretti...dumbledore'u hiç birz aman hiçe saymam sayamam önünde saygıyla eğilirim ancak...
ama dumbledore'un bildikleri olmasa ne lupin ne sirius ne hermione nede ron işe yarardı...
#612 - Mart 17 2008, 22:52:47
Sabrı öğütler zaman
Oysa odur durmyan
Ben beklerim de
Zaman beklemez ki beni

bende kuzenime katılıyorum dumbledore zaten büyük bir insan  bunu kesinlikle kabul ediyorum hatta snape i bile o yetiştirdi öğretmeniydi sonuçta dumbledore onun.  am snape de çok önemli bir kişi bence sonuçta lilye olan sevgisi harry için canını vermesini ve hayatını harrye adamasını sağladı bence harrynin hayatında en önemli kişiler ron ve hermione dir çünklü harrynin sihirli hayatının başından beri birlikteler ve harrynin yanlış şeyler yapmasını engelleyip doğruları bulmasında yardımcı oldular üstelik ailecek yardım ettiler weasleyler harry için ailelerinden bvazgeçtiler hermione çok kalıcı ve zor bir sihirle ailesinin kendisini unutmasını sağladı bunlar bence snape ve dumbledore dan çok daha fedakarca davranışlar çünkü ailesi bir insan için en önemli şeylerdir.
#613 - Mart 22 2008, 19:19:35

ya arkadaslar bişi sorucam sımdı azkaban tutsagında hermıoneyle harry gecmıse donuyorlar ya ama bı garıplık var yanı hagrıd ın evındeyken dısardan çanagı kıran bır tas gelıyo sonra harry kafasına tas gelıo fakat zamanda gerıye gıttıklerınde bu tası atan hermıone oluyo sonra kurttu uzerıne çekmek için uluyo neden peki ne onlar yapmak zorunda
#614 - Mart 23 2008, 18:25:36

arkadaşım hermione'nin kullandığı o küçük saate zaman döndürücü denir..
zaman döndürücü aynı anda iki yerdede olabilmeni sağlar...
bunlar zaten o anda olmuş olan şeylerdir ki her iki amandada görülebiliyor...
neden onlar yapmak zorunda? sorusuna gelince...onlar yapmak zorunda falan değil...bunlar zaten o anda yapılmış olan şeyler yani zaman döndürücü sayesinde aslında harry ve hermione hem hagrid'in kulübesinde hemde balkabağı tarhınnı yanında...
harry'nin hem ruh emicilere patronusu göndermesi aynı andada ruh emicilerin onun mutluluğunun emerken sirius2un yanında olması gibi...
#615 - Mart 23 2008, 21:21:30
Sabrı öğütler zaman
Oysa odur durmyan
Ben beklerim de
Zaman beklemez ki beni

evet kuzenim doğru açıklamış
filmde tam olarak anlatılmıyo ama zaten hermione nin geri döneceği belli olduğu için ve zaten döndükleri için orada taş atıyolar
#616 - Mart 23 2008, 21:24:30

evet kuzenim doğru açıklamış
filmde tam olarak anlatılmıyo ama zaten hermione nin geri döneceği belli olduğu için ve zaten döndükleri için orada taş atıyolar

bak sımdı anladım benımde aklıma geldı ama emın olamadım
#617 - Mart 25 2008, 15:55:35

evet şimdi yeni bir tartışma konusu ortaya atıyorum
sizce draco malfoyların son kitaptaki davranışları neyi simgeliyo ? yani ne anlama geliyo
#618 - Mart 25 2008, 18:11:52

aile olarak mı konuşuyoruz yani malfoy ailesi yoksa draco malfoy goyle falan mı?
#619 - Mart 25 2008, 18:28:54
Sabrı öğütler zaman
Oysa odur durmyan
Ben beklerim de
Zaman beklemez ki beni

ben aile adına konuşmamız gerektiğini düşünyorum çünkü goyle ve crabbe in yaptığı bişi yok

bu arada sende klübümüze hoşgeldin :D
#621 - Mart 26 2008, 19:34:14

tamam o zaman ilk yorum benden gelsin :D
ben malfoyların aslında artık yaptıklarından sonra karanlık lord'un yanında kalmak istemediklerini lucius malfoy itibarını kaybedip,dracoda işleri beceremeyince hem korkudan hemde onlara yapılanlardan tırsarak bence bırakmak istediler...ama tabii bunu kime söylicesin ki..ne yapabilirler...karanlık lord iktidardayken bunu nasıl söyleyebilirler...olamadı tabii...artık karanlık lordu desteklemediklerini narcissa malfoyun kitabın sonlarına gelince harry'nin ölmediği halde öldüğünü söylemesiyle ortaya çıkarabiliriz...bence dracoda istemedi hemde hiç istemedi..bence aslında o bir ölüm yiyen olmayı bile istemedi..başta cazip gelmiş olabilir ama sonradan korktu...dumbledore'un dediği gibi onun ruhu daha hiç hasar görmemişti..
bunada harry'yi uğursuzlujk büyüsü yapıldıktan sonra bence tanıdığı halde emin değilim gibi şeyler söylemesine bağlayabiliriz...ben böyle düşünüyorum daha sonra tekrar yazarım...
#622 - Mart 27 2008, 10:37:23
Sabrı öğütler zaman
Oysa odur durmyan
Ben beklerim de
Zaman beklemez ki beni

bende malfoyların son dönemde ii bir hale geldiğinde inanıyorum çünkü gerek luciusun harry onların evine geldiğinde harryi tanımaması flan diğer bir açıdan da narcissa da aynı şekilde öldü diyo
bence valla çok fazla battılar ama senin de dediğin gibi çıkıyorum ben diyemiyosun
voldemortun gözdesiyken hayat iidi ancak şimdi pek o kadar ii değil sanki o yüzden de çıkmak istiyo olabilirler
mesela voldemort lucius tan asasını alırken çok aşağılıyuo bence o kadar aşağlanmayı kaldıramamış olabilirler

bilemiyorum ama sonuçta daha ii bi aile haline bile gelseler hala araları ii  değil harry
#623 - Mart 27 2008, 18:56:05

ay yarım kaldı

harry ile draco arası gene de kötü hatta ron kızına özellikle draco malfoyun çocuğunu geçmesini söylüyo
#624 - Mart 27 2008, 19:07:58

evet ben ona çok gülmüştüm yaa draconnu oğlununu adıda bi tuhaf zaten :D
#625 - Mart 27 2008, 19:28:41
Sabrı öğütler zaman
Oysa odur durmyan
Ben beklerim de
Zaman beklemez ki beni

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.