Alternatifim Cafe

Pop dinleyenler neden eziliyor?

Discussion started on Pop

tmm o laf için herkesten özürdiliyorum çnkü o an tepem atmış bi vaziyetteydim:)
#51 - Ağustos 20 2007, 11:08:53
şırıngayla çekip alsınlar seni tüm vücudumdan ruhumdan.kırıntın bile kalmasın beynimde ki ben yine ben olayım

bence pop müzik türü bile diil özellkle trkçe pop hiç kusura bakmayn arka fonda hep aynı dıstak dıstak sözler sçma sçma şeyler  :hönk klipler desen iicene reziL  :kus tbe pop müsüi ii yapnalrda vr onlra lafım yok kenan doğulu mesela pop dinlemsem bile çok seferim...
#52 - Ağustos 20 2007, 11:17:41

ya dediim gibi pop müzii biz ezmiyoruz yeni çıkan pop çular kendileri yaptığı şarkılarla kendileri  eziyolar müziği e müzik bişiye benzemeyince biz nabalım abi aa ne gsl müzikmi diyelim :Ç :sizo :yah
#53 - Ağustos 20 2007, 11:38:40
şırıngayla çekip alsınlar seni tüm vücudumdan ruhumdan.kırıntın bile kalmasın beynimde ki ben yine ben olayım

pop dinlemiorum :hih:
#54 - Ağustos 20 2007, 12:42:45
imza kural dışı
al bide bu eksikti

ii yapıosun kardeş:)
#55 - Ağustos 20 2007, 14:29:20

pop dinleyip popo sallıcana rock dinleyip kafa salla  bea ne o erkek adam kıçını başını oynatmaz kızlar için bilem
#56 - Ağustos 20 2007, 14:35:39

zaten öle yapıom SANSAR :d kafa sallıom popomu sallicaama
#57 - Ağustos 20 2007, 14:52:41

müzik dioruz pop da iki tane tınlıolar müzik diolar..ama rock özellkle metal yapmak için adamlar çaba harcıo..o gitarr riffleri..ölçüler..yani MÜZİK!! ve elbette müziğe yakışan sözler yazıolar..poptaki gibi deil..basit deil..özümsenmiş bi iş var ortada..emek var..ayrıca müzikleri ile gündeme geliolar..herzmn müzik en önde..iş ortada..ve şunada cvp veriim..hepsi dinlenmez çnkü bi kere rock-metal alemine dalan o işi gören..o zevki tadan sonradan o basitliğe geri dönemez..benim düşüncem bu..
#58 - Ağustos 20 2007, 14:57:39
in my dreams..ı can see you..ı can tell you how ı fell..still feel the pain....

müzik dioruz pop da iki tane tınlıolar müzik diolar..ama rock özellkle metal yapmak için adamlar çaba harcıo..o gitarr riffleri..ölçüler..yani MÜZİK!! ve elbette müziğe yakışan sözler yazıolar..poptaki gibi deil..basit deil..özümsenmiş bi iş var ortada..emek var..ayrıca müzikleri ile gündeme geliolar..herzmn müzik en önde..iş ortada..ve şunada cvp veriim..hepsi dinlenmez çnkü bi kere rock-metal alemine dalan o işi gören..o zevki tadan sonradan o basitliğe geri dönemez..benim düşüncem bu..
sana katılıorm yha pop şarkı sözleri ne bi bakıom 2 paragraf  rock şarkılar bayağı uzun oluo mesela özlem tekinin dağları deldim
#59 - Ağustos 20 2007, 15:22:09

şarkı sözlerin kalitesini uzunlukları mı belirtiyor yav
hem niye şimdi popta öyle rock ta böyle hedede hödödö yapıyorsunuz kardeşim kıyaslamanın manası ne
o 2 paragraf şarkı sözleri ve 2 tane tınıyla kaliteli şarkılar yapan insanlarda var niye hepsini göz ardı ediyorsunuz
beğenmiyorsan pop müziği dinlemezsin olur biter bu kadar yerden yere vurmanın ne gereği var
gelmişiniz pop bölümüne pop öyle pop böyle diyorsunuz girmeyin yahu  (6)
#60 - Ağustos 20 2007, 15:31:19
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

bnce öle zten beğenmiz ve dinlemioz   dinlemioz diede bi eksiklik hissetmioz  çok ta tın
#61 - Ağustos 20 2007, 15:37:53

pop bölümüne gelmedk sadece soru pop dinleyenler nie ezilio..arkadaş bulamamış bizde ezikliinizin sebebini anlatmaya geldk..size yardımcı oluoruz;)
#62 - Ağustos 20 2007, 16:15:55
in my dreams..ı can see you..ı can tell you how ı fell..still feel the pain....

ezikliğimiz demek  :lol
sende olmasan pop seven insanların eziik olmadığını düşünecektim  :kop 
evet pop bölümüne gelmediniz şu anda zaten rock-metal bölümündeyiz  :Ç
#63 - Ağustos 20 2007, 16:41:32
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

çoğu popçu şarkılarıyla değilde kçıyla başıyla gündeme geliyor ünleniyor çünkü...

en büyük sebeplerden biri bencede çok doğru..  :)
doğru valla ona bakarsanız fatih ürek de popçu sezen aksu da ajdar da popçu tarkan da yani bazılarına diyolar ama fatih ürek dinleyenleri kastediyorlar
#64 - Ağustos 20 2007, 19:32:42
(a) Umutsuzluk meleği tam şurda varlığını hissediyorum şu anda içimi kaplıyor hislerimi çalıyor ve beni benden alıyor nasıl bi iş bu böyle.Benim tek aşkım UmUtSuZlUk MeLeĞi :melek

_DaRkdreams_

Peki bu Pop dinlemeyi eziklik olarak gören arkadaşlara bir sorum olacak ;

Annenizin karnından Rock veya Rap dinleyerek mi çıktınız acaba ?..Merak ediyorum
#65 - Ağustos 20 2007, 19:38:00

Annenizin karnından Rock veya Rap dinleyerek mi çıktınız acaba ?..Merak ediyorum

önceliklee; kişiyi dinlediği müzikle yargılamanın ve herhangi bir sıfat yapıştırmanın tamamen bir kişilik sorunu olduğunu düşünüyorum. bir müzik türünü, dinleyeni ve daha da önemlisi yapanı küçümseyene ise yalnızca acıyorum.
   başlığı görünce aklıma gelen ilk soruyu sormuşsun. gerçekten hangi birimiz doğduk annelerimizin karnından 'rak' ya da 'rep' müzik dinleyerek??? pop müziğin neden bu kadar küçümsendiğini merak etmekteyim. tamam, günümüzde müziğin iyice ayağa düştüğünü ve kalitesinden ödün vermeye başladığını ben de biliyorum. fakat bu sadece pop müzik için geçerli bir durum değil bence. pop müziğin içinde çok derin anlamlı cümleler olmaması, belli bir görüş savunucusu olmaması, sert notalar yerine kıvrak ve hareketli ritimler olması ona basit damgası yapıştırmak hakkını vermez kimseye. bu müzikleri dinleyenler, sevenler, en önemlisi emek verip yapanlar var.
   pop müziği beğenmeyip aşağılayanların bu kültürün tarihinden, gelişiminden bihaber olduklarına inanıyorum. zira pop müzik ülkemizin (sanat ve halk müziğinden sonra) ilk müzik türüdür. kimilerinin ayılıp bayıldğı, öve öve bitiremediği türler de işte hep bu noktadan sonra çıkmıştır. bazıları ise pop müziğe pislik atarak aslında popüler olan müziği eleştirdiklerinin farkında bile değiller.
   bir de yeni bir gençlik deyimi çıktı ortaya "popçu olup kçını sallayacağına rakçı ol kafana salla" diye. işte bu sözün savunucuları ise tamamen kendi niteliklerini ele verir. aynı savunucular ajdarı popçu sanmaktadırlar da. işte tam da bu kelimelerin kiyafayetsiz kaldığı ve beni kahkahalara boğan bir andır.
   tanju okan, ajda pekkan, fikret kızılok, ayten alpman, ayla algan,neco, asu maralman, füsun önal, semiha yankı, bülent ortaçgil, esmeray, hümeyra, erol büyükburç, ilhan irem, candan erçetin, sezen aksu,... en baba rakçılara, repçileri, çıkmış/çıkacak olan herhangi bir şeycileri işte bu sanatçıların tırnağına bile değişmem.
   son olarak şunu da belirtmek isterim ki bir şey 'ci' değilim. yalnızca kaliteli müzik dinlerim ve dinlediğim müziği yalnızca kaliteli insanlar eleştirebilir. onun dışındaki seslerse yalnızca gülmek için birer sebeptir.
#66 - Ağustos 21 2007, 19:49:04
Dilimin ucunda kelimeler
Bir türlü söyleyemiyorum
Dilimin ucunda kelimeler
Nerden başlasam bilmiyorum

pop bildiğim kadarıyla popüler den geliyor.yani aslında popüler müzik . ezilmelerinin nedeni bazı şuursuz insanların çıkıp abuk sabuk şarkı yapmaları...lolo - zart zurt  vb. saçma şarkılar zaten rock dinleyipte pop dinlemeyen insanlarda iyice bi aşağılama duygusu oluşturuyor.sözleri saçma , müzikleri aynı 2 laf edilen şarkılar olarak görüyolar. tabiiki iyi popçularda var ama pop dinlemeyen insan nerden bilsin..yada bunları duyduktan sonra bi daha dinlemeye cesaret edermi oda ayrı konu... diye düşünüyorum.. kendimce...  :)

güzel konu tebrikler...  :okey ewet yane bencede şaşmış popçular bn mesela rock müziği hawa değil sewdiğim rock ta kendimi bulduğum için dinliom.hawa atıolar diyenlere duyurulur.bilip bilmeden konuışmayın.en azından rock kaliteli.tamam pop ta da var kalite ama en fazla 3 kişi çıkar!
#67 - Ağustos 22 2007, 12:27:48

slmm bn duygu yni katıldım  ;) bu konu grçekten göreceli ve üstünde tartışılması gerekio çok gsll bi konu tebrikler :) bnce insnları dinledii müzie göre eleştirmemek gerekir gnellikle tüm gençlikte bu olay var rockçılar popçuları ezer ayy sn bunu mu dinliosun flnn die kimsenin kimseyi eleştirmeye hakkı yok bnce hele bu knuda yanii! rock bu aralar çok popüler oldu herkes popçuları ezdii için popçular azaldı rockçılar çoaldı ama sen ne düşürnürsen düşün bu senn seçimin deil popu seçen karşındaki sen deilsin yani karşmak kimseye kalmaz bnce oalyı tatlıya bağlayalmm pop & rock 4ever herkes insnn  :okey ( cok felsefik konuştum yaa  :muhah )
#68 - Ağustos 22 2007, 21:03:11

Bence pop müzik sevmeyenler tarafından bir aşağılanma var.Ama baktığımızda en çok dinlenen tarz pop.
#69 - Eylül 15 2007, 18:16:03

önüne gelen pop şarkı yapıo da ondan ama güzel şarkıları elbette dinlioruz yanii
#70 - Eylül 20 2007, 20:33:18

soru gusell oncelikle onu soliyim ayrica pop dinleenler su yuzdn ezilio artik iki kicini sallayip bi biyerlerini acanlar sanatci ya da deerli pop sanatcisi sayilioda o yuzdn ornein avril lavigne rock yapio ama kicini basini acmio. bu yuzdn pop dinleenler ezilio. bnde rock dinliorum. ama pop dinleenlere bi lafim yok. nedde olsa bu onlarin secimi. rock dinlemekte bnm secimim. ayrica rock muzikte kafa sallanmaz metal muzikte kafa sallanir. :)
#71 - Eylül 29 2007, 20:56:51

çoğu popçu şarkılarıyla değilde kçıyla başıyla gündeme geliyor ünleniyor çünkü...

çok haklısın bide bence ezilmio ama artık pop devri geçti tamam 90 lardan itibaren patladı ama yeter bence bide o kadar abuk subuk şarkılar yapılıo ki(sarılmandan belli kırıjan mı beli,mi) gibi iiirençler o yüzden benje
#72 - Şubat 12 2008, 17:53:49
TaBuTlArA SıĞmAyAcAk KaDaR İnTiHaR wAr ŞeYtAnIn sİpariŞi dÜnYaNıN niNnİsİ oLmuŞ SiReNlEr Ya RAB bİzİ öZlEr...

önceliklee; kişiyi dinlediği müzikle yargılamanın ve herhangi bir sıfat yapıştırmanın tamamen bir kişilik sorunu olduğunu düşünüyorum. bir müzik türünü, dinleyeni ve daha da önemlisi yapanı küçümseyene ise yalnızca acıyorum.
   başlığı görünce aklıma gelen ilk soruyu sormuşsun. gerçekten hangi birimiz doğduk annelerimizin karnından 'rak' ya da 'rep' müzik dinleyerek??? pop müziğin neden bu kadar küçümsendiğini merak etmekteyim. tamam, günümüzde müziğin iyice ayağa düştüğünü ve kalitesinden ödün vermeye başladığını ben de biliyorum. fakat bu sadece pop müzik için geçerli bir durum değil bence. pop müziğin içinde çok derin anlamlı cümleler olmaması, belli bir görüş savunucusu olmaması, sert notalar yerine kıvrak ve hareketli ritimler olması ona basit damgası yapıştırmak hakkını vermez kimseye. bu müzikleri dinleyenler, sevenler, en önemlisi emek verip yapanlar var.
   pop müziği beğenmeyip aşağılayanların bu kültürün tarihinden, gelişiminden bihaber olduklarına inanıyorum. zira pop müzik ülkemizin (sanat ve halk müziğinden sonra) ilk müzik türüdür. kimilerinin ayılıp bayıldğı, öve öve bitiremediği türler de işte hep bu noktadan sonra çıkmıştır. bazıları ise pop müziğe pislik atarak aslında popüler olan müziği eleştirdiklerinin farkında bile değiller.
   bir de yeni bir gençlik deyimi çıktı ortaya "popçu olup kçını sallayacağına rakçı ol kafana salla" diye. işte bu sözün savunucuları ise tamamen kendi niteliklerini ele verir. aynı savunucular ajdarı popçu sanmaktadırlar da. işte tam da bu kelimelerin kiyafayetsiz kaldığı ve beni kahkahalara boğan bir andır.
   tanju okan, ajda pekkan, fikret kızılok, ayten alpman, ayla algan,neco, asu maralman, füsun önal, semiha yankı, bülent ortaçgil, esmeray, hümeyra, erol büyükburç, ilhan irem, candan erçetin, sezen aksu,... en baba rakçılara, repçileri, çıkmış/çıkacak olan herhangi bir şeycileri işte bu sanatçıların tırnağına bile değişmem.
   son olarak şunu da belirtmek isterim ki bir şey 'ci' değilim. yalnızca kaliteli müzik dinlerim ve dinlediğim müziği yalnızca kaliteli insanlar eleştirebilir. onun dışındaki seslerse yalnızca gülmek için birer sebeptir.

bütün herşeyi yazmışın hepsi de doğru şeyler bence pop , popüler müzik olsa bile bu yukarda sayılan isimlerinin şarkıları daima popüler olacaklardır. rock veya rap müzikte aranan derin sözler bu isimlerin şarkılarında bolca vardır yeter ki insan anlamayı bilsin :D
#73 - Şubat 13 2008, 01:25:18
Bizi arama lüks meyhanelerde, biz dost şarabı içenlerdeniz. Bize dost arkadaş nedir diye sorma, biz onlar için ölüme gidenlerdeniz.

yaw o da bi müzik nie eziyoruz ki yazık değilmi ona (:
#74 - Şubat 13 2008, 02:01:25
İmza Kural Dışı

çok haklısın bide bence ezilmio ama artık pop devri geçti tamam 90 lardan itibaren patladı ama yeter bence bide o kadar abuk subuk şarkılar yapılıo ki(sarılmandan belli kırıjan mı beli,mi) gibi iiirençler o yüzden benje

KATILIYORUM :Ç
#75 - Mart 17 2008, 20:31:54
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.