Alternatifim Cafe

''Az Bilinen Metal Grupları''

Discussion started on Metal

Exodus kirk'ün metallica'dan önceki grubuydu di mi
#26 - Haziran 09 2007, 12:55:52
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

birde theatres des vampires var franısz
Theatres Des Vampires 1994 yılında metal müzik piyasasına farklı bir şekilde giriş yapmışlardı. Satanik ögelerle vampirik ögeleri birleştirmiş ortaya black metal üzerine gotik bir hava eklemişlerdi. Lord Vampyr 1989 yılından beri metal müziğin içindeydi en sonunda hayali olan kendi grubunu kurmuş ve ona "Theatres Des Vampires" adını vermişti.

Kısa bir süre geçtikten sonra Lord Vampyr grubunu tamamlamış ve karanlık düşünceler ve hava içeren şarkılarını 1995 yılında "Nosferatu, Eine Simphonie Des Grauens" adı ile piyasaya sürmüşler ve inanılmaz bir taleple karşılaşmışlardı.

Aralık 1995 yılında grup yine zindanların derinliklerinden gelen korkuları, vampir hikayelerini konu alan bir albüm peşinde iken bateristleri grubu terk etme kararı aldı. Ama grubun kalan elemanları Lord Vampyr'in yanında kalıp "Vampyrìsme, Nècrophilie, Nècrosadisme, Nècrophagie" albümünü çıkmasını sağlamışlardı.

Grup daha sonra sırası ile 1999 - The Vampire Chronicles, 2001 - Jubilaeum Anno Dracula, 2001 - Bloody Lunatic Asylum, 2002 - Suicide Vampire 2003 - Vampyrisme..., 2004 - Nightbreed of Macabria albümlerini piyasa sürmüş ve müzik türleri Black metalden daha çok gotik metale kaymıştır.

Cradle Of Filth'in benzeri ve taklidi olarak lanse edilen grup simdi kendi özgün müziği içinde yoğun atmosferik ve gotik müzikal ögeleri kullanıp dinleyici kitlesini gün geçtikçe arttırmıştır. Günümüzde oldukça tanınan bu grubun ülkemizde fazla bilinmemesi üzücüdür.
 ::yea ::yea ::yea ::yea ::yea ::yea ::yea ::yea ::yea ::yea
#28 - Haziran 09 2007, 22:13:44
günahlar üzerine kurulu bi dünya :S

uFo göReN maSuM köyLü

demiR , küküRt, bakıR , çinKo , aLeminYum . . .  (6) 1B metaL gRubu. . .
#29 - Haziran 09 2007, 22:21:13

Orphaned Land ın da pek tanındığını sanmıyorum .. yeterince tanınsaydı şimdi çok iyi yerde olurlardı .. hepinize öneriyorum ..
#30 - Haziran 10 2007, 10:55:58
A child: What is democracy?
RTE: It must have sometihng to distribute coal when the election season comes..

demiR , küküRt, bakıR , çinKo , aLeminYum . . .  (6) 1B metaL gRubu. . .

:kop
#31 - Haziran 10 2007, 11:21:40
İnsan insan olmalı ki, insanlarla insanca yaşayabilsin.

efet trivium pek bilinen bi grup deil..ama şarkıları süper ötesi:D ayrıca burda 2 albümü belirtilmiş..en son çıkardıkları albümü de sölemek isterim adı the crusade....türkiyede pek bilinmemesine sinir oluyorum... amerikada japonyada ösellikle ingilterede bilinen metal gruplardan biri.....çok sefiorm yha TRİVİUMu... neyse canlarım dinlemenizi tawsie ederim paii...
#32 - Haziran 10 2007, 21:44:59
sen ve ben dozun altındayız ve düşmek için hazırız

Bazılarını biliyorum.. :sizo
Ama en çok "Entwine"ın orda olmasına üzüldüm..Çok şeyler hak eden bir grup..Dinlenesi şarkıları var.. :haydut
#33 - Haziran 10 2007, 22:00:25
İçimde şefini kaybeden bir orkestranın hüznü var
dışımda Charlie Chaplin gülüşü.

Stratovarius ın acaip bi sarkısı var destiny diye dinlemenizi tavsiye ederim cok güzel bi grup onlar ii sarkıları var
#34 - Haziran 11 2007, 11:35:39

bi kaçının ismini duydum ama hiç dinlemedim

fakat trivium u biliodm dinliorumda bütün albmlerini de indirdm gerçektende  çok başarılılar :ıslık
dinlemenizi tavsiye ederm  :ıslık
#35 - Haziran 11 2007, 12:12:06
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

saol süper olmush bazılarını deniyeceğim..
#36 - Haziran 12 2007, 14:51:48
ησ ηι¢к , ηι¢к ωαѕ ρυтιηg му ∂ι¢к

1-A || 2-A..
Herkes bilmez bu metalleri..  :Ç
#37 - Haziran 12 2007, 15:20:52
İnsan insan olmalı ki, insanlarla insanca yaşayabilsin.

agnorio buda bnm arkadaşlarımın grubu:d  çok sağlam bi gruptur..
#38 - Haziran 12 2007, 16:30:35
King of pop is not dead..!Micheal Jackson is live in his song..!

White Lion var eskilerden kaliteli gruptur o da
#39 - Haziran 12 2007, 21:05:07
The spirit that guides you follow it through
To the spirit inside you always be true
You know you'll despair
If the spirit inside is used without care!

almora, pentagram
hakettiği kadar tanınmaz...
#40 - Haziran 15 2007, 14:21:48
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

Hakettiği kadar ilgi görmeyen bir grup varsa o da Estatic Fear'dır.
#41 - Haziran 15 2007, 19:47:36

"Dark Funeral" grubunun ne işi var az biLinen metaL grupLarı arasında :D
#42 - Haziran 15 2007, 23:01:52
Hey, you wanna go crazy tonight!
Let me hear you shout and scream

Buda mı kural dışı?

jimi hendrix-türkiyede tanınmaz
#43 - Haziran 17 2007, 22:40:58

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.