Alternatifim Cafe

Nirvana Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

_BoDdAh_

arkadaşlar nirvana fun club ı etkin hale getirmek için tekrardan açıyoruz
bütün nirvana ve kurt cobain seven arkadaşları bekliyorum   :yeah  hadi nirvanayı tekrardan yaşatalım arkadaşlar  (6)

#1 - Aralık 20 2006, 18:41:05
« Son Düzenleme: Aralık 24 2006, 22:45:04 Gönderen: ChaCharoN »

_BoDdAh_

NIRVANA

Üyeleri: Gitar ve vokalde Kurt Cobain, bas gitarda Krist Novoselic ve bateride Dave Grohl. 1988 yılında çıkardığı ilk albümle (Bleach) sesini pek duyurmayan grup, 1991 yılında çıkardığı Nevermind albümü ile müzik dünyasında tam anlamıyla bir çığır açtı. 4/4'lük ritm kalıplarıyla, yalın fakat akılda yer tutan melodileriyle ve vurucu sözleriyle kendine özgün bir tarz oluşturan solist Kurt Cobain, aynı zamanda çalkantılı yaşamı ve uyuşturucu bağımlılığı ile de gündeme gelmiştir. Grunge adı verilen bu müzik tarzında hızlı bir tempo ve defalarca tekrarlanan nakarat bölümü en belirgin özellikler olarak karşımıza çıkar. Grunge bu yönüyle Punk müziği de andırır fakat Grunge ile Punk akımları temsil ettikleri kuşaklar ile birbirlerinden ayrılır.

Sahnedeki tavırlarıyla da ses getiren grubun en iyi bilinen özelliklerinden birisi de konser sonlarında pahalı gitarları paramparça etmeleridir.

Grubun köklerinde 1980 yılların ortasında müzik piyasalarının en önemli isimlerinden olan Melvins Mudhoney Pixies Sonic Youth'un izlerini görmek mümkün. Novoselic ve Cobain; yaşadıkları yer olan ve Seattle'a çok yakın bir kasaba olan Aberdeen'de 1985 yılında tanıştılar.

Müzikal çalışmalarının ilk somut örneği Stiff Woodies adıyla gerçekleşti. Bu ilk oluşumda Cobain bateri çalarken Novoselic'de bas çalıyordu. Grubun belli bir gitaristi ise yoktu. 1987 yılında grup adını Nirvana olarak değiştirdi; bu değişimle birlikte Cobain vokal ve gitara geçerken gruba Chad Channing'de baterist olarak eklendi. Bir süre sonra Seattle'da yer alan plak şirketlerinden biri, Sub Pop tarafından keşvedilen grup 1988 yılında ilk singleları Love Buzz/Big Cheese'i kaydetti. 1989 yılının Haziran ayında ise 600 Dolar'a kaydedilen ilk albümleri "Bleach" piyasaya çıktı. Bu albümün piyasaya çıkmasının ardından Portland ve Oregon'u kapsayan küçük bir turneye çıkan grubun solisti Kurt Cobain daha sonra eşi olacak Courtney Love'la da bu turne sırasında tanıştı. Turnenin ardından Washington çıkışlı bir grup olan Scream'in bateristi olan Dave Grohl 1990 yılının Eylül ayında Chad Channing'in yerine gruba girdi.

1991 Avrupa Turnesi boyunca Nirvana, Sonic Youth'un ön grubu oldu. Nirvana'nın büyük çıkışı ise 1991 yılında katıldıkları Reading Feastivali'nde gerçekleşti. Bu festival sırasında kaydedilen ve bir belgesel niteliği taşıyan, 1991: The Year Punk Broke'la birlikte grubun adı tüm dünyada duyuldu. 1991 yılı aynı zamanda; Nirvanamania akımının oluşma, Kurt Cobain'in ise fiziksel ve ruhsal sağlığının bozulma tarihi de oldu. Grup daha sonra Geffen Records'la anlaşma imzaladı ve asıl büyük başarıları olan 'Nevermind'ı 1991 yılının sonbaharında piyasaya çıkardı. 3 platin ödüle layık görülen ve dünya çapında 10 milyon kopya satan Nevermind'dan çıkan single "Smells Like Teen Spirit" ise MTV'nin sürekli yayınladığı kliplerden biri oldu.

Müzikal başarılarının yanı sıra maddi açıdan da oldukça iyi duruma gelmeye başlayan grubun solisti Kurt Cobain ise bütün bu bolluğun yanında içine kapanmayı ve kendi dünyasını yaratmayı tercih etti. Bu sırada 1992 yılının Şubat ayında Hole grubunun solisti olan Courtney Love'la Hawaii'de evlendi. 18 Ağustos'ta ise kızları Frances Bean dünyaya geldi. Nirvana'nın üçüncü stüdyo çalışmaları Kurt Cobain'in sağlık problemleri sebebiyle ertelenedi. Kronik mide sancılarından şikayetçi olan Cobain çok sık hastaneye kaldırılmaya başladı. 1992 yılında ise Geffen, Nirvana hayranlarının sabrını daha fazla zorlamamak için grubun B-Side'larından oluşan bir toplama albümü, 'Incesticide'ı piyasaya sürdü.

Nevermind albüm kapağı1993 yılının baharında grup tekrar stüdyoya girmek için hazırdı. Nevermind'ın ardından çıkartacakları bu yeni albüm için grup; Pixies, Breeders ve Jesus Lizard'ın da prodüktörlüğünü yapmış olan Steve Albini'yle çalışmayı tercih etti. Yeni albüm 'In Utero' 1993 yılının Eylül ayında piyasaya çıktı."In Utero"nun piyasaya çıkmasının ardından grup MTV için verdikleri Unplugged konserin de içinde bulunduğu ve Kuzey Amerika'yı kapsayan bir turneye çıktı.

1994 yılı Nisan ayında yüksek dozda uyuşturucu alarak intihar eden Kurt Cobain, ölümünün ardından pek çok soru işareti bırakmıştır. Cobain'in uyuşturucu bağımlılığı bir gerçek olsa da ölümünün ardından eşi Courtney Love'ı da kuşku ardında bırakan bazı komplo teorileri gündeme gelmiştir. Bunlardan en çok bilineni Cobain'in kanında bir insanı öldürmeye yetecek dozdan çok daha yüksek miktarda eroin bulunmasıdır. Cobain öldürücü dozun üç katı eroin ve pompalı tüfekle ağzına ateş edilmiş bir şekilde bulundu. Bunları kendi kendine yapması mümkün değildir. Bıraktığı veda mektubunun sonunda Country Love'un el yazısı ile yazılar yazıldığı bulunmuştur. Konu aydınlığa kavuşmuş değildir.

Albümleri 
Bleach - 1989
Nevermind - 1991
Incesticide - 1992
In Utero - 1993
MTV Unplugged in NewYork - 1994
From the Muddy Banks of the Wishkah - 1996
Nirvana - 2002
With The Lights Out: Box Set - 2005
Sliver: The Best of the Box - 2005
#2 - Aralık 20 2006, 18:42:29

_BoDdAh_

nirvana fun club üye listesi

# ..boddαh..
# oozzy
#Puиk-Rockeя
# XenonX
# zift
# rockwithass
# -usagi- 
# kutukola
# 667_NeİGHBouR_OF_SaTaN
# VoL-RoCK
#Gr££N Day manyağı
#Rock wiTh Me
#yaamur
#yigit.ozdamar
#VeLeD-i MeTaL
..
..
..

Kod: [Seç]
[center][b]>>TIKLA>>[/b][/center]
[center][url=//forum.alternatifim.com/index.php/topic,7259.0.html][img]http://img20.imageshack.us/img20/483/logon305rvanaforum0ze.jpg[/img][/url][/center]
[center][b]<<TIKLA<<[/b][/center]

>>TIKLA>>
<<TIKLA<<
#3 - Aralık 20 2006, 18:45:23
« Son Düzenleme: Mayıs 05 2007, 22:29:06 Gönderen: ..boddαh.. »

oozzy

üye olabilrimiymm ::yea
#4 - Aralık 20 2006, 19:18:30

_BoDdAh_

tabiki de hemen yaptım artık faaliyete geçirdik fun club ımızı :okey

::yea ::yea
#5 - Aralık 20 2006, 19:25:53

oozzy

tabiki de hemen yaptım artık faaliyete geçirdik fun club ımızı :okey

::yea ::yea

saollll ::yea
#6 - Aralık 20 2006, 19:29:06

_DaRkdreams_

bende üye olmak istiorm  :Ç

Sadece Kurt  :sizo

Iconlar

#7 - Aralık 20 2006, 20:35:48

_BoDdAh_

paylaşımların harikaa çok tşkrlr  :okey
aramıza h.g  ::yea
#8 - Aralık 20 2006, 20:41:47

_DaRkdreams_

paylaşımların harikaa çok tşkrlr  :okey
aramıza h.g  ::yea
hoşbulduk saol  :Ç
#9 - Aralık 20 2006, 20:49:44
« Son Düzenleme: Aralık 20 2006, 21:29:11 Gönderen: _DaRkdreams_ »

schumi_81

kurtun kemikleri bile kalmamış diyolar doğrumu acaba :S
#10 - Aralık 20 2006, 21:23:47

_BoDdAh_

eet bende öle biliyorum zaten yaktılar ya cesedini de sönüp gitmektense yanmayı seçti sevgili kurt külleri kaldı geriye  :ühü
#11 - Aralık 20 2006, 21:30:33

_DaRkdreams_

bence kurt kesinlikle kendisi ölmedi..yani yinede ölcekti sonuçta çünkü aşırı dozda almış uyuşturucuyu ama birisi gelip onu öldürmüş bence oda courtney love dır...
#12 - Aralık 20 2006, 21:32:43

_BoDdAh_

bence de ölmedi öldürüldü karısı olcak courtney love tarafından hemde  :hii?
zaten bütün delliler de onu gösteriyo aşk ve ölüm diye bi kitap var cinayeti ile ilgili okuma şansınız olursa okuyun arkadaşlar bilinmeyenler ortaya çıkmış :okey
#13 - Aralık 20 2006, 21:35:59

schumi_81

yazık olmuş

kadını tutukladılarmı ki
#14 - Aralık 20 2006, 21:37:22

_BoDdAh_

maalesef hayır kayıtlarda intihar diye geçiyor  :öff  üstüne üstülük nirvana nın da haklarının bi kısmını sattı o kadın adama yapmadığını bırakmamış zaten kurt da boşanmak istemiş ama o istememiş :hii?
#15 - Aralık 20 2006, 21:40:44

_DaRkdreams_

nefret ediom kadından yaaa  :Ç ztn nitihar mektubunda son yazılanlar(sizi çok seviorm vs..vs..) kurt un el yazısı deilmiş....ztn mektubuda okuduğunuzda kurt kimseyi sevmediğini söylüor...sevdiğini nasıl en son cümleye yazabilsinki?  :S
#16 - Aralık 20 2006, 21:58:21

schumi_81

maalesef hayır kayıtlarda intihar diye geçiyor  :öff  üstüne üstülük nirvana nın da haklarının bi kısmını sattı o kadın adama yapmadığını bırakmamış zaten kurt da boşanmak istemiş ama o istememiş :hii?

çözüm intihar olmamalıymış bence  ;)

yapmış bi delilik öldürmüş kendini gerçekten yazık..

bunların sizin anlattığınız şekilde olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz bi web sitesi fln varmı okuyayımda kültürüm artsın biraz :D
#17 - Aralık 20 2006, 22:01:37

_DaRkdreams_

çözüm intihar olmamalıymış bence  ;)

yapmış bi delilik öldürmüş kendini gerçekten yazık..

bunların sizin anlattığınız şekilde olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz bi web sitesi fln varmı okuyayımda kültürüm artsın biraz :D
google a who killed kurt cobain yazarsan...bissürü site çıkar karşına  :Ç ya bende bi site biliodmda unuttum  :))
#18 - Aralık 20 2006, 22:02:42

schumi_81

türkcesi yokmu bu olayın ya illa ingilizcemi okucaz yani :D
#19 - Aralık 20 2006, 22:03:38

_DaRkdreams_

türkcesi yokmu bu olayın ya illa ingilizcemi okucaz yani :D
bissürü resim var ztn çıkan sitelerde (resimelrle gösteriolar) ingilizceye gerek yok  :D türkçe yazarsanda kur cobaini kim öldürdü? die yine sonuç çıkar bence  :Ç :sizo
#20 - Aralık 20 2006, 22:06:00

schumi_81

kurt cobaini kim öldürdü?  googlede türkce sayfalrda bunu aratıp çıkan sonuçlardan 3. yü okursanız sevinirim :D yorumları fln :D
#21 - Aralık 20 2006, 22:09:33

_BoDdAh_

teşekkürler  :okey ayrıca kurt cobain i anlatan flmi var love&death di adı sanırsam kitaplar var hatta okuduum kitapta bunla ilgili olarak kaset kayıtları da var dedektiflerin ellerinde courtnay love un söledikleri ile ilgili.. çantasından zaten kurt'ün el yazsını taklit eden bi kağıt çıkmış
#22 - Aralık 20 2006, 22:12:00

_BoDdAh_

"boddah'a
daha cocukca sikayetleri olan , tukenmis , deneyimli bir ahmaginn agzindan konusuyor olmak.
bu baya kolay anlasilabilir bir not olmali. yillar boyunca , diyelim ki , cemiyetimizin serbestligi ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alinan sikayetlerin ne kadar dogru oldugu kanitlanmaktadir. cok uzun zamandir okuyup , yazmakla brisket dinlemekten , yaratmaktan da oldugu gibi heyecan almadim. bunlar icin kelimelerle anlatilamayacak bir sucluluk duyuyorum.

mesela sahne arkasindayken ve isiklar sonup kalabaligin cilgin tezahurati basladiginda,beni hayran oldugum ve kiskandigim freddy mercury'ye oldugu gibi etkilemedi.gercek su ki sizi aptal yerine koyamam.hicbirinizi.aklima gelen en kotu suc,insanlara karsi sahtekarlik yapipi%100 egleniyormusum gibi gorunerek dolap cevirmektir.bazen sahneye cikmadan once mesai makinesine kart zimbalayacak gibi oluyorum.gucumun yettigince buna deger vermerk icin herseyi denedim ve deniyorum.tanrim,inana bana deniyorum ama bu yeterli olmuyor.benim ve bizim bircok insani etkiledigimiz ve eglendirdigimiz gercegine saygi duyuyorum.elden kaybolduktan sonra kiymet veren biri o narsisistlerden biri olur.ben cok hassasim.bir zamanlar bir cocukken sahip oldugum hevesi yeniden kazanmak icin biraz uyusmaya ihtiyacim var.son 3 turumuzda sahsen tanidiklarima ve muzigimin hayrani olan tum insanlara cok deger verdim,ama hala herkes icin besledigim
ofke,sucluluk ve anlayisi asamadim.
hepimizin icinde iyiylik var ve sanirim insanlari cok fazla seviyorum.oyle cokki bu beni mutsuz hissetiriyor.uzgun,kucuk,hassa deger vermeyen bir balik burcu,isa oglum!ihtiras ve anlayis yemini eden cazibeli bir karim var ve bana eski halimi cok fazla hatirlatan bir kizim.sevgi nese dolu her gordugu insani opuyor cunku herkes cok iyidirve ona zarar vermez!frances in uzgun kendine zarar veren olu bir rocker oldugumu dusunecek oolmasina dayanamiyorum.
iyi yapiyorum,cok iyi.ve minnettarim,ama yedi yasindan beri insanlara karsi genel bir nefret duydum.sirf insanlarla iyi gecinmek icin ve anlayis sahibi olmak kolay gorunuyor diye.anlayis!sanirim sadece insanlarin cok sevdigim ve onlara cok uzuldugum icin.gecen yillar boyunca mektuplariniz ve ilgileriniz icin hepinize tesekkur ediyorum.ben cok kararsiz,umitsizim.artik eski tutkum yok ve sunu hatirla,sonup gitmektense yanmak daha iyidir.(bu sozler neil young'in"hey,hey,my,my.." adli sarkisindandir)
baris
sevgi
anlayis
frances ve courtney sunaginizda olacagim.

lutfen devam et courtney
frances icin
hayati cok daha mutlu olacak bensiz..
sizi seviyorum sizi seviyorum"

bu da işte sözü edilen o son mektup  :okey
#23 - Aralık 20 2006, 22:13:27

_DaRkdreams_

kurt cobaini kim öldürdü?  googlede türkce sayfalrda bunu aratıp çıkan sonuçlardan 3. yü okursanız sevinirim :D yorumları fln :D
evet bende okumuştum...  :nohashas bu arada google da şöyle bi resim uldum grafiklerde

Dvd nin arka kapağı

dvdleri bile çıkmış yaw  (6)
#24 - Aralık 20 2006, 22:14:34

_BoDdAh_

maşallah ne diim ki dvd fln... (6)
şuan biliosunuzdr kurt cobain ölmüş olup da en çok kazanan kişi ve bu paraların bi kısmı courtney love a gidio haketmediği halde işte buna gıcık oluyorum ayrıca ölüsünün bulunuduğu zamn courtney in makyajı kusursuz kadında tık yok insan ağlar bea :hii?
ama doğru bende öleceğini bilsem ağlamazdım heralde  :öff
#25 - Aralık 20 2006, 22:20:52

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.