Alternatifim Cafe

Atatürk:Bunları Biliyor musunuz?

Discussion started on Atatürk Köşesi

ATATÜRK...

Atatürk`ün dünyada `basögretmen' sifatli tek lider oldugunu,

Bir geometri Kitabi yazdigini

Açi, dikdörtgen gibi 48 Tane geometri teriminin Türkçe isim babasinin bizzat Mustafa Kemal oldugunu. 

Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim oldugunu. 

''Atatürk'' çiçegi'nin adini, çiçegi bulan Wanderbit  üniversitesi profesörlerinden doktor Kirk Landin`in koydugunu ve
Bu çiçegin tüm dünyada bu isimle üretilip satildigini.

Yunan baskomutani Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baski olmadan her Cumhuriyet bayraminda Atina'daki Türk büyükelçiligine
giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtigini ve saygi durusunda bulundugunu. 

Kurtulus Savasinda rütbe Alan bir çok kadin askerlerimizin oldugu, dünya tarihine geçen tek bir üstegmenimizin oldugunu,
üsttegmen Kara Fatma' nin 700 erkek, 43 kadindan olusan bir müfrezenin Reiseligine bizzat Atatürk tarafindan atanmis oldugunu.

Bir röportajda Birlesmis Milletlere üye olmayi düsünüyor musunuz?" diye Soruldugunda "Sartlarimizi koyariz, kabullerine bagli. Biz müracaat etmeyiz üye olmak için, davet gelirse düsünürüz" dedigini ve bunun üzerine BM yasasinin degistirildigini ve üyelige davet edilen Ilk ülkenin Türkiye Cumhuriyeti oldugunu.

1938'de, General McArthur'un en zor, en problemli, en Buhranli döneminde, Danisman, senatör ve bakanlarindan olusan yüz
Yirmiden fazla kisiye; "Su Anda hiçbirinizi degil, büyük istidadi ile Mustafa Kemal'i görmek için Neler vermezdim" dedigini.

1938'de Ata`nin ölümünde Tahran gazetesinde Yayinlanan bir siirde; "Allah Bir ülkeye yardim etmek isterse onun elinden tutmak Isterse basina Mustafa Kemal gibi lider getirir" denildigini.

1996'da Haiti Cumhurbaskaninin vasiyetinde, mezar Tasina yazilmasini Istedigi metinde; "Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin
Lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamis ve uygulamis olmaktan dolayi mutlu öldüm" yazdigini. 

2000'de ABD Baskani'nin milenyum mesajinda; '' Milenyumun hiç süphe yoktur Ki tek devlet adami Mustafa Kemal Atatürk'tür. Çünkü O yilin degil asrin Lideri olabilmeyi basarmis tek liderdir" denildigini.

2005'de Amerika'nin en ünlü ekonomistlerinden birisinin önerisinin "Türkiye ekonomiyle savasta bir tek Atatürk' ü örnek alsin Yeter" oldugunu.

2006'da ise AB Uyum yasalari geregince devlet Dairelerinden Atatürk Resimlerinin kaldirilmasinin istendigini.

SAHIP CIKINIZ VE BILMEYENLERE ÖĞRETINIZ
#1 - Kasım 29 2006, 01:53:31

Bi YeRde daha okumuştum bu yazıyı ama Yinede AğLamak üzeReyim teşekkur edeRim yazı için...

Atatürk ve şehit/Gazi  oLmuş askeRLeRimizden  ALLah Razı oLsun...

Keşke onLaRın YeRinde oLabiLseydim;Kendi haYatLaRınıı feda edip binLeRce can kuRtaRmıs yüce insanLaR onLaR...

Ne şanslıLaRmış,öLümün en tatLısını onLaR yaşamış...
#2 - Kasım 29 2006, 02:29:03
« Son Düzenleme: Kasım 29 2006, 02:30:11 Gönderen: ImperiaL »
Özlemişim buraları =)

Senin bu yazdıkların da bir o kadar güzeldi..teşekkürler  :)
#3 - Kasım 29 2006, 11:56:36

Daha önce görmüştüm forumdada mevcut ama ben bundan şikayetcimiyim tabiki hayır.Her gün birbirinin benzeri konu dışına açılan saçma sapan konuları görmektense bu tür konuları defalarca görmyi yeğlerim.

Teşekkürler...
#4 - Kasım 29 2006, 13:16:36

Daha önce görmüştüm forumdada mevcut ama ben bundan şikayetcimiyim tabiki hayır.Her gün birbirinin benzeri konu dışına açılan saçma sapan konuları görmektense bu tür konuları defalarca görmyi yeğlerim.

Teşekkürler...
  Rica ederim..sözlerine çok sevindim ben teşekkür ederim
#5 - Kasım 29 2006, 13:23:51

Forumda mevcut  ;) Ama ne taşıyorum,ne kilitliyorum ...

Üstün insan Atatürk Hakkındaki bu tür yazılar her yerde olmalı..

Teşekkür Ediyorum..

Ben teşekkür ederim. Haklısın, bu yazılar sık sık koyulmalı çünkü çoğu balık hafızalı insanlarımızın. 
#6 - Aralık 09 2006, 16:02:22

bazılarını biliyodum...bilmediklerimide sayende öğrendim teşekkürler ;)

umarım AB nin isteğini yerine getirmezler...ulu önderimizin resimleri kaldırılamaz!!!!!!
#7 - Aralık 10 2006, 15:24:14

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.