Alternatifim Cafe

system tray da gözüken critical system errors! uyarısını kaldırmak

Discussion started on Windows İşletim sistemi

Bazen indirdiğimiz software, Antimalware içerebiliyor... Sizi bir siteye yönlendirip onların ürününü satın aldırmayı amaçlayan bu yazılım sistem dosyalarından birini değiştiriyor, Kendisini Regedit'e kopyalıyor, ve siz ne kadar silerseniz silin(ki bulmak büyük sorun) kendisini yeniliyor..

Aynı soruna ikinci kez yakalandım, ilk defasında bilgisayara format atarak kurtulabildim, ki büyük zaman kaybı yaşadım...
Son yakalanışımda, internetten çıkan uyarı mesajını araştırdım. System Tray(Bilgisayarınızın sağ alt köşesi)'de kendisini gösteren uyarı mesajı
"Critical System Error
System detected virus activities
..." Devamlı olarak kendisini aktif hale getiriyor ve herhangi bir çalışma yaparken veya oyun oynarken keyfinizi yarım dakikada bir bölüyor. Çoğu virüs tarayıcı, internet security paketi ve antisypware yazılımı sorununuzu çözmeye yardımcı olmuyor (Kaspersky Internet Security 6.0 yüklüydü, o da çözemedi)

Şİmdi çözüme gelelim...
Bu programları indirin;
Hijack This: http://www.thespykiller.co.uk/files/HJTsetup.exe
Smitfraud http://siri.urz.free.fr/Fix/SmitfraudFix.zip

Hijack this programını kurun, Smitfraud programını arşivden çıkarın
Bilgisayarınızı kapatın ve güvenli modda açın (Güvenli modda açmak için bilgisayar açılırken f8 tuşuna basın ve güvenli modu seçip devam edin)

Normal kullanıcı hesabınız ile giriş yapın, Gelen kutucuğa Evet diyin ve Arşivden çıkardığınız Smithfraud klasörünün içinden SmitfraudFix.cmd yi
çalıştırın. Enter a basın 2 yi tuşlayın ve Enter a basın. Sürücü sıkıştırma işleminin bitmesini bekleyin, Çıkan kutucuğa y yazıp Enter a basın...
Restart etmenizi isterse bilgisayarınıza restart atın ve Normal olarak başlatın...
Hijack this programını çalıştırın full sistem taraması yapın ve işleminiz tamamdır :)

Saygılar.
#1 - Kasım 18 2006, 04:46:31
« Son Düzenleme: Kasım 18 2006, 04:52:14 Gönderen: BuROcK_ »

Brk`| There is nothing left to lose...

Kaspersky Internet Security 6.0 yüklüydü, o da çözemedi

hayret...ben de kaspersky sayesinde kurtuldum o dalgadan...spyware anti nuker xt diye saçma salak bi antivirüz programının propagandasına maruz kalmıştı bilgisayarım zamanında benim de.gerçekten guiness rekorlar kitabına girmeme az kalmıştı bir seferde dünyanın en sağlam küfreden adamı olaraktan...

+kaspersky kuracaksanız da 6.0 kurun en son versiyonu yerine,emin olun çok daha iyi.kaspersky le temizleyememenin sebebinin de son update leri indirmemen olabilir-ki bunlar autoupdate ler değil elle kurulması gereken update ler.
#2 - Kasım 18 2006, 04:51:18

ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.