Alternatifim Cafe

............

Discussion started on Garip Olaylar

TuRKuaZz

....
#51 - Eylül 01 2006, 11:15:07
« Son Düzenleme: Eylül 01 2006, 21:57:22 Gönderen: TuRKuaZz »

ne kastediyosun tam olarak söylermisin?kurtuluş savaşımı?

Onları görmek istemiyorum çünkü onlar Türkiye Cumhuriyetini Kemal Atatürk'ü istemiyorlar.Bana sakın tam tersi demeyin ben neyin ne oldunu iyi bilirim kadri.

sen çok cahil düşüncelere sahip birisin.Eğer müslüman bir ülkede yaşıyorsak isteyen istediği gibi dinini yaşamalı.Yapan kişiye değil yapılanlara bakılmalı açtığı sonuçlara bakılmalı.senin çagdaş uygarlık seviyesi dediğin özgürlük dediğin insanalrın etrafta istediği gibi giyinmesine engellse bu avrupalılasmadan başka bişi değildir.Siz avrupayı taklit ederken özbenliğinizi kaybediyorsunuz.Siz sadece avrupa gibi yaşamak istrken gözünüzü baglayıp sadece ona odaklanmıssınız etrafta olan biteni göremeyecek kadar kör olmuşsunuz.Filistin ırak derken yakında ıran turkıye gelıcek ardından sen ozaman hala onlara ozenırsın taki yanı başına gelip gerçekleri görünceye kadar.
sen kapalıların görmek istemeyebilirsin Avrupalıalrda türkleri bu dünya da görmek istemiyolar dinlerini istemiyolar alay ediyolar savas açıyolar öldürüyolar bizi içten fetediyolar sende onların ekmeğine yag suruyosun sende kendi dewletin içinde butr basit şeylere kafayı takıyosun görmek istemiyorum diyerek ayrı bır gundem yaratıyosun (sen ve senin gibiler) sonra yine içten içe kendimizi yiyoruz osırada herkes bizi parmağında oynatıyo...
#52 - Eylül 01 2006, 15:30:20

TuRKuaZz

....
#53 - Eylül 01 2006, 15:48:05
« Son Düzenleme: Eylül 01 2006, 21:57:49 Gönderen: TuRKuaZz »

HAnginiz isyan etti caddelere çıktı?Hanginiz insanları uyardı.Hanginiz filistine ırağa ya da başka ülke için eylemlerde bulundu?Benim düşüncemde avrupalıya özenmek yoktur.Kemal Atatürk'ün benimsediği mantalite vardır.Kukla değiliz biz.Bu ülkede kapalılara konan yasaklar var yırtsanızda istemesenizde bu böyle.
#54 - Eylül 01 2006, 19:20:59

TuRKuaZz

Ztn saklanılan tek şey Atatürkçülük. Bir tarafınız sıkıntıya "Biz Atatürkçüyüz" dersiniz.

Belki bilerek belki bilmeyerek bu ülkenin çökmesine yardım ediyorsunuz.

Hani bizim örf ve adetlerimiz vardı hatırlarsınız belki. Bunun en başında NAMUSUMUZ gelirdi. O namusuz yok olmak üzere, yakında Avrupa'yı geçeriz.

Modernleşme uğruna televizyonlara Televole kültürü sokuldu. Gençlerimizi hep onlara özendirttiler, özendilerde. Amaçları ne "Bilinçli Türk Gençliği'ni yok etmek". Şu an karşımızda üç beş günlük sevdalar peşinde koşan, şeyinin derdinde koşan, memleket meselelerine gelince "ben mi kurtaracam" diyen bir gençlik var. Büyük bir kültürel yozlaşma ile karşı karşıyayız.

Kültürünü kaybetmiş bir millet benliğini de kaybetmiş demektir.

Bu kültürü ülkemize sokanların amaçları ne peki?
Amaçları; Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da olan petrollerle dolu, İç Anadolu'sunda Bor Madeniyle dolu, Ege'sinde altın madenleriyle dolu ve sayamadım bir çok zenginlikle dolu Türkiye'yi kolayca ele geçirmek.

Bir pop - rock - hip hop - rap kültürü türedi. Bunların hepsi emperyalizmin eseri. Sorsan acaba ilahi ya da marş biliyor musun?
Bizi biz yapan değerlerden uzaklaştırıldı gençlik. Dinlemeyin diyen yok, sadece kültürünüzü unutmayın!

Baş örtüsüne gelelim. Baş örtülü zübük züppe takımından daha iyi giyinenler var.
Laik olan devlettir, halk değil!

Gerçek Atatürk düşmanları, Atatürkçülük maskesi adı altında insanları Atatürk düşmanı etmeye çalıştılar. Kimi zaman başarılı oldular.

"UYUMA UYAN OTUZ KUPONA ALINMADI BU VATAN"

Bizim öncelikli sorunumuz Türk Kardeşlerimizdir. Rusçu, Çinci ve Komünizm yalakçısı olmak için kimseyi desteklemeyiz.

EMPERYALİSTİNİN DE KOMÜNİSTİNİN ************
#55 - Eylül 01 2006, 20:25:25

insan kendi kızına nasıl yapar böle bişey yaaaa :alala iğrenç heriffff
#56 - Eylül 01 2006, 20:26:21

Bu yazıyı alıntı yapmışın ama cevap veriyim.

Ben ve ben gibi düşünenlere maske takmış Atatürkçüler değilizdir.Biliriz biz kimin ne mal olduğıunu sen sıkma canını.

O rap dediğin olayda herşey eleştiriliyor.İsyan ediliyor karşı çıkılıyor.Ne alaka ilahi?İyi ozaman 50 sene önce ne varsa şimdide o olsun.Biz ileri gitmeyelim farklı şeyler denemeyelim.İlahiyi yine dinliyoruz neticede.

Asıl bölücü siz ve sizin gibi düşünenler.Ben çok gördüm senin idolojini destekleyenleri.Hepsinin amacı almayaya veya başka bir ülkeye gitmek.Sebebiyse daha iyi yaşam kolay kaçış.

Son olarak;

Emparyalistinde Faşistindeeee... anladın sen
#57 - Eylül 01 2006, 20:56:11

TuRKuaZz

Bu yazıyı alıntı yapmışın ama cevap veriyim.

Ben ve ben gibi düşünenlere maske takmış Atatürkçüler değilizdir.Biliriz biz kimin ne mal olduğıunu sen sıkma canını.

O rap dediğin olayda herşey eleştiriliyor.İsyan ediliyor karşı çıkılıyor.Ne alaka ilahi?İyi ozaman 50 sene önce ne varsa şimdide o olsun.Biz ileri gitmeyelim farklı şeyler denemeyelim.İlahiyi yine dinliyoruz neticede.

Asıl bölücü siz ve sizin gibi düşünenler.Ben çok gördüm senin idolojini destekleyenleri.Hepsinin amacı almayaya veya başka bir ülkeye gitmek.Sebebiyse daha iyi yaşam kolay kaçış.

Son olarak;

Emparyalistinde Faşistindeeee... anladın sen

Bu yazıyı oturup kendim yazdım. Eğer alıntı diyorsan ortaya delil koy  :yanlis

Görüntü kemalist / aslı komünist
Hesaplar çok ince tam oportünist
Bunlar hem yalaka, hem kapitalist

...........................................

Atatürk maskesi işin yapısı
Atatürk'e kuban olsun hepisi
Bizim ulan memleketin tapusu

Yine anlama kabiliyetini ortaya koydun. Ben orda kültürünü unutanlardan bahsettim. Bende rock - pop - rap fln dinlerim.

Biz vatanımıza göz dikenlere sadece ayrımcılık yaparız. Eğer bu bölücülükse PKK sizin için terörist değildir.
Bir de biz o dediğinden olsaydık partimizde vatanını seven KÜRT kardeşlerimiz olmazdı.

Faşist, italyan milliyetçilerine denir. Biz Türk Milliyetçisiyiz. (m)adam ! Bunu koca kafandaki küçük beynine sok. :haydut
#58 - Eylül 01 2006, 21:05:58
« Son Düzenleme: Eylül 01 2006, 21:15:32 Gönderen: TuRKuaZz »

Pesim1sTLee sen git kendine göre olan konualrda takıl tamammı? çünkü sen bu tür konulara yoru yapabilecek biri değilsin. Sen git UFO lara yorum yap onu da başaramıyosun ama neyse...

Deminden beri ''Atatürk Atatürk ''' diye yırtınıyosun ama Atatürk ün ne yapmak istediğini anlayamayacak kadar cahilsin ..
Atatürk hiç bi zaman ''herkes başını açacak '' diye bir kural ortaya koymadı koysaydı ozaman bu konulara çok önem veren halk tarafındna sevilmezdi nasıl bu kadar sevilebilirdi ki? Atatürk 'ün amacı sadece giysilerde şalvar yerine pant.( şalvar giyenleri asla kucuk gormuyorum onalrda bızım vatandasımzıdır kımseyı kucuk gorme ye hakkımız yok ! bizd eonların yerınde olabılrıdık ) ve bir takım modernlesmeleri gerceklestırmek ıstedı.Ataturk'un laiklik ilkesini koymasındakı amac dinin ve devletin bilen kişilerin elinde korunmasını saglamaktı bu sebeple dının bılmeyenler elınde sömürülmemesi için diyanet işleri bakanlıgını actıran kendısıdır ve onalra dini yaşatmalarını ve doğru bir şekilde anlatmalarını emretmıstır.Hala gunumuzde bu kurum cok buyuk bır oneme sahıptır dewlet bile bu kurumun aldıgı din ile aldıgı kararlara karsı olmaz.Senin modern(!) diye ornek aldıgın dewletlerde sokakalrda hala kara carsaflı yuzu dogru durust gorunmeyen rahıbeler dolasmktadır ancak kımse onalra sen bızım cagdaslıgımıza engel oluyorsun demıyo tam tersi çok buyuk saygı gosterılıyo cunku bılıyorlarkı onalrın uzerındekı elbıse sadece dını bır semboldur giysilerle insanalr cağdaş olamaz senin cagdaslık dediğin eğer acık gıyınmekse daha cagdas olmak ıcın cıplak mı dolasalım?
aynı sekılde hındıstanda ve daha bırcok ulkede yoresel ve dınsel kıyafetler en buyuk uluslar arası toplantılarda bıle kullanılmaktadır bunlara kımse ses cıkarmamaktadır cunku bunun cagdaslıkla ılgısı yoktur o gıysıler o toplumlara ait kulturel sembollerdır

...Bu ülkede kapalılara konan yasaklar var yırtsanızda istemesenizde bu böyle. bunları yapan ülkeler çağdaş oldukalrını dusunen ancak ınsanalrın gıysısıne bakarak yargısız ınfaz yapan orta cag kafalı ılker ınsnalardır senin eleştirdiğin insnaalr hrıstıyanlarda musevılerde hatta ataistlerde yan yana yurumekten ne zman sıkayetcı olmuslardır cunku bizim dinimizde hoş görü wardır ancak dier insnaalr %99 u musluman olan( ve bu asla deişmeyecektır ) bır ulkede bu kıslerden nasıl rahatsızlık duyabılır? üstüne üstelık Atatürk'ü yetiştiren o güzel insanın başıda kapalıydı ve Atatürk bi kre olsun bundna şikayetçi olmadı hatta kapalı biriyle bile evlendi . Sen bu insanlara soguk davranmakla bagnaz bır dusunceyle onlara yaklasmakla hıc bır zaman dogruları ogrenemzsın zaten dogruları ogrenmenın yolu bu deıldır.İnsan farklı dusuncelere de acık olmalıdır cunku CAGDAS ınsanın yapması gereken dawranıs budur ben buna inanırım ve ınandıgım dogrudur demek tamamen cahil ve bagnaz insnaalrın dawranıs bıcımıdır.O insnalar bir başörtü cıkarrmakla cagdas olabılırmı yoksa sen bu sacmalıga ınanacak kadar cocukmusun?
#59 - Eylül 01 2006, 21:16:30

Kürtten mhp li olursa işte böyle arada naptını bilmeyen ezil biri olur.

Ben ne pkk yı destekledim nede kürtlere laf ettim.Ama siz o arada çalışan ve kıt beyninizle gösterdiğiniz saçma sapan düşüncelerle bir ileri 2 geri gelirsiniz.

Çok mu Atatürkçüsünüz.Sorarım size kılık kıyafet kanununu çıkaran kim?Beğenmediğniiz bu ülkenin yapısını temel taşını oluşturan kim?

Siz bu laflarla direk onu eleştiriyorsunuz haddinize mi siz kimsiniz ki?

Ayrıca S.B.K kusra bakma uzun uzun yazmışın ama bir mantık lı cümle göremedim mümkünse özlü yaz.

Şimdi gelelim baş örtüsü olayına.

Bu bir siyasi propaganda biçimidir.Biz bir bez parçasından mı korkuyoruz sanıyorsunuz.Bu gün ona izin verildimi yarın şu olsun bu olsun şeriat devleti olsun diyen çok olucak evlatlar.Geçin bu işleri.

Modernlik olayını tutturmuşsunuz orasını burasını açmak diye.Ben bunu destekledim mi bunu öne sürdümmü?Modernlik önce görünümden sonra kafadan geçer.Yani baş örtüsü takanların çoğunun rejimi iran rejimi olmasını istediğini siz saçmalayanlarda iyi bilir bizde iyi biliriz.

Gelelim turkuaz denen copy-pasteci elemana UYUMA UYAN OTUZ KUPONA ALINMADI BU VATAN lafını bi google a yaz bakalım ne çıkcak :p

Sen çok uç noktadasın bi karar ver.Neysen osundur.Düşüncen değişir ama etnik kimliğin değişmez.

he bu arada bana attığınız her kötü söz döner size ha cümle içinde ha şiir babında.
#60 - Eylül 01 2006, 21:36:46

TuRKuaZz

Pesim1sTLee;
EŞEĞE SORMUŞLAR HOŞAFTAN NE ANLARSIN DİYE,
EŞEKTE "Aİ Aİ Aİ" DEMİŞ. :öff

TÜM MESAJLARIMI SİLİYORUM BİR TEK BU KALACAK.
#61 - Eylül 01 2006, 21:44:12
« Son Düzenleme: Eylül 01 2006, 21:54:39 Gönderen: TuRKuaZz »

Gördüğüm kadarıyla bana dogru dürüst yorum yapamamışsın mantıksız oldugumu ılerı surdun ve önüne gelene hakaret edıyosun 20li yaşlarındasın ama hala nasıl tartışma yapılır bi tez nasıl çürütülür bilmiyosun
Benim senle tartışmamın hiç bir manası yok çunku nede olsa anlamıcaksın benim yazımı okumadıgın her halınden belli çünkü bunu manıksız bulan bir tek sen varsın

Ben yazımda bazı tarıhı gerceklerden bahsettım tabi bunu eleştirmek ıçın bılmek lazım bilmediğin için de kusura bakma ama çok gülünç şeyler yazmıssın hatta bişi yazamamıssın.Ben gorusumu guzelce yazdım tartısma dediğin böle olur sokak cocugu agzıyla hakaretler savurmak seni asla haklı çıakrmıcaktır sadece kendını tatmın edeceksın dogru dusundugunu sanıp ınsnaları sacmalıklarınla ezmeye calıscaksın ama yapamıcaksın çünkü dikkat ettiysen hep eleştirilen sensin çoğunlugun içerisinde tek sen burda suc cogunlukta değil kendini geliştiremeyen ve küfürsüz cevap veremeyen tezini ortaya koyamayan basit suloganlarla ( 80 öncesi tarihe karsmıs ) uste cıkmaya calısan sendedır eğer hala anlamadıysan sana daha fazla vakıt harcamak ıstemıyorum cunku benim boşa harcayacak vaktım yok benimle ilgilide lütfen SAÇMA yorumalrını yapma ...yapma çunku rezil oluyorsun

fazla uzun yazmadım cunku sanırım okumuyorsun...
#62 - Eylül 01 2006, 21:59:13

Pesim1sTLee;

Demek eşek yazabiliyor :p
#63 - Eylül 01 2006, 22:04:21

S.B.K kend hür iradenden çıkam anlamsız kelimeleri kendine sakla.Benim görüşlerim ters geldiği için elbette sana saçma gelecek.Madem saçma neden cevap veriyorsun sorarım sana?Yazma ozaman bana atfen çok mu zor saçmaysam ben?Demek ki neymiş saçma değilmiş.
#64 - Eylül 01 2006, 22:07:41

Pesim1sTLee;

Demek eşek yazabiliyor :p

S.B.K kend hür iradenden çıkam anlamsız kelimeleri kendine sakla.Benim görüşlerim ters geldiği için elbette sana saçma gelecek.Madem saçma neden cevap veriyorsun sorarım sana?Yazma ozaman bana atfen çok mu zor saçmaysam ben?Demek ki neymiş saçma değilmiş.

ya ben senin turkuaza verdiğin cevabı okuduktan sonra senin anasınıfı malzemelerıyle cewap werdıgını  gordum buyuzden sana daha once dediğim gibi seni aşan konulara lutfen girme rezil oluyosun!!!

Arkadaslar, benim yorumumda anlasılmayan bir şey varmı soruyorum sıze? ancak demınden beri bu arkadasın yolladıgı yorumalrı okuyorum bişey anlamıyorum kopuk kopuk seyler yazmıs siz bişey anlıyomusunuz ??
''Demek ki neymiş saçma değilmiş.''  kioptum :kop yani bu cumle tamamen kafıyeden ibaret
#65 - Eylül 01 2006, 22:23:08

eet bende bısı anlamadım bı ara banada bole bır sey yazmıstı onuda anlamamıstım neyse bırak  ya boşwer.....
kime neyi anlatmayaa çalışıyosun boşwer ya....
#66 - Eylül 01 2006, 22:26:28
« Son Düzenleme: Eylül 01 2006, 22:27:24 Gönderen: ChaCharon »
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

eet bende bısı anlamadım bı ara banada boel bır sey ayzmıstı onuda anlamamıstım neyse bırak  ya boşwer.....
kime neyi anlatmayaa çalışıyosun boşwer ya
olsun yaa bırak yazsın bizede eğlence oluyoo ne zmaandır bole gulmemıstım '' demekki neymış sacma deilmiş ''  :yaril
ya hala kopuyorum bu lafa yaa  :muhah
#67 - Eylül 01 2006, 22:28:32

Benim kurduğum cümleleri anlayamadığınız apacık ortada.Buda kısmı kabileyitinzle eş değer.Salak salak sonlara gülme smileyleri ekliyeceğinie cümleyi anla.Demekki yazdıklarım saçma değilmiş ki cevap veriyorsun bunu anlamak çok mu zor?

Bana cümleden kelimeden bahsetmeyin sizi cümleyle ifadeyle kelimeyle boğarım çömezler.
#68 - Eylül 01 2006, 22:31:24

TuRKuaZz

:muhah
#69 - Eylül 01 2006, 22:35:06

selçuk sennde yazılan cümleleri anladığına emin deilim ... :öff
#70 - Eylül 01 2006, 22:37:52
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

*__M-@-s-s-@-c-r-e__*

bence uzatmaın daa fazLa uzadıkça kötü olcak gibi...çnk çok derin bi konu...
#71 - Eylül 01 2006, 22:38:23

Yeni!
Benim kurduğum cümleleri anlayamadığınız apacık ortada.Buda kısmı kabileyitinzle eş değer.Salak salak sonlara gülme smileyleri ekliyeceğinie cümleyi anla.Demekki yazdıklarım saçma değilmiş ki cevap veriyorsun bunu anlamak çok mu zor?

Bana cümleden kelimeden bahsetmeyin sizi cümleyle ifadeyle kelimeyle boğarım çömezler.

walla mantıklı konussan cewap werıcem ama ne sen benım cewaplarıma erısebılıysun nede ben senın konustugun sevıyeye ınebılıyorum yanı burada bır okurmusun benm yazdıgım cewaplarla senın cewapları bır kıyaslama yap lutfen...umarım bunu yapabılrısın   
#72 - Eylül 01 2006, 22:39:56
« Son Düzenleme: Eylül 01 2006, 22:45:49 Gönderen: S.B.K. »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.