Alternatifim Cafe

En yakın arkadaşınızın ateist olduğunu öğrenseydiniz

Discussion started on İtiraflar

Olsn..Doğrusunu sölerdm..Gerisi ona kalmş..
#51 - Ocak 29 2007, 16:59:18
Işık tut bana,pişmanlığın gölgesindeyim..Akıl ver bana,sonsuuz labirentteyim! Yüreksiz sandılar..Duygusuz sandılar..Nedensiz sandılar..Sevgisiz sandılar..Dengesiz sandılar..Ama YAAANILDILAAR!!
Sana açılan kalbim isterdi aşkıı ve sevgiyi..Sen sevmedin onu..O GEBERD!i!

aysenur

Önce onu jasmin'in de dedigi gibi biktirmadan Islama yöneltmeye calisirim.
Baktim olmuyo genede bisiy farketmez arkadasligima devam ederim.
Arkadaslarimi dinine göre secmiyorum. (:
#52 - Ocak 29 2007, 22:39:41

Sivri kazıklara atıp üstüne kaygan yağlar  boşaltırım    muhaha  :ban
#53 - Ocak 30 2007, 00:41:25
Özlemişim buraları =)

var zaten benim öyle arkadaşım hatta arkadaşlarım  benim için değişen bişey yok sonuçta kendi seçimi saygı duyarım

saygı duymak gerekmez mi zaten insanların din seçimlerine göre mi değerlendirip arkadaşlık kuruyoruz

saçma.
#54 - Ocak 30 2007, 00:44:24
« Son Düzenleme: Şubat 01 2007, 13:50:13 Gönderen: gösde »

_BoDdAh_

arkadaşlarınızı dinine göre mi seçiyorsunuz siz :öff
saçma...
istediğine inanabilir..
gereksiz kısıtlamalar yapmam ben yapanlada arkadaş olmam o zaman..
:öff
#55 - Ocak 30 2007, 00:46:00
« Son Düzenleme: Ocak 30 2007, 00:46:39 Gönderen: ..boddαh.. »

miccheck

öyle zaten...
#56 - Ocak 30 2007, 00:52:41

:aaa önce şaşırım...
sonra onu kaçırmıcak bıktımıcak eşkilde islamı analtırımda onula ilgili bildiim herşeyi ona analtırdım yok değişmedi 1,denrim 2denerim 3 denrim sonra git gide soğurum sonra çok samimi olmam

Bende sana ve bu yazdığına şaşırıyorum.
#57 - Ocak 30 2007, 09:43:26

sıradan biri

"en yakın arkadaşınızın haftada bi kez banyo yaptığını öğrenseydiniz ne yapardınız" sorusu ne kadar saçma ise bu soruda o kadar saçma benim için, yahu adamın veya da kadının dini inanışının olup olmamasından size ne?, bu yüzden arkadaşlığınızı kesecekseniz maalesef insan olamamışsınız, ki arkadaşlığınızı kesmeniz karşınızdaki için iyi olur bu yüzden,  ha bi de ateistlerin islam hakkındaki bilgisi sizlerden fazladır zaten, o yüzden onlara islamı anlatmanıza gerek yok derim.
#58 - Ocak 30 2007, 15:06:05

ilk önce nedenini söylerdim sonra inanması için çabalardım
kabul etmesede o kendi bileceği iş özel hayatına o kadar da karışmam derim arklığımızın aynı gitmsini isterim  olur biter
#59 - Ocak 30 2007, 15:12:19

Bilmiyorum ne desem yalan olur başıma böyle bişey gelmesi lazım belki eskisi gibi sıcak olamam samimiyetim bozulur belkide biraz şaşkınlıktan sonra eski samimiyetimi devam ettiririm sonuç olarak beni ilgilendiren bi durum yok kendi seçimi kendi inancı   :okey

ha bi de ateistlerin islam hakkındaki bilgisi sizlerden fazladır zaten, o yüzden onlara islamı anlatmanıza gerek yok derim.

Bu söz bana çok saçma geldi
İslam hakkında yeterli bilgiye sahip olan bi kişinin böyle seçim yapacağını sanmıyorum.Kısacası yeterli islam bilgisine sahip olsa zaten ateist olup Allah'ı inkar etmezdi  ;)
#60 - Ocak 31 2007, 15:16:02
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

beni ilgilendirmez herkes kendi hayatını yönlendirecek kadar zekidir
saygı duyarım
#61 - Ocak 31 2007, 15:21:33
YEMİŞİM KURALDIŞINI...PEHH

ares_eros'a katiliyorum saygi duyardim
bnm kankim fransiz :)
#62 - Şubat 01 2007, 00:04:06
« Son Düzenleme: Şubat 01 2007, 01:31:13 Gönderen: -MooN- »
Ne Mutlu Türk'üm diyene !!  ->61 TB<-

evanescence_bep

Tanıdığım kişilerin Türk ve Müslüman olması benim için kesinlikle çok önemlidir.
Bu vasıflarda olmayan biriyle, yani düşüncelerimin uyuşmadığı biriyle arkadaşlık etmem.
#63 - Şubat 01 2007, 11:28:22
« Son Düzenleme: Temmuz 03 2008, 21:00:41 Gönderen: JeLLy-BooN »

"en yakın arkadaşınızın haftada bi kez banyo yaptığını öğrenseydiniz ne yapardınız" sorusu ne kadar saçma ise bu soruda o kadar saçma benim için, yahu adamın veya da kadının dini inanışının olup olmamasından size ne?, bu yüzden arkadaşlığınızı kesecekseniz maalesef insan olamamışsınız, ki arkadaşlığınızı kesmeniz karşınızdaki için iyi olur bu yüzden,  ha bi de ateistlerin islam hakkındaki bilgisi sizlerden fazladır zaten, o yüzden onlara islamı anlatmanıza gerek yok derim.
tamamen senin gibi düşünüorym onlar ataist olana kdr btn dinleri en ince yarntısına kdr inceleyp karara varıolar bizde geldiğims gibi gidios işte ne duyuyosak o çocuğuda yanlş ve saçma şeyler...
#64 - Şubat 01 2007, 12:14:59
AffEt NeFrET eTTiM SeNdEN!..
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<[/cent

bnm tanıştığım kişiler zaten TÜRK VE MÜSLÜMAN vasıflarına sahip deilse arkadaşlık etmem bile
böle düşünerek ne kdr ilerleyebiliceğini düşünüosun_?müslüman olduğunu savunuosun ama resmen insan ayırıosun TÜRK VE MÜSLÜMAN değilse arkadaşlık etmem die..bnde müslümanlığı iice bi öğren öle karar ver dinimiz bize sevgiyi kardeşliği aşılar insan ayırmayı deil!!!
#65 - Şubat 01 2007, 12:18:41
AffEt NeFrET eTTiM SeNdEN!..
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<[/cent

bnm tanıştığım kişiler zaten TÜRK VE MÜSLÜMAN vasıflarına sahip deilse arkadaşlık etmem bile
bu yorumun bana göre saçma.

başkasına göre doğrudur.

sen müslümansan insan ayırmamayı bilmen gerekirdi hani nerde?! sen şu an insan ayırıyorsun!!

#66 - Şubat 01 2007, 14:06:09

nedenini sorardım bana ters gelen taraflarını usulüyle tartışır.. saygı duyardım..  :öff
#67 - Şubat 01 2007, 14:49:12
İmza kural dışı.

Bu onun kendi inancı sonuçta ben ona karışamam inancına saygı duyarım arkadaşlığımı devam ettiridim tabiki de ;)
#68 - Şubat 01 2007, 15:36:41
тüм ∂üηуα ιçιη šα∂є¢є вιя кιşι σℓαвιℓιяšιη;ƒαкαт вαzıℓαяı ιçιη šєη вιя ∂üηуαšıη

>>>кυVVєTмiяα ƒαη ¢ℓυв<<<

>>>Tıkla<<<

valla hemen arkadaşlığımı geserdim ama önce bi şok geçirirdim
#69 - Şubat 01 2007, 15:45:12
YAŞIYORSAK TEK SEBEBİ SADECE
                                         11 HARF 5 HECE
                                                      GALATASARAY!!!

kendi nefsini ıslah edemeyen başkalarını  ıslah edemez...... ilk önce kendim belli bi seviyeye gelip yani onun düşüncelerinii tam anlamıyla her yönden çürütecek kıvama gelip sonra onunla inatlaşmadan fikirlerine saygı duyarakk konuşuruzzz arkadaşlığımı bitirmem bana zarar verirr ve İSLAM a

gerçi şimdide fena değilizdir kendi çapımızda  ;)
#70 - Şubat 01 2007, 15:54:23
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raksını,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

Çok yakın diiLdik ama bi arkadasm ateistti biraz konuştuk bu konuda sora onun kendi doğruLarı benmse kendi dogrularım olduğuna karar verip  bir daha bu konuyu açmadk ve şuan arkadaşLığımız normaL şeklde devam ediyo bence bu tür bi sebep den dolayı arkadaşLık bitirmek yanLış eğer onun düşünce  tarzı beni etkiLemiyorsa hiç bi sorun yoktur ama bana zarar vermeye başLarsa o zaman uzakLaşabiLirm
#71 - Şubat 01 2007, 20:42:47
İmzanız kural dışı

Ateist diyince aklınıza değer yargıları olmayan, ahlaki yönü sıfır gibi şeyler gelmesin. Samimi arkadaşlarımdan biri ateist, hatta arkadaşlığımız bu konuları tartışarak başlamıştı, şimdi ise her derdimizi birbirimize anlatıyoruz. Kimse kimsenin inancına "tü kaka" demedikçe sorun olmaz.
#72 - Şubat 02 2007, 21:39:52

ya bu tamamen onun kendi seçimi bnce de yeterince bilgisi vardır ayrca öle mutluysa hayatını öyle yaşasın herkezkendi hayatını istediği şekilde yaşamalı bnce ayrca ateist olmasının şeklinin hadi b böle dşnüorm şeklinde diil de iice araştırıp kendini öle rahat hissediosa yapmışştr yani onu tamamen rahat brakrrm herkesin inancı kendine
#73 - Şubat 03 2007, 00:54:30
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

ftb

Zaten en yakın arkadaşım(benim gibi) ateist, çoğu arkadaşım da aynı...
Herkesin "müslüman" olduğu önkabuluyle açılmış garip bir anket olmuş bu.
#74 - Haziran 23 2007, 22:08:21

umrumda bile olmazdı o onu seçmiş yane kndi tercihi bu saatten snra bn bi işe yaramazdım bnce
#75 - Haziran 24 2007, 13:43:56
imzanız kural dışı

yemişim beeee peeeeeeeehhhhhh

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.