Alternatifim Cafe

_TrAiToR_ ile ..Sözde..Soykırım Üzerine....

Discussion started on Ermeni Sorunu

_TrAiToR_

Evet arkadaşlar..Diğer konuları dağıtmak yerine Sözde Soykırımı burda tartışalım....

Ama bu tartışma siyaset değil...Tarih ile iç içe olacak....

Ben bilgim dahilinde sizlere yardımcı olucam...Sizlerde değerli fikirlerinizi sunarsanız güzel bir ortam oluşur...

Hepimize kolay gelsin...  :)
#1 - Ağustos 15 2006, 20:40:12
« Son Düzenleme: Aralık 16 2006, 18:54:46 Gönderen: _TrAiToR_ »

Ms.ExtacY

Hayırlı olsun ne diyelim..

Şu ana kadar niye ölmüştü bu iddia acaba ben bnu merak ediyorum?
Bütün terörist grupların tekrar icraata başladığı, iç savaşların çatışmaların ayaklanmaların arttığı bi döneme nasıl denk geldi..? ya da denk mi getrldi..?

Amaçları sdce kanıtlamak mı yoksa öc almak mı..?

Böyle sorular vvar kafamda..Bunlar da tartışılablir..
#2 - Ağustos 15 2006, 21:01:16

öğretmenimiz anlatmıstı..türkler ermenileri kırmamıs sadece göç ettirmişler..üstelik göç ettirdikleri yerlerde onlara imkanlar da sağlamıslar..
#3 - Ağustos 15 2006, 21:05:36
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

zorla göç ettirildiklerini düşünüyor olabilirler  :alala
#4 - Ağustos 15 2006, 21:08:55

kimse belgeyle ilgilenmiyor ki,düşünmek istediği gibi düşünüp göstermek istediği gibi gösteriyor.. :öff
#5 - Ağustos 15 2006, 21:27:12

Ms.ExtacY

İyide Dünyada baktığımız tarih arşivlerinde Ermeniler zorla göç ettirilmedi diye belgeler var...

Hala neden böyle düşünüyorlar...  :icon :icon :icon

Belgelere inanılsaydı şu an bu durmda olmazdık zaten..

Tek amaçları olabilir...Büyük kaleyi çökertmek...

Tarihe baktığımızda Türkler ile ermeniler gayet iyi anlaşmışlar..

Ermeniler devlet memuru bile olmuş...

Ne öcü alacaklar ki...?

Ermeniler sedece bir kukla bence.. Öç alacaklar ama kendilerne değil..
#6 - Ağustos 15 2006, 21:41:04

Ms.ExtacY

Ülkeyi bölmeye çalışacaklar..Belki de başaracaklar..
#7 - Ağustos 15 2006, 21:56:33

Ms.ExtacY

Amerika ve AB onlarla..Yeterli değil mii..
#8 - Ağustos 15 2006, 22:12:47

Ms.ExtacY

O 1000 yıl önceydii..

Neyimiz var şmdi..Atom bombasna karşı..İman dolu göğsmüzü nereye siper edicez..Radyasyon dalgasına mı..
#9 - Ağustos 15 2006, 22:17:55

Ms.ExtacY

Umarım Türkiye senin gbi düşünüyodr Samet..
#10 - Ağustos 15 2006, 22:20:39

benm bildiğim öle bişi yok

ssadece göç ettirme olayı war... ki buda bi savaş sırasında olabilecek bişey....

osmanlı hiç bi ırka zulmetmemiş ermenilere neden etsin ...?
#11 - Ağustos 15 2006, 22:25:53
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

Ms.ExtacY

ssadece göç ettirme olayı war... ki buda bi savaş sırasında olabilecek bişey....

O kadar da değil..Irka bir zulum vaar evet..Ama bu soykırım boyutunxda değil..Zulmün sebebi de göç ettirilirlerken çıkardıkları isyanlar, geçtkleri yollardaki Türk köylerine saldırıları..
#12 - Ağustos 15 2006, 22:30:40

O kadar da değil..Irka bir zulum vaar evet..Ama bu soykırım boyutunxda değil..Zulmün sebebi de göç ettirilirlerken çıkardıkları isyanlar, geçtkleri yollardaki Türk köylerine saldırıları..

sanırım zulmetmek biraz fazla had bildirmek dieylim biz ona...
#13 - Ağustos 15 2006, 22:31:44
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

Ms.ExtacY

sanırım zulmetmek biraz fazla had bildirmek dieylim biz ona...

Evet doğrusu bu oldu.. :okey
#14 - Ağustos 15 2006, 22:34:59

Ms.ExtacY

Belgelerimizi sunup it dalaşına girmeyerek..
#15 - Ağustos 16 2006, 22:18:02

bu konu bence coktan kapandı arkadaşlar.tartışmaya bile değmez.bence bu konuda herkes herşeyi bilio.herkes masterlı yani boşuna belge koymak falan bence
#16 - Ağustos 16 2006, 22:21:10

Ms.ExtacY

Belgeleri sunuyoruz ama ekstra konular çıkıyor..Kongrelerde olaylar oluyor..Belgelerin bi önemi kalmıyor bence..

Tabi ekstra oyalamalık olaylar da onların işlerine geliyor..

bu konu bence coktan kapandı arkadaşlar.tartışmaya bile değmez.bence bu konuda herkes herşeyi bilio.herkes masterlı yani boşuna belge koymak falan bence

Bi sonuç yoksa o konu asla kapanmaz..
#17 - Ağustos 16 2006, 22:21:46

Ms.ExtacY

Konu 1 en fazla 2 yıl daha su altından gider..

Ama  dediğim gbi çözümlenmezse 2 yıla kalmadan kötü bir patlak verecek..
#18 - Ağustos 16 2006, 22:25:07

Ms.ExtacY

Almanlar var ama onlar kabullenip kapatmışlar..Bizimki gerçek olmadğna göre..Benim bi bilgm yok maalesef..
#19 - Ağustos 16 2006, 22:29:29

ne cözümünden bahsedionuz arkadaslar.bu konuda asla bi sonuc olmucak.onlar her sene aynı şekilde eylem yapcak ve bizde bunu kabul etmicez.konunun patlak vermesi gibi bişi söz konusu bile diil.en kötü ihtimal avrupa birliği icin bi bahane olur.ama avrupa birliğine girmemiz icin bi sürü neden daha dorusu bahaneler zaten vardır.Avrupa birliğine zaten asla türkiye alınmıyacagı icinde tartışmak gereksizdir.
Türkiye'nin hicbir zaman dostu olmaz vede olmucaktırda.Bu politikalarla biz sadece bi maşa oluruz.
#20 - Ağustos 16 2006, 22:35:28

Biz Maşa olmayız...Maşayı oynatan oluruz....

Patlak vermekten kastınızı anlayamadım... :alala

abi hangi maşayı oynatmaktan bahsedion sen? bi kere Türkiye Cumhuriyeti bağımsız ve demokratik bi ülke diildir.bunun aksini hic kimse ispatlayamaz.
patlak vermeye gelince üstte arkadaş bi iki sene sora patlak vericek yazmış ona itafen yazdım
#21 - Ağustos 16 2006, 22:40:31

Ms.ExtacY

Patlak vermesi..Eski usul gbi olmsa da isyan baabnda..
#22 - Ağustos 16 2006, 22:42:00

kim isyan edicek acık yazarmısın
#23 - Ağustos 16 2006, 22:44:30

Ms.ExtacY

Kürt'lerin yaptığı da isyan..Terör örgütlerni kullanarak iç huzuru dağıtıyorlar..

Her neyse..Kimsenin ilgilendiği yok konuyla..BEn de yoruldum..İyi ak??amlar..

kim isyan edicek acık yazarmısın

ABD nin büyk desteğyle Ermeniler..
#24 - Ağustos 16 2006, 22:45:58

ermenilermi saldırıcak  (6) abi türkiyede bir milyondan fazla asker nüfusu var.hepsi bi kere tükürse adamlar tükürümüzde bogulur  (6)  kürt konusu ise cok ayrı bi konu bence.
Ermenistan da su an aclıktan günde kac kişi ölüo bilen var mı???
#25 - Ağustos 16 2006, 22:50:17

t-mac

her iki taraf içinde soykırım kelimesi çok iddalı geliyor bana..ermeniler uçmuş zaten dünyaya türkler şu kadar admımızı öldürdü diye veridkleri rakam zaten o yıllarda bu topraklarda yaşayan ermeni nüfusu etmiyor..bunu ciddi alanlar türklere,atalarımıza düşmen kesilenlerinde mantığı ortada :haydut
#26 - Aralık 04 2006, 13:26:29

Soykırım yapılsa bile belgeleri yok edilmiş tanıkları ortadan kaldırılmıştır...
Yani aksini söylemek yada Paralel doğrultuda bir cevap vermek imkansız.
#27 - Aralık 04 2006, 23:01:45
Özlemişim buraları =)

Osmanlı tarihi arşivine baktığınız zaman bütün belgeler açık ortada..
Soykırımın aksine,ermenilere sahip çıkılmıştır.

Objektif bakıp söyle,Oynanmış olması % kaçtır?
#28 - Aralık 04 2006, 23:25:38
Özlemişim buraları =)

lisedeki tarih hocamız...
başbakanlık hangi birimi unuttum.... osmanlıdan kalan binlerce belge olduğunu ve bunların çevrildiğini söylemişti...
buun haricinde değişikilik olması imkanı yok gibi geliyor... en fazla farklı lanse edilebilrir(günümüzde bir çok iey de olduğu gibi)..
#29 - Aralık 04 2006, 23:33:37

hayır bizim belgelerle oynama ihtimalimiz kadar karşı tarafın da oynama ihtimalini düşünmelisin bir de...derdim ama onların doğru düzgün belgeleri bile yok ellerinde soykırıma dair..biliyorsun..bir fotoğraf gösterdiler bir seferinde soykırımdan diye..kendilerinin öldürdükleri türkler çıktı o fotoğraftakiler..bu kadar şerefsizler yani
#30 - Aralık 04 2006, 23:34:22

evet yapılan bi soykırım var 

türkler erminileri öldürdü bunlarda ama ermeniler türkleri katletti  buda var... yapılanları inkar etmek bi cahillikten  yada şeytanlıktırr ama emin olun ermeniler bi şeytanıtr tıpkı  ingiliz ve yunanlılar gibi...

ermenilerin yaptıkları en önemli  hareket TBMM  tanıyan ilk devlettirr....
#31 - Aralık 04 2006, 23:39:58
GüZeLi GöRDüN Mü KaLBiNi ÇaLmALı

SeBeBi YoKtuR   ANaM

CaNıNI SıKtImı HaTuN u SaLMaLı  SeBeBi YokTuR  AnAm

türkler erminileri öldürdü bunlarda ama ermeniler türkleri katletti  buda var... yapılanları inkar etmek bi cahillikten  yada şeytanlıktırr ama emin olun ermeniler bi şeytanıtr tıpkı  ingiliz ve yunanlılar gibi...

Hiç bir millete şeytan falan demeye hakkın yok taaki o millete mensup olan her insanı tanıyıp karar verene dek!!
#32 - Aralık 04 2006, 23:42:11
Özlemişim buraları =)

Hiç bir millete şeytan falan demeye hakkın yok taaki o millete mensup olan her insanı tanıyıp karar verene dek!!

onlar bize neler dediğini sen biliyor musun ....

soykırım vardırrr  kabul etsinler artık...evet şeytanlardırrr  hep arkadan vurmuşlardırr..

senin tarih bilgin zayıf galiba arkadaşşşş
#33 - Aralık 04 2006, 23:51:59

SeBeBi YoKtuR   ANaM

Anlaşılmıştır  ;)

Arkadaşlar aramızda karşı millete mensup üyelerde var..

Dikkatli konuşmanızı rica ediyorum  :okey

Bana diyosan benim yaptığım tarafsız olmaktır...
Ön yargılı bir cumle o yuzden cevabını verdim
bu aynen alternatifmcafe forumundan kötü bir kişiyi tanıyıp bütün alternatifimcafeye kötü demeye benziyo  :öff
#34 - Aralık 04 2006, 23:53:43
Özlemişim buraları =)

Anlaşılmıştır  ;)

Bana diyosan benim yaptığım tarafsız olmaktır...
Ön yargılı bir cumle o yuzden cevabını verdim
bu aynen alternatifmcafe forumundan kötü bir kişiyi tanıyıp bütün alternatifimcafeye kötü demeye benziyo  :öff

biz tarihtan konuşuyoruzzz... yapılanlar ortadaa bu bi  objektiflik değildirr...senin yaptığın bi var olanı yok soymaktırrr ki buna bi artniyettir emin ol....
#35 - Aralık 04 2006, 23:55:25

SeBeBi YoKtuR   ANaM

Benim milletimin soykırım yaptığını ve katil olduğunu söylüyosa ben konuşurum
Nerde bunun kanıtları..daha milli bir arşivleri yok doğru düzgün ama herşeyi biliyolar görmüş gibi...
benim babaannem anlatırdı babasından duyduklarını..tehcirde bir kaç gün geç kalsaydık..kendilerinin doğuda binlerce türkü öldüreceklerini itiraf etmiş bunlar..ayrıca tehcirde ermenilerin öldüğü doğrudur ama bu bir soykırım değildir..bu biir çünkü soykırım o milletin kökünü kazımaya yönelik bir uygulamadır...
türklerin yaptığı bir eylem hiç değildir çünkü tehcirde görevli olanlar kürtlerdi..kanıtları mevcuttur..bu ikii
ve tehcir sırasında ölen ermenilerin çoğu hastalıktan ölmüştür ki..ermenilerin çoğu değil..ölen ermenilerin çoğu diyorum..yanlış anlaşımasın..

burada sadece tehcir yüzünden sorumlu tutulabilir osmanlı ama şu da unutulmamalıdır ki..doğuda ruslarla ve yerel isyancılarla bir olup..onlara destek verip ve hatta onlarla savaşıp bir sürü insanımızın ölümüne neden olmaktaydılar o sırada..hiç de acımam o yüzden zorunlu göçlerine..kendileri kaşınmasalardı
#36 - Aralık 04 2006, 23:56:48

Birde ermeniler Atatürk'ün bazı fotoğrafları ile oynamışlardı..

Atatürk'ün ayağının dibine birini koymuşlar..Soykırım demişlerdi..

Biz bu kadar şerefsiz değiliz.

Anlaşılmıştır  ;)

çelişki..
#37 - Aralık 16 2006, 17:57:53

Bence çelişki yok..ikinci açıklama daha çok alaycı bir üsluba sahip gibi geldi bana ama yanılıyor da olabilirim tabii  :nohashas
#39 - Aralık 16 2006, 18:05:38

yine de hakarete gerek yok...!
#40 - Aralık 16 2006, 18:07:23

ben de son gülen iyi güler diyorum..
#41 - Aralık 16 2006, 18:10:34

yine de hakarete gerek yok...!

Hakaret derken şerefsiz kelimesini söylüyorsan topic patenti bendedir ve sözümün ardındayım..tüm mesajlara bir bak önce..onların neler yaptığını oku..kendi sitelerinde bize neler dediklerine(vazgeçtim bizden..anamıza atamıza neler dediklerine) bir göz gezdir..sonra bana hakarete gerek yok de..lütfen..ben tokat atana diğer yanağımı uzatmam

Komikşey saygılarımı Sunuyorum  ;)
teşekkür ederim..binmukabele
#42 - Aralık 16 2006, 18:12:00

bak sevgili agop veya adın neyse..
bugüne kadar pek gülememişsiniz gördüğüm kadarıyla..bundan sonra da hiç gülememek istemiyorsan tehditlere son ver..karlı çık
#43 - Aralık 16 2006, 18:13:34

bak sevgili agop veya adın neyse..
bugüne kadar pek gülememişsiniz gördüğüm kadarıyla..bundan sonra da hiç gülememek istemiyorsan tehditlere son ver..karlı çık

sen ne diyorsun biri bana tercüme etsin..tehdit eden yok bu birrrr.ikincisi ise bildiğin tek ermenice erkek ismini bir kıza söylüyorsun ki bu çok komik... zuhaha
#44 - Aralık 16 2006, 18:20:42

Bu da benim ermenilerle ne kadar ilgilendiğimi veya takıntılı olduğumu gösterir..kızı erkeği mühim değil bence hakaret ediyorsa ve tehditvari kelimeler kullanıyorsa. neyse gülecek birşey bulman hoş..siz bu saplantınıza bir son verseniz daha iyi olur bence..akıllı olup daha çok gülersiniz..sona kalmadan..ee ne demişler..sona kalan...
#45 - Aralık 16 2006, 18:25:09

Bu da benim ermenilerle ne kadar ilgilendiğimi veya takıntılı olduğumu gösterir..kızı erkeği mühim değil bence hakaret ediyorsa ve tehditvari kelimeler kullanıyorsa. neyse gülecek birşey bulman hoş..siz bu saplantınıza bir son verseniz daha iyi olur bence..akıllı olup daha çok gülersiniz..sona kalmadan..ee ne demişler..sona kalan...

madem ermenilerle ilgilenmiyorsun ne diye burda yorum yapıyorsun...???? hayret yani.. biliyorsan konuş ibret alsınlar bilmiyorsan sus akıllı sansınlar...bu  da son sözümdür
#46 - Aralık 16 2006, 18:32:25

daha okuduğundan sonuç çıkaramayan insanlar da beni deli ediyor..benim ilgilendiğim ya da burada diğer yorum yapanların..ermeniler falan değil..bu ne kibir..başkaları ilgilensin onlarla...biz burada ülkemizi ve tarihimizi ilgilendiren bir konuda bize, atalarımıza ve çocuklarımıza kadar sıçrayacak bir iftiradan bahsediyoruz..kimin ne bildiği ortada..iyi valla..ermeniler böyle iddia ediyo diye ve ben onlarla ilgilenmiyosam bu konuda da konuşmıyım ki onlar istedikleri gibi at sürsün meydanda..ne bu ya? en iyi savunma saldırıdır demiş birisi..ermeniler de bunu yapıyor işte..ama neyi savundukları da çıkar birgün ortaya...son söz...
#47 - Aralık 16 2006, 18:37:36

_BoDdAh_

başlık _TrAiToR_ ile sözde Soykırım Üzerine.... olsa bence daa ii olurdu ne de olsa SÖZDE soykırım iddaaları bu  :okey
herneyse..bizim izlediğimiz politika şuan şudr: ermeniler tehcir sırasından ölmüştr fakat bu ölümler zorunlu göçler hastalıklar gibi nedenlerden dolayıdr ayrıca zorunlu bir göç vardr doğru ve bu göç esnasından ermenilerin topraklarımızdaki evleri eşyaları korunmaya alınmıştr eğer bi gün gelecek olursalar bu sahip oldukları geri verilecektr madem biz soykırım yapıoruz onları bu ülkeden atıyoruz neden böle bi anlaşma imzalayalım ve geri dönmelerine olanak sağlayalım ki  :icon :icon
#48 - Aralık 16 2006, 18:44:36
« Son Düzenleme: Aralık 16 2006, 18:45:30 Gönderen: _BoDdAh_ »

_DaRkdreams_

bu arada tv de izlemiştim...ermenilerin ulusal marşları türklerin aleyhine....ulusal marşlarında bile bize dil uzatıyorlar  :S  &o
#49 - Aralık 16 2006, 18:56:36

_BoDdAh_

birşey deil arkadaşım sonuçta çok mühim bi konu asıl böle bi konu açıp ilgilenildiği için sen saol  :cicek
konuyu dağıtmadan devam ediyim ermeniler olayı daa farklı boyutlara da taşıdılar ağrı dağının aslında kendilerinin olması gerektiğini savunuolar ya bi de kalkmış ağrı dağı ile ilgili marş bestelemişler hatta bir sürü sözde soykırım iddaları üzerine filmleri var :ban

hatta en son Fransa olmak üzere bu iddialar Arjantin, Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Lübnan, Rusya Federasyonu, Slovakya, Uruguay, Yunanistan ve Polonya ülkeleri tarafından tanınmış ama 1948 yılında kabul edilen Birleşmiş Milletler kararlarına göre de Ermeni tehciri soykırım olarak kabul edilmemiştir  :icon
#50 - Aralık 16 2006, 19:00:13
« Son Düzenleme: Aralık 16 2006, 19:02:13 Gönderen: _BoDdAh_ »

anayurtları ve oradaki şehirler,dağlar,ovalar hakkında ağıt,şarkı,türkü bestelemek neden tuhaf olsun anlayamadım...
#51 - Aralık 24 2006, 12:36:28

sıradan biri

osmanlı tarihindeki kara lekelerden birisidir ermeni soykırımı daha doğrusu ermeni techiri...
birleşmiş milletler genel kurulu'nun 1951 yılı ocak ayında yayınladığı soykırımın önlenmesi ve cezalandırılması hakkındaki sözleşmeden alıntı yapıyorum:

"
the convention (in article 2) defines genocide as "any of the following acts committed with intent to destroy, in whole or in part, a national, ethnic, racial or religious group, as such:"

a killing members of the group;
(b) causing serious bodily or mental harm to members of the group;
(c) deliberately inflicting on the group conditions of life calculated to bring about its physical destruction in whole or in part;
(d) imposing measures intended to prevent births within the group;
(e) forcibly transferring children of the group to another group.
"
c şıkkı özellikle.

özet geçeyim: bm'nin soykırım tanımına göre "insanların hayatına tamamen veya kısmen zarar vermek amacıyla yaşam koşullarını değiştirmek" de soykırım kapsamında.

http://en.wikipedia.org/wiki/Convention_on_the_Prevention_and_Punishment_of_the_Crime_of_Genocide
http://www.unhchr.ch/html/menu3/b/treaty1gen.htm
#52 - Ocak 04 2007, 22:54:49
« Son Düzenleme: Ocak 04 2007, 23:02:53 Gönderen: sıradan biri »

Samet cevap vermemi hoşgörüyle karşılar sanırım ne de olsa atalarımıza çekmişiz hoşgörüde..
Yani osmanlı tarihinde kara leke yoktur..varsa da ermeni tehciri bunlardan biri değildir..
doğuda ruslarla bir olup bir sürü türk'ü öldüren ermenilerin bir de bu yaptıklarının üzerine
madalya almaları beklenemez sanırım..bu tehcir bile bir hoşgörüdür yoksa..
#53 - Ocak 04 2007, 22:59:17

teşekkür ederim osman..ama harbi dokunuyor insana..yapmadıkları birşey yüzünden atalarının böyle karalanması..
senin de dediğin gibi ermeninin e'si kalır mıydı o zaman?
savaşta yenemeyenlerin işidir arkadan iş çevirmek..
ve sanıyorlar ki iz kalırdı böyle birşey yapsa bizimkiler..ruhları bile duymadan olabilirdi o katliam
hoşgörü bir yere kadardır ayrıca..ve yıllarca öldürülen dışişleri mensuplarını da unutmadık daha.
#54 - Ocak 04 2007, 23:10:36
« Son Düzenleme: Şubat 06 2007, 14:25:06 Gönderen: komiksey »

_BoDdAh_

anayurtları ve oradaki şehirler,dağlar,ovalar hakkında ağıt,şarkı,türkü bestelemek neden tuhaf olsun anlayamadım...

nasıl ya ağrı dağı hakkında marş besteliyorlar dedim
onların ana yurdu mu orası o bizim dağımız ve onlar kendilerinin olduğunu iddia eden marş bestelemişler bayraklar yapmışlar..
bu bana göre tuaftır tabi ki de..
eer bnm yurdumdan bi  yeri kndi memleketi gibi görüosa...
#55 - Ocak 04 2007, 23:27:17

sıradan biri

bu işin erbabı sayılan yabancı tarihçiler ermeni techirini kabul ederken sizlerin "bu iddialar tamamen yalan, atalarıma iftira atma, yapsaydık bak bir ermeni kalır mıydı vs vs" demeniz ne kadar inandırıcı bir de kendiniz düşünün isterseniz,"keşke şunlara soykırımı  yapsaydık" gibi belki ne anlama geldiğini tam olarak kavrayamadığınız faşizan söylemlerinizi gördükçe insanlığımdan utanıyorum, joseph mccarthy juniorlar sizi...
#56 - Ocak 04 2007, 23:43:30

_BoDdAh_

ERMENİ SOYKIRIMI DİYE BİRŞEY YOKTUR  :haydut
#57 - Ocak 04 2007, 23:45:57

bu işin erbabı sayılan yabancı tarihçiler ermeni techirini kabul ederken sizlerin "bu iddialar tamamen yalan, atalarıma iftira atma, yapsaydık bak bir ermeni kalır mıydı vs vs" demeniz ne kadar inandırıcı bir de kendiniz düşünün isterseniz,"keşke şunlara soykırımı  yapsaydık" gibi belki ne anlama geldiğini tam olarak kavrayamadığınız faşizan söylemlerinizi gördükçe insanlığımdan utanıyorum, joseph mccarthy juniorlar sizi...

senin deyiminle "bu işin erbabı sayılan yabancı tarihçiler"in kaçı o sırada oradaymış da olanları görüp başımıza erbab kesilmiş..?

onlar neyi kabul etse sen de ediceksin demek..ne diyim "yabancı erbab" olmadıktan sonra inanmazsın ki..

benim inandırıcılığım değil önemli olan..kimin neye inandığı hiç değil..ama söz söylenen benim ecdadımsa konuşurum

son olarak ben ne dediğimin farkındayım ve kavramış durumdayım..senin insanlığından utanmana sebebiyet vermem elbette benim açımdan çok üzücü ama naaparsın ki bu iftiralar da beni delirtiyor..

o uzman dediklerin var ya..biri de bana 4 sene ders verdi..sponsorları vardı..bilmem anlatabildim mi..
bu arada fransız bir tarihçi var..dünya çapında saygı görüyor ve soykırım yoktur dedi diye kendi ülkesinde bi kesmedikleri kaldı adamı...o da "yabancı ve erbab" ama sen inanmazsın heralde
#58 - Ocak 04 2007, 23:51:07
« Son Düzenleme: Ocak 04 2007, 23:52:01 Gönderen: komiksey »

sıradan biri

""senin deyiminle "bu işin erbabı sayılan yabancı tarihçiler"in kaçı o sırada oradaymış da olanları görüp başımıza erbab kesilmiş..? ""
 demeni bunu miiliyetçi duygularının mantığının önüne geçmesine veriyorum, nası saçma bi argümandır bu yahu pes neyse görmezden gelelim,
"onlar neyi kabul etse sen de ediceksin demek..ne diyim "yabancı erbab" olmadıktan sonra inanmazsın ki.." demişsin
 kısmen doğru; elinde ermeni techirinin olmadığına dair çok güçlü bir kanıt yoksa elbette yabancı tarihçilere inanırım, ha yarın öbür gün bi türk tarihçi çok güçlü bir belgeyle ortaya çıkar ermeni techirinin yapılmadığını ve tüm söylenenlerin safsatadan ibaret olduğunu kanıtlar ve uluslararası olarak kabul görür bu söylediği, o zaman fikrim değişir ama şu anda sabit ,.
"bu arada fransız bir tarihçi var..dünya çapında saygı görüyor ve soykırım yoktur dedi diye kendi ülkesinde bi kesmedikleri kaldı adamı...o da "yabancı ve erbab" ama sen inanmazsın heralde" demişsin
eğer kastettiğin kişi jean michel thibaux (türk vatandaşlığına geçti sonradan) ise soykırım yapılmamıştır demiyor,babaların yaptığından oğulları sorumlu tutulmaz diyor ha fransa'nın yaptığı dingillik evet, ama çuvaldızı kendine iğneyi başkasına batır, senin ülkende birisi çıkıp özgürce "ben ermeni soykırımının yapıldığını düşünüyorum" diyebiliyor mu? diyenlerin başına binbir türlü iş gelmedi mi? kemal kerinçsiz efendi türklüğe hakaret suçundan dava bile açar be.

"iç internette araştırdınmı bu konuyu  t.c elinde bulunan kayıtlar açıklanmaya başladı onlara biraz göz gezdir senle ondan sonra konuşalım  bilmeden kulaktan doğlma bilgilerle konuşma bi bak o belgelere ondan sonra aynı fikiri gel burda savun tabi savunabilirsen" diyen şahıs elbette ki uzun zamandır araştırıyorum bu konuyu, böyle ahkamlara tokum belirteyim.
#59 - Ocak 05 2007, 00:45:46

_BoDdAh_

son haberlere göre;
"Ankara dışişleri Bakanlığı, Arjantin Cumhurbaşkanı’nı Ermeni soykırımına ilişkin tasarıyı onaylamasını kınamış...
Söz konusu yasa, 24 Nisan’ın Ermeni soykırımı adına halklar arasında hoşgörü ve saygı için eylem günü olarak ilan edilmesini ve Ermeni asıllı öğrencilerle kamu kesimi çalışanlarının aynı gün izinli sayılmalarını öngörüyor."

onlar politik hesaplarını yapadursunlar bizler ise hala uyuyoruz ne zaman uyanıcaz acaba  :haydut
kimse boş durmuo zararımıza bi sürü olay gelişio daha tepkilizi olmamız gerekir bence...
hele ki arjantin yada dieri farketmez bu ülkelerin başka bi ülkenin tarihi ile ilgili hükümler vermesi ne kadar da gereksiz ve saçma :haydut
#60 - Ocak 13 2007, 21:05:13

Bu konuda çok fazla bilgi sahibi değilim.Buradan öğrendiğim kadarıyla hepsi bu...Benim de yaşım küçük olduğu için size sormak istiyorum.Böyle bir şey yoksa (ki yok) böyle bir şey iddaa ederek bize ne yapmaya çalışıyorlar ? Biz onlara bir şey mi yaptık? Ya da neden bunu yapıyorlar? Buna herkes inandığında ellerine ne geçecek ? (Bunu az çok tahmin edebiliyorum...)

Bu arada daha önce '' Ermeniler Chp'ye Minnettar...! ''  konusuna yorum yapmıştım.Bir sene önceki yorumum o zaman hiç bir şey bilmiyordum.Özür diliyorum.Şuan ki düşünceme hiç uymuyor...Çok taraflı bir yorumdu.Ama konuda iddaa edilene hala inanmıyorum...Çünkü ortada kanıtlanmış hiç bir şey yok...
#61 - Şubat 06 2007, 13:16:12

Ben size gelipte zarar versem...Haklarınıza tecavüz etsem naparsınız...  :öff
mrb arkadaşlar ben yeniyim burda ,bu arada kürd üm ermeni soykırımı söylentileri hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istedim osmanlı devleti 1915 yılında 1.dünya savaşında fransa italya ve rusya ile savaş halinde iken ermeniler bu karışıklılıktan yararlanmak amacıyla türk,kürt köylerini basıp kıyımlar ve dolasıyla ülke içinde bağımsızlık savaşı vermek amacıyla bulundukları bölgede sürgün etme çabaları içinde olmuşlardır osmanlı devleti de buna karşılık vermiştir ama ermeni soykırımında toplu kıyım olmuştur ,arabistan çöllerine sürgün edilip donanlar çoğunlukla kadınlar olmuştur bunun nedeni ise erkekler osm.de özerklilik  peşinde iken karşılıklı kıyımlar sonucu erkeklerin çoğunun ölmesidir yani burda karşılıklı bir kıyım vardır ama başlatan ermenilerdir tabi bu soykırım olmadan önce ermenilere gerek sosyal gerek politik hayatta yapılan haksızlıklar da vardır, silahlı kuvvet olarak osm.daha güçlü olduğu için isyan bastırıldı fakat tam anlamıyla osm yetkililerini hayrete düşürmüştür tam tamına 800.000 insan ölmüştür evet arkadaşlar işte durum bu ve bizim(kürt) isyanlarımızda klasikleşmiştir artık,1834 ilk isyan Botan Emiri Bedir han tarafından yapılır ve 4 sene sürer  fakat bir ses gelmez bir türlü işte bu yüzden sizin terör örgütü dediniz pkk ortaya çıktı ama öyle bir örgüt ki marksist leninist düşünden yola çıkan bir örgüt ve kitapları şuan porstmh üniversitesinde okutulan bir terörist! önderliğinde bir örgüt evet işte bunları söylediğimizde ise aptallar cahiller(kürtler) emperyal güçlerin oyununa gelip türkiyeyi bölmeye çalışıyorlar diyorsunuz bakın pkk ilk çıktığında evet kürdistan umudu ile ortaya çıktı ama başkan apo nun duyarlılığı(kürdistan kurulursa asla ulus bir millet olamıyacaz nedeni ise içinde ermeni si alevisi rum u çerkezi şu su bu su bulunacak dolasıyla türkiye gibi çok soylu bir millet ortaya çıkacak ve bizim başımıza şuan gelenlerin aynısını biz başka milletlere yapmak zorunda kalırız düşüncesinden yola çıkarak) demokratik konfedaralizm i orta koydu yani türkiyede kürtlerini partisi mecliste olacak türkiyeye bağlı bir eyalet şeklinde bir sistem kurulması ve tüm kurumların kürtçe dil i adı altında gerekli görevleri yapması yeni açılması gereken ve bölge üniversitelerde  kürtçe dil in kullanılması gerektiğine vurgu yapılmaktadır ama türkiye üst kimlikli olunması gerektiğini söylemektedir. bakınız arkadaşlar illegal örgütler olup ordunun beslemesi ile ortaya çıkan TİT,JİTEM vb.(bu arada yeni bir tane daha çıktı mersin de kuva ı milliye diye) bu örgütler KÜRT KÖYLERİNİ BASIP 28-29 YAŞINDA BİR ERKEĞİN ERKEKLİL ORGANINA İP BAĞLAYIP İPİN BİR UCUNU KARISININ ELİNE VERİP KÖYDE DOLAŞTIRMASI HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE VE SİZİN BU HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA GERİLLA OLAMAYA ÇIKAN GENÇLERİ SİZİN DEYİMİNİZLE TERÖRİST ARAMA AMACIYLA TAM TAMINA 2.300 KÜRT KÖYÜNÜN YAKILMASI (bu belgelenmiş arkadaşlar) ne kadar terörist ce sizce bakın arkadaşllar okuyun ama sadece okuyun ülkemizde neler oluyor bitiyor bir okuyun ben üniversite öğrencisiyim yanımızda bizi bu şekilde örgütleyen TÜRK arkadaşlar var evet inanın bize kürt mücadelesi için kürt leri örgütleyen türkler var bakınız  KEMAL PİRLER HAKKİ KARER BUNLAR HEP TÜRK AMA PKK Yİ ÇIKARANLARIN YANINDA OLMUŞLARDIR HAKSIZLIKLARI KABULLENMEDİĞİN KADAR VİCDANLISIN  UNUNTMA

#62 - Nisan 06 2007, 15:38:03

Konu sözde Ermeni soykırımı..
Başka yerlere götürmeyelim..
Teşekkürler..
#63 - Nisan 06 2007, 16:11:22

Bir yerde daha anlatmıştım ama konu silindi galiba yine anlatıyorum.
Soykırım adı üstünde SOY  Kırım bir soyu yok etmek ilk başta bunu kavramamız gerekir.
Ermeniler türkleri öldürdükleri için kanunla Suriye bölgesine sürülmüştür.
Sürülme sırasında bir çok Ermeni öldürülmüştür bu gün aynı şey olsa yine öldürülür.Düşünün Ermeniler bu gün aynı şeyi yapsa Türkler onlara saldırmazmı.
Ama bir şey daha var Ermenistanlıları öldüren bir çok Türk idam edilmiştir.Bu da bizim insanımızı katleden bir ırkı korumak için çıkmış kanun.Bunları neden görmüyorlar

Ama Ermenistan bize hiç bir şey yapamaz.
#64 - Nisan 06 2007, 17:22:44

evet konu biraz taştı kürtlere(yani bize) kadar geldi ama ben ortada komik bir şey görmedim nedense, daha güzel bir şekilde eleştirini yapabilirdin ya da birşeyler katabilirdin ama yine de eleştriye değer tuttuğun için sağol
#65 - Nisan 06 2007, 21:58:33

evet konu biraz taştı kürtlere(yani bize) kadar geldi ama ben ortada komik bir şey görmedim nedense, daha güzel bir şekilde eleştirini yapabilirdin ya da birşeyler katabilirdin ama yine de eleştriye değer tuttuğun için sağol

Sen Kürt Teali cemiyeti 32. kuşak son temsilcisi misin.?

senin dediğin o cemiyet senin tarih sayfalarında ingiliz himayesi altında kürdistan bölgesi kurulmasını isterdi bu ne kadar gerçek te olmasa ama ben yine de şunu söyleyeyim burda düşüncelerimizi paylaşıyoruz ve ben ıraktaki suriyedeki ve iranda ki kürtler yerine türk kardeşlerimle yaşamayı tercih ederim...ama istenmediğim inkar edildiğim(bugün kü türkiye)  yerde de durmam amacımız türkiye içinde bir ismimizin olması başka da bir derdimiz yok.
#66 - Nisan 08 2007, 15:38:59

bi derdim yok ve ben türk vatandaşı diğilim türkiye vatandaşıyım sanırım bu kadar.
#67 - Nisan 15 2007, 13:58:57

bnce ermeniler in tek isteği dört t planını uygulmak ve böylece dünayda söz sahibi olcağını düşünüyor..dört t planı nı biliyosunuzdur:

Tanınma
Tanıtma
Tazminat
Toprak
#68 - Haziran 16 2007, 16:14:53
King of pop is not dead..!Micheal Jackson is live in his song..!

Traitor ne malmışsın lan. Resmen Murat Bardakçı'sın.
#69 - Temmuz 22 2011, 16:26:30

Traitor ne malmışsın lan. Resmen Murat Bardakçı'sın.

senin bursa nutku'ndan alıntı yaptığın yorumu getircem, ulusalcı seni!! nerde o bulamıyorum?!!
#70 - Temmuz 22 2011, 16:34:08

senin bursa nutku'ndan alıntı yaptığın yorumu getircem, ulusalcı seni!! nerde o bulamıyorum?!!

Eski solcu vyacheslav.
#71 - Temmuz 22 2011, 16:36:25

Eski solcu vyacheslav.

ben 12 yaşımdan beri kağıthane'de örgütleniyorum. hala örgütleniyorum.
#72 - Temmuz 22 2011, 16:38:21

Tuzluçayır'dan selamss.
#73 - Temmuz 22 2011, 16:38:53

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.