Alternatifim Cafe

Nejat İşler

Discussion started on Yerli Sanatçılar

ATV ANA HABER DE YER VERDİ BULGARİSTAN FİLMİ OSCAR ADAYI OLARAK BENİMSEMİŞ BİDAHA Kİ SEFER DE OSCARA YOLLAYACAKLAR NEJAT İŞLER'İN OYUNCULUĞU MÜKEMMEL HABERİNİZ OLSUN SİNEMASEVER ARKADAŞLARIM :okey

Çalıntı Gözler
Stolen Eyes
10 Şubat 2006

Radoslav Spassov

Nejat İşler
Valeri Yordanov
Vesela Kazakova
Devamı..

Dram - Romantik

Türk-Bulgar 2005

110 dak.

Bulgaristan-Türkiye ortak yapımı olan film, 1980'lerin sonunda, Bulgaristan'da Türklere yapılan dayatmaların doruğa çıktığı dönemde Türk Öğretmen Ayten (Vesela Kazokova) ile Bulgar askeri Ivan 'ın (Valeri Yordanov) aşk hikayesini anlatıyor. Ayten'in abisi Halil (Nejat İşler) liderliğindeki Bulgar Türklerinin ayaklanmalarının ekseninde geçen bu dramatik aşk bir çok zorlu engelle karşı karşıya kalıyor.

Spassov'un yönetmen olarak ikinci, yazar olarak üçüncü filmi olan Çalıntı Gözler Moskova Film Festivali ve Karlovy Vary film festivallerinde yarışmaya hak kazanmıştı.
#1 - Şubat 11 2006, 21:39:17
Bu kullanıcı adı ile yazılan (ilk 13 mesaj hariç) mesajların aslı salih nickli kişiye aittir. Forum içerisinde düzeltilemeyen teknik bir problem nedeni ile inferno adı altında gözükmektedir.

Bu mesajlardan doğacak her türlü sorun ilgili kişiyi ilgilendirir.
AlternatifimCafe

AmY

abi adam ne güzel rol kesio beeeeeee
#2 - Şubat 24 2006, 11:14:14

sevindim yaa Nejata yakışır zaten müthiş bi oyuncu   :4
#3 - Şubat 24 2006, 13:41:31
« Son Düzenleme: Ağustos 27 2006, 17:37:04 Gönderen: Infinite »
Viking's

nejat işlerin oyunculuğu hakkında fazla bişey söylemeye gerek yok bence.ben onu gülbeyaz da tanıdım.ama keşke aliye dizisinde oynamasaydı.neyse herkes hata yapabilir. :yanlis
#4 - Ağustos 26 2006, 17:16:33

Genç tiyatrocu Nejat İşler, 28 Şubat 1972 yılında İstanbul’un Eyüp semtinde doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan Nejat İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde devam etti. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. Nejat'ın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa’dan t-shirt alıp Teşvikiye’de bu t-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı.
İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler iki yıllık olan bölümden askerlik için iyi olmadığnı düşünerek vazgeçdi.

On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim’de dolaştığı (27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü) birgün, bir tiyatro sahnesinde bedeva gösterimde olan "Danton’un Ölümü" adlı eseri seyretti. "Ben niye bu işi yapmıyorum?" diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir’de konservatuar sınavına gitmeye karar verdi ve kazandı. İstanbul’a döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümüne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.

1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte "Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu"nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikayeler yazmaya başladı. "Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum." dediği, "Tuhaf Şehir Hikayeleri", "Biz Zavallı Erkekler" ve "Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim" adlı üç kitap yazdı.

41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

1994 yılında rol aldığı ilk televizyon dizisi olan Gurur’dan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı. 1999'da ilk sinema filmi Eylül Fırtınası’nda rol aldı. Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat İstanbul filmleri ile sinema oyunculuğuna devam etti.

Filmler

2007 - Barda (Selim)
2004 - Anlat İstanbul (Ramazan)
2003 - Mustafa Hakkında Herşey (Fikret)
1999 - Eylül Fırtınası
2007 - Yumurta (Yusuf)
2005 - Çalıntı Gözler (Halil)
2007 - Yaşamın Kıyısında (konuk Oyuncu)
2005 - 2 Süper Film Birden (konuk Oyuncu)

Diziler

2007 - Bıçak Sırtı
2005 - Beyaz Gelincik : Konuk Oyuncu
2004 - Aliye : Deniz
2004 - Şeytan Ayrıntıda Gizlidir : Ali
2003 - Sultan Makamı
2002 - Gülbeyaz : Kadir
2002 - Aşk ve Gurur : İlhan
2001 - Nasıl Evde Kaldım
1999 - Deli Yürek : Oktay
1996 - Şehnaz Tango : Ergün

#5 - Ekim 13 2007, 14:51:20

makinaya sarhoş gelmişti bu muhterem, saçma saçma hareketler yapmıştı fakat yine de sevgisinden eksilmedi bir şey.

mustafa hakkında her şey çok güzeldi, fikret kuşkan'la çok uyumlular kanımca.

ikisinin birlikte olduğu her film ya da dizi süper oluyor.

misal bıçak sırtı.
#6 - Ekim 14 2007, 17:50:40
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

çok iyi bir oyuncu su an biraz kilo wermiş ona zayıf olmak yakışmıyo ama : )))
#7 - Aralık 02 2007, 14:49:38
.

faitHleSs

Nerde izLediysem bu adamı herseferinde hayran kaldım oyunculuğuna .. ( ve tipine :p)
Sarhoş yada deiL seviyorum Nejat İşler Bey'i .. :p
#8 - Aralık 09 2007, 20:01:24

sürmeli çocuk

adam karizma,oyunculuğuda güzel
#10 - Haziran 01 2008, 15:16:31

tek kelimeyle karizma.
#11 - Haziran 01 2008, 15:47:39
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

Pentagram dinleyicisi olduğunu ve ödp'ye oy verdiğini her fırsatta ifşa eder. Bu denli açık sözlü, bu denli tatlı bir adamdır. Sarhoş hâli apayrı tatlıdır ki; tadından yenmez .. "nejat işler, içimize işler" sloganlarıyla sevip, bağrımıza bastığımız adamdır.
#12 - Haziran 01 2008, 15:50:31

Punk- O -Rama

Türkiye'nin en yakışıklı oyuncusu. (6)
#13 - Haziran 01 2008, 16:55:03

çookk yakışıklııı  :blush
#14 - Haziran 23 2008, 17:40:33

Sevdiğim bir aktör,oyunculuk ve tarzı en önemli faktör :ehem
#15 - Haziran 23 2008, 17:45:26
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.