Alternatifim Cafe

Özlemlenmiş Var...

Discussion started on Rap - HipHop

Yeni!
NE NİHAYET FIRTINAM DİNDİ

Herkese selam, ve nihayet psikolojik firtinalarim dindi. 12 aylik vatani gorevimi bitirdim.Inanin uzerimden tir gecmis gibi hehehe.size sunu soyleyebilirim gercekten 12 aylik enteresan bir disiplin deneyimledim.acikcasi zor bir seneydi.surekli dusundum,surekli planlar yaptim.sadece dusundum,inanin hep dusundum.O psikolojide gununuzu degil ileride yasamak istediklerinizi dusunuyorsunuz,hep bir umut oluyor o cok heyecan veriyor.Benim hayatimdaki en buyuk donum noktasi,bir anlamda kirilma noktasi astegmen kurrasinda istanbula dusmemdi.2 kisiydik farscaci olarak ve ilk ben kurrayi cektim ve ben 3 sn de cektigim kurrada istanbulu cekmistim diger arkadasimaysa geride kalan secenek olan hakkari yuksekova cikmisti.bu hayatimdaki en sihirli seydi.Inanin kurra gunune kadar hic rahat uyuyamamistim,her an dualar eder haldeydim.herkes de oyle.Allah'in beni gercekten sevdigine herseyimle inandim ve son 1 sene icindeki hergunumde o yasadigim ani dusunerek sessiz kaldim.Cevremde cok kisi tanidim;yaradanin varligina inanmayan,ona buna suna inanan,dogaya,tabiata inanan bircok garip,bana gore cok sacma inancla yolunda ilerleyen ...cok kisi tanidim ahalim,kendimi hep kendimden sorumlu tuttum,baskalari beni ilgilendirmezdi.Ama sunu bilinki ben neyin bu bedeni ve tum evreni kontrol ettigini anlatamayacagim kadar derinden hissettim.beni anlayanlariniz vardir mutlaka:)) anlatmak istedigimi aslinda anlatamadim ama neyse.Paylasmak istedim. Ve 1 senenin sonunda yepyeni dusuncelerle,planlarla gayet ferah bir sekilde geri geldim.Vatani gorevim boyunca hergun rutbeli askeri personele farsca dersi verdim.ogretmenligi tattim.enteresandi,hergunum kelimelerle gecti.surekli okudum.Turkce ve farscanin yapilariyla hasir nesir oldum.Yeni bilgiler kattim hafizama.

Ama inanin o kadar yoruldum ki:).Istanbulda olmak en guzel kismiydi.Nobetlerim harici hergun evime geldim,muzik odamda vakit gecirebildim.sevdiklerimi gordum.Hersey yolunda gibi gorunuyor degil mi:)))))????????? ama hayir en onemlisi psikolojik rahatlama.Bunu cok iyi anladim.Kendimi hur hissedemedim.Siz hep ertesi gunu dusunmek stresiyle ve baskisiyla yasamanin agirligini belki tadamadiniz.Yasamak lazim,anlatamam ki... hersey psikolojim acisindan sifirin altindaydi ,hayatimin en pesimist donemiydi. Surekli yazdim,hep yazdim.hep hep hep yazdim.50-60 bilemedim 90 sarkilik inanilmaz seyler yazdim.o nedenle bir sonraki solo sagopa kajmer albumunu de tamamen yasamis oldugum seylerle doldurdum.Tum album icin sozlerim hazir.Bence cok hos seyler yazdim.bazen yazdiklarimi okuyorum...onlari seviyorum.Onlari okudukca her turlu duygu yogunluguna kapiliyorum.Simdiden surprizini vereyim bir sonraki solo sagopa kajmer albumu muhtesem olacak.Ve hayatimin en onemli albumu olacak.O albumde kendimle paylastiklarim,tamamen ben olacagim.Sizin adiniza cok seviniyorum. EEEEE gelelim gundeme:))) Uzun zamandidr beklenen albumu nihayet cd calarinizla bulusturduk.Mp3 demiyorum cunku ele alip kapagini gormedikce album oldugunu anlamaniz zor.Hersey butundur.Biz bir emek sarfettik ve butunuyle bir karenin icine topladik o emekleri.Hakkini vereceginizden suphem yok.Bugune kadar da olmadi. Mp3 olayina sicak bakmadigimi sanmayin.ben de mp3 dinliyorum,herkes dinliyor.Beni ve arkadaslarimi sevmeyen bir kisim kitle kafile albumunu ari gibi calisarak nete yukluyor.Onlarca link var elimizde.Bu gercekten guzel.En azindan su saatten sonra guzel.ama album cikmadan nete vereni unuttum sanmayin:) aslinda mp3 yayilimi hem iyi hem de kotu.Bir taraftan belese reklam oluyor diger yandan emektar sensen emeklerin bir anlamda heba oluyor.Garip bir durum.acaba kafile albumunun ya da her hangi bir albumumun bu kadar ilgi cekmesine sevinmelimiyim ? yoksa uzulmelimiyim? muamma..

Herkesi insafiyla basbasa birakiyorum.Benim yapacak o kadar cok onemli isim var ki:) hepsi benim oldugu kadar sizin icin de onemli seyler.Bu seyleri beraber koruyalim,hep aramizdan bir oyun bozan mutlaka cikacaktir ama bunlarin en aza inmesi onemli.neyse:) kafileyi IMM dagitimdan ulastiriyoruz.Su an tum turkiyeye dagitiliyor ve 2-3 gun icinde heryerde olacak.Yurtdisindakiler uzulmesin haftaya belcika,hollanda,amerika,almanya,fransa,ingiltere de de bulabileceksiniz. Ilk basim 24 saatte bitti,yeni basimlar yolda.Hersey sizlerin ve bizlerin bekledigi sekilde ilerliyor.Oncelikle hepinize cok tesekkur ederiz.Bu alakayi daimi tutmak adina son gayret cabaya devam edecegiz.Ben tum kuvvetmira ailesi olarak bunlari soylemek istiyorum. Albumun cd si uzerinde sadece logomuz var.yani melankolia muzik logosu .uzerinde isim yazmamasi sizi sasirtmasin bunu bilincli yaptik.hata yok yani:) her zaman isim yazmak gereksiz bence:) kapak konusunda elestiriler tabiiki olacaktir.karakalem oldugu icin biraz mat olabilir tabiiki.Benim icin cafcafli,rengarenk tasarimlar ya da ne bileyim olaganustu seyler cok da gerekli degil.Kanimca gayet teknik,gayet manali bir kapak.bu arada o resimdeki teknik ayrintilara ve perspektife dikkatli bakin.Kapagi begenmeyenlere de saygi duyuyorum,birseyi herkes begenemez malum. Kafile biraz gecikmesine ragmen,nette; cikmadan once enteresan bir sekilde yayilmasina ragmen istedigimiz sekilde sizlere ulasti ve istedigimiz sonuca vardi.Ilginiz alakaniz icin cok tesekkur ederim.Bir sonraki projemize basladik bile sagopa kajmer & kolera duet albumune gectik.beatler bitti simdi rap yapma zamani.cok guzel bir album sizleri bekliyor.Meraklanin:) ben gider adim kalir... sagopa kajmer mahlas kafkef
#1 - Temmuz 28 2006, 23:49:38
« Son Düzenleme: Temmuz 31 2006, 19:19:53 Gönderen: TuuCem »
Hepsi kendisine aynı lezzette geldiği için her biri özel  !
:4

sercs

eyvallah şovalye  kardeş  bu arada sende hoş geldin be uzun zamandır göremyordum ben seni....
#2 - Temmuz 28 2006, 23:52:09

hoş geLdiN şhowaLYe dostums d;))
#3 - Temmuz 29 2006, 04:00:31

══════════════════════════
- SerCs - MerFe - DiLa - CanaN - ViceZa - Mc DeviL - TuuCeM - zenciri - Ebru - Mc NighT - FataLFeaR -   ███████████████████████████
══════════════════════════

sercs

ya uzun zamandır bende şovalye nerde felan diodum iyimi..
#4 - Temmuz 29 2006, 15:58:50

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.