Alternatifim Cafe

İnsanlar eşit midir?

Discussion started on Felsefe

insanlar eşittir bu benim hayatımda duyduğum en büyük yalan olsa gerek!!
sadece zengin fakir olarak değil hayatın hiçbir evresinde anyı statüdeki insanlar bile olsa kimse eşit değildir eğer eşit olunsaydı en başta cennet cehennem diye bişi olmazdı herkes tek yerde toplanırdı...
#1 - Temmuz 27 2006, 18:33:01
« Son Düzenleme: Temmuz 27 2006, 18:33:26 Gönderen: yamuk_prenses »

eğer insansa eşittir :muhah
#2 - Temmuz 27 2006, 18:41:08
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

:sizo :sizo :yah :yah  YOKK EŞİTT DİİİLLERRRR İNSANLARR FARKLI IRKTIRR BİRBİRİNDEN TABİİİİİİİİİ  EŞİTTİRRR......... :nanik :nanik :nanik :nanik
#3 - Temmuz 27 2006, 18:42:08
Hayat benim dürüstlüğümü hakedecek ne yaptı ?

onlar etik de kalmış be oski :)

Eşitlik olduğu tabikide pek söylenemez.Mesela bazı insanlar doğuştan sakat doğarken bazılarıda vücutlarında herhangi bir bozukluk olmadan doğarlar.bu bir eşitsizliktir.mesela troçki’nin bi tezi var.düşünsenize diyo kendisi <şu an amerikanın toplumcu(sosyalist)olduğunu<.mutlak bir refah ortamı olurdu.ve artık bilim öyle bi geliştiki bir maden işçisinin bile günlük ne kadar kaloriye ihtiyaç duyduğunu ne kadar barınma,giyinme ihtiyacının olduğunu hesaplayabniliyor.dünyada bir yılda milyonlarca dolara kozmetik ürünü satılmaktadır.buna karşılık somalideki insanlar 1 hafta içinde 3 bardak suyla idare etmek zorundalar.baştada söylediğim oydu zaten.somalide ki bir insan brad pitt kadar yakışıklı olamayabilir olmayacaktırda.ama somalideki insan brad pittin sahip olduğu maddi imkanlara sahip olup eşit bi şekilde yaşayabilir
#4 - Temmuz 27 2006, 19:07:18

onlar etik de kalmış be oski :)

Eşitlik olduğu tabikide pek söylenemez.Mesela bazı insanlar doğuştan sakat doğarken bazılarıda vücutlarında herhangi bir bozukluk olmadan doğarlar.bu bir eşitsizliktir.mesela troçki’nin bi tezi var.düşünsenize diyo kendisi <şu an amerikanın toplumcu(sosyalist)olduğunu<.mutlak bir refah ortamı olurdu.ve artık bilim öyle bi geliştiki bir maden işçisinin bile günlük ne kadar kaloriye ihtiyaç duyduğunu ne kadar barınma,giyinme ihtiyacının olduğunu hesaplayabniliyor.dünyada bir yılda milyonlarca dolara kozmetik ürünü satılmaktadır.buna karşılık somalideki insanlar 1 hafta içinde 3 bardak suyla idare etmek zorundalar.baştada söylediğim oydu zaten.somalide ki bir insan brad pitt kadar yakışıklı olamayabilir olmayacaktırda.ama somalideki insan brad pittin sahip olduğu maddi imkanlara sahip olup eşit bi şekilde yaşayabilir
peki sence bu olanlar bi haksızlıkmı?Nence diil her insanın kendine göre cektigi zorluklar vardır.Bradd pitt diosun yakışıklıymış bilmem neymiş.Peki bu adam cok mu süper yasıo.Ben sanmıorum sorunsuz bi hayatı olsun
#5 - Temmuz 27 2006, 19:12:00

Naughty Girl

kesinlikle esit diildikr.ayni anne we babaya sahip,,ayni cati altinda yasiyan kadesler bile esit diildir..
her insanin kendine gore sorunlari wardir buna katiliyorum ama bu sorunlar esit diildir..
#6 - Temmuz 29 2006, 17:48:28

eşitlik kavramını nasıl ele aldığınıza bağlı herkes eşit yaratılmıştır bunu bilin.

süperman diye birisi olmas olamaz o bütün güçlere sahiptir.

ya futbola yatkınsındır.

ya felsefeye
ya matematik
ya resim ya manken gibisindir

eğer çirkinsen bir artın kesinlikle vardır

herkes eşittir ama kur'anda belirtiliyorki erkek kadından üstündür yanlışım varsa düzeltin ama adamlar AIHM ye dava açıp incildeki o ayeti değiştirmişler....
#7 - Ağustos 01 2006, 21:13:25

yaratan eşit yaratsa da kular bi eşitsizlik ayarlıyor ama ...

burası kesin :öff

#8 - Ağustos 03 2006, 18:55:05
« Son Düzenleme: Ekim 07 2006, 16:29:32 Gönderen: yamuk_prenses »

EŞİTT OLARAK YARATILIRIZZ AMA DÜNYADA EŞİTLİK BAZI KURALLAR ÇERÇEVESİNDE BOULURR VE BAZİLARİ CEFAA BAZİLARİ SEFA ÇEKERR............
#9 - Ağustos 03 2006, 18:56:56

sadce sefa cekilmez arkadasım acı tatlı hekesin hayatında biseler olur
#10 - Ağustos 03 2006, 19:03:33

sadce sefa cekilmez arkadasım acı tatlı hekesin hayatında biseler olur
HAKLSISIN AMA ARKADAŞİM BEN GENELLİKLE KAPALI KONUŞURUMM SADECE SEFAA DEMEDİM BEN CEFAA SEFAAA .................... :haydut :haydut :haydut YORUMUMU YAPARIM İSTEYEN ELEŞTİREBİLİR İSTEYEN HAKLSIN DİYEBİLİRR................BEN YORUMUMU YAZARIMM .................... :haydut :haydut
#11 - Ağustos 03 2006, 19:05:50

ama eşit değil dimi? :öff

#12 - Ağustos 03 2006, 19:06:23

ama eşit değil dimi? :öff

İŞTE BEN KATİLİRM BUNAAA...........YÜREGİNE SAGLIK  MELTEMM......... :okey :okey
#13 - Ağustos 03 2006, 19:07:03

malesef.
#14 - Ağustos 03 2006, 19:07:14
« Son Düzenleme: Ekim 09 2012, 18:41:24 Gönderen: yamuk_prenses »

bi başbakan çocuğu ile ailesiz  çocuğun arasında hep bir uçurum vardır yalan mı?

hep de olucaktır da... :öff
  AYNEN............... EŞİT GELİRLERR AMA DÜNYADA BELLİİİ KUARLLAR ÇERÇEVESİNDEE BOZULURR BUU.......... :okey :okey :okey :okey
#15 - Ağustos 03 2006, 19:08:19

bi başbakan çocuğu ile ailesiz  çocuğun arasında hep bir uçurum vardır yalan mı?

hep de olucaktır da... :öff
  AYNEN............... EŞİT GELİRLERR AMA DÜNYADA BELLİİİ KUARLLAR ÇERÇEVESİNDEE BOZULURR BUU.......... :okey :okey :okey :okey

evet çok dooru başbakan çocuğu rahat gezemez tamammı etrafındaki herkes balondur %90 ı başbakan çocuğu olduğu için onla takılır veya herkes ööle görür onu..

ailesiz çocuk ise her an zengin bir aileye gideilir.

daha doorusu

her insan eşittir.

ahirette başbakan çocuğu ayrı yargılanır kimsesiz çocuk ayrı yargılanır...
#16 - Ağustos 03 2006, 21:34:53

bizim de sorunumuz bu ya!

öbür dünyadaki kadar eşit değil kimse burda!
#17 - Ağustos 03 2006, 22:30:10

eslem

eğer eşit olunsaydı en başta cennet cehennem diye bişi olmazdı herkes tek yerde toplanırdı...

:yanlis bu yanlış bi vargı...bu noktada eşitlik aramak saçma nitekim sen iki insana aynı görevi versen biri yapmasa diğeri yapsa aynı muameleyi yapar mısın?hayır.. ki bu gayet ince bi konu
#18 - Ağustos 04 2006, 18:04:57

Mesele dini terimlerle örtüşmemeli...Eşitlik kavramı sosyal değerler baz alınarak değerlendirilmeli...
özür dilerim ben yanlış yerden baktım evet senin dediğine göre hiçkimse eşit değil...

mesela ben abimden daha *** durumdayım abim benden 18 yıl büyük ve şimdi üstümde öyle bir baskı varki benden üniversitede bölüm birincisi olmam bekleniyor ben şu ana kadar ondan daha iyi bir performans çizmiş olmama rağmen daha fazla azarlanıyorum abi kardeş arasında bile eşitklik yok.....
#19 - Ağustos 05 2006, 21:56:54

ewrem

İnsanlar eşit olamaz ozmn robot olurlar :nanik
her insan farklıdır...
onun için yaşadıkları yaşam tarzları da farklıdır...
yetenekleri zewkleri fln...
ozmn herkesden aynı beklenmemeliii... :Ç
#20 - Ağustos 09 2006, 22:00:14

insan oLmamız açısından herkes eşit evet ama hayatLar açısından bence diiL...bence bu eşitLik oLayı tamamen yaLan!herkesin kuLLanabiLidği hakLarı var ama bunLarı herkes gözetmiyo meseLa...hatta bu çoğu aiLede biLe yok...heLe heLe türkiyede...meseLa bi babanın çaLışıp çocukLarına bakması karısını çaLıştırmaması ve kadının da kocam ne diyosa doğrudur demesi evde sadece ev işLerine bakması...hatta en eşitsizLiği kadının dışarı adım atarken kocasını arayıp sorması ve adamın sadece ben geç geLicem bu akşam demesi tam bi türk kLasiği...peki bunda eşitLik nerde?
#21 - Ağustos 10 2006, 05:47:54

Beni bütünde aramayın artık ...
Satırların sözcüklerin arasına sakladım kendimi ...
Kimse bulamasın, daha fazla silemesin diye çabalarım ...

Buket''im :bite

İnsan doğduğu andan öleceği ana kadar her zaman diğer insanlardan 'yukarı'larda olmak için uğraşan bir varlıktır.Hem nitelik hem nicelik bakımından aynı olursa olacak olaydır ki böyle bişeyin mümkünatı yoktur her insanın fıtratı farklıdır.
Örnekle bir insan bilmem ne marka giyisiden acaba 3 rengini birden alsam mı diye düşünürken diğeri belki 3 yıldır üzerine yeni bişey almamıştır!!.
Konunun dışında ama eğer dünyada eşitlik olsaydı öbür dünyadan farkı olmazdı ki sonuçta bir sınav dünyasındayız.
#22 - Ağustos 10 2006, 12:11:16

blood_2

kadinlar aslnda her bakmdan erkeklerle ayni sewiyedrler ama kadnlar iki ayak userinde iseyemes :D
#23 - Ağustos 14 2006, 04:00:00

Ms.ExtacY

eğer eşit olunsaydı en başta cennet cehennem diye bişi olmazdı herkes tek yerde toplanırdı...

:yanlis bu yanlış bi vargı...bu noktada eşitlik aramak saçma nitekim sen iki insana aynı görevi versen biri yapmasa diğeri yapsa aynı muameleyi yapar mısın?hayır.. ki bu gayet ince bi konu

Katılıyorum eslem e..
Ama şu şekilde..
Cennet le Cehennem bence asıl eşitliği sağlayan..Bir katille tpoluma uygun dfine uıygun yaşayan aynı yerde mı olmalı..? Nerde adalet..? Nerde eşitlik..?
Eşit yaratılmışız belki..Ama isyan ettiğimiz eşitsizliği biz yaratıyoruz..Burda bunu tartışabilecek olanaklarımız var..İnternete giriyoruz en azından okuma yazma biliyoruz ya..
Belki okuması yazması yoktr ama bizi şu an burda morartacak kadar doğru ve kuvvetli bir düşüncesi olan bir çocuk bi yerlerde düşünceleryle eriyip gdiyordur..
Yani giysiyi yemeği bırakın..Konuşma hakları bile yok bazılarının toplumda..
#24 - Ağustos 14 2006, 10:30:35

Yanayım yanayım ergenliğime yanayım...
#25 - Ağustos 16 2006, 11:13:38
« Son Düzenleme: Ekim 09 2012, 17:36:41 Gönderen: yamuk_prenses »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.