Alternatifim Cafe

Düşen Uçakta Ateist(inanmayan) Kalmaz Lafı

Discussion started on Felsefe

Düşen uçakta insanın yusuf yusuf olma hali vardır ve anlık bir olaydır. O hal geçmeden ölecektir, o arada pek fazla bir şey düşünemez ama kanser olduğunu öğrenen birisi ilk öğrendiği anda korkar sonra hayatın akışına kapılıp tekrar normal düşüncelerine dönebilir. : )
#151 - Şubat 20 2012, 14:20:53
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Tatlı su ateisti.
#152 - Şubat 20 2012, 14:27:52
« Son Düzenleme: Şubat 20 2012, 14:28:04 Gönderen: jude »

Müslümanlığı karşısındakine harıl harıl anlatma telaşında olan dincilerin söylemi. Kokusu bile aynı mk.
#153 - Şubat 20 2012, 14:49:04

Düşen uçakta insanın yusuf yusuf olma hali vardır ve anlık bir olaydır. O hal geçmeden ölecektir, o arada pek fazla bir şey düşünemez ama kanser olduğunu öğrenen birisi ilk öğrendiği anda korkar sonra hayatın akışına kapılıp tekrar normal düşüncelerine dönebilir. : )

Bakış açın oldukça ilginç. Anladığım kadarıyla benim mesajıma istinaden yazmışsın. Farkında olmalısın ki kanser olayı pek te basit bir psikoloji değil.
Normal düşüncelerine döner demişsin. Demek ki onun için normal olanı bu.
Düşen uçaktaki yusuf yusuf olan ateist sana sesleniyorum. Dönme ve dumur et şunları :Ç
#154 - Şubat 20 2012, 17:50:40
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Müslümanlığı karşısındakine harıl harıl anlatma telaşında olan dincilerin söylemi. Kokusu bile aynı mk.
Ateist kalmaz diyor, hepsi Müslüman olur demiyor. Düşen uçakta ateist, kelime-i şehadeti kimden öğrensin de söylesin değil mi? : )
Burada olay; insan, başı sıkışınca ya da tehlike anında istek dışı "Allah Allah" ya da "Tanrım" der. "Allah" ya da "Tanrım" demesi, insanın bir dine girmesi anlamına gelmiyor sadece ateistliğiyle çelişiyor. Tüm mesele bu yani ortada misyonerlik falan yok rahat olun. : )

Bakış açın oldukça ilginç. Anladığım kadarıyla benim mesajıma istinaden yazmışsın. Farkında olmalısın ki kanser olayı pek te basit bir psikoloji değil.
Normal düşüncelerine döner demişsin. Demek ki onun için normal olanı bu.
Düşen uçaktaki yusuf yusuf olan ateist sana sesleniyorum. Dönme ve dumur et şunları :Ç

Evet senin mesajın için yazdım. Kanser olayı pek basit bir psikoloji değil elbet ancak psikolojisiyle kanser hastalığını yenenler de yok değil. : ) Burada mesele olayın geçtiği zaman dilimi sadece. İnsanın düşünme fırsatının olmaması. Kanser psikolojisinden çok daha kötü, ölüyorsun kurtuluşun yok. : ) (Allah bilir tabi)
#155 - Şubat 21 2012, 15:15:52
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

etc. bence sen sana karşı görüşte, inançta ya da inanmamakta olanları sindiremiyosun : )
#156 - Şubat 21 2012, 16:10:41
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Neden bunu kendin için de düşünmüyorsun? Belki olabilir, belki öyleyimdir, peki ya sen? : )

Ayrıca hazmedememek, inkar edip saldırmaktır. Ben fikrimin açıklamasını yapıyorum sakince, varsa karşı fikrin buyur. Ben sana saldırmıyorum sonuçta değil mi? : )
#157 - Şubat 21 2012, 16:18:41

Ben de sana saldırmadım ki : ) Sana karşı geldiğimiz de aşağılıyosun , nasıl tartışabilirim ki.
Ben inanılmaz hoşgörülüyüm inan bana.
Seni bile çok seviyorum o derece yani :Ç
#158 - Şubat 21 2012, 16:27:00

J.D. Salinger

Aşkolsun ya. Ben aşağılamıyorum, varsa mesajlarımda bir aşağılama özür dilerim.
#159 - Şubat 21 2012, 16:34:03

Ben orada bu söylem psikolojik açıklaması olan bir olgu değil, dini bir konu olduğunda ağzı salyalar saçarak birşeyler anlatmaya çalışan sakallı amcaların üslubuna benziyor dedim. Bilmiyorum ne olarak algılandı tam olarak.
#160 - Şubat 21 2012, 18:11:50

Bu dini bir konu değil bana göre. Siz nasıl algıladınız bilmiyorum. Ancak "düşen uçakta ateist kalmaz" derken illa ki dini bir olgu olması gerekmiyor. Uçaktakiler deist de olabilirler bu durumda onu anlatmaya çalışmıştım ben de.
#161 - Şubat 22 2012, 02:49:44

Ben bu cümleye baktığımda ' ölüm korkusunu hissettiğinde ateistte agnostikte inancı zayıf olan da allahı hatırlar ona dua etmeye başlar' sonucunu çıkarıyorum. Sadece bu yani.
#162 - Şubat 23 2012, 18:35:15

Evet ikimiz de aynı şeyi anlıyoruz ve bunun müslümanlıkla alakası direkt olarak yok diyorum, sadece Müslümanlar Allah'a ve ahirete inanmıyorlar. Tabi senin zihninde ilk bakışta öyle canlanmıştır ona bir şey diyemem.
#163 - Şubat 24 2012, 00:15:03

En iyisis önümüzdeki on yıl boyuncu karşılıklı birşeyler demeyelim. Fena halde karışıyor.
#164 - Şubat 28 2012, 17:04:53

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.