Alternatifim Cafe

Giresunlular Birliği..

Discussion started on Fan Club & Birlikler

Evet arkadaşlar ben Giresunluyum başka varsa lütfen buraya yazsın tanışalım kaynaşalım.. :oley
#1 - Haziran 30 2006, 14:24:16

...:::R+:::...

ya bence türkiye işte ank. ist. izmir adana konya trabzon gibi ayrılmamalı bence buda bizim toprağımızı buna no diyemezsin bende ayrım yapmıyorum türkiyemin heryerini seviyorum benide üye yapın
#2 - Temmuz 01 2006, 21:58:12
§!kral gibi yasayıp köpek gibi ölmektense köpek gibi yasayıp kral gibi ölürüm!§

ya bence türkiye işte ank. ist. izmir adana konya trabzon gibi ayrılmamalı bence buda bizim toprağımızı buna no diyemezsin bende ayrım yapmıyorum türkiyemin heryerini seviyorum benide üye yapın

Evet doru diyosunda benim kötü bi amacım yoktu :muhah  sadece giresunlu varsa tanışmak istedim belki tanıdığım biri çıkar die... ama yinede saol düşüncelerin için... :.dost
#3 - Temmuz 02 2006, 19:39:33

Evet doru diyosunda benim kötü bi amacım yoktu :muhah  sadece giresunlu varsa tanışmak istedim belki tanıdığım biri çıkar die... ama yinede saol düşüncelerin için... :.dost

arkim ben sanaa bi sey demedim kii
#4 - Temmuz 04 2006, 11:10:50
§!kral gibi yasayıp köpek gibi ölmektense köpek gibi yasayıp kral gibi ölürüm!§

tmm da sen öle diyince bende kendi amacımı belirtmek isterdim ayrım yapmak için yapmadığımık belirttim ki zaten bende sana bişe demedim teşekkür ettim nese kendine ii bak tkrr tşk :okey
#5 - Temmuz 04 2006, 13:52:06

ben giresunlu değilim ama giresunda oturuyorum
#6 - Temmuz 07 2006, 12:32:13
aşıklar fun club
>>TIKLA>>

<<TIKLA<<
aşıklar fun club

ben giresunlu değilim ama giresunda oturuyorum

bende giresunda oturmuom aslında (6) görelede..
#7 - Temmuz 07 2006, 15:54:17

bende giresunluyum giresunun ngörele ilçesinde oturuyorum ve giresunda okuyacagım üniversiteyi :bye
#8 - Temmuz 24 2006, 21:04:40
eRmeNi GöLgEsiNdeKi NoBeL EkSiK KaLSın!!!!!!

angelfb1907

benide yaparmısın üye :D ben giresunluyum eynesilim benim bi kaçda foto ekliim mi? :cicek
#9 - Ağustos 02 2006, 13:42:58

Giresunda doğdum büyüdüm ben...Var mı giresunun havası toprağı gibi bi yer... :ask
#10 - Eylül 11 2006, 23:37:11
Ne zaman bir her şeyi ölse birinin,
Kendini ölümlerle yaşar kalır o.
Ne zaman bir kendisi ölse birinin,
Ölümlerde kendini yaşar kalır o.

arkadaşlar...

konuyu dökümanlar ile desteklemeniz gerekmektedir..... aksi takdir de silinecektir.... (fan club kuralları)

saygılar....
#11 - Eylül 11 2006, 23:39:21
« Son Düzenleme: Eylül 11 2006, 23:40:05 Gönderen: ChaCharon »
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

Denize doğru uzanan ve karşısında Doğu Karadeniz’in yegâne adasının (Giresun adası, Aretias, Ares, Areos Nesos, Puga) bulunduğu bir yarımadanın üzerinde yer alır. Yarımadadaki kale yerleşmenin çekirdeğini oluşturmuştur. Eski adı Kerasus olup bugünkü adı da bu kelimeye dayanır. Kerasus’un civarda bol miktarda yetişen kirazdan geldiği rivayet edilir. Bir başka kaynağa göre bu isim, yarımadanın denize doğru bir boynu gibi uzanması dolayısıyla eski Yunanca’da “boynuz” anlamına gelen kerastan türetilmiştir.   

Kaynaklarda adı Kerasus, Kerasous, Cerasous, Chirizonda, Cerasonte, Kerassunde şekillerinde de geçen şehir Türk hâkimiyeti döneminde bugünkü söylenişiyle anılmıştır.

Osmanlı dönemi Giresun’u hakkında en ayrıntılı bilgiler, XV ve XVI. yüzyıllara ait Trabzon sancağı tahrir defterlerinde yer alır. Bu defterlerden en erken tarihli olanına göre 1486’ya doğru yerleşmenin kale içinde ve hemen civarında olduğu, askerî vasfın ön plana çıktığı bir şehir özelliği gösteren Giresun 114 nefer, yirmi iki bîve (dul) hıristiyan nüfusa sahipti. Bunlar kaleyi tamir etmek, Giresun’dan geçen gemilere kılavuzluk yapmak şartıyla her türlü vergiden muaf tutulmuşlardı. Bu durum Osmanlılar’ın şehri barış yoluyla teslim aldığını gösterir. Kalede muhafızlar dışında dört sivil müslümanın adı deftere kaydedilmiştir. Giresun’un ilk müslüman sivil sakinleri olan ve her biri eski timar sahibi bulunan bu şahıslar Çepni Ali, Çankırılı Hamza, İbrâhim, Îsâ oğlu Ali idi. Kalede ise dizdar Kalkandelenli Yûsuf’un idaresinde otuz kadar muhafız görev yapıyordu. Bu muhafızların bazılarının isimleri altında Niğbolu, Manastır, Üsküp, Sofya, Semendire, Selânik, Kesriye ve Kefeli olduklarına dair kayıtlar bulunmaktadır. Bu rakamlara göre şehirde 600-700 kişinin yaşadığı tahmin edilebilir. Bunların hepsinin kale içinde oturup oturmadığı belli olmamakla birlikte kale dışında sahile doğru uzanan evlerden ikamet ettikleri söylenebilir. 
#12 - Eylül 12 2006, 00:01:23
Ne zaman bir her şeyi ölse birinin,
Kendini ölümlerle yaşar kalır o.
Ne zaman bir kendisi ölse birinin,
Ölümlerde kendini yaşar kalır o.

buyrun size giresunun incisi GÖRELEDEN fotoğraflar
mesur GÖRELE PİDESİNİ de unutmadık
#13 - Eylül 12 2006, 13:50:24
eRmeNi GöLgEsiNdeKi NoBeL EkSiK KaLSın!!!!!!

bedne giresunluyum (nickimdede belirtmis oldugum gibi :D)  bu topici aramak biras gec geldi aklima :Ç

bu arada TıRSıKk$iZzO  benim kankamda eynesilli, büyük ihtimal akraba cikacaksinizdir :D
#14 - Ocak 31 2007, 11:48:01

angelfb1907

bedne giresunluyum (nickimdede belirtmis oldugum gibi :D)  bu topici aramak biras gec geldi aklima :Ç

bu arada TıRSıKk$iZzO  benim kankamda eynesilli, büyük ihtimal akraba cikacaksinizdir :D

Çıkmadım ama ya akraba fln :Ç
#15 - Şubat 21 2007, 22:04:23

uFo göReN maSuM köyLü

ben tRabzonLuyum oLmaz Mı ? ? (6) hee taNzu ? ?
#16 - Haziran 03 2007, 23:40:31

eeem bu arada Giresunsporda artik ikinci Lig de ayiptir sölemesi.. :artis :ıslık
#17 - Haziran 07 2007, 00:41:07

angelfb1907

ben tRabzonLuyum oLmaz Mı ? ? (6) hee taNzu ? ?
Kesin olur, şüphen olmasın Muztafa . :sizo
Evet Adana'lıları devirdik ve 2. lige yükseldik. Hayırlı uğurlu olsun.. :artis
#18 - Haziran 07 2007, 16:02:02

uFo göReN maSuM köyLü

aBi ben ta dibinden beRi diyodum giResun gümbüR gümbüR geLiyo die de kimse ınanmıyodu. . ben inanmıŞdım o gücü göRdum . . giResun ki bu üLkenın nadide güzide yakışıkLı şehiRLeRinden bitanesıdıR . .  giResun ki bizim kaşımız gözümüz özümüz sözümüzdüR. . .  giResun ölediR giResun böLediR ( yanLış anLamayın özeLLikLeRi böLe devam edeR bağLamında ) (6)

heh şimdi aLın o kadaR attık tuttuk giResunLu oLmaya hak kazandım . .  zaten tRabzona gdeRken ayıpdır söLemesi giResunun üstünden geçiyoz yani giResunLu sayıLıRıkm bi neVi . .

hePsi bu taNzu (6)
#19 - Haziran 07 2007, 21:24:32

Fenerli-Cadi

Uuu Musty sayesinde görüyom konuyu :sizo

Bende Giresunluyum  :artis Espiye  :nohashas

üyelik seediliosa seedebilirsinmi :Ç
#20 - Haziran 07 2007, 21:44:36

uFo göReN maSuM köyLü

bende espiYedenım. . .  zaten nazan amca kıZım doaL oLaRakdan espiyeLiyim . .

hadi kim üYe yapıcak bizi kaçıRmayın deRim bu çifti (6)
#21 - Haziran 07 2007, 21:56:36
« Son Düzenleme: Haziran 07 2007, 22:09:55 Gönderen: uFo göReN maSuM köyLü »

Fenerli-Cadi

aaa musty o zmn yirmi8 lede akrabasin o da uzaktan kuzen oluyor :sizo
#22 - Haziran 07 2007, 22:02:26

uFo göReN maSuM köyLü

ben senLe akRabayım yha 28 kıRk sekiz anLamam . . .

ama oLmuyo bak bizi üye yapan yhok buRda. . kım buRanın soRumLusu ? ?
#23 - Haziran 07 2007, 22:12:31

Black Curse

Bende Giresun'luyuM.  Alucra İlçesi'ndeN ...
#25 - Haziran 22 2007, 17:16:37

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.