Alternatifim Cafe

Kitaplar Hakkındaki Yorumlar Ve Tavsiyeler Buraya

Discussion started on Kitap

beyoğlu rapsodisi manyak bi kitap..kesnlikle şiddtle tawsie ediorumm=P=)))
#51 - Temmuz 19 2006, 21:18:26
JuSt Me!

Jane Eyre ~ $izofren a$ka mektup.. cok beenmi$tm tawsie ederm ;)
#52 - Temmuz 19 2006, 21:37:39

Necip Fazıl - Bir adam yaratmak :öff süper bi kitap tawsiye ederim
#53 - Temmuz 19 2006, 22:00:23
...... :)))))))))

Başarıya Götüren Aile- Doğan Cüceloğlu => öğrencilerin mutlaka okuması gereken bir kitap...
Ladesçi - yazarını unuttum...

bende ladesçiyi okudum harika bi kitap bence     :)    yazarı üstün dökmen  :)
#54 - Temmuz 19 2006, 22:04:02
Bizi arama lüks meyhanelerde, biz dost şarabı içenlerdeniz. Bize dost arkadaş nedir diye sorma, biz onlar için ölüme gidenlerdeniz.

bende okumuştum bu kitabı gerçekten güsel :okey
#55 - Temmuz 19 2006, 22:05:45
...... :)))))))))

friederich nietszche--- nietszche ağladığında züper bi kitap yorum yapmıyorum merak edim alın okuyun bence hayatınıza farklı bi bakış açısı getiricekkk...
#56 - Temmuz 20 2006, 19:56:41
IsLIğImLa FıSıLdAmışTıM ŞiŞeYE KıYıYA ÇıĞlIğIm VuRMuşş...

KLaVuzUm KaLbİmDi BuRnUm ÇoKtAn SüRtÜLdÜ

Ayşe ARMAN'ın "kimse sormazsa ben sorarım" ve "kimse okumazsa ben okurum" güzel kitaplar birinde kendi hayatını anlatıyo diğerinde ünlülerle olan röportajları var... Okumanızı tavsiye ederim...
#57 - Temmuz 20 2006, 20:03:31

SONER YALÇIN---- TEŞKİLATIN İKİ SİLAHŞORU

ben okudum ve gerçekten de böyle kitaplar okumalıyım dedim.. bu iki silahşorden birisi ittihat ve terakki döneminin ünlü isimlerinden Yakub Cemil... dieri de ermeni ASALA örgütünü çökertten teşkilatı mahsusanın devamı gibi çalışan MİT e bağlı bi örgütün elemanı ve Yakub Cemil'in torunu.. bence okuyun..

ben bu kitabı okuduktan sonra bu güne kadar ne gereksiz şeyler okumuşum diye düşündüm. aslında sıkı bi stephen king, peter straub okuyucusuydum en son grange'e de sarmaya başlamıştım ama önce tarihimizi öğrensek daha iyi olacakk...

şimdi de yine soner yalçının bay pipoyu okuyorum.. bitince yorumumu yazarım şimdilik süper gidiyo :))
#58 - Temmuz 23 2006, 23:08:15
IsLIğImLa FıSıLdAmışTıM ŞiŞeYE KıYıYA ÇıĞlIğIm VuRMuşş...

KLaVuzUm KaLbİmDi BuRnUm ÇoKtAn SüRtÜLdÜ

ben tarih kitapları okumayı severım geçen ingiliz casusun itiraflarını okudum-ingilizlerın bize olan düşmanlığını çoook ii anlatıyoben ce mutlaka okuyun :okey
#59 - Temmuz 24 2006, 12:02:18

Poirot ve Oliver sahte ipuçları arasında gerçekleri bulabilmek için tüm dedektiflik hünerlerini ortaya koyarak katilin peşine düşerler...

Tüm zamanların en ünlü polisiye yazarı Agatha Christie'nin kitapları satış rekorları kırmıştır. Christie'nin polisiye romanların kraliçesi olduğu tartışılmaz...

"Agatha Christie yine yepyeni mükemmel bir cinayet romanıyla
New York Times

"Çözüm büyük bir zeka eseri."
Times Literary Supplement

süper zevkli bi kitap okumanızı tavsiye ederim çözüm gerçekten zeka istiyo şaşırtıcı! :okey

agatha christie yi bende çok seviorm. müthiş bi kadın
#60 - Temmuz 31 2006, 12:27:18
yine kopuk bi ben bu caddelerde gezerken rastladım bir iskenderciye :muhah
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

şuan şu çılgn türkleri okuormm çok duyglanıormm ağlıorm hatta süper bi kitap :agla :agla X( X( X( :agla :agla
#61 - Ağustos 02 2006, 18:16:05
İmzanız kural dışı

Burak Turan'ın metaL fırtına kitabı... 1.si biraz karışık geLsede 2.si çok güzeLdi...dünyanın birbiryLe savaş içinde oLduu zamanLarı ve sonra türkiyenin neLer atLatarak şu anki türkiye haLine geLdiğini anLatan müthiş bi kitap...bence herkes okumaLı!!! :okey
ayrıca Stephan King'in yeşiL yoL kitabı da çok güzeLdi...suçsuz bi mahkumun hayatını anLatan ve çok ders çıkartabilicemiz bi kitap...
ve gene Stephan King'in rüya avcısı kitabı da gerçekten sürükLeyici bi romandı... birbirine çok sıkı bağLı 4çocuun yaşadıkLarı kahramnaca şeyLeri anLatıo...ama yaşadığı şeyLeri nasıl yaptıkLarının onLarda farkında diiL...aradan 25yıL gibi bi zaman geçmseine rağmen haLa dost oLan bu dörtLünün araLarına başka dünyadan geLen biri katıLıo...ve bunu farkettikLerinde geçmişe kısa bi geri dönüş yapmaLarı gerekio...
#62 - Ağustos 09 2006, 21:23:25

Beni bütünde aramayın artık ...
Satırların sözcüklerin arasına sakladım kendimi ...
Kimse bulamasın, daha fazla silemesin diye çabalarım ...

Buket''im :bite

bu bölümü acan dark ablamıza cok tesekkür ediorum  :)böle bi konu görmek beni mutlu etti yaa.her okudm ve begendim kitabı buraya yazcam :) su an suc ve ceza okuom.2. ciltteyim yakında yorumumu yazarım.kib görüsmek üzre
#63 - Ağustos 09 2006, 21:28:30

ya chok iyi bir bölüm olmus ellerinize saglık ilk tavsiye edecegim kitap Alexandr dumas- Monte Kristo Kontu ve MArlo Morgan 2 kitabı var Bir Çift Yürek ve Sonsuzlugun mesajı :)) okuyun diyorum baska söze gerek yok diye düşünüyorum :))
#64 - Ağustos 10 2006, 14:47:03

lütfen silmeden önce haber verinn...

marlo morganın kitabını cok önceleri okumuştum ama hala hatırlarım.bi cift yürek adlı eseri gercek inanılmaz bi kitap.bi kabile hayatını anlatan kitap; bi grup insanın ne kadar sade bi hayatla mutlu olunabiliceni anlatıo.herkese tavsie ediorum  :)
#65 - Ağustos 10 2006, 15:32:07

Yeşil Kiraz-Gülten Dayıoğlu

Fırtınanın Habercisi-Gorki

Mektup Arkadaşları-İpek Ongun
#66 - Ağustos 13 2006, 20:20:50
üzüntü kalbi sömürür...

depresif

stephen king-kara kule
stephen king-sadist
friederich nietszche-böyle söyledi zerdüşt
inci aral-mor
#67 - Ağustos 13 2006, 20:31:16
« Son Düzenleme: Ağustos 13 2006, 20:32:39 Gönderen: depresif »

Agatha Christie_Köşkteki esrar :cicek
#68 - Ağustos 13 2006, 20:50:43
ASKERE UZANAN ELLER KIRILSIN!!!

stephen king - O we yine stephen king - haywan mezarLigii cok guseL kitapLar ya //
#69 - Ağustos 13 2006, 20:57:27
  FeeLing so faithLess Lost under the surface

stephen kingh kitaplarını merak ettim gerçekten ya ilk fırsatta okuyacam... :)
#70 - Ağustos 13 2006, 21:20:20
üzüntü kalbi sömürür...

Ms.ExtacY

Melekler Ve Şeytanlar müthiş bi kitaptı..

Küçüken de Jane Eyre ye bayılmıştım..Ağlamıştım adamın kör olduğnu öğrenince filan.. [:D]
Kesinlikle çocukken kitabı sevdiren bi yapıt..
Kızlar içn de 12-14 yaşlarnda okunabilck en güzel seri Bir Genç Kızın Anı Defteri
Tekrar tekrar okumuştm ya..

Sevim Belli-Boşuna Mı Çiğnedik kitabı çok güzel..Kendi hayatnı anlatmış..Komünist bi kadın..

Ve bnim şu ana kkadr okuduğum en güzel kitap şüphesiz Sarı Zeybek ti..Her sayfasnda ağladm ya..
#71 - Ağustos 14 2006, 10:15:17

ben de sana yorum yabiim kitab zevkilerimis benzeşio sanki:) dan brown ın kitapları üzerine söylenecek 1şi yok kesinlikle müthiş sürükleyici olyo ... jane eyre dersen ayrı bi zevkti onu okumak
ipek ongun da 10-14 yaş arası kızlara göre tam yhani o yaşlarımda tekrar tekrar okumuşumdur we her seferinde zevk aldım... dier kitabları okumadım ama stephen king müthiş bi adam . . . bi de cinayet romanlarını yazan agatha christie var ki o kadın da çok yaratıcı müthiş tavsiye edriim ,)
#72 - Ağustos 14 2006, 14:26:53
beLki GerÇeKTeN biR keDiYiM! aMA bu KeSiNLiKLe SoN CaNıM deiL!

ABDULHAMİD'İN KURTLARLA DANSI / MUSTAFA ARMAĞAN

tarih okumayı sevenlere müthiş bir yapıt tavsiye ediyorum..aslında sadece tarih sevenlere değil kitap okumayı seven herkese...çünkü kitapta bilimsel bir dil değil,aksine çok akıcı,okuru kitaba bağlayan bir dil kullanılmış.her Türk gencinin okuyup ders alması gereken bir kitap.
#73 - Ağustos 17 2006, 19:57:47
Ne gemiler yaktık...

George Orwell-Bin Dokuz Yüz Seksen Dört
herkese şiddetle tavsiye ediyorum herhalde devrim ve dünya düzeni hakkında bundan güzel bi kitap yazılmamıştır.

''Çok genç yaşındayken bile gözüpek ve yürekli biri olan George Orwell(1903-1950),önce döneminin ve ülkesinin toplumsal düzenine karşı çıktı.Büyük Rus Devrimine inandı.Troçki'ye hayrandı.Ancak,İspanya  içsavaşı sırasında Stalinistlerin Troçkistlere karşı tutmu,umutlarını yıktı.Bu durum ve yakalandığı hastalık,George Orwll'i bin dokuz yüz seksen dört'ün mutlak umutsuzluğuna sürükledi.Orwll, yapısal olarak karamsar ya da siyaset tutkunu biri değildi.İlgi alanları çok genişti.Daha az acılı bir dönemde yaşasaydı,yaşamaktan mutluluk duyardı.Ama çağımıza siyaset egemendi.Orwell,yaşadığı sürece grçeklere bağlı kalmış,en acı dersleri bile öğrenmekten vazgeçmemiştir.Ama umudunu yitirmiştir.Orwell'in çağımızın peygamberi olmasını engelleyen şeyde bu olmuştur.Dünyanın bugünkü durumunda umut ile gerçeği birleştirmek belki de olanaksızdır.Durum buysa,bütün peygamberler yalancı peygamberlerdir.Orwell gibi kişiler,bence günümüz dünyasında gerekli olanın yarısını,ama ancak yarısını ortaya koymuşlardır.Öteki yarısını hala aramaktayız.''

BERTRAND RUSSELL
#74 - Ağustos 27 2006, 17:34:25
« Son Düzenleme: Ağustos 27 2006, 17:35:32 Gönderen: frekanss »
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

T!Z!C!K

the da vinci code --------süper kitap

agatha christhe      sonuncu kurban ------------polisiye sevenler için vazgeçilmez

inci aral      taş ve ten------------ fazla edebi sevmeyenler okumasın yoksa çoık güzel kitap

hande altaylı        aşka seytan karışır ------------dallas gibi kitap kimin eli kimin cebinde belli değel

en son bunları okudum :okey
#75 - Ağustos 31 2006, 14:56:41

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.