Alternatifim Cafe

Sizce Sagopa Kajmer İllumaniti'mi ?

Discussion started on Rap - HipHop

Evet arkadaşlar.Bu konuyu çok duymuşsunuzdur.Ben inanmıyorum ama belirtileri var. Monotonluk Maratonu klibini geçtimde Fani adlı şarkısında:

''Şeytan bir gün elbet bir kez yenecek seni, yok ki kaçarın.'' Diyor.

Tırstım. :D
#1 - Ağustos 11 2012, 00:14:02

Bence Sagopa Kajmer'in illuminati ile bir alakası bulunsaydı şarkılarında değil Allah'tan merhametten bile söz etmezdi.
Bu olay sadece günümüzde İlluminati meselesinin gündemde olması ile alakalı. İnsanlar gördüğü her şeyi bu konuyla bağdaştıracak kadar kendilerini bu meseleye kaptırmışlar. Sagopa Kajmer hakkında olan tüm bu İlluminati dedikodularının kaynağı ise bu.

Ve insanların Sagopa Kajmer'in şarkılarında bahsettiği manevi duyguların haricinde diğer şeyleri görmeleri çok garip. Yani Sagopa Kajmer'in şarkılarında İlluminati hakkında işaretler arıyanlar burunlarına sarımsak tıkamışlar ve gül kokusu arıyolar. Sagopa şarkılarında aşağıdaki gibi konulardanda bahsediyor fakat insanlar gidipte içinde şeytan kelimesi geçen şarkısına bakıyorlar.

İncecik ip üzerine koca ayaklar bindi, nefsim içine sindi.
Kirpiklerim titremekte korkularımdan, düşersem yanarım.
O kadar içime sindim ki, vinç getirsen kalkmaz başım,
Gömün burada canlı naşım,
İç çekmekten düşünmekten ağardı saçım,
Düşersem yanarım.

(Sagopa Kajmer - Düşersem Yanarım)
Sagopa Kajmer burada üzerinde birazda olsa durup düşünen insanlara ve anlayanlara Sıraat Köprüsünden bahsetmektedir.

Rauf, Musavvir. Allah birsin, Azze ve Cellesin
Biliyorum sen herkeslesin
Ama en güzeli benlesin

(Sagopa Kajmer - İyi Bilirim)

Rabbime hamd-ü senalar olsun,yazdırıyor ilham kalemi Elhamdülillah,yolundayım ne eyleyim alemi ?
(Sagopa Kajmer - Bir Çıkar Yolum Yok)

Ve bu arada İlluminati bu cümlenin içinde geçtiği şekilde yazılıyor başlıkta olduğu gibi değil.
#2 - Ağustos 28 2012, 08:31:34

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.