Alternatifim Cafe

Emenike'de mutlu son

Discussion started on Fenerbahçe

Fenerbahçe, Kardemir Karabükspor'un yıldız futbolcusu Emmanuel Emenike'yi 9 milyon Euro karşılığında transfer etti.Sarı-lacivertli kulüp, teknik direktör Aykut Kocaman'ın transfer edilmesini ilk istediği futbolcu olan Emenike'yi 9 milyon Euro'ya kadrosuna kattı. Genç teknik adam, Nijeryalı golcüyü devre arasında çok beğendiğini ifade etmiş ve Sarı-lacivertli yönetimden bu futbolcunun alınmasını istemişti. O dönem Karabükspor yönetimi 10 milyon Euro'dan aşağı inmezken, devre arasında transfer yapmama konusunda karar kılan ve mevcut futbolculara da güvendiğini vurgulayan başkan Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman, bu transferi askıya almışlardı. Ligin bitimine 3-4 hafta kala yeniden gündeme gelen Emenike ile her konuda anlaşılırken, sadece kulübüyle anlaşma kalmıştı.

Fenerbahçe yönetimi ilk etapta Kardemir Karabükspor kulübüne 6 milyon Euro önerdi. Karabükspor yönetimi, devre arasında belirledikleri 10 milyon Euro'luk bonservis bedelinden indirim yapmaya yanaşmadı. Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ve Ali Yıldırım'ın Karabükspor ile yaptığı görüşmeler sıkı bir pazarlık şeklinde devam etti. Fenerbahçe yönetimi önce teklifini 6 milyon Euro'dan 7.5 milyon Euro'ya yükseltti. Bunu da kabul etmeyen Karabükspor yönetimi, sadece 1 milyon Euro'luk indirim yaptı ve taraflar 9 milyon Euro'da anlaştı. Fenerbahçe yönetiminin bu transferin gerçekleştiğini en kısa sürede açıklaması beklenirken, Nijeryalı futbolcuya ödenecek yıllık ücretin 1.5 milyon Euro civarında olduğu tahmin ediliyor.

EMENİKE KİMDİR?

2008-2009 sezonunda FC Cape Town takımında forma giyen Emmanuel Emenike aynı sezon takımının en golcü futbolcusu olmayı başardı.

Karabükspor'a kiralık olarak gelmiş ve daha sonra Kardemir Karabükspor ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştı.

10 Mayıs 1987 Nijerya doğumlu Emenike Karabükspor' da 29 numaralı formayı giydi.

Kardemir Karabükspor' un Bank Asya 1.Lig' den Süper Lige çıkmasında büyük emeği olan Emenike takımı adına 16 gol atarak geçen sezon Bank Asya 1. Lig'i Yasin Avcı'nın ardından en golcü ikinci oyuncu olarak tamamladı. 2009-2010 sezonunda Bank Asya 1. Lig'in en iyi yabancı fubolcusu seçildi.

Emenike 2010-2011 sezonunda Spor Toto Süper Liginde ilk yarı sonunda 17 maçta 12 gol atarak zirvedeki yerini korudu. Süper Lige yeni çıkan takımı Karabükspor' un ilk yarı sonunda 6. sırada yer almasında büyük katkı sağladı.
#1 - Mayıs 26 2011, 00:54:49

Hayırlı olur inşallah. Kesin transferlerden birisiydi zaten.
Ben süprizleri bekliyorum :)
Teşekkürler paylaşım için.

Neymiş formayı giydirip Fotoğrafını çekip öyle resmi sitede yayınlamak gerekiyormuş. Bazı takımlar gibi transfer ettiğin futbolcuyu başka takımın formasıyla(Trabzon) açılış sayfana koymamak gerekiyormuş. Olay bu. Adap öğrenin biraz! En azından milli takım formasıyla koysaydınız lan bari. Hiç mi aklınız ermedi.
#2 - Mayıs 26 2011, 00:59:23
Binlerce kez baktım aynaya. Her seferinde farklıydı gördüğüm bakışlar. Sanki her geçen gün biraz daha yorgun, yıpranmış.

Canım bu adamı formasıyla siteye koymaya gerek yoktu. Zaten iki hafta evvel fenev maçında oynamadığında biz tahmin etmiştik bu formayla imza atan resmini. :)
#3 - Mayıs 26 2011, 21:54:11

ne var koyduysam resmini? haberin resmi vardı ekledim işte. bizde aynı maçta trabzonun 4*-0 yeneceğini tahmin etmiştik.hatta tahminden de öte, buna emindik :) ne tesadüf değil mi?
#4 - Mayıs 27 2011, 12:22:10

Yıldız koymuşsun bari açıklamasını yap. Nerde esti aklınıza o maçın 4- 0 biteceği. (6)
#5 - Mayıs 28 2011, 22:19:12

yıldızı koyduğumun farkında bile değilim ki anam.  (6) illa 4 farkla olacağını değil, sonuç itibariyle rahatça alacağınızı konularda da özel mesajlarda da söylemiştim sana defalarca.  :)) bu muhabbeti hala neden yapıyoruz ki? şampiyon olmuşuz, siz bakmışsınız öyle melül melül. üzerinden bir hafta geçmiş yani ne gereği var kırmanın kırılmanın?
#6 - Mayıs 29 2011, 13:35:01

Konusu burda halihazır da biz de muhabbetini ediyoruz. Yanlız rahat galibiyet dediğin maça bakarsan ikinci yarıda ki en güzel futbolumuzu oynadığımız maçlardan birisi. Rahat bir galibiyet ama şaibe sebebiyle değil güzel futbol sebebiyle.
Hem bak feyste paylaşmıştım konuyla ilgili birşey. O bıraz daha açıklayıcı.
Hadi kırmayalım kırılmayalım. Öptüm kapiş. :)
#7 - Mayıs 29 2011, 18:30:53

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.