Alternatifim Cafe

Ferrari Almanya'da duble yaptı!

Discussion started on Motor Sporları

Formula 1'de sezonun 11. yarışı olan Almanya Grand Prix'i Hocknheim'da yapıldı. Yarışa pole pozisyonunda başlayan Red Bull pilotu Sebastian Vettel'e çok iyi bir atak yapan Ferrari pilotları çok iyi bir çıkışla ilk virajda Vettel'i geride bırakmayı başarırlarken, Felipe Massa ilk sırayı ele geçirdi; Fernando Alonso da ikinci sırayı korudu.

Yarışı lider olarak devam ettiren Massa, 49. turda takım stratejisi nedeniyle takım arkadaşına geçildi. Takımdan telsiz ile Massa'ya "Alonso senden hızlı" mesajı verilince, Alonso rahat bir şekilde Massa'yı geçerek liderliğe yükseldi.

Liderliği ele geçiren Alonso, Almanya'da damalı bayrağı ilk sırada geçti ve Bahreyn'den sonra bu sezonki ikinci birinciliğini elde etti. Uzun süre lider götürdüğü yarışı ikinci sırada bitiren Massa ise Bahreyn'den sonra bu sezon ikinci kez 2. sırada yer aldı. Öte yandan Ferrari, Bahreyn'den sonra ilk kez duble yapmış oldu.

Yarışa pole pozisyonunda başlamasına rağmen başlangıçta Ferrariler'e geçilen Vettel ise podyumun son basamağını elde etti. Sürücüler klasmanında ilk sırada yer alan McLaren pilotu Lewis Hamilton 4. sırayı alırken, takım arkadaşı Jenson Button ise 5. oldu. Red Bull pilotu Mark Webber de yarışı 6. tamamladı.
#1 - Temmuz 29 2010, 16:19:26
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.