Alternatifim Cafe

Boğaziçi Rallisi başladı!

Discussion started on Diğer Spor Dalları

Avrupa Ralli Şampiyonası'nda (ERC) 2010 sezonunun 5. ayak yarışı olan Boğaziçi Rallisi (Bosphorus Rally) İstanbul'da verilen startla başladı.

İstanbul'un Anadolu yakası ile Kocaeli'deki hızlı ve düzgün zeminli toprak etaplardan oluşan ve 3 gün sürecek yarışın startı Bağdat Caddesi'nde verildi.

Suadiye ile Şaşkınbakkal semtleri arasında trafiğe kapatılan bölümde oluşturulan platforma start alan otomobilleri vatandaşlar da ilgiyle izlerken, şampiyona için 32, ulusal seri için 4 ve klasik seri için de 8 otomobil start aldı.

St Racing takımının İtalyan pilotları Luca Rosetti ve Chiarcossi 1, Corrado Fontana takımının İtalyan pilotları Corrado Fontana ve Nicola Arena 2, 2009 Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez de 3. sırada start aldı.

Boğaziçi Rallisi'nde Avrupa Şampiyonası'na kayıtlı 6 yabancı takım yarışacak.

Avrupa Ralli Şampiyonası ile birlikte Türkiye Ralli Şampiyonası'na da puan verecek organizasyon toplamda 251.3 kilometre olan 16 özel etapta gerçekleştirilecek. Ekipler 3 gün boyunca toplam 771.6 kilometre yol kat edecekler.

Bu akşam İstanbul'da olmak üzere 2 etapta yarışacak ekiplerin mücadelesi, 25 Temmuz Pazar günü Pendik'te sona erecek.
#1 - Temmuz 24 2010, 12:14:43
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.