Alternatifim Cafe

12 Dev Adam gün sayıyor

Discussion started on Basketbol

A Milli Basketbol Takımı, 28 Ağustos ve 12 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de yapılacak 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın hazırlıklarına Antalya'da başladı.

Kepez Belediyesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ilk antrenmana, safra kesesindeki taş nedeniyle operasyon geçiren Hidayet Türkoğlu, NBA'de sözleşme imzalayan Semih ve Ömer Aşık ile vatandaşlık mülakatı olan Ersan İlyasova katılmadı. Dört oyuncunun da Çarşamba günü takıma dahil olacağı öğrenildi. Antrenmanlarında ısınma ve kültür-fizik çalışması yapan dev adamlar, ardından ağırlık çalışması gerçekleştirdi.

Antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası hazırlıklarının ilk bölümünün Antalya'da başladığını belirterek, Antalya'da 6 gün boyunca, günde tek antrenman yapacaklarını söyledi. Kampın geçiş dönemi için düşünüldüğünü ve moral amaçlı olduğunu kaydeden Erdenay, Antalya kampının ardından hazırlıkların ikinci kısmı için önce İstanbul'a, ardından da İtalya'ya gideceklerini bildirdi.

İtalya kampında kondisyona yönelik antrenman yapacaklarını söyleyen Erdenay, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın Türkiye'de yapılacağını hatırlatarak, "Gerçekten çok kaliteli olan takımımız saha ve seyirci avantajını da kullanarak, inşallah arzu edilen hedefe, yani yarı finale ulaşacaktır. Zaten yarı finale çıktıktan sonra oradaki 4 takımın da şampiyonluk şansı olacağını düşünüyorum" dedi.

"ŞAMPİYONAYI HEYECANLA BEKLİYORUZ"

Takım kaptanı Kerem Tunçeri ise, "2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nı heyecanla bekliyoruz. Eksikler yavaş yavaş tamamlanacak. Hazırlık döneminin önemini biliyoruz. Şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor. Antrenmanlar yavaş yavaş başlıyor. Esas antrenmanlar İtalya'da yapılacak. Orada bütün takım en iyi şekilde hazırlanacak. Dünya şampiyonasında ilk hedefimiz gruplardan çıkmak" diye konuştu.

"TAKIMDA ÇOK İYİ BİR HAVA VAR"

Takımda çok iyi bir hava oluştuğunu, herkesin büyük bir hevesle antrenmanlara katıldığını kaydeden Tunçeri, "Geçen yıl çok iyi bir hava yakalamıştık. Yunanistan maçını önde olmamıza rağmen yapılan birkaç hata nedeniyle kaybettik. Yunanistan maçının kaybedilmesine karşın turnuvanın genelinde çok iyi oynayıp, iyi mücadele ettik. Dünya Basketbol Şampiyonası'nda da aynı mücadeleyi seyircimiz önünde yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
#1 - Temmuz 24 2010, 12:09:49
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.