Alternatifim Cafe

Dikkat bu ilaç geri çekildi!

Discussion started on Sağlık

Sağlık Bakanlığı, "Omnipaque 350 mg I/ml, 1x100 ml, IV,IA Enjektör İçin Çözücü İçeren Cam Flakon" adlı ilacın 2 serisi için piyasadan geri çekme kararı aldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilin sağlık müdürlüklerine, ilgili ilaç firmasına ve Türk Eczacıları Birliğine gönderilen resmi yazıda, "Omnipaque 350 mg I/ml, 1x100 ml, IV,IA Enjektör İçin Çözücü İçeren Cam Flakon" adlı ilacın "11109597" ve "11100145" serilerinin yapılan kontrollerde uygun bulunmadığı için 2.sınıf B seviyesinde geri çekilmesini istedi.

Sağlık kuruluşlarının, hastanelerin ve eczanelerin söz konusu ilacın ilgili seri numaraları tutanlarını en kısa süre içerisinde üretici ilaç firmasına veya ecza depolarına iade etmesi gerekiyor.

"Omnipaque 350 mg I/ml, 1x100 ml, IV,IA Enjektör İçin Çözücü İçeren Cam Flakon" adlı ilaç, bilgisayarlı tomografi ile kardiyoanjiografi, arteliografi, ürografi ve flebografi çekimlerinde görüntü kontrasının artırılmasında kullanılıyor.
#1 - Temmuz 12 2010, 15:33:03
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.