Alternatifim Cafe

Antivirüsler ne kadar güçlü?

Discussion started on Yazılım

Google saldırılarını AV'ler durdurmakta başarısız.

Antivirüsler dev sitelere düzenlenen saldırılarda kullanılan metodları durdurabiliyor mu?

Google'a düzenlenen Çin saldırılarının adı Operation Aurora ve yapılan analizler hala bu saldırıların engellenemediğini gösteriyor.

Bu analizlerin kaynağı olan NSS Labs farklı testler geliştiriyor ve son tüketicilerin satın aldığı anti-virüs, internet güvenliği paketlerini test ediyor. 7 popüler ürünün testi ortaya pek azının bu yöntemleri engelleyebildiğini koyuyor.

Ancak NSS'in sonuçları tartışmasız değil, anti-virüs firmaları yapılan testlerin tek bir katmanı değerlendirdiğini; ayrıca Operation Aurora yöntemlerinin son kullanıcıya karşı değil, üst düzey şirketlere karşı kullanıldığunu hatırlatıyor.

Peki testlere göre hangi ürünler durdurabildi, hangileri durduramadı? AV firmalarının diğer eleştirileri neler?

Testi geçenler, geçemeyenler

Test edilen 7 AV paketinden sadece McAfee'nin Operation Aurora'yı durdurabildiği aktarılıyor.NSS'ye göre AVG Internet Security, ESET Smart Security 4, Kaspersky Internet Security, Norton Internet Security 2010, Sophos Endpoint Protection Enterprise ve Trend Micro Internet Security 2010 bu testte başarısız oldu.

Trend Micro testi olumlu karşıladı ancak tek katmanın test edilmesinin yetersiz olduğunu belirtti. Anthony Arrott, "Bu güvenlik katmanları tek başlarına yeterli değil, çok katman koruma sağlıyor" dedi ve Trend Micro'nun bu saldırıyı çok katmanlı koruması ile durdurduğunu ifade etti.

AVG ise bu teste ateş püskürdü ve güvenlik yazılımlarının aurora saldırılarını durdurduğunu, testlerin hatalı olduğunu belirtti. Ayrıca NSS'yi bu testlerin detaylarını paylaşmak için AV şirketlerinden para istediği için eleştirdi.

NSS'nin cevabı ise AVG'nin sadece Firefox'ta başarılı olduğu yönünde oldu. PandaLabs ise NSS testlerinin son kullanıcıyı yanlış yönlendirdiğini, Aurora ile son kullanıcıya karşı kullanılan yöntemlerin farklı olduğunu belirtti.
#1 - Mart 21 2010, 15:19:02
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

firefox,avira forever
#2 - Ağustos 21 2010, 23:35:42
Kubar var duman var kumarbaz ayaklar,
Basar bu şehrin yollarında parçalanmış dudaklarla...

NIS 2011. Gerisi yalan dolan arkadaş. CIS & KIS rakibi bile olamaz(Ne alaka derseniz en çok bu iki programla kıyaslanıyor.O açıdan söyledim.) NIS 2011'in.  :Ç
#3 - Nisan 20 2011, 16:19:51

NIS 2011. Gerisi yalan dolan arkadaş. CIS & KIS rakibi bile olamaz(Ne alaka derseniz en çok bu iki programla kıyaslanıyor.O açıdan söyledim.) NIS 2011'in.  :Ç

nis bilgisayarın %70 oranında yavaşlatıyorsa o antivürüs kurulmaz. 
Eğer ki çok internet güvenliği istiyorsan Zone alarm .

Kendim denedim bir çok virüs üzerinde denemeler hangi antivürüs neyi yemiyor
Bir çok trojan atlarını bulurken kötü amaçlı yazılımı silmiyor . Dosyalarıda siliyor güvenlik içinmişmişmiş.

İnternetten gelecek saldırılar için Zone Alarm
Harici belleklerden gelecekler için antivürüs değil (Combofix ile taratılmasını )
Haftalık olarakda Advanced System Care ile temizleme tavsiye ederim.

Bu şekilde bir bilgisayara ben 4 sene format atmadan kullandım geçtiğimiz hafta pardus kurulumu için işletim sistemini tekrar yükledim .
Virüs istemiyorsanız. MacOS veya Linux tabanlı işletim sistemi olacak
#4 - Nisan 21 2011, 09:00:52
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

erickneko

Farklı ürün var farklı yazılım veya virüs koruma, ben yazılım geliştirmeleri daha güvenilir koruma bir dizi bulmak için kendi olduğunu düşünüyorum.
#5 - Ocak 29 2016, 12:14:41

erickneko

up cleaner malware temizleme  programı olmasının yanında internette güvenle takılmanız için tarayıcınızın güvenliğini sağlayarak bir anti malware Yazılım işlevi de görür.
#6 - Mart 08 2016, 14:53:06

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.