Alternatifim Cafe

Ben Barnes

Discussion started on Yabancı Sanatçılar

Benjamin "Ben" Barnes (d. 20 Ağustos 1981) İngiliz sinema oyuncusudur. Narnia Günlükleri:Prens Caspian filminde Prens Caspian'ı canlandırmıştır. Ayrıca Stardust ve Doctors dizisinde oynamıştır. 2010 yılında gösterime girecek Narnia Günlükleri serisinin üçüncü filminde Kral Caspian rolünü oynaması düşünülmektedir. Ben Barnes, oyunculuk kariyerine 2006 yılında başlamıştır.

Kişisel Hayatı

1981 yılında Londra'da psikiyatrist baba ve terapist anneden dünyaya gelmiştir. Londra'da Kingston University'de drama ve İngiliz Edebiyatı eğitimi almıştır ve daha sonra oyunculukta ilerlemeye başlamıştır. Kameraya aktarılmak üzere olan bir tiyatro oyununun altına imza atmışken çocukluğundan beri okuduğu ve hayran olduğu Narnia filmlerinin seçmesinin olduğunu duymuştur ve seçmelere katılmıştır. Seçmeleri kolaylıkla geçerek Prens Caspian rolü teklifini almıştır, başka bir çalışmanın altında imzası olmasına rağmen düşünmeksizin bu teklifi kabul etmiştir. Daha sonradan önceki anlaşma yaptığı yapımcılar Barnes'a dava açmayı düşünseler de bu mevzu tatlıya bağlanmıştır.

Ayrıca 2004 senesinde ülkemizde yapılan Eurovision şarkı yarışmasında İngiltere'yi temsil etmek amacıyla Hyrise grubunda vokalistlik yaparak 'Leading Me On' parçası ile elemelere katılmıştır fakat kazanamamıştır.

Filmografi

Split Decision (2006)
Yıldız Tozu (2007)
Evlilik Sınavı (2008)
Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan (2008)
Bigga Than Ben (2008)
Dorian Gray (2009)
Narnia Günlükleri: At Ve Çocuk (2010)
Gerrymandering (2010)
Narnia Günlükleri: Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu (2010)
Valediction (2010)
Locked In (2010)
Killing Bono (2010)

Dış Bağlantılar

Ben Barnes hayran sitesi
IMDb'de Ben Barnes (İngilizce)
#1 - Mart 04 2010, 16:09:36

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.