Alternatifim Cafe

Sofuoğlu pistlere geri dönüyor..

Discussion started on Motor Sporları

Bir ay önce antrenman sırada ayağı kırılan 2007 Dünya Supersport Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, 20 Şubat'ta Avustralya'da yapılacak test yarışlarına katılarak pistlere geri dönecek.

Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, 4 hafta önce antrenmanlar sırasında ayağının kırıldığını hatırlatarak, ayağındaki alçının bir hafta önce çıkarıldığını söyledi.

Bir hafta önce Portekiz'e test yarışlarına katılmak amacıyla gittiğini, yapılan incelemeler sonucunda test yarışlarına katılamadığını belirten Sofuoğlu, ''Portekiz'de ayağım için özel bir bot ve alçı yapıldı. Doktor ilk başta testlere katılabileceğimi söyledi, ama motora bindiğimde vites atmamın imkansız olduğunu anladık. Daha sonra yeniden film çekildi. Çünkü ayağımı bayağı zorladım, en sonunda takım olarak testlere katılmamam kararı alındı. Hava şartları da iyi değildi. Testlerde ufak bir kaza nedeniyle düşseydim ayağımı kırma ihtimali yüksek olduğu için bu testi es geçtik'' dedi.

Test yarışlarında rakiplerini gözleme fırsatı yakaladığını ifade eden Sofuoğlu, şöyle konuştu:
''Durum iyi gözüküyor. Çünkü üç ay önce yaptığım dereceleri hiçbir pilot yakalayamadı. Aynı zamanda kullanacağım motosiklet testleri üçüncü olarak tamamladı. Bu da motosikletimin iyi olduğunu gösteriyor. Testlerde rakiplerimi canlı izledim. Onlardan daha iyi olduğuma inanıyorum. İki güçlü rakibim var. Testleri birinci ve ikinci olarak tamamladılar. İspanyol ve İngiliz pilotlar. Tahmin ettiğim rakipler onlar. İnşallah çekişmeli bir sezon olacak, ama ben şampiyon olacağıma inanıyorum. Sezon için de çok umutluyum. 28 Şubat'ta ilk yarışım Avustralya'da olacak. Ondan önce 20 Şubat'ta Avustralya'da testler var.''

2,5 aydan beri motosiklet kullanmadığını belirten Sofuoğlu, 20 Şubat'ta yapılacak test yarışlarıyla motosikletine yeniden adapte olmak istediğini söyledi.

Ayağının kırılmasının üzerinden geçen 4 haftada 4 kilo verdiğini ve 65 kiloya inerek istediği forma ulaştığını kaydeden Sofuoğlu, şöyle dedi:

''Şu an tek sıkıntım istediğim gibi spor yapamamam. Kondisyon eksikliği nedeniyle vücudum biraz düşüşte. İnşallah 10 gün içinde koşmaya, spor yapmaya ve fitness salonuna gitmeye başlayacağım. Daha sonra Avustralya'da yapılacak iki günlük testlerde motoruma yeniden alışacağım. 28 Şubat'ta Avustralya'da yapılacak sezonun ilk yarışında ilk birinciliğimi almak istiyorum. 2010 yılı hedefini hiç konuşmaya gerek yok, şampiyon olmak istiyorum. Buna o kadar inanıyorum ki ayağımı kırmama rağmen, hiçbir eksiğim olmadığını düşünüyorum. Bugün bile motosikletimi kullanacağıma inanıyorum. İlk yarışta tekrar eski halime dönmek istiyorum.''
#1 - Şubat 06 2010, 19:54:28
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.