Alternatifim Cafe

Korsan MP3 indirenlerin ADSL'i kesilecek

Discussion started on Teknoloji Dünyasından Haberler

Yasa dışı yollardan film, müzik ya da oyun indirdiği tespit edilenler önce uyarılacak sonra fişleri çekilecek.

Söz konusu yasak şu anda Fransa ve İngiltere'de uygulanmaya başladı. Türkiye'de ise yasalaşma sürecinin tamamlanmasının ardından Mart ya da Nisan ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Yeni uygulamaya ile internet üzerinden yasa dışı içerik indirenlerin sorumluluğu internet hizmetini sağlayan şirketlere geçmiş oluyor. Kullanıcıların internetten indirdikleri içerikleri bir filtreden geçiren servis sağlayıcısı şirketler korsan içerik tespit ettikleri anda müşterilerine bir uyarı mektubu gönderiyor. Aynı davranışın tekrar etmesi durumunda ikinci bir mektup daha gönderiliyor. Üçüncü sefer tekrar ederse kullanıcının internet bağlantısı kesiliyor.
#1 - Ocak 20 2010, 20:20:44
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bi daha bağlatırız :f
#2 - Ocak 20 2010, 23:11:50

nolur benim şeyimi uyarmadan çekin.fişimi yani.
akıl var nizam var.interneti olupta mp3 indirmeyen insan varmıdır acaba? tüm türkiyenin mi internetini kesicekler? şu sanatçı tayfasının ağzına emzik vermek içün alınmış-alınacak bir karar olarak görüyorum.
#3 - Ocak 21 2010, 01:28:53
Yaşamak rüyasında gerçeği görmek...

Hayııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııır. :(

Bi daha bağlatırız :f

Eveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet. :)

Adlsakfgşlaskgaşlskgas.
#4 - Ocak 21 2010, 15:49:11

Boşuna mı limitsiz aldık ya lan?
#5 - Ocak 21 2010, 17:00:16

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.