Alternatifim Cafe

Dünyada onlardan hızlı mesaj yazan yok

Discussion started on Lüzumsuz Bilgiler

En hızlı mesajı yazan Güney Kore takımı, yüz bin dolarlık ödülün sahibi oldu.

Dünya SMS yarışmasında 1 dakikada tam 264 karaktere dokunan Portekizli Pedro Matias ise bu alanda yeni bir dünya rekoru kırdı.

Çeşitli ülkelerde 6 milyon kişinin katıldığı elemelerin ardından final New York'ta düzenlendi. LG Mobile World Cup adı verilen etkinlikte Güney Kore, ABD, Arjantin, Brezilya, Endonezya, Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada, İspanya, Meksika, Portekiz, Rusya ve Güney Afrika'dan gelen yarışmacılar finallerde yarıştı.

5 aşamadan oluşan yarışmada takımlar önceden belirlenen ve kendi dillerinde olan 120 karakteri en seri biçimde yazmaya çalıştı. Yarışma için düzenlenen simülasyonda da takımlar kelimeleri doğru yazmaya çalıştı.

İzleyicilerin büyük heyecanla izlediği yarışmayı Güney Kore'den gelen 18 yaşındaki Yeong-Ho Bae ile 17 yaşındaki Mok-Min-Ha'nın oluşturduğu takım birincilikle tamamladı. Güney Koreli gençler 100 bin dolarlık ödülünde sahibi oldu.

Yarışmada ayrıca Portekizli yarışmacı Pedro Matias, bir de dünya rekoru kırdı. 1 dakika 59 saniyede 264 karakter tuşlayan Pedro Matias, yeni bir dünya rekorunun sahibi oldu.

Buyrunuz burdan.
#1 - Ocak 18 2010, 19:10:09
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Maaşallah :hönk
#2 - Ocak 20 2010, 23:52:25
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

Fade

Millet ne kolay para kazanıyo. :/
#3 - Ocak 21 2010, 15:25:49

ben de katılsam olurmuş :)
#4 - Şubat 02 2010, 19:45:02
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Masallah cıdden :Ç :Ç
#5 - Şubat 02 2010, 20:31:53
when all are one and one is all
to be a ROCK 'N not to ROLL

Allah bilir, mutluluktan yuzbin sms almistir
#6 - Şubat 11 2010, 16:23:19
Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.