Alternatifim Cafe

Windows 7 RC Kurulum Rehberi (Resimli)

Discussion started on Windows İşletim sistemi

Windows 7 sürümünü temin ettikten sonra kurulum işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

İlk olarak Windows 7 RC DVD’mizi, DVD okuyucusuna yerleştiriyoruz ve BIOS’dan açılış noktası olarak DVD’sürücümüzü gösteriyoruz. Arkasından bilgisayarımızı DVD üzerinden boot ediyoruz.

Dil, Tarih, Klavye ayarlarımızı seçiyoruz ve Next‘e tıklıyoruz. Gelen adımda Install Now butonuna tıklayarak kuruluma geçiyoruz.

Bu adımda Lisans sözleşmesi karşımıza gelecek I Accept to license terms‘e tıklayarak Next diyoruz. Açılan pencere üzerinde kurulum metodumuzu seçeceğiz, burada iki seçeneğimiz var; Yükseltme (Upgrade) ve Gelişmiş (Custom Advanced), eğer Windows Vista işletim sisteminizi Windows 7;ye yükseltecekseniz Upgrade seçeneğini seçiyoruz. Sıfırdan temiz bir kurulum yapmak istiyorsanız Custom Advanced seçeneğini seçiyoruz.

Windows 7 işletim sistemini hangi disk üzerine kuracağımızı seçeceğiz. Burada temiz bir kurulum yapıyor olduğumuzu varsayarak C:\ diskimizi seçiyoruz ve Next’e basarak dosyaların kopyalanması işlemine geçiyoruz.

Windows 7 kurulum dosyalarımız kopyalanmaya başlıyor. Bu işlem biraz zaman alabilir. İşlem sonrasında bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Bilgisayarımız yeniden başlarken herhangi bir tuşa basmayın.

Restart işlemi bittiğinde asıl ayarlarımızı girmeye başlıyoruz. Açılan pencerede kullanıcı adımızı girerek Next‘e tıklıyoruz ve şifre bilgilerimizi giriyoruz.

Sonraki adımda Ürün Anahtarımızı gireceğiz. Eğer elimizde bir ürün anahtarı yoksa hiçbirşey girmeden bu adımı geçebiliriz.

Sıra Automatic Update ayarlarımızı yapılandırmaya geldi. Burada Use Recommended Settings seçeneğine tıklayarak sonraki adıma geçiyoruz.

Tarih/Saat Ayarlarımızı seçiyoruz ve Next‘e tıklıyoruz.

Bu adımda Ağ yapımıza göre bir seçim yapıyoruz. Eğer herkesin ulaşabileceği bir Ağ yapısı istiyorsanız Public Network‘ü seçebilirsiniz.

Sıra Home Group ayarlarımızı yapmaya geldi. Burada ağ üzerinde paylaşmak istediğimiz klasörleri seçiyoruz ve Ağ Paylaşım Parolamızı belirliyoruz ve kurulum işlemini tamamlıyoruz.

#1 - Eylül 05 2009, 17:10:15
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.