Alternatifim Cafe

Nejat İşler Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

Proculianus

Genç tiyatrocu Nejat İşler, 28 Şubat 1972 yılında İstanbul Kanatlarımın Altında’un Eyüp semtinde doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan Nejat İşler, ilkoludan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde devam etti. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. Nejat'ın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa’dan t-shirt alıp Teşvikiye’de bu t-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı.
İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler iki yıllık olan bölümden askerlik için iyi olmadığnı düşünerek vazgeçdi.

On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim’de dolaştığı (27 Mart Dünta Tiyatrolar Günü) birgün, bir tiyatro sahnesinde bedeva gösterimde olan "Danton’un Ölümü" adlı eseri seyretti. "Ben niye bu işi yapmıyorum?" diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir’de konservatuar sınavına gitmeye karar verdi ve kazandı. İstanbul’a döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümüne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.

1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte "Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu"nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikayeler yazmaya başladı. "Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum." dediği, "Tuhaf Şehir Hikayeleri", "Biz Zavallı Erkekler" ve "Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim" adlı üç kitap yazdı.

41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

1994 yılında rol aldığı ilk televizyon dizisi olan Gurur’dan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı. 1999'da ilk sinema filmi Eylül Fırtınası’nda rol aldı. Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat İstanbul filmleri ile sinema oyunculuğuna devam etti.

2006 yılında "Çalıntı Gözler", "Yaşamın Kıyısında" ve "İki Süper Film Birden", 2007 yılında ise "Barda" ve "Yumurta" gibi filmlerde rol aldı
#1 - Ağustos 24 2009, 23:41:50

Proculianus

Yeni!
Filmleri
Siyah Beyaz (Film) 2009 Doktor Ahmet

Ejder Kapanı (Film) 2009 Ensar

11'e 10 Kala (Film) 2009 Kapıcı Ali

Yaşamın Kıyısında (Film) 2007 Komiser (Konuk Oyuncu)

Yumurta (Film) 2007 Yusuf

Barda (Film) 2006 Egzozcu Selim

2 Süper Film Birden (Film) 2005 Refik Bey (Konuk Oyuncu)

Çalıntı Gözler (Film) 2005 Halil

Anlat İstanbul (Film) 2004 Ramazan

Mustafa Hakkında Herşey (Film) 2003 Fikret

Eylül Fırtınası (Film) 1999 Büyük Metin

Dizileri
Bıçak Sırtı (TV Dizisi) 2007 Ali Sinan

Beyaz Gelincik (TV Dizisi) 2005 Konuk Oyuncu (Seyis)

Çemberimde Gül Oya (TV Dizisi) 2004 Konuk Oyuncu (Filmde Mehmet'i canlandıran oyuncu)

Aliye (TV Dizisi) 2004 Deniz Erbil

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (TV Dizisi) 2004 Ali

Sultan Makamı (TV Dizisi) 2003 Konuk oyuncu (Sihirbazın yardımcısı - Eray)

Gülbeyaz (TV Dizisi) 2002 Kadir Demiroğlu

Aşk ve Gurur (TV Dizisi) 2002 İlhan Timur

Dedem, Gofret ve Ben (TV Dizisi) 2001 Murat

Nasıl Evde Kaldım (TV Dizisi) 2001 Metin

Deli Yürek (TV Dizisi) 1999 Oktay

Dertler Bizim Olsun (TV Dizisi) 1998

Şehnaz Tango (TV Dizisi) 1994 Ergün

Gurur (TV Dizisi) 1994

Tiyatro Oyunları
Cadı Sıkıntısı

Tuhaf Şehir Hikayeleri

Biz Zavallı Erkekler

Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim

Reklam Filmleri
Mavi Jeans - Kafana Göre

Mavi Jeans - Çok Güzel Oluyoruz

Ödülleri
2008 - 13. Türkiye/Almanya Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu (Yumurta)
2008 - 40. SİYAD Türk Sineması Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Performansı (Yumurta)
2007 - 44. Altın Portakal Film Festivali(aday)
2005 - 1. Beyaz İnci Ödülleri "En İyi Erkek Oyuncu - Macera" (kazandı), "En İyi Erkek Oyuncu - Dram" (aday)
2005 - 12. ÇASOD En İyi Oyuncu Ödülleri "En İyi Erkek Oyuncu" (kazandı)
2004 - 41. Antalya Altın Portakal Film Festivali "En İyi Erkek Oyuncu" (aday)

#2 - Ağustos 24 2009, 23:45:21
« Son Düzenleme: Ağustos 24 2009, 23:49:19 Gönderen: La Loca »

Proculianus

Yeni!
 Yönetmen Yorumları

Radoslav Spassov (Çalıntı Gözler)

Nejat İşler'le çalışmak nasıldı? Çok yetenekli olmasının yanı sıra Nejat'ın çok hoş bir elektriği de var. Canlandırdığı karakter onun oyunculuğuyla güç ve derinlik kazandı. Çekimlere başladığımızda başka bir yerde işi olmaması büyük şanstı.

Emir Kusturica (Kafana Göre Mavi Jeans Reklamı)

Nejat İşler çalıştığım ilk Türk oyuncu. İyi bir oyuncuyu gördüğüm an anlarım. Nejat’ı gördüğümde de öyle oldu. Kalitesi, gücü son derece belirgin ve etkileyici. Türk oyuncularla çalışmayı çok isterim. Çünkü kendini yarı Asyalı yarı Avrupalı hissetmenin yarattığı melankolinin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Bu bakımdan bizimle çok ortak noktanız var. Yıllardan beri Türk kültürünü tanımaya çalışıyorum. Orhan Pamuk’un kitaplarını okuyorum. Bir gün bu kültürün bir parçası olacağıma eminim.

Serdar Akar (Barda)

Neden Nejat İşler'i seçtiniz? Daha önce çalışmamıştınız birlikte Çalışmamıştık ama yakınlığımız vardı. Nejat iyi bir oyuncu. Bir oyuncunun içinde ne kadar 'yüz' varsa o kadar iyidir ve onda çok yüz var. Bu filmdeki yüz de Nejat'da vardı. Geçenlerde filmi kalabalık bir grupla seyrettik ve özellikle Nejat çok beğenildi. Doğru düşünmüşüz o da doğru düşünmüş.

Semih Kaplanoğlu (Yumurta)

Filme tamamen kendini bırakabilen, sizin ne istediğinizi yerine getirmeye çalışan, kuralları kalıpları olmayan şahane bir aktör o. Karakterin geçmişinden çok, o anın, şimdinin değerini bilen, kalbi ve aklı ile vücudunu birleştiren, filmin ritmini, temposunu, ilk anda sezmeye çalışan bir aktör..

Çağan Irmak (Mustafa Hakkında Herşey)

Fiziksel olarak oyuncuları çok zorladığım bir film oldu bu. Nejat yarım saat çıplak ayakla ormanda koşmak zorunda kaldı. Ayakları kesildi, yaralandı. Dayak yedi. Ben bazen kendimden nefret ettim. Ama Nejat hiç gıkını çıkarmadı. Oyuncular zor şeyleri yapmaktan tuhaf bir zevk alıyorlar

Fatih Akın (Yaşamın Kıyısında), Nejat İşler'in son yıllardaki performansını çok beğendiğini ve tanışmak için filmde kullandığını dile getirdi. Bu durumun bir tür Cast çalışması olduğunu vurgulayan Akın, sonraki yıllarda bu sanatçıyla başka projelerde birlikte olabileceğini ifade etti.
#3 - Ağustos 24 2009, 23:45:56
« Son Düzenleme: Ağustos 24 2009, 23:47:12 Gönderen: La Loca »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.