Alternatifim Cafe

Katy Perry

Discussion started on Yabancı Sanatçılar- Gruplar

Katy Perry (Katheryn Elizabeth Hudson, d. 25 Ekim 1984), ABD'li şarkıcı ve söz yazarı. İsmini ilk olarak "UR So Gay" ve Billboard Hot 100'de 1 numara olan hiti "I Kissed a Girl" şarkısıyla duyurmuştur.

Birçok kişi tarafından MySpace şarkıcısı olarak nitelendirilen Katy Perry, aslında 2000'lerin başından beri müzik dünyasının içinde bulunuyor. Gospel dinleyerek büyüyen şarkıcı, ilk olarak 2001'de Katy Hudson isimli gospel albümünü çıkarttıktan sonra müzik çalışmalarına küçük çaplı işlerle devam etti. 2004'te The Matrix isimli prodüksiyon takımına stüdyo vokalisti olarak katıldı. Bir süreliğine ünlülerin prodüktörü Glen Ballard’la birlikte çalışan sanatçı o dönemde çıkması planlanan albümü üzerinde çalışıyordu. Ballard’la birlikte kaydettiği "Simple", "The Sisterhood of the Traveling Pants" isimli 2005 tarihli filmin soundtrack'ine dahil edildi. O döneme kadar plak şirketleriyle uzun süreli anlaşmalara imza atamayan Katy, bu sefer "Simple" şarkısıyla Virgin'in ilgisini çekerek plak şirketiyle albüm anlaşması için masaya oturduktan sonra ilk solo albümünün çalışmalarına başladı.

İlk olarak internette ünlenen "UR So Gay" parçasını EP olarak piyasaya süren sanatçının Greg Wells, Dr. Luke, Butch Walker, Max Martin ve Cathy Dennis’le birlikte çalıştığı One of the Boys albümü 17 Haziran 2008'de piyasaya sunuldu. Albümün ilk single'ı "I Kissed a Girl" parçasına seçildi. iTunes listesinde zirveye tırmanan şarkının klibi de internette en fazla izlenen videolar arasında yer aldı.
#1 - Nisan 07 2009, 20:37:23

bu kız rahibe mi ne olcakmış da, sonradan, ben rahibe olmak istemiyorum falan demiş babasına diye bir yazı okumuştum. Billboard'daydı sanırım. Çok şaşırmıştım. Nerden nereye. :öff

Hot N Cold'un sözlerine bayılıyorum bu arada. :öff
#2 - Temmuz 02 2009, 17:47:23
(=

TuRKuaZz

Bu şeker mi şeker cici bayanın 9 Temmuz'da İstanbul - Fenerbahçe True Blue'da konseri var.

Gitmeyi istiyorum ama tek de gidilmezki.
#3 - Temmuz 02 2009, 19:09:34

"I kissed a girl" şarkısını çok çok sevdiğim şarkıcıdır kendisi :))
#4 - Ağustos 07 2009, 20:48:29
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

her sarkisini ezbere bilir soylerim. Farkli ve cok sevdigim bir tarzi var.cok seviyorum kendisini de sarkilarini da. Seviyorum seviyorum ve seviyorum :))

Kate Hudsonla karistirilmamak icin adini Katy Perry olarak degistirdigini bilirim.   
#5 - Ağustos 07 2009, 21:03:13
Yeah, we're fucked!

ailesi çok tutucuymuş,,, hatta ı kissed a girl şarkısı ve klibine bayaı bi tepki wermişler die okudum bi yerde ....sewerim bu kızı :D
#6 - Ağustos 07 2009, 22:08:45
ben böyle güzeliiiimmmm...
falan filan  :)

If We Ever Meet Again'le hayatının çalışmasını yapmıştır bence. Günlerdir ağzımda şarkı.
#7 - Nisan 10 2010, 22:36:17

Bana hala pop müziği sevdirebilen seslerden birisi. İçi boş, anlamsız sözler de yazmıyor kendisi ayrıca, öyle de güzel bir olayı var.
#8 - Mart 13 2012, 22:58:20

Bana hala pop müziği sevdirebilen seslerden birisi. İçi boş, anlamsız sözler de yazmıyor kendisi ayrıca, öyle de güzel bir olayı var.

Tipine bakıp dinliyorsun değil mi yine ?
Neyse sen Hadise, Demet Akalın falan da seviyordun zaten. :Ç
#9 - Mart 13 2012, 23:03:38
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Tipine bakıp dinliyorsun değil mi yine ?
Neyse sen Hadise, Demet Akalın falan da seviyordun zaten. :Ç
Sanata ve sanatçıya saygım sonsuz benim bir kere. Kaliteli olan her şeyi desteklerim, bu ablamız da kalite bir ablamız yani.
#10 - Mart 13 2012, 23:07:30

Sanata ve sanatçıya saygım sonsuz benim bir kere. Kaliteli olan her şeyi desteklerim, bu ablamız da kalite bir ablamız yani.

B.ok
#11 - Mart 13 2012, 23:08:31
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

B.ok
Bak ya. Burda sanat konuşuyoruz ayıp oluyor bence. Şarkı editörü falan yazıyor nickin altında bir de.
#12 - Mart 13 2012, 23:21:13

Bak ya. Burda sanat konuşuyoruz ayıp oluyor bence. Şarkı editörü falan yazıyor nickin altında bir de.

Hırt.
Sanat konuşuyormuş, Katy nin tipi Bülent Ersoy gibi olsaydı bu konunun altında konuşuyor olmazdık sanırım.
#13 - Mart 13 2012, 23:24:06

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.