Alternatifim Cafe

Simple Machines Forum 1.1.6 (SMF)

Discussion started on Webmaster Programları

Simple Machines Forum 1.1.6 (SMF) | 1.45 MB - RS

İstiyorsanız sitenize bir Forum İçerik Yönetim Sistemi Kurmanız gerekiyor.

Simple Machine(Basit Makine) Forum kısaca SMF hoş bir Forum Yönetim Sistemi. PhpBB'den daha gelişmiş bir Forum istiyor ancak Vbulletin'e lisans ücreti ödemek istemiyorsanız ücretsiz bir Forum Yönetim Sistemi.

Simple Machines'in birçok temasını da çeşitli sitelerden innDirebilirsiniz.

Hostunuz php ve MySQL destekliyse SMF'yi kolayca kurarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey isterseniz Forum klasörü içerisinde, isterseniz de hostunuzun ana bölümüne innDirdiğiniz dosyanın içerisindekileri FTP ile gönderiniz.(Güzel bir FTP programı için bknz: Filezilla

Tarayıcının (örn: Mozilla Firefox) adres satırına http://siteadi.hostadi.com/forum yazınca çıkan sayfaya gerekli bilgileri doldurun.

Forumunuzu Türkçe yapmak için buraya Tıklayarak, dil dosyalarını indirip hosttaki dil dosyaları ile değiştiriniz.

SMF'nin Özellikleri:

1. Kurulumu ve kullanımı kolaydır.
2. Güncelleme işlemini yönetim panelinden kolayca yapabilirsiniz.
3. CSS dosyasındaki ufak değiştirmelerle yeni temalar yapabilirsiniz.

1.1.6 Sürümündeki Yenilikler:

Bu sürümde 1.1.5'de bulunan bazı hatalar ve bir güvenlik açığı giderildi. Açık her ne kadar büyük oranda Windows sunucular üzerindeki SMF kurulumlarını etkiliyor olsada, bütün SMF kullanıcılarının en kısa zamanda forumlarını güncellemelerini tavsiye ediyoruz.
Yukarıda belirtilen hatalar aynı şekilde 1.0.x sürümlerini kullanan kullanıcılarımız için 1.0.14 versiyonu ile, 2.0 beta kullanıcıları için ise 2.0 Beta 4 versiyonu ile giderildi.

Kolay Güncelleme:

Forum Yönetim Paneli ana sayfasındaki üstte belierecek olan kırmızı versiyon uyarısı metnindeki linke tıkladığınızda gelecek olan ftp bilgileri adımını da doldurup geçerek forumunuzu kolayca güncelleyebilirsiniz.

Uyarı:

Forumunuzu güncelledikten veya herhangi bir paket kurduktan sonra, güvenliğiniz gereği mutlaka Settings.php ve Settings_bak.php dosyalarının CHMOD Ayarlarını 644 olarak değiştirmeyi unutmayınız.

SMF Kurulum Videosu:

SMF Forumu ilk defa kullanacak ve kuracak ziyaretçilerimize yardımcı olmak amacıyla vereceğimiz SMF Kurulum Videosu Linkinden detaylı bir şekilde SMF Forum Kurmayı öğrenebilirsiniz.
SMF Kurulum Videosu

Demo İmkanı:

SMF Forumu Kurmadan önce Temalarına ve Dizaynına bakmak isteyen ziyeretçilerimiz buraya Tıklayarak SMF'nin Tema Sitesine giderek tüm temalarını deneyebilirler.

SMF Forum Türkçe Destek (Resmi):

SMF Forumu ilk defa kullanacak ziyaretçilerimiz SMF'nin resmi sitesinde yönetici olmuş Türk kardeşlerimizce yönetilen Türkçe Destek Bölümünden her türlü bilgiyi ve yardımı bulabilirler.
SMF Forum Türkçe Destek

#1 - Şubat 18 2009, 17:49:33

mesela şuan yazdığım alternatiimcafe adlı orumda bir smf sistemdir, aslında bende bir forum açıcam da, sağlam adamlar ve güzel bi isim istiyorum, ama çnce sağlam insanlar :)
#2 - Mart 26 2010, 00:47:05
5 10 kişiniz bir araya gelip para toplasanız sonisphere biletim çıkar uleeyn :(

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.