Alternatifim Cafe

Şarkı Söyle, Bağışıklık Sistemin Güçlensin

Discussion started on Yararlı Bilgiler

Uzmanlar şarkı söylemenin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini tespit ettiler. Frankfurt'taki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi'nde görevli bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre, 60 dakika şarkı söylemek bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bilim adamları Hans Günther Bastian ve Gunter Kreutz, antikor türü olan immunoglobulin A düzeyinin bağışıklık sisteminin durumu hakkında bilgi verdiğini belirttiler.

Frankfurt Kilise Korosu'nun bir saatlik provasından önce ve sonra koro üyelerinin kanını alan bilim adamları, şarkı söyleyen üyelerin immunoglobulin A değerlerinin yükseldiğini, şarkı söylemeyenlerin değerlerinin değişmediğini tespit ettiler.

Bilim adamları, şarkı söylemenin olumlu etkisinin nasıl oluştuğunu ve ne kadar sürdüğünü araştıracaklarını belirttiler.
#1 - Şubat 06 2009, 17:13:38

Şarkıyla bağışıklık sistemi arasında bi alaka kuramadım ama demekki oluyomuş (:
#2 - Şubat 07 2009, 10:31:58
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

:Ç Bu haber sesi güzel olanlar için müthiş olabilir aslında karga sesliler içinde müthiş olabilir ama çevrelerinde kimse olmadığında geçerlidir bu ancak
#3 - Şubat 09 2009, 21:01:40
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Şarkıyla bağışıklık sistemi arasında bi alaka kuramadım ama demekki oluyomuş (:

İnsanların çoğu; yani şarkı söylemeyi seven insanların çoğu -ki sevmeyen yoktur sanırım.. İnsanlar şarkı söylerken mutlu olurlar. İnsan mutlu olduğu zamanlarda da virüslü hastalıklara yakalanma riski sanırım biraz daha azalabilir... Bi ihtimal de olsa doğru olabilir...
#4 - Mart 12 2009, 15:50:24
Sakalını orantılı kesebilen adamla, sağ elinin tırnaklarına düzgün oje sürebilen kadının birleşmesine 'örnek çift' denir.

aboo ...    çok iyi..  teşekkürler paylaşım için
#5 - Ağustos 10 2009, 15:36:23
bir süredir yoktum... GERİ DÖNDÜMMMMM :)

sadece hiç bir iş yapamayan insanlar hata işlemez ;)

benim bağışıklık sistemi çok güçlü o zaman ben bir iş filan yaparkene hep şarkı söylerim
#6 - Eylül 26 2009, 03:44:16
Hayatım Kural Dışı Olmuş.Kendimin Kuralıyım ߣN ...

£я§@N_05

İnsanların çoğu; yani şarkı söylemeyi seven insanların çoğu -ki sevmeyen yoktur sanırım.. İnsanlar şarkı söylerken mutlu olurlar. İnsan mutlu olduğu zamanlarda da virüslü hastalıklara yakalanma riski sanırım biraz daha azalabilir... Bi ihtimal de olsa doğru olabilir...
Doğru olması mümkün. Strese neden olan hormonlar vs. bağışıklık sistemini zayıflatırsa, serotonin hormonu da güçlendirebilir.
#7 - Ekim 18 2009, 20:36:25
Biz ol nesl-i kerîm-i dûde-i Osmaniyânız kim
Muhammerdir serâpâ mâyemiz hûn-ı hamiyetten

iyimiş güzelmiş. değişik bi bilgi.
#8 - Kasım 11 2009, 23:22:24
i go to grave before be a b.tch nigga. Lykomedo's Awesome Blog ve lazım olursa diye about me

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.